Jump to content

Moto Zajednica

Shortshifter

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6171
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Shortshifter

  1. Nekako kapiram to razmišljanje. Imali su čoveka koji je bio šampion u još uvek dobrim godinama. Realno, na stranu što je ajsnut u glavu, mislim da bi svaka fabrika ubila da ima takvog test vozača. Imao sam prilike da vidim kako stvari funkcionišu u nekoliko japanskih kompanija, a u jednoj detaljnije. Čudna je to kultura, i životna i poslovna. Odnos koji je Stoner pokazao prema Hondi se u najmanju ruku ne uklapa u ono što se od zaposlenog očekuje kada je u pitanju odnos prema kompaniji. I pored najbolje volje, (možda bi ga i tretirali ozbiljnije jer je ipak on zvezda koja im je donela titulu) posle primedbi Marqueza i njegovog tima nije bilo realno da ima tretman kakav on očekuje. Nije mi jasno kako on uopšte očekuje tako nešto, a realno je sam sebe doveo u poziciju običnog kibicera. Ovakve stvari kod njega mene posle svakog intervjua ostave zbunjenim: stalno se čudi stvarima koje su po meni potpuno očekivane. Kao da uopšte nije pripremljen za život.
  2. Posle svakog intervjua, posle svake izjave imam uvek isti zaključak: jako, jako čudan čovek. Mislim, plašili su se mog prisustva, ne znam zašto, nemam objašnjenje ali to je moj osećaj! Plus, vrhunac, mislio sam da sam veoma važan resurs za Hondu!
  3. OK, znači nije otkazana zbog kiše nego zbog grada, ili bolje reći bombardovanja.
  4. Hahaha, verujem da si u pravu. Većina tih je navikla da ne plaća ništa i ni za šta.
  5. @ sasa ns1 Daj link gde si video vest da je Brno izbačen!
  6. Iskreno, nisam verovao da on to radi, ne zato što ne bi umeo nego zato što mu Honda i sponzori nikad ne bi dozvolili da tako nešto pokuša.
  7. Rossi da završi sledeću sezonu i da ide u penziju, kakav crni Suzuki u MotoGP-u sa 38 godina!
  8. Pa to je najjadnija staza koju sam video! NAVAK je jedna zahtevna, zajebana staza u odnosu na Red Bull u Austriji! Mrzeo sam je i dok se vozila u onom prvenstvu dok sam ga pratio (F1).
  9. Da, ako si mislio na jedan cilindar VS četiri cilindra, složio bih se. EDIT: a i ako si mislio na Aprilia VS KTM, takođe.
  10. Iskreno, ne verujem ni ja za KTM, gledao sam ih u AMA SBK, nije to ništa specijalno izgledalo.
  11. Ako KTM već sada ima dovoljno snage ovi iz Suzukija na kolektivni sepuku momentalno!
  12. Ima dosta svežijih članova u ovoj temi, moguće da ne znaju na šta misliš. Ipak je to bila aktuelna rasprava iz onih dana, kad smo bili mlađi.
  13. Bitnije i realnije je ovo: Rossi still has four penalty points to his name, one picked up at Misano for cruising on the racing line, plus the three from Misano for the breach of section 1.21.2 of the FIM Grand Prix regulations. Should he incur another three points before mid-September 2016, he could be forced to start from pit lane. That, however, remains unlikely.
  14. A i menja brzine kao kamion: za 3 sekunde izmenja 4 brzine.
  15. Neće da sjebe nešto, kao neki koje znam kad sednu da probaju tuđ motor.
  16. E, jel ovi naši na Seresu ono greju gume sa onim "vrckanjem" po izlasku na stazu?
  17. Mislim da je lalajko u pravu, ali nije neizvodljivo. Sve zavisi od sledeće sezone: ukoliko bude konkurentan Dorna će da mu izboksuje šta god treba za 2017. godinu, pa čak i mesto u Suzukiju. Ali mislim da će i njemu već biti dosta svega, u stvari nadam se, ima čime da se bavi sigurno.
  18. Brookes u WSBK sa SMR timom na BMW-u.
  19. Ovaj video se pojavio pre neke 3 godine, čini mi se. Tada koliko se sećam nije iskorišćen kao povod za raspravu o nameni sportskih motora, ali ionako se svakih godinu i po do dve pokrene slična tema, pa može i u tu svrhu da se iskoristi. I uglavnom se iste stvari dese, "sportski motori nisu za ulicu" ili "sportski motori su samo za stazu", "ne mogu da se porede uslovi na stazi sa ulicom", a onda krene "ne dirajte mi sportske motore" i u tom fazonu. Ne želim da vas prekinem u raspravi, volim uvek da je čitam, ali moram nešto da kažem: postoji poriv u ljudskoj psihi, religiozni bi rekli duši, da smatra da ima pravo da se drugome meša u ono šta on radi, a neretko šta on radi sa svojom imovinom, samo zato jer smatra da ima "najbolju nameru". Za sve ove godine na ulici, možda sam video dva-tri istinska ludaka na motoru koji voze kao da ih đavoli gone. Ostatak su normalni ljudi koji ponekad sebi daju oduška zavrnuvši malo jače gas, a igrom slučaja voze motor, ili vezano za ovu raspravu sportski motor. I jeste, zajebano je, opasno je i neki put se završi loše. Budite sigurni, svi oni znaju dobro sve što kažete, ali opet moraju malo noge da se protegnu sportskom mezimcu, tj sebi okove svakodnevice da skinu pa makar i na tih 10-15 minuta. Samo, ima jedna stvar tu: niko od njih ne dođe ovde da piše kako treba zavrtati gas i da druge ubeđuje da treba da se ponašaju kao oni. Šta bih da kažem, live and let live, to je pristup koji treba da prihvatimo u životu, pa i u ovoj temi. P.S. Izvinite na čaršafu od posta.
  20. Samo najveći idu na pecanje, ostali se snalaze.
  21. Kako beše, ako je Irac onda je Rej, ako je Englez onda je Rea.
  22. Mada, da dodam, pričao sam sa Aresom i u jednom je u pravu: vremena sa testova i nisu neki pokazatelj. Što bi se reklo, ne moraju da znače ništa posebno.
  23. Uh, ovo bih voleo da vidim, mislim stizanje 1,5 sec na nekoliko testova. Test vozač nije ogrganičen na par testova na oje su GP vozači ograničeni. Može da vozi GP motor, bilo gde, bilo kad. To sam napisao već u sledećoj rečenici, samo si je obrisao. I to je cela poenta, testirao je koliko je hteo a opet je na 1.5 sec.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja