Jump to content

Moto Zajednica

Sr3ck0

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    2329
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sr3ck0

  1. Морам да одем до Луиса да их питам имају ли тако нешто. Вероватно је мањи него алат за погонски ланац.
  2. Хвала Мишо, проверићу колико у уторак (понедељак је празник). Није сад да цепидлачим због ланца, није ни он 100 дуката, већ питам да би научио. На оном другом мотору је пре растурања ланац био стегнут било како да га окрећеш и у било ком положају да станеш па мислим ако на њему нешто није било у реду да не поновим исту грешку на овом.
  3. Видео си на видеу како померам усисну брегасту кад је ланац лабав. Зар не би требало да шпанер држи стално затегнут ланац с'обзиром да се налази испод ње?
  4. Предпостављам да за ово постоји и неки алат?
  5. Па не знам... Морао бих да питам Бокилића. То би морао да буде мајстор екстра класе.
  6. Зато бар брегасте изгледају као нове, ако су исте... Оргинална глава је код Бокилића па не могу упоредити тенутно.
  7. Стигла друга глава: али нема разлога за радост јер није иста оргинална глава: photo hosting software Нема шраф између 2. и 3. цилиндра а то је већ проблем, тј. питање је да ли се то може без проблема стегнути? Потрага се наставља... А толико сам се радовао док сам чекао испоруку...
  8. И шта би добио кад би скинуо свећице на мотору који не ради? Мислиш на овај шпанер? Није тако код мене већ овако: и баш због тога (и због скиданог шпанера који цури) мислим да је ланац одвезао своје.
  9. Друже, ово је добро кад хрому треба полирање и чишћење али то не може вратити хром који недостаје. Само поново хромирање то може средити. Да би разумео на шта мислим то могу упоредити са фарбом на ауту. Трагови су такви као кад каменче огули фарбу а то не може да се полира већ зафарба. Поставићу слике кад их нађем. Ово где су тачке недостаје хром тако да полирање не може допринети да се то среди. Јесам пробао (на другој слици) и изгледа доста боље али црне тачке остају.
  10. Виде се трагови скидања шпанера: После паљења мотора капље уље са шпанера: Трагови уља на поклопцу анласера: Рекао бих да је неко покушао да напшанује ланац брегастих осовина али није успео. Предпостављам да уље капље зато што је враћен стари дихтунг после неуспелог затезања ланца. Неко пре мене, верујем, није хтео да троши паре на дихтунг а није завршио посао. Можда је ово и прави разлог продаје овог мотора? Колико са ја разумем у хемију, да би се променио ланац мора се компетно раставити мотор а некоме се то пре мене није испалтило да ради? Шта ви мислите?Да ли је могуће да се ланац оволико истегне за 28510км?
  11. Док окренем један круг (да стрелица на брегастој осовини поново дође на ивицу главе) ланац је час лабав - час затегнут. Кад стрелица дође на своје место ланац је поново лабав. Да ли је ово нормално? Цр'ко - истегнут ланац? Или шпанер ланца? Можда обадва?
  12. Није ли ланац мало лабав!? На вођици ланца (или је то можда шпанер?) у поклопцу вентила мало трагова коришћења, скоро је као нов: Ајд' да видим да ли је добро узубљен. Поравнио сам репере: и све је ок, између 2. и 3. стрелице је 18 карика, као што и треба али је баш лабав:
  13. Скидам поклопац вентила у опадајућем редоследу од 12 => 1: и одмах сваки на његово место: да после не бих лупао главу где беше? Могу рећи да поклопац вентила није био стегнут већ само дотегнут (далеко од 0,9 - 1,0 мкг колико је по књизи). И сви су ту, сваки на свом месту: Да видимо шта се крије испод поклопца вентила. Пошто код мене ништа не може нормално, морао је да ради пластиканер: Видљиви су трагови дихт-масе.
  14. Драго ми је да моје теме побуђују толико интересовање међу колегама.
  15. Kako lep motor... Srecno sa prodajom.
  16. Ti bi mogao da naucis da citas ili da se potrudis da razumes procitano. Ja sam preneo tudja iskustva i nikog nisam napadao. Nista nisam rekao ni za a ni protiv kolege koga je zadesio ovakav nesrecan splet okolnosti. Radi se ukratko o sledecem: Kakav sam ti motor dao takav motor mi vrati! Ako mu se nesto desi, bilo sta, motor je tvoj!!! I ja se sa ovim potpuno slazem!
  17. Прекорачио сам пакет волумен за интернет тако да јављање са телефона више није могуће. Наставак вечерас.
  18. Неко се сетио да на поклопце брегастих стави крстасте шрафове? и још их је намазао плавим локтајтом!? Погађате, један шраф је био јако стегнут и зравнио је "крст" Како ћу ово да одвијем немам појма... И они који хоће да се одвију немају места: Кад сам некако скинуо један, увидео сам да се не морају скидати јер су завијени само у поклопац вентила а не и у главу како сам ја мислио: Ех, шта ти је незнање али "млад" сам ја научићу... Несавршенство у фарби: Аљкавост Сузуки-а или је декла фарбана? Мени делује као фабричка боја... Скинути карбуратори :
  19. Држаћу те за реч... Јесте, Друже, ово је добро кад хрому треба полирање и чишћење али то не може вратити хром који недостаје. Само поново хромирање то може средити. Да би разумео на шта мислим то могу упоредити са фарбом на ауту. Трагови су такви као кад каменче огули фарбу а то не може да се полира већ зафарба. Поставићу слике кад их нађем.
  20. Pre jedno godinu dana citam na nemackom forumu kako je covek prodao motor. V-Strom sa fabrickom koferima. Dosao covek da pogleda, isproba... Dovezao ga prijatelj na motoru i obojica u punoj ratnoj opremi. I treba da krene covek da isproba motor. Na njegovu nesrecu, kad je sedao na motor zakaci cizmom kofer i oguli ga - napravi ris od jedno 4cm. Istog momenta je kupio motor, kakva crna proba kakvo spustanje cene!? I posle kazete ne treba uzeti pare pre voznje? Da je prodavac dobio svoje pare do svega ovoga ne bi doslo.
  21. Кад и ово дочекасмо...
  22. Људи, морам да офарбам ћерки собу, убиће ме жена кад дође кући. Ако стигнем вечерас настављам даље.
  23. Пошто за овај мотор недостају тренутно неки делови и док се исти не нађу нема даљег посла. Међутим, другу епизоду ове сапунице можете погледати ако кликнете овде: Suzuki GS 450L a овде до скорог виђења...
  24. Света књига (са табелом стезања лево) је спремна: а и машина жељно чека: Сви дихтунзи су документовани (копирани) злу не требало: При наручивању дихтунга кажем ја продавцу да треба бити и један правоугаоног облика (гумица) (онај кроз који се провлачи ланац брегасте) а он каже НЕМА!!! Ко је у праву видећемо... Идемо полако редом, ролбар: Доњи држач истог је навој који пролази кроз цео мотор и притеже такође и други ролбар: Иначе, мотор је имао лакши пад на леву страну: Мислим да је лакши јер нема карактеристичних трагова на ауспуху:
  25. Ево дође време да се овај мотор доведе у ред. Купљен је на лицитацији на e-Bay-у у неисправном стању, тј. за репарацију. Човек од ког сам га купио није могао да га упали. Нисам ни ја кад сам ишао да погледам машину. На око је изгледао (и изгледа) добро али са једном маном која је мени тада промакла а коштаће доста: оштећен је хром на свим деловима!!! Иначе, мотор је у фабричком стању без карабуџења са 28 510км за које сам добио уверавања да је оргинална колометража. С'обзиром како мотор споља изгледа сасвим је могуће да је тако али ко ће га знати... Скинуо сам и расклопио карбураторе који и нису били нешто много запрљани (о томе сам већ писао у оној другој теми а и нема слике тренутно код себе). У међувремену сам очистио и аирбокс који је био много прљав. Слике следе касније. Најзад стигли дихтунзи: десна декла: лева декла: подножје цилиндара: дихтунг главе мотора: гумице за хилзне и вентиле:
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja