Jump to content

Moto Zajednica

bokilic

Nosilac medalje zahvalnosti
  • Broj tema i poruka

    5947
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: bokilic

  1. provera antifriza besplatna,a ako treba i zamena,zima dolazi polako,treba imati antifriz onakav kakv treba da bude
  2. ju sergio pa gde te pece pa sve znas peki,hardver softver,sad ima tu i tamo vremena
  3. moram da priznam da mi je aco pn malo pomagao da skapiram sta je pisac hteo da kaze..
  4. leva ispruzena desna savijena,zagarantovan drift.. evo ja cekam nekog trkaca da se javi,da vidimo i sta ceni od njih da kaze... ima tu jos ljudi koji su se bavili instruktorskim poslom..pa mogu da se pozabave ovom temom,zao mi je sto niko od moderatora ne reaguje na lose objasnjenje...treba izbrisati celu temu to jest prosarati jer nije lepo opisan redosled radnje itd...ili neka jos neko kompententan da svoje misljenje.. ja za 25godina ne doziveh ovakav stil voznje,vozio sam i ovako i onako..ali mi neke stvari nisu jasne,nemam nista protiv i na neku obuku da odem,verujem da mogu dosta toga da naucim i savladam, ja moju grdosiju od 250kg sa 15 na sat do zemlje mogu da oborim ,slicno kao sto je zare probao da objasni...nije sporno,neverujem da bi bas na 6metra napravi krug al mogu da probam.
  5. upravo tako,ali kad oboris motor pri maloj brzini, telo ti je uspravno motor je dole..pricamo o levo..kad je motor dole levo ti si gore desno pa je samim tim i leva ruka udaljenija od volana pa moras da je ispruzis,, nije se decko lepo izrazio,to sto mu neko to pokazao pa valjda skoro svi radimo svaki dan ,nemam pojma nevozim se u krug ali desi se neko skretanje da to moram tako da odradim, al da vozim kao sto on objasni pravo i da neoborim motor i da gurnem levu ruku proizvelo bi gips oguljotine itd,, zato bar kad nesto objasni neka objasni do kraja, neki klinac ce to da prociti i ima de se skrsi.. na kraj krajeva kolko god cito ..dok se praksa neodradi nema nis od voznje
  6. nego elem zaricu,,malo mi i aco pomognu,, znaci KAD OBORIS MOTOR NA LEVO leva ruka se zbog polozaja tela ispravi a desna savije...jer je takav polozaj tela. pa zato ti ides ulevo ,,i tako objasni ljudima da se skrece ulevo sa oborenim motorom uspravnim telom a posledica toga je leva ruka napred jer je motor dole telo gore.pa ti je i sam korman odaljen od tela to jest leva rucka, a desna strana bliza tvojim objasnjenjem da guras levom rukom neko ce se skrsiti ako neumes da objasnis ono sto si doziveo i iskusio nemoj ni objasnjavati jer ce se neko skrsiti zaboravio si da napises da je motor OBOREN U LEVO i da se nevozi pravo sa motorom i telom
  7. MA KAKVO Povlacenje,dolazi da vidim to cudo,kako se tako moze voziti..bez drifta .. ajte visse ljudi tu skolu ocu ovo da vidim sa levom rukom desnim dzepom levi krug,, ja bre neumem.. aajd tu i tamo koristim po krivinama c.s. ali ovo mi nikako neide..
  8. ma jeste,ja zamalo bre da se skrsim malocas sa skutera,slazem se da krene n malo malo malo ulevo ,to jest,ajd zabaci se al posle toga ako ne okrenes volan kontra mozes samo da se skrsis ili sam ja stao od straha da se neskrsim..mada kako je krenulo..zamalo.. evo jedva cekam da vidim taj drift..
  9. aj brate turi neku kameru na volan i snimi nam to molim te,,sa levom rukom ispruzenom non stop i da pravis leve krugove, bas me zanima da vidim,evo dodji do mene sipam gorivo,kuvam kafu sokovi pivo sta pozelis da mi pokazes to..ako treba vodim na najlepsu pljesku u okolini od 50km pazi,ne desni krug nego levi krrug...i tako u krug ispruzi skroz ruku levo savi na desno volan i napravi mi jedan levi krug..
  10. brate,,zaricu,pruzi ruke ispred sebe,i pogledaj sam,ispruzi levu ruku desnu savi i sve ce ti biti jasno..
  11. Pogledaj prvi filmčič kad policajci treniraju krugove. Taj posle 1 minute radi upravo tako kako je kolega Žarić objasnio. To nije uredu i jako je opasno po život. Ne razumem kako mu ostali kolegi takvo nešto dozvoljavaju. radi,jeste mota krugove u levo ali sa ispruzenom desnom rukom a ne levom.. ja mislim da je kolega zaric pobrkao loncice i zamenio levi i desni krug,a najgore je sto to neko cita pa procita ali ne celokupnu teoriju, pa se skrsi.. a doslo je po meni samo do greske u levi desni krug... ili ja neznam nesto sto drugi znaju... eto nabodes gas motor se uspravi i teras teras,,ali nije tako..ne tockari se tako... ja imam specificnu tehniku obaranja motora u krivini,vise ne obaram motor vec to radim masom svog tela nakesam se na recimo u desnoj krivini udesno motor ostaje skoro pa ravan ali je moje telo napolju jednim delom,krivine se mnogo lakse prolaze,ali za to je vec potrebna neka druga tema. al bre,ovo nekapiram..iste krugove mogu i ja da napravim nije problem,isto tako...ali tesko LEVI KRUG SA ISPRUZENOM LEVOM RUKOM..i tako da vozim u krug..mozda LEVI KRUG SA ISPRUZENOM DESNOM RUKOM..
  12. jesam,dao mi covek na poklon neku djuntu,nemoze da stane u garazu kolka je,motor joj ko ..pa jos malo ko jugo....
  13. slazem se.ali ti si neke loncice pobrkao, pazi.. LEVA RUKA ISPRUZENA DESNA ZGRCENA, moze ali ne bas skroz da zapocnes tu radnju,pa da naravno kao na slikama ovde sto je covek izbacio nastavis levi krug, pazi pun namotan volan na desno,a ti skreces uleevo. da se nisi ti kontra izrazio..meni je nejasno.. LEVI KRUG JE KONTRA OD KAZALJKE NA SATU..
  14. p.s. nema veze dali si neznalica ili nisi.ja vozim 25godina i i dan danas ucim nesto novo,hocu bre brate i ovo da naucim.. da sa punim namotanim volanom u desno,da tako drzim volan da idem ulevo,meni je nemoguce.. zato se i slazem da treba neko da nam pokaze,ali cvrc,takvog snimka nema na tubetu.,...bas takvog kao to ti kazes,levi krug kontra od kazaljke na satu...
  15. ma,da ti tako sa povucenom desnom rukom,nepravis desni krug.. daj bre brate snimi mi to da vidim,,da ti je LEVA ruka potpuno ispravljena..a dasna SAVIJENA to jest da vuce volan i da tako sa tockom okrenutim udesno tebi motor ide ulevo... ja bre neumem,a bas bi da vidim to.. i tako da pravis levi krug..pazi levi krug je kontra od kazaljke na satu a desni je u smeru kazaljke na satu.... dali se mi lepo razumemo..
  16. i dalje nevidim da na filmcicu neko ispruzi LEVU ruku i da pravi leve krugove,tako pocinje da...ali se tako do kraja neradi,vec ide c.s. pa onda na levo sa ispruzenom DESNOM rukom,za krug ulevo..nije kolega lepo objasnio...neko ce da se skrsi...to mi smeta.. neobjasnjeno lepo,forum cita dosta ljudi,neko treba da se skrsi zato sto je neko napisao ispruzi LEVU ruku ZGR|CI desnu i pravi leve krugove....samo je zaboravio da napise da je to tek trecina radnje za pun levi krug... ili ja neumem.vozim 25god na jedan nacin,pravim svesno i nesvesno c.s. ali ne ovako..probah i sa biciklom,ma sam da se skalupim sa asfaltom.. to bi bilo ko kad bi sad ja reko nabodi gas uspravi motor na tocak..a jos 10tak operacija usput da zaboravim da kazem...
  17. ma ja bi tu,,jos dvoje kljesta stavio,ali..dosta i ovo,ima bre da koci ko r...
  18. pojasni molim te korak po korak..ja teo da se skrsim... vozim bre 25 godina,jos malo pa ko rosi..al ovo ne kapiram..sad cu da probam opet,samo da mi prvo pojasnis...slovo po slovo... mislim,moze to sto si reko al ne sa celom ispruzenom levom rukom,i ne bas na 6 metra krug...
  19. pa nije tako objasnio,...voleo bih od zarica da cujem malo lepse objasnjenje...jer s ovim sto je napisao neko manje iskusan ce ispruziti levu ruku i otici ce udesno a ne ulevo kolko ja probah malopre,ili ja nesto radim kontra.. zato i treba nesto da se organizuje da se to na licu mesta proba.. ja sam probao to sa scutem dugacije, malo ali bas malo ruka leva napred,motor se naravno odmah da kazemo obori,vise ukrivi odmah zatim ruka sama vuce leva ka sebi i tako 100 krugova ulevo..
  20. ma pomerao sam i celu bulju,al sa skroz ispruzenom levom rukom ti namotas pun desni, probaj..tesko tako da napravis krug ulevo,decko to nije bas najbolje objasnio... pun krug ulevo a ispruzenom levom rukom ili ti punim desnim ma gde da ti je guzica nes napraviti.. mislim da mu opis bas nije najbolji,voleo bi nekog profi da vidim da to bez drifta na 10kmh odradi,meni neide nikako...probao ispred u dvoristu,samo da se skrsim,cs ide nekako ali to je jedva 5 do 10 % motanja volana...nece bre sa punim desnim,ili je meni polozaj los ili dugacke ruke,,kad to uradim na scuteru,ode mi pun ali bas pun desni...nece bre nikako,, nesto mi se tu opis radnje nikako neslaze sa praksom koju sam probao.. ajd nek neko proba da odradi to isto,znaci da skroz ispruzi levu ruku i zgrci desnu i neka skrece ulevo... stavite ruke ispred sebe pa probajte,,nece bre meni neide... ja ulevo skrecem slicno opisu samo su mi ruke kontra,na 10kmh mogu i da ga oborim,mogu i bez obaranja da skrenem,isto tako kako je on napisao,al udesno,nikako ulevo.. mozda je to stvar navike,neznam ili nekapiram taj potez..mozda da zapocnes tako,,ali..nekapiram,,mozda ima kratke ruke,mozda je zaboravio opis tacan da stavi... gledam sve razumem,primenjujem po malo,ali ne tako..
  21. a u casovima dokolice se pomaze u pravljenju raznih projekta
  22. sefe jamaha,,,od onih ..ispadose ovi e sad,videcemo do kraja sta ce ispasti
  23. mislio sam na detalj,leva ruka potpuno ispruzena,,to mi nije jasno ako je ispruzis volan je navijen u punu stranu udesno...kako da skenes ulevo.. razumem posto i ja koristim cs da cimnes malko volan to je mozda 10% od punog namotavanja, pa da motor krene ,al pun vlan,malo mi je samo taj detalj nejasan, mislim probao sad sa jednim skuterom da ispravim levu ruku,desnu da zgrcim,,teo sam da se skrsim al brate motor nece ulevo.. zato i jeste dobro prisustvovati uzivo nekoj organizovanoj skoli....
  24. i mene zanima,bilo bi lepo zaricu korak po korak da nam malo objasnis ttu teoriju,meni nije jasno to sa levim krugom a volan udesno..pa ako bi moglo ponovo pojasnjenje..ono leva ruka ispruzena desna zgrcena.a motor ide ulevo,po svoj logici ides udesno ako se ne varam,ili je tu nesto meni nejasno.. Nastavismo sa krugom,jako mi je to teško išlo prošlog treninga.Znači suština kruženja srednjeg kruga, koji je otprilike šest metara je sledeći"Za skretanje u levo pri brzini od oko desetak km/H je,da se opet ponavljam desna ručica guvernala vuče,leva gura,tako da leva ruka bude potpuno ispravljena a desna ruka savijena pod uglom".Telo se pomera u suprotnom pravcu skretanja,zadnjica takodje biva pomerena sa sedišta,otprilike na pola,desno koleno dobro povijeno i pomereno prema napred.Stopala su uvek smeštena na fuzasterima tako da se oslanjamo na delu t.z.v.mašijeg jastušića,to je onaj prednji deo stopala koji je najmekši. verujem da i drugima malo to bude nejasno sa kontra upravljanjem,ja sam probao teo sam da se skrsim..pa ajd malo objasnjenja ako je volan u desno okrenut,kako skreces ulevo,verujem da ce svima biti jasnije..meni nije... kurs je dobra stvar,meni mozda nebi mnogo pomoglo vozim na sebi svojstven nacin 25godina,tesko je ubediti me u neki novi stil ali mislim da treba probati nesto novo,na kraj krajeva uvek se nesto moze novo nauciti..
  25. pogledam ujutro.dobices je na poklon ak je imam, samo da vidim kako cu je poslati
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja