Jump to content

Moto Zajednica

PICASOO MZ

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3121
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: PICASOO MZ

  1. Gde si video ETZ-a...a evo SAMO jednog!! ;D
  2. Fino motorce, vidi se da je viljuska posla ka nazad...ali i to se sredi Drumski lisac je za to tata-mata ;D
  3. Svilajncanke dobile poslednju utakmicu kao domaci(ce)... Javi kada budes dolazila u Svilajnac, bice nam tesko da se odlucimo za koga da navijamo :D
  4. Morao sam da probam i bw ;D
  5. Sto rece Endurac: "'bem li ga" ja sam tek zagazio u te vode, jes' da me jos uvek vuce navika koja je ostala od Fuji-a da ne prilazim stvarima blize jer je imao veci zum, ali ovo je ipak mnogo ozbiljnija alatka koja trazi mnogo vise rada!! Evo nesto (radno)od juce: Za sada sam zadovoljan, naravno planiram (kada isplatim aparat) da pribavim jos jedan objektiv i jedan eksterni blic i to mu je to i sto se potreba tice i sto se (finansijskih) mogucnosti tice! Citajuci manual stigao sam tek do 1/3 ima tu jos "kacamaka da se jede" nego, ovo vreme sugavo pa nemam volje da izlazim napolju da malo vezbam!!
  6. Bas mi je zao druze nas...I ovde kod nas je situacija slicna, evo ukradose pre par meseci jednog MZ i od tada ni traga ni glasa od njeg, policija naravno "ima preca posla"!! Nego ja ti zelim suprotno od ovoga da ti PRONADJES svoju ljubimicu...Razglasi na sve strane i malo prosetaj po okolnim mestima i pusti "zvaku" da trazis neki kross motor za slicne pare koliko je vredeo tvoj motor, pa malo sacekaj mozda ce se lopovsko govedo "upecati" a posle mu je*i sve milo i drago...!
  7. Takodje...! Olos-lopovska...treba im ruke polomiti > >
  8. Molimo...i 2x !! A sad' kad' si resio problem, postavi negde neku slikicu tvoje masine, da vidimo sta teras!!
  9. Uh-uh sto volem da gledam ove TS-ove ;D...
  10. Odlicno si prosao!!
  11. Lep pokusaj...!
  12. Bravo Bane...odlicne slike!
  13. :)
  14. Evo jedne radne (namenske) od juce... Pa malo "upoznavanja" sa alatkom kod svilajnacke skole dok sam cekao cerkicu (pobegao sat ranije od zavrsetka casova-bolje da se upoznajem sa aparatom nego da cepam drva ;D) Sta reci nakon prvih klikova...? Jos sam ja "zelen" da bih davao neke strucne ocene, ali razlika u odnosu na prosli aparat je OOOOgromna, od nacina i brzine fokusiranja, brzine okidanja (sto mi je veoma bitno u mom poslu) do samog kvaliteta slike...Siguran sam da sam ulozio novac u pravu stvar i da cu ispuniti rokove da vratim pozajmljene novce ;D... Doduse jos uvek sam na "auto" modu, ali sam juce krenuo da "ucim" manual tako da se nadam da cu uskoro krenuti i sa M i ostalim modovima... P.S.Hvala svima na cestitkama!!
  15. -Karburator (siber-igla sibera-dizna...) -"Soljica" na slavini rezervoara-ocisti je! -Filter benzina (ako ga imas)proveri-ocisti ili zameni Znaci nema dovoljno benzina u trenutku kada mu treba snaga-odnosno kada treba da krene! Nije na odmet proveriti kakva ti je svecica i kakve su platine!
  16. Novinska fotografija... Polako ne zurim se, prvo alatka pa posle dodaci ;D Jedno po jedno, pa lagano...!
  17. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Lep je motor nema sta, samo mislim da je ovo moglo mnogo-mnogo bolje :-\
  18. Nikkor 18-55 mm + VR... Hvala na cestitkama... Prvo alatka koja ce (nadam se) zaraditi za drugi motor, mada mi je MZ sasvam dovoljan
  19. Nakon silnih rastezanja, dotezanja, srafljenja, varenja i ostalih finansijskih egzibicija zamenih mog Fuji s5600 za Nikona d 60... Slika jos uvek nema, jer sam sinoc stigao sa novom alatkom iz Bg-a u Sv (gde sam trebao da se vidim sa Gremlinom ali on i Mikka ostadose zaglavljeni u saobracaju ), tako da sada sledi (slatko) ucenje Na prvi pogled, ocigledna razlika u odnosu na dosadasnju alatku, brze fokusiranje, brzi okidac...o samim slikama ne mogu jos da govorim jer jos ni jednu nisam video na monitoru :D Znam da ovo nije visoko profesionalna alatka, ali je ipak alatka u odnosu na prosli aparat...Polako tek sam zagazio u vode fotoreportera, da ukradem jos fazona i fora od cika Gremlina i ostalih profesionalaca( da jedem jos kacamaka :D) pa ce na red doci i neka jos ozbiljnija alatka koja vredi kao jedan dobar motor ;D...valjda :-\ P.S.Srdjane hvala, da tebe (u neku ruku) nije bilo ne bi bilo ni ove alatkice
  20. PICASOO MZ

    OLDTIMERI

    Drakula, javi se da pogledamo tu tvoju Jawoku uzivo...i da se naravno upoznamo!
  21. PICASOO MZ

    Svilajnac

    Onda, Srecan rad!(kad otopli)
  22. ...sipajte sta 'ocete :-X
  23. Nisam mislio bukvalno da semerinzi izlete nego da propisaju... Meni je na ovo takodje praksa navela (na nekoliko STARIJIH motora) da kada se stavi gusce ulje obavezno brzo propisaju!! Do sada se na STARIJIM amortizerima najbolje pokazalo SAE 15-40w i sasvim lepo radi. Naravno, ako je sa prelivnim ventilima (ulje-tamo-'vamo) sve kako treba, odnosno ako se nisu razlokali najbolje je staviti ulje po manualu, odnosno hidraulicno ulje za amortizere!!!
  24. Dva'jes' do dva... on the London's Kensington station clock!
  25. Fer i korektno...! Nego da se vrnemo na temata so slickata
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja