Pa zapravo nisi pazljivo procitao moj post. Napisao sam da usisni kanal bude nizi a siri, a ne da bude postavnjen nize u odnosu na cilindar. Ne pomera se kanal vec se menja negov oblilk, da se grubo izrazim, biva vise "spljosten". Tako se vreme kada je kanal otvoren ipak skracuje
netreba ti skraceno vreme otvaranja kanala.vec produzeno vreme..zna se u praksi acno gde se i kolko se siri usisni i na kou stranu a na koju izduvni....ti nemozes vec busan kanal da splostis mozes samo od manje rupe vecu da napravis,,tu si malo pogresio,
ocigledno da pola vas nikad nije turpijalo brijalo sta god stubline..to se nefrizira tek tako,vec postoji proracun nacrt,crta se to itd itd, zna se kako moraju prelivi i usisi i izduvi zbog tajminga da se odrade,ima procedura tacna to se sve lepo izracuna,precrta na sablon bla bla...to verujem da dobra polovina nije ni videla,ja jos uvam frezere i gomilu alata za taj posao,al mi se nemili da ga radim,susumenko zamani taj ventil nego cusni 300cm,malo se tu klip doradi zbog tajminga i nemas sekiraciju...