Jump to content

Moto Zajednica

vladmoll

Članovi
  • Broj tema i poruka

    508
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: vladmoll

  1. Resih da odem do Beca na par dana. Al kad vec idem tamo sto malo ne skrenuti sa puta pa videti jos nesto. Ma ovaj moj putopis je dosadan. Ko jos nije bio tamo, nego bio sam u jednom muzeu motora tu kod beca, e pa bi sa vama podelio fotke, mislim bar neke... I tako krenem za Balatom i grad Siofor....
  2. Pozdrav od onog nesrecnika iz kampa Radka sto voli da sipa biodizel!!!!
  3. Pre mesec dana bio tamo. Na samom jezeru nas covek iz Banjaluke ima tamo restoran. Rekose da je skup prava stvar, ima svega i svacega, ko jednom ode ide svake godine.
  4. Bled
  5. vladmoll

    sve o kawi z750

    Da li vi ove zecove vozite ili samo stelujete? Evo vam jedne sa alpa!
  6. Negde na alpima!
  7. Mi jesmo prsla drzava i to nije sporno, al ovo sa psima sto ih sterilisu, e to je vrh gluposti. Pa zivo me interesuje ko to placa, pa mamu im jebem deca gladuju a oni pse sterilisu i onda im kace ono zuto sranje na uvo. Onda kad nekog ujedu , lepo tuzis opsitinu i ona placa za te pse. Ja bi licno te pse pretvorio u kobasice, kazu da je ukusno, pa kad mogu kinezi a sta nama fali!
  8. Svaka cast! Odlicna ruta, prelepo!
  9. Malo smo se raspricali na ovu temu, sumnjam da coveku pomazemo. Pa evo ovako, moje iskustvo je sledece. Vozio sam sva tri motora ukljucujuci i versus. Sto se tice koji motor, to je pitanje temperamenta. Ja kad vidim coveka i sta vozi vec 80% stvari znam o njemu. Mom temperamentu odgovaraju tureri, e sad da li je to enduro turer ili sport turer to je kod mene jos u fazi isprobavanja. Za to sam sa endura presao na z750s. S, iskljucivo zbog vetra, volim duga putovanja, a malo je udobnije iza vizira.Zec je dosta dobar motor, moj prijatelj mehanicar iz ZG kaze da ga je stavljao na svakojake testove i kaze, nemres ga poderati. Zaista zec lepo ide , radi, malo trosi od 4,5/5,5l pri uobicajenoj voznji, e sad ako bi ga vozio konstantno preko 160km/h i vise onda ce verovatno i vise da povuce. Lak je za upravljanje odlican za grad. Razmisli o versusu, ja bih ga pre uzeo od stroma. Versus je uradjen po manama KLE 500. Sve sto je bilo lose na kle tu je na versusu ispravljeno. Agregat redni 2 cilindra je dobar, mali potrosac, ide do 200km/h, stabilan, nema vetra, mnogo okretniji u gradu od stroma, a verujem i da je laksi za odrzavanje od stroma.
  10. Moras probati svaki motor, bar na 10/20 km. Iz casopisa mozes saznati samo tehnicke karakteristike i nista vise. A kako se sam motor vozi i ponasa u krivinama, vetar i td...to moras sam da iskusis. Juce sam probao hondu VTR, za koju sam duze vreme mislio da je odlican motor( ustvari i jeste, ali nije za mene). Posle 10km sam zamolio druga da mi vrati mog zeca, i posle 200m mi se vratio osmeh na lice. pozdrav
  11. Kada kljucem dam kontakt logicno je da se upale sve lampice na satu( u pitanju je kavasaki 2005) verovatno je isto i sa svim drugim motorima novije proizvodnje. E meni se nepali led dioda za temparaturu. Po manualu bi trebalo da se upali i da svetli 3 sekunde. Skinuo sam sat i malo zamenio bele lampice sa plavim , cisto kad vec sat otvaram. Majstor nije mogao prici led diodi za temparaturu jer bi morao da sat potpuno otvori sto bas i nije pametno, ali je ispitao druge parametre i kaze da sve radi i da led diode vrlo retko crkavaju. E sad me interesuje sta moze biti drugi problem? Hvala
  12. Na uskrs 2010 Budapest
  13. Gume nove ali 06 ili slicno - mnogi misle da su sranje i da zbog godista nisu dobre i td. U konsultaciji sa prijateljem koji je tehnolog u pirotu/tigar, kaze nista im nefali, veli on. Kaze jos, a jesi li video da na gumi pise rok trajanja, ja reko nisam e eto kaze on. Inace salu na stranu, imao sam problem jer sam zadnju gumu stavio michelin u italiji pa sam i prednju hteo istu, kad ono u srbiji nema uvoznik za moto michelin gume. I naravno moze da se nadje ali 06. Sama guma ako je skladistena kako treba a to znaci da nije iskrivljena i td. onda je potpuno ok, i godiste nema veze. E ja sam sa mojom 06 presao oko 10000km i nisam osetio nikakav problem. A sto se tice polovnih guma, mislim da je najbolja varijanta uzeti gumu koja je nova a probusena. Kada je zakrpis dobijas opet novu gumu. Znam da ce mnogi reci da krpljena guma nije kao nova, zbog cega su je tamo bogati stranci i zamenili, ali popstavimo sebi pitanje, ako kupimo novu gumu i posle 1000km je probusimo na ekser, da li ce mo je baciti ili krpiti?
  14. Br 8 ,je slikano 2km od moje kuce, reka gradac, Valjevo, kupaliste anatema. Malo nabildovano od strane prijatelja koji je strucnjak za to.
  15. Pojas ima visestruko dejstvo. Prvo i meni najbitnije je da stegne kicmu. U slucaju dugih voznji izuzetno je to bitno. Efekat kao kad u teretani nosis pojas pri dizanju tereta gde se opterecuju ledja. Drugi je zastitne prirode u slucaju pada. A treci je da je toplije. Zato ti preporucujem da ne kupujes obicne neoprenske pojaseve jer od njih uglavnom se samo znojis i nista vise. Kupi malo skuplji koji ima jak lastis i moze da ti stegne ledja i pozeljno da ima plasticne prsljenove. To je oko 30e.
  16. Nisam neki strucnjak za kacige, al sam promenio nekoliko. Ljudi o tome slabo pricaju dok ih nepitas za iskreno misljenje, a onda ti kazu da je kaciga koju su platili 300 ili 400 eura sranje, da je bucna, hladna, magli, teska i sl. Moje skromno misljenje je da treba odabrati kacigu firmiranu jeftiniju i obavezno sa kopcom. Lose cenis da su kopce lose. One su izuzetno pouzdane(ne znam za kineske to i ne racunam u kacige). Sve ostale su potpuno ok i nece da popuste zaglave i sl. Drudo, svi oni koji cene bezbednost kaciga i preporucuju kopcu, zasto, pa zato sto ako se desi neko sranje neces je ti sa glave skidati nego neko treci. E sad probaj kao potpuni neznalac da ukapiras kako se to radi na sred nekog puta. Ali ima jedna istina a to je da mnoge ozbiljne firme koje prodaju kacige ,skupe, upravo stavljaju alke najcesce dve D alke. Ja imam AGV upravo sa tim sranjem i nije mi lako ni da je zakopcam ni da je skinem, i nikad je ne zategnem koliko bi hteo. Nije svejedno!!
  17. vladmoll

    GPS?

    Jedno prosto pitanje, za mene kao potpunog nepoznavaoca gps sistema. Da li na fako navigaciju koja ima u sebi windows ce 4.3 moze i koji da se ubaci softver sa kartama eu i srbije. Hvala
  18. Dakle u pitanju je Honda VTR. Moj prijatelj kaze da u njega staje oko 18-19lgoriva. E u njegov motor nemoze. Kako? Pa kaze kad sipam pun on mi stane posle x klometara i kad ponovo sipam gorivo, pun rezervoar, stane oko 10l. Signalna lampica ne pokazuje rezervu! Sta vi mislite o tome, u cemu je stos! Da li ovaj model ima benzinsku pumpu u rezervoaru ili samo slavinu sa dve cevcice pa je mozda donja cevcica za rezervu zapusena?????
  19. Pratim razvoj dogovaranja! Vrlo zainteresovan za put, a najvise zato sto je vec neko pametniji od mene sve lepo organizovao i stavio na kartu!
  20. vladmoll

    Skotska 2009

    Fantasticne slike. Koji aparat si koristio? Boje si podesio pravo!
  21. Sjajno i beskorisno u isto vreme. Zasto nije lepo ko sav normalan svet seo u auto pa pici koud hoces i kad hoces!
  22. Naime, nosim se mislju da kupim imenovani aparat. Nemam nekih profesionalnih ambicija. Moj sadasnji aparat je dzepni nikon i pravi jako lepe fotke. Zato se nosim mislju da kupim ovaj koji definitivno ima bolji objektiv i mislim da bi morao praviti bolje fotke. Cena mu je oko 20.000 dinara. Da li je neko imao iskustvo sa ovim aparatom iz coolpix serije i sta mislite o ovom izboru! Hvala
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja