-
Broj tema i poruka
6171 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Shortshifter
-
Tako je, do pre samo par meseci uvek je naglašavano da u više od polovine saobraćajnih nesreća u kojima su učestvovali motociklisti za udes su krivi četvoro-ili-više-točkaši. Odakle sad odjednom trend, posebno među motociklistima na ovom forumu da sami sebe optužujemo za sve što nam se događa, nije mi jasno.
-
Ovaj je članak toliko nepismeno odrađen da na kraju i ne verujem da su rekli to što piše da su rekli. Kako sad opet kukaju da mladi voze jake motocikle kad znaju da je to novim ZOBS-om promenjeno i da je to to. A ovaj drugi poziva da se vozači "ne ubijaju na putevima baz ikakvog razloga". Ako je to stvarno rekao (a stavljeno je poda navodnike kao citat), da mu hebem mater po 100 puta. Ološ!
-
Pa nije da ne plaćamo, mi samo "pre roka" prođemo kroz rampu!
-
U trenutku pada, kada zadnji točak izgubio kontakt sa podlogom, obrtaji naravno skoče. Vrlo često se to događa.
-
Stomačne tegobe zvuče dobro. Palile su za umišljenog kengura.
-
@Thaedass Uvek čitam sve postove u temi u kojoj postujem, od početka do kraja. Tako i tvoj. Jesi ovo dole ti napisao ili sam nešto pomešao? - Mrznja iz prostog razloga sto na los nacin prezentujete sve vozace motocikala (ne samo vozaci RR motora vec svako ko divlja),odgovorni ste ("ste" jer vidim da si nas podelio na Vas i nas) za 60% saobracajnih nezgoda u kojima je ucestvovao motocikl,jos veci procenat smrtnih slucajeva..
-
Ne mislim da ima puno ljudi koji mrze R motore i one koji ih voze. Barem ovde. Osim Thaedassa, on se javno deklarisao. Ne postoji stvar za koju nisu vezane predrasude ili barem neki stereotipi, pa isto važi i za motore, bez obzira na tip. Iz nekog mog iskustva nisam primetio da ima posebne razlike između vozača različitih tipova motocikala, kao i u bilo kojoj drugoj grupi ima ih svakakvih. A u temi koja je tebi ostavila utisak da ljudi mrze R motore mislim da se o tome nije radilo. Samo su neke kolege na sve moguće načine pokušale da svoje viđenje nametnu kao jedino ispravno. E, takve tipove ne volim uopšte, šta god da voze.
-
Bilo bi dobro da urednici obrišu sve poruke sa psovkama, kao i one koje se na te poruke odnose. Jedno je iznositi svoj stav i mišljenje, a potpuno drugo u ovakvoj temi psovati. Sramota je.
-
Da li je moguće da ideja "sporija vožnja je bezbednija" predstavlja nešto za šta je potrebno voziti 30-40 godina motocikl da bi se do toga došlo? Šta, početnici to ne znaju? Ovi koji zavrću gas to ne znaju? Ako ćemo oko toga da se nadgornjavamo, onda je otišlo do đavola sve. Nemam pristup da o pokojniku treba pisati sve najlepše, na kraju krajeva nije ružno reći da je neko vozio brže nego što je trebao, ali pristup "da si išao sporije sigurno bi ga izbegao" je potpuno neozbiljan zato što se može primeniti na apsolutno svaki udes. Šta da se kretao brzinom ispod ograničenja, pa opet da je išao još sporije možda bi izbegao traktor. Najbezbednije je sedeti kući, najmanja je brzina kretanja. I dalje tvrdim da niko ne zna kojom se brzinom kretao motocikl i da možda bez ikakvog razloga krivicu svaljujete na motociklistu. A da je traktorista potpuno čist i dalje mi ne ide u glavu.
-
Prvi put čujem da je neko ko se vuče preko puta i zato blokira obe kolovozne trake, time izazove saobraćajnu nesreću sa smrtnim ishodom - potpuno čist. I odakle vam bre tih 200+km/h? Šta, ono obiđeš nekoga, on odmah kaže "jurio kao lud", eto odmah dušebrižnika sa procenom od 200+km/h? A motocikli se danas isporučuju bez kočnica, ne postoji mogućnost da kada nekog obiđeš posle toga usporiš? Pus, to što su u trenutku udesa bili udaljeni nepunih 300km od mesta događaja ih ne sprečava u iznošenju procene brzine kretanja motocikla. Ne osuđujte tako lako, pogotovo one koji, na žalost, ne mogu da se brane.
-
A svi cool tipovi slušaju šta im žena kaže. Evo ja, na primer.
-
Možda nije ono čemu su se motoristi nadali, ali te dodatne zaštitne ograde su dobra stvar, izgleda. Nije ni to malo.
-
8.MotoGP , Gran Premio d'Italia TIM, Mugello, 1-3 jul 2011.
Shortshifter je odgovorio članu lalajko u Moto Trke
Hvala, rimtu! -
Kapiram da su svi šampioni primadone, barem po malo. Ali kapiram da je Stoner uzeo pola titula kao Rossi da bi tek gledali kojekakva izdrkavanja.
-
8.MotoGP , Gran Premio d'Italia TIM, Mugello, 1-3 jul 2011.
Shortshifter je odgovorio članu lalajko u Moto Trke
Najbolji deo je bio kad su italijani "morali" da navijaju za Hondu jer je Lorenzo počeo da pristiže Stonera. Ustali ljudi i pokazuju Stoneru kao brže, brže. Ono, ne volimo Hondu, ali Lorenza mrzimo! Pokušao da pronađem fotku kada je Spies obišao Simoncellia! Kakav potez, dupe je vukao po asfaltu! -
Jageru, slažem se da je bitno. I ja kapiram da je ukidanje putarine jedino zanimljivo. Samo sam za to da vidimo kakv će biti predlog (ključna reč), pa onda da iznesemo zamerke i izmenimo ono oko čega se dogovorimo. Samo to, ništa više.
-
Brate zec, šta si se navrzao? Jesu rekli da pripremaju predlog? Strpi se brate barem 5 dana pa onda navali sa svojim zapažanjima i opaskama. Ovako samo u prazno pričamo...
-
Kako misliš "dosta"? Kači, ali samo 'vake slike!
-
Tomerc objasnio. Da ne moraju momci da se "smaraju" i čitaju temu od početka.
-
Lepo ljudi iz CRO napisaše na početku teme da ako se nešto planira dogovara se u tajnosti. Da policija ne bi to već "predupredila". Zato, da batalimo novine i javne pozive.
-
New babe is on the road :) Yamaha XJ600 S Diversion :))
Shortshifter je odgovorio članu Evil_baby u Touring
Nek ti je sa srećom i u zdravlju da ga voziš. Tj, nju. -
Mislim da je u pitanju visina kod prednjeg točka, pa zato jedan Opel Vivaro kombi plaća taman koliko i motocikl. Pa ti vidi...
-
OK, misko_kolo, ti ih znaš puno i tvoj je zaključak da su ovi koji guraju kolica i preturaju po kontejnerima, žive sa 150 dinara dnevno sami tako izabrali? Ukoliko si ubeđen da se oni ne susreću sa bilo kakvom diskriminacijom, i da ta diskriminacija uopšte ne utiče da dobar deo tog naroda živi u siromaštvu, ne znam šta da ti kažem. @saillor A koliko ih ima na ovom forumu koji voze bez dozvole?
-
Čoveče, siromaštvo rađa siromaštvo! Ne pričamo o individualnom nego o siromaštvu jedne etničke grupe. Koliko ti to poznaješ roma koji su zavšili fakultete, 10-15..? Činjenica je da ljudi romske nacionalnosti nisu prihvaćeni ni u Srbiji ni u zemljama okruženja, a u kakvim uslovima žive u nekim zemljama EU (Slovačka) bolje i da ne pominjem. I sad tvoja je teorija da su oni to sami odabrali... Izvini, ali teško mi je da poverujem da u tako nešto može da poveruje bilo ko ko je o ovoj temi razmišljao barem 15 minuta.
