Jump to content

Moto Zajednica

bokilic

Nosilac medalje zahvalnosti
  • Broj tema i poruka

    5947
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: bokilic

  1. khmmm pa sad nije bas da nemaju. Nadje se pokoji koji ima!!! Leto 2007 Temerin - Ada (moto skup), citavih 55km razdaljine, temeratura 43 celzija, skazaljka temperature ulja zakucana do kraja vec posle 15km. Mora mora, obavezno svakih 600-700km. Oni inginjeri u fabrici su valjda nesto malo znali kada su konstruisali te motore. ma mislio sam na skuterice ,,tek bi onda videli kako im se pregrevaju masine,,inace i ja sam na boldorci imao merac temperature ulja,i par puta mi se diglo ovo malo kose na glavi kad sam video temperaturu ulja,,doduse to se desavalo u guzvi po gradu,,i po defileima na skupovima,,na pravcu mi se nije nikad grejala
  2. ma imate srecu da vazdusari nemaju skalu za temperaturu pa da vidite koliko se oni greju na takvoj temperaturi
  3. pozdrav i tebi
  4. ma to nije nista,,to je manje i od normalne potrosnje ulja to ti je nista
  5. pozdrav i tebi,,i aj polozi pa da se svi lepo vozimo ;D
  6. moguce je ali mora debelo da se pregreje Hihih moj je radio proslu sezonu u minusu tj. proizvodio je ulje, stalo je slinio na dihtungu na dekli i to dosta a uvek ije imao ulja tacno na sredini porozrceta a nije pustao benzin u karter. Izgleda da sam imao duhove u motor ma suzuki je samo poravljivo motorce, ;D ;D ;D ;D ;D ;D pa verovatno nije mnogo ispustao ulja,
  7. moguce je ali mora debelo da se pregreje
  8. generalno si u pravu, za vazdušare je najnezgodnije da rade u mestu ili da se voze polako kroz gužvu ali i tu nema potrebe da staješ, samo nađeš pravac i malo ga poteraš. ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? a sta ako ima prinudno vazdusno hladjenje ??? ??? ??? ??? ???moze da radi u mestu ceo dan ;)
  9. pa zavisi dali je prirodno ili prinudno vazdusno hladjenje ??? ???
  10. pa ispostavilo se da je Keeway odlican motor,inace njihova fabrika pravi i odlicne kamione
  11. pa meni je licilo na nortona ???
  12. Bolji je BMWov motor, a i nisu potpuno isti. Pegasusima je znala propišati brtva glave ( čest problem na nekoliko serija Pegasusa, ovdje kod mene su trojica kuburila s tim ), kod BMWa to nisam čuo. BMWov motor je imao glavu sa 4 ventila, Aprilia malo drugačiju sa 5 ventila, nemirnije je radila i trošila više goriva, pogotovo prve serije sa ubrizgavanjem koje su imale problema sa potrošnjom. Kolega koji sada vozi ADV 990S je u to vrijeme imao F650 ST, sa teškom mukom uz dosta oštru vožnju jedva da je potrošio 5-5.5 litara, Pegaso u istim uvjetima sukne 7-8 bez problema. Sve skupa, Pegaso je OK kupovina ako nije jedna od problematičnijih serija, pogotovo jer je jeftin, no mislim da je opravdana veća cijena BMWa. Novi Pegaso sa Minarelli motorom mi se dopada puno više od starog, pogotovo u Trail izvedbi, no ovdje ih je malo prodano, dok modela Strada ima koliko hoćeš na cesti, ljudi su ipak puno više orijentirani asfaltu. Donedavno se Trail mogao kupiti za sasvim pristojne novce na popustu, no malo ih je prodano, većina ih je kupila XT660R. da aprilija sa ubrizgavanjem se losije pokazala ali starija kao moja sa karburatorima trosi oko 5litra radi mirno kao bmw,,mislio sam i na starije serije bmw a,,a trial aprilija se pokazala odlicno
  13. pozdrav i tebi
  14. pa samo sam mu dao predlog sta da kupi,,a priznajem za hondu da je najbolja tu sumnje nema
  15. evo ti prava makina,kad je bmw pustio apriliju da mu pravi motore,onda znas da je dobro,,za manje para isti kvalitet
  16. Ja kao ubeđeni demokrata za glasanje bih stavio samo dve stavke: Honda i.....ostalo....u stvari može i bez onog ostalo... ;D ;D svaka ti je zlatna ;D ;D ;D ;D
  17. pozdrav i tebi dobro nam dosao ;D
  18. bokilic

    MZ Caffe

    duki sram te bilo so me nisi zvao smrc smrc :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( sad za kaznu da turis prase na razanj i da zoves pod hitno ;D ;D ;D
  19. pozdrav i tebi ;D ;D ;D ;D ;D
  20. e svaka ti je zlatna ;D ;D ;D zna se sta je pravi motor,italijan sa evropskom masinom ;D ;D ;D ;D
  21. u gradiste sam iso,,valjda je to bio vas prvi skup,, ??? ??? ???
  22. pozdrav i tebi nidzo
  23. bokilic

    MZ Caffe

    bogami jako lepo izgleda,,,,,samo nastavi tako ;) ;)
  24. znaci ostalo im malo,,,,pa znaci pazarili su da kazemo 40.000eee ,,pa sta ih je kostalo 33hiljade evrica,tesko mi je da poverujem u to a jos mi je teze da poverujem da su jos i zaradili preko toga,, inace sam bio na vasem prvom skupu,jeste bio mali skup,ali je bio lep,jedino je utisak pokvario onajn u kupacim gacama sto je non stop balavio u mikrofon al dobro,,zbog njega smo i ranije otisli,mam i slike sa skupa,,
  25. dobro dosao kolega..
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja