Jump to content

Moto Zajednica

bokilic

Nosilac medalje zahvalnosti
  • Broj tema i poruka

    5947
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: bokilic

  1. bokilic

    aprilia rs125

    nema na cemu,,sale je ok.,.,.,
  2. imao sam ja 900 dukatija,i zapamti jes da lezi u krivini,koci odlicno,,al japanac samo proleti pored,,tako da je ipak japanac najbolji a dukati nekosta nista,,,
  3. pa bmw nije los al i ti vozis japanca,,a honda je honda,,a i japanci su se prvi setili
  4. lepo motorce
  5. bokilic

    aprilia rs125

    pa bar danas mozes svuda da ih nadjes,zovni saleta iz trstenika nacice ti on,
  6. Ti drugome ne skidaš kacigu, a sebi je skineš i ne znajući šta radiš. U takvim trenucima funkcionišeš instiktivno. Srećom, imao je šta da skine najzli sto jes jes tu si upravu...
  7. bokilic

    MZ Caffe

    hvala duki,,,jel se nije nista razbilo usput???
  8. Ja sam se ubio tražeći po Bgd-u a sva mesta gde sam bio imaju prohromske, čelične čiste ili raznih legura ali sve tvrdo... A bio sam u ''Uradi Sam'', ''Jeep Commerce'', ''Šrafko'' i sve okolne prodavnice šrafovske robe. Niko nema i nezna gde ima pa mi Wice lepo reče da na Bubanj Potoku sve ima pa u svakoj prodavnici auto delova imas dihtujuce sajbne za dizele,,,naravno bakarne su,,kod dizela se koriste za svaki holender da se zadihtuje,naravno imas ih sa 8mm 10mm 12mm itd,,svaki ali svaki dizel ih ima,,ako nenadjes poslacu ti ih ja imam ih na tone po garazi,posto dosta radim dizele,,,,
  9. nije debilizam nego kretenizam,al trebalo je to napraviti,,,
  10. pa sve jedno je staviti bakarnu ili aluminijumsku sajbnu,,a to sluzavo je inace voda od kondezacije koja se vremenom nakupi u menjacu, a slazem se da ga je bolje cesce menjati nego zbog 400 din sjebati lamele konus kvacila menjac itd,,mz iz svilajnca je dobio novog vlasnika dukija iz jagodine, cestitam
  11. Nije da sam preterano zainteresovan za tematiku, '' Kako do dodjem do nekog krsa za sto manje $ a zeljan-a sam svega, majko... ;D" ali upozoren od strane ''resorne sluzbe'', resih se branim, da objasnim svoj grijeh Nemam nista protiv starih vozila, na dva ili cetiri tocka. Ne postoji nista lepse od dobro odrzavanog BMWa starog 50-60 godina. I cena mu je kao jedno 3-4 potpuno nova. Obicno ih voze ljudi koji se razumeju fenomenalno u mehaniku i sl. a $ nije nesto o cemu razmisljaju kad je potrebno zameniti neki deo. Problem su oni koji nisu, nemaju i nikad nece imati. Oni voze ''bojan.p.primer najpopularnije vrste motora kod nas, R-ova: motori koji idu 250-300 km/h, stari 15ak i više godina, kupljeni za jedva par hiljada EUR. gume, mogu još malo, 300 E je previše za par. pločice, ma ok su, ima još "mesa" .. kočni klipovi, creva, pumpa, ma to je japanac, to ne gubi svojstva, a i eventualna zamena je preskupa.. amortizeri, šta im fali.. motor je "k'o čaša".. plastike baš lepo ofarbane..'' i ne zanima ih ni sopstvena ni tudja bezbednost. U potpunosti se slazem sa Bojanom. Kada bi se stvarno postovao minimum zakona prilikom tehnickog pregleda, 80% svih vozila bi ODMAH otislo na djubre, i to ne sopstvenim pogonom. Tad bi se barem drasticno smanjile guzve u saobracaju & bezbednost. I GSP bi isao brze, pa bi pokrio potrebu za povecanim brojem korisnika. Mnogima bi ostala glava na ramenima. Po struci sam istoricar, pa znam da su konj, dvokolica, zaprega, kocija, automobil, motorcikl, BMW i sl. UVEK bili rezervisani za one koji su mogli to da finansijski podnesu. Svi ostali su isli nekim drugim vidom prevoza. Najcesce nogama. Tek se u poslednjih 30-40 godina razmislja o tome da svako ko ima ''zelju'' a nema $, moze da zajase ''Sarca Kraljevica Marka'', makar tom kljusetu falile gume,kocnice,svetla i sl. Mada...kakva smo ''naopaka zemlja'', verovatno sam ja u ''krivu'' a oni u "pravu". Zato samo ''po gasu''.....pu, majku mu....kako puce sajla gasa...a japanac...ima samo 15 godinica....ma da ga prevezemo nekom zicom.... ;D pa i taj bmw od 50 60 god je onda krs,,,da nepricam o tome da mu se ram uvija,ima nikakve kocnice,,nije euro3,,,ciklistika i upravljivost 0., a zamor materijala posle 60god je sigurno veci nego kod japanca od20 god,,,nije ni cudo da ga voze oni sto poznaju mehaniku,,to jest moraju da je pozanaju,,,,,
  12. ma riba i nije losa,,,al kako se ova cuda voze po nasim putevima???mislim jel to neko uopste vozi ili su za ukras???
  13. potpunom svescu skidam kacigu,prilazim motoru kaciga se nikad neskida pa cak i ako si ima laksi pad ,,nego sacekas da ti provere glavu/snime/ pa tek onda mozes da je skines,,
  14. ja mislim da je najbolje da se zabrani voznja vozila starijih od 6 god,,nije euro 3 nema voznje......pa svi da zajasimo biciklice,moju apriliju svajcarac nije hteo ni da proda dok nije uradio servis,,kaze nece da se bruka da proda slucajno neispravan nesredjen motor ,,,svaka mu cast...ima verovatno i onih koji uvoze krseve ali ja ih nesto slabo vidjam po putu,,,vise sam video domacih krseva ,,,nego onih doteranih od preko,
  15. pozdrav i tebi mare,,,,,
  16. samo da napravimo test/neka na jedan moto skup izadju motori do 6god starosti na jednu strnu a na drugu neka stanu oni preko 6god,,pa cemo videti sta se vise vozi u srbiji,,,e pa po tome nece ni biti potrebe za moto skupovima posto nece imati ni sta da se vozi,,,i da nije polovnjaka nebi ni postojao ovaj forum u ovom broju ljudi vec bi jedva bilo 15 20 %,,,,,znaci tehnicki ko nije ispravan neka se nevozi i molim lepo,,,a sad probajte da objasnite ljudima koji voze motor preko 6 god da treba da ih bace u staro gvozdje.....svi bi mi da kupimo novo,i ja bi al nemam.......prema tome pustajte bescarinski uvoz za nasu srecu
  17. pozdrav i tebi
  18. pozdrav momce
  19. pozdrav i tebi
  20. pozdrav i tebi,,
  21. slazem se potpuno
  22. slava mu, nek mu je laka zemlja..........
  23. bokilic

    Kozmetika

    ja za masinsko poliranje samo 3m koristim ,a i za rucno nije lose,zavisi i sta treba da se polira,,
  24. pozdrav i tebi,i ozdravi sto pre
  25. pozdrav i tebi peter
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja