Jump to content

Moto Zajednica

turbopedja

Članovi
  • Broj tema i poruka

    469
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: turbopedja

  1. Umetnite citat 1. Boban 2. Cope 3. Dane@ 4. Shejtan 5. Misirac 6. Zozon 7. aca-pn 8.GS 9.Ribolovac 10. Gojko 11 Turbopedja A ovi su mi najdrazi sto imaju po 5-6 motora a drze RD-07 da se pohvale. Pa imam i ja RD07
  2. Svaka cast. Prosto vam zavidim sto nisam bio sa vama. Znam tu deonicu odlicno a i koliko vidim drustvo je bilo odlicno. Samo me buni jedna stvar: Zasto je Lalajko tako umoran od puta i tako iznanada resio da ode do Joske i tamo prespava ;D
  3. SUPER ;D Crni Vajfert mi je presudio. Srecom pa su bili moji forumasi pored mene(Dragica i Mrle) da me paze. Zao mi je sto nisam stigao da upoznam jos neke forumase ali crnac brzo hvata. Drago mi je sto je predsednik moto kluba TNT iz Trebinja Zeljko Skrivan uspeo da dodje sa suprugom. Misa i Mikica su se pokazali kao pravi bajkeri u zelji da pomognu jednom nasem clanu oko motora ali nista bez Sinisinih kablova. Sve u svemu , jedan od boljih skupova.
  4. Welcome to (real) SERBIA
  5. Dugo sam se zezao sa otvaranjem i popravkom (prelemljivanjem) CDI uredjaja posto je i mene to isto zezalo. Na kraju sam se iznervirao i kupio nov CDI i sada je super. Ako zapne negde , javi se.
  6. Jel ima neko obelezeno mesto za clanove BJB-a? Ili da trazimo najglasnije drustvo sa najvecom gomilom piva ispred (u Mitrovici je to ipak bila ekipa iz Republike Srpske).
  7. Imas ovde nesto o tim gumama. http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=21381.0 A o tim kolotrazima je bilo dosta prica ranije i mislim da to nema nesto mnogo veze sa gumama.
  8. Ja sam uvek za samo da se dogovorimo oko termina i lokacije za jedan " Animal go around " ( izjava jednog francuza kad je video razanj ). I dalje se smejem Ja mog ne bih mogla da pojedem pa taman nista ne jela E da ste vi probali one svecice, malo masnjikave(cvaja je to), pa za glockanje , prste da polizes. ;D A dok smo jeli rebarca, sve su mi u glavi bile zice od tockova. ;D
  9. Moram da Vas razocaram kao sto sam i sebe kad smo sklopili dil. Ukupna cena je bila 750 Jevrica(50 Jevrica nize, posto mu je istekla registracija) od toga 200 u prasicima, siricima i ostalim ziveznim namirnicama sto drago nam selo iznjedri a moja deca sabiju. Mislim da su me prasici izasli oko 170 din po kili zive vage pa oko 20 kila po kom. Kad sve u svemu saberem zao mi mog lepotana ali mi je drago sto sam usrecio mog siradziju. Kaze da se odavno nije tako usrecio i obradovao necemu a i razumem ga. Hvala na razumevanju a kada budete hteli da se organizujemo imamo jos kredita pa mozemo na primer da smazemo guvernalu, zadnji bandas ili copu. Mislim da ce mom ljubimcu biti drago da zna da su ga smazali bajkeri ;D.
  10. Upravo to mi je bilo u glavi dok smo ga krkali. Kazem sinu : Upravo jedes karburator
  11. Ode moj MZ 251 u selo Kusadak kod Mladenovca kod mog siradzije. Zauzvrat,moj siradzija meni dade 3 prasica i nesto eurica. Nekako mi prazno dvoriste bez MZ-a a prasici smo izeli.
  12. Ovaj model se zove "Kastrator" Zato Betmen zivi sam ;D
  13. ????????????????????????????? Ja imam DUNLOP Trailmax D607F Prezadovoljan, lepo lezi, lepi za podlogu, odlicno se ponasa u krivini, stabilna na vlaznom putu. Po mom misljenju, sasvim dovoljno da dobije odlicnu ocenu.
  14. A gde je nama ladno pivo??? ;D
  15. Jel prodato?
  16. Sladjo , Dobrodosla samo nisi navela na kojoj se masini vozis ;D i otkud ti u svetu bajkera??? A za Carlsberg uvek. Sta ono bi... Ko placa turu.
  17. Jel ima nekih novih vesti o Goranu? Jel zna neko kako mu je sad?
  18. Evo da krenemo... Moj najmladji sin pre jedno par godina.
  19. Iz tvog prvog posta se ne vidi sta je tacno problem i zbog cega tvoj prijatelj hoce da nesto da "budzi". Da li je agragat produvao ili prolupao ili samo hoce da dobije na kubikazi. U svakom slucaju vecina prisutnih na ovom forumu je prosla kroz tu istu fazu budzenja, eksperimentisanja i pokusaja da se od "tomosa dobije hajabusa". Neki uspesnije a neki i ne ali sve je to skola koja mora da se prodje. Moj ti je savet da se prvo odnese cilinder na pregled, premerivanje i eventualno razbusivanje(ukoliko su stubline ostecene) i prema novoj meri da se stave sire karike ukoliko je to moguce, ako ne da se uzme novi klip. Informaciju o dimenziji karike ili klipa ce dobiti od majstora koji bude razbusivao. Rado preporucujem servis za masinsku obradu kod Ljube i Bate na Zvezdari jer imam odlicna iskustva sa njima. http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15888.0 Good Luck
  20. Dragi moj Six, Oznaka ccm je oznaka za kubne centimetre i time se meri zapremina cilindra od donje mrtve tacke do gornje mrtve tacke klipa. Klip ima svoje dimenzije a osnovna je precnik klipa i on se meri u milimetrima sa obicno dve decimale iza(na pr. xx,xx) Ako se stubline razbuse to su delovi milimetra i zovu se specijale i najvise se rade do tri specijale ali retko sve tri zajedno prelaze 1 milimetar i to u glavnom kod kamiona. Kod nekih modela, uglavnom putnicka vozila, moguce je kompenzovati prosirenje precnika stubline, stavljanjem sirih karika ali uglavnom se stavljaju novi siri klipovi. Da bi taj tvoj prijatelj podigao kubikazu za 30 ccm mislim da je potrebno da promeni ceo cilindar i klip, a to zahteva (u zavisnosti od modela) i jos neke dodatne radove. Malo zesci posao i investicija zarad malo dobitka. Ipak je najbolja fabricka varijanta a ako mu je to slabo neka to proda i kupi nesto jace sa razlikom u parama koje je mislio da spuca u budzevinu. No hard feelings
  21. Nesto bas i ne verujem da srce zeli kuglice i to jos od lovca ;D
  22. STRASNO!!! Gorana sam upoznao u Majlovcu na skupu i delovao mi je kao vrlo pozitivna i prijatna licnost sa kojim sam odmah nasao zajednicki jezik. Cak sta vise, pozvao me da nastavimo druzenje na skupu na Borskom jezeru koji treba da bude uskoro. Nimalo mi nije delovao kao neki neizivljeni manijak koji bi leteo glavom kroz zid. Tako da ne verujem u njegovu gresku i verujem da ga je sofer lade doveo u bezizlaznu situaciju( sto se i vidi na slici). Sada ostaje samo da se molimo da Goranu bude bolje i da sto manje bude ovakvih vesti.
  23. Pozdrav generacijo ;D Dobrodosao u sektu. Cestitam na izboru.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja