Jump to content

Moto Zajednica

turbopedja

Članovi
  • Broj tema i poruka

    469
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: turbopedja

  1. Marko je promenio lokaciju servisa(inace i dalje je sa karaburme). Sada je u Visnjici, ulica Visnjicka 97a iza servisa za pranje kola. Kad se ide od grada, prodje se skretanje za lesce pa oko stotinak metara sa leve strane. Telefon mu je ostao isti: 064 12 94 007
  2. U Lisu sam cesto jeo i nijedanput nisam mogao da pojedem celu porciju(a imam 105 kila). Vrhunac je bio mesano meso od cirka kilo porcija(za jednu osobu). Karadjordjevu treba videti. I sve to za relativno male pare. Svaka cast na izboru.
  3. E uom slucaju vec grejem masinu. Pozdrav Braci i Kumovima iz Trebinja.
  4. A oce li biti loze na tom susretu ;D
  5. Ponuda i dalje aktivna http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=14091.0
  6. Zamor materijala....... Vrlo slozena i komplikovana tema i nije za potcenjivanje. Mada ja nisam masinac ali mislim da to nije u ovom slucaju. Licno sam video zubcanik i deo otpalog zuba. Kazem deo, zato sto je dobrim delom sastrugan. Posto je to vrlo tvrd materijal, napravio je vise stete nego sto je on sam ostecen. Zbog cega mislim da nije zamor: Nek je motor star oko 20 godina. Vozi se oko pola sezone pa to ispadne oko 10 godina. 10 puta 365 dana ispada 3650 dana. Nek se motor u proseku upali 5 puta dnevno(nekad je 10 puta ali ponekad nijednom). Paljenje traje oko 2 sek u proseku. To je 10 sekundi dnevno. 3650 dana puta 10 sekundi ispadne da zupacnik radio oko 36 500 sekundi do sada sto je oko 610 minuta a to je priblizno 10 sati za 20 godina. Nek bude i duplo pa to je 20 sati pa nek bude i 50 sati ali za takav materijal ( celik za zupcanike) to je nista. Znamo da postoje vozila koja se voze i 50 godina a da im je menjacka kutija neotvorena. Cak i kod menjaca koji se pokvare odlaze sinhroni i lageri u 90 % slucajeva ali zupcanici vrlo retko. Desava se da nesto upadne i da napravi problem ili da je sam odlivak los pa ne moze da izdrzi predvidjena naprezanja ili sistem kaljenja nije precizno ispostovan ali to su retke pojave u odnosu na regularne kvarove izazvane potrosnjom materijala ili zamorom. Da je to neki kinez ili neki trecerazredni proizvodjac pa ajde ali kod Nemaca ili Japanaca..... Tako da je pucanje ovog zuba dosta neobican kvar i podrzavam ideju: "Ja ću svakako poslati paketić Hondi u Japan sa pitanjem - U čemu je problem gospodo?"
  7. Razgovarao sam sa majstor Markom u vezi tvog motora i reko ja da je ispiranje obavezno i da ima sistem kako se to radi. Moja topla preporuka je da mu se javis i da nista ne radis dok prvo ne isperes motor jer postoji mogucnost da su vrlo sitne cestice metala ostale a to je onda zajeb...
  8. Da li ko od vas zna kakav je put od Obrenovca preko Stublina, Uba i Novaka, posto na karti ne izgleda bas sjajno? U principu kuda je najbolje doci iz Beograda?
  9. Evo malo da osvezim temu(kao sto sam obecao).. Izgleda da je majstor Markoni stvarno majstor, i bio u pravu kao i uvek. Kako je doslo toplije vreme zmigavci rade besprekorno. Cim zaladi, sexaju. Afrika je to ;D
  10. Kako se ponasa posle sredjivanja onog dela? Jel si proveravao da li puni?
  11. Ludo burazuru, ludo ;D Hvala organizatorima za ovako dobar skup. Sve pomenute primedbe su na mestu ali su nistavne u odnosu na atmosferu koja je bila super od pocetka do kraja. Svaka cast.
  12. Nasao sam i moju prvu ljubav ;D
  13. Mrle 2X, Crna Mrlja i Mikica. Face sve govore.
  14. Kako smo krenuli, jos ce iz Honde da zovu da im sredjujemo i popravljamo koske i fabricke greske ;D
  15. Mislim da i u najsmelijim prognozama organizatori nisu ocekivali takvu posecenost. Sta bi tek bilo da nije bilo skupa u Smederevu i Subotici. Bilo je jos dosta propusta ali je zadovoljio svrhu i zato od mene dobija cetvorku. Policija je profesionalno odradila svoj posao i u celom kraju , bajkeri su bili zasticeni ko beli medvedi.Njima svaka cast. Nadam se da ce organizatori sledece godine nesto da promene u korist prostora i organizacije.
  16. Bambi, Kazu Marku da vise ne pere motore vrucom vodom, vidis da se skupljaju ;D
  17. CHEKIC Stari srpski alat. Trebalo bi spomenik da mu dignemo. Kod nas ni neurohirurzi ne idu na operaciju bez nekog chekica u dzepu ;D Peki, Jel su ti oni i nalepnicu BJB zalepili? Nesto je ne vidim na donjoj slici.
  18. Kontakt majstora iz Kumodraza je objavljen u delu "Servisi"(uz ljubaznu dozvolu admina).
  19. Moja iskustva sa njima su odlicna, pa se i nadam da ce i biti i vasa. Slavko Radak 063 284 148 Tarska 3 Kumodraz. Produzetak Vojvode Stepe, pa valjda kod Torlaka levo i jos nekih 500 metara pa desno(ko razume shvatice ali tu je planplus). Molio bih clanove koji imaju iskustvo sa njima(bilo dobra ili losa) da ih objave.
  20. Podrzavam "floyd"-a . Ljuba i Bata su radionica koja radi po Evropskim standardima i kvalitetom i profesionalizmom. Puno puta sam nosio kod njih glave i blokove na obradu i svaki put su me samo vise impresionirali. Kao stalna musterija sam jednom prilikom dobio potpuno nove, originalne klipove (prva ugradnja) za mog golfa. Ko se imalo razume u mehaniku zna sta to znaci. Jednom su napravili semering, koji nisam imao sanse da nadjem. Sto se tice masina,strugova i mernog alata znam provereno da ih koriste samo dok su u garantnom roku a posle ih menjaju za nove. Kod njih nikad necete videti mikrometar ili subler stariji od godinu dana ili da stoji na ponku bez futrole. Po mom misljenju Ljuba i Bata , pa puno mesta prazno pa ostali (i sa ostalima sam imao iskustva ali mnogo drugacija).
  21. Ja bi majstore iz Kumodraza rado preporucio i objavio njihov telefon ukoliko se admini sloze. Dotle, sve informacije mogu na pp.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja