-
Broj tema i poruka
469 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: turbopedja
-
Nemam nista protiv Akrapovica, Leo Vinci, Yoshia i ostalih brendiranih firmi. Cak , sta vise odlicne su jer ne bi bile to sto jesu da nisu dobre. Doduse, neki majstori lose urade dolazne izduvne cevi do topa tako da i sam top trpi uticaj i moze vrlo brzo da strada(sto se vidi iz ranijih komentara) pa ispada da je sam autorski original los. Neverovatna je stvar koliko neke , za nas beznacajne sitnice, mogu da imaju uticaj na sam izduv, kao sto su precnik cevi, kvalitet i materijal cevi, kvalitet vara na nastavcima, ugao i sl. Medjutim, nase trziste je malo specificno kao za sve ostalo tako i za auspuhe. Vecina nema hiljadu i vise Eura koliko kostaju originalni izduvi ali bi voleli da na svojoj masini imaju lep zvuk. Takodje je velika ponuda satro-majstora za izduve ali malo je pravih, koji znaju svoj posao. Jedan od pravih, za koje znam i imam licno dobro iskustvo su otac i sin iz Kumodraza(okolina Beograda) ali necu da ih reklamiram da ne bih otisao u Off-topic. Sve kopije koju su napravili su bile od kvalitetnog pro-hrom celika i imaju skoro isti zvuk sa originalom. Kazu da je tajna u punjenju medjuprostora nekom specijalnom azbestnom masom koja nece da se "izduva" posle par hiljada kilometara i u rasporedu unutrasnjih otvora. Takodje, podpritisak manje-vise odgovara zahtevanoj kubikazi agregata i nema onih trokiranja na ler gasu ili preskakanja na iberturi. Znam da je takav top kostao nesto malo preko 100 Eura sto je za nase uslove vise nego povoljno za ono sto dobijamo. Tako da za mene momentalno, je to sasvim dovoljan razlog da se odlucim za kopiju,domacu, dostupnu i kvalitetnu.
-
Koliko vidim, morace sin da saceka da napuni 18 (dotle ce vec da ima 100 Kg) i da mu dam Africu a ja sebi da uzmem jednog DR-a i da pocnem da pustam kosu i bradu ;D
-
Johny, takav Suzuki je bio kod majstor Marka sa karaburbe na prodaji i bas mi je zapao za oko i hteo sam da ga uzmem ali to nije motor nego besna zver sa kojom mozes da radis sta hoces ako znas a ako ne onda to postaje opasna sprava. Jel moze neka slika i ako nije tajna koliko si ga platio.
-
Svaka cast, nek je sa srecom i dobrodosao u sektu. Da budem iskren, Africu sam slucajno kupio u želji da premostim period dok ne budem imao snage($) da kupim Stroma 650. Ali videcemo. Posle nekog vremena neces ni pozeleti da je menjas. Motor je u ekstra stanju i kilometraza nije strasna. Cena je OK . Ako je odrzavas kako treba , sit ces da se navozas a gorivo nije ni bitno kad imas takvo zadovoljstvo ispod sebe ;D . Sve sto treba pitaj, ima nas dosta.
-
Sto je najgore i ja sam svestan takvog razvoja situacije ali me strava hvata kad cujem da malo-malo pa nekog pokupio auto ili neki taksista koji radi polukruzno na punoj liniji i usput ubije decka. Dok malo stekne vozackog iskustva dacu mu moju afriku a dotle nek se vezba na 125ici a i po zakonu ne sme vise od 125ccm dok ne napuni 18. CHUCK, hvala puno na detaljnim i korisnim informacijama. Taman sam se ponadao da je ova nasa posrnula privreda pocela da se oporavlja kad ono... Kako smo krenuli uskoro cemo da uvozimo slaninu i sljivovicu iz kine sa etiketom "Prava Srpska...."
-
S`obzirom da mi sin ganja Free-a (50ccm) vec dve godine, hteo bih da ga malo obradujem. Uslovi su bili da ne prelazi 1 500 Eura, do 125 ccm, po mogucnosti novo i da nije R a pogotovu ne Aprilia RS 125(za koju me moli). Ima jos jedan problem a to je da ova danasnja galofax generacija raste ko kvasac tako da on sada sa 17 godina ima 195cm i 80Kg, znaci neki mali je nepozeljan(treba da ga vidite na Free-ju, ko cirkus) Nasao sam nesto, pa bih voleo da vidim vase misljenje. http://www.sprintscooters.com/Pulser.html Svaka nova informacija je dobrodosla.
-
Dok sam radio u jednom RTV servisu, secam se da sam najvise mrzeo kvarove koji nisu konstantni(tj cas radi cas ne radi) a ovo mi lici bas na tako nesto. Interesantno je da sa prvim lepim i toplijim vremenom sve radi kako treba. Ipak je to Afrika i ne oseca se bas dobro na Evropskom kontinentu ;D. Ako bude ponovo pravilo problem onda pristupamo kompletnom rasturanju pa sta bude. Evo i jedan fazon na tu temu: Pita Mujo Hasu: Ajde pogledaj da li mi rade zmigavci. Haso gleda i Mujo upalio zmigavce kad Haso kaze: Radi Neradi Radi Neradi
-
Svaka cast i svaka vam se dala... Sto mi je nesto poznat model sa prve dve - tri slike ;D ;D ;D
-
Hm, Hm... Ovo je vrlo ineresantna teorija a logicna o kojoj nisam razmisljao. Vredi pogledati. Kad sam mogao da popravim CDI, sta je jedan automat za njega ;D
-
MISIRAC laka Van mreže Motor:: Honda Africa Twin RD07A Poruke: 491 (Nema teme) « Za: turbopedja poslato: 03.02.2008. 21:17 » « Prosledili ste ili ste odgovorili na ovu poruku. » Citat Odgovor Ukloni -------------------------------------------------------------------------------- pozz ja sam imao isti problem kod mene na kontinentu samo sto je meni tako reagovao samo na levi migavac a resio sam ga tako sto sam poprskao kontak sprejem ,posle 2dana kada se se osusio radi sve kako treba Prijavi administratoru -------------------------------------------------------------------------------- Uz ljubaznu dozvolu autora, prenosim vam njegovu poruku. U medjuvremenu sam saznao da u automatu za zmigavce postoji nesto kao bimetal,koji pri hladnijem vremenu pocne da brljavi. Savet, cuvenog majstor Marka sa karaburme, je da sacekamo malo toplije vreme pa ako i onda brljavi da menjamo automat. Verujem da ce ova tema jos nekom biti od pomoci. Probacemo sve varijante pa sta upali.
-
AFRIKAAAAAAA Neuporedivi motor i kategorija za sebe. Definitivno motor koji nikog nije ostavio ravnodusnim. Glas za Afriku.
-
Prohromske cevi za auspuh ne bi trebalo savijati, jer, koliko mi je objasnio majstor koji je dosta iskusan u svom poslu, pri savijanju se iznutra pojavlju useci koji strahovito smetaju prolasku izduvnih gasova, nego se krivine kupuju vec izlivene pa se onda vare. Za kresh-barove to nije problem. Jel to znaci da je Maestro Paganini sklopio tvoju masinu??? Ili je teca poslao drugog ;D
-
-
Hvala Vam na savetima ... Mada licno mislim da nisu sijalice(provericu pa vam dostavljavaljam tacnu snagu) zato sto je do jesenas sve bilo u redu a u medjuvremenu nijedna nije riknula i interval (kad pocne da radi) svetli-ne svetli je pravilan. Pre ce biti da je nesto drugo... Motor nije kisnuo (vlaga je smrt za kontakte), mada... Ostaju jos kontakti ili automat. Dobio sam jedan interesantan pp pa cu uz odobrenje autora da vam prikazem u sledecem postu. Matijak, hvala na ponudi vec imam taj manual a i mam i jos neke pa ako nekom treba moze na pp.
-
Radio klub " Nikola Tesla" u Timockoj na Crvenom Krstu je nepresusni izvor svih delova za elektroniku pa tako i LE dioda (light-emitting diode).
-
Pretrazio sam ceo forum u nadi da cu naci neku slicnu temu ali nista... Od momenta kada ukljucim zmigavac (prekidac levo ili desno) pa do prvog signalnog treptaja iliti paljenja sijalice prodje nekoliko sekundi ( od 5 do 15 sekundi). Da li je mozda neko upucen o cemu se radi?
-
Ko se nije probudio ;D Juce 85 Km po Beogradu. Masina spremna. Kad krecemo?
-
Jedan od ta tri je moj MZ ( Afrika je u operacionoj sali za estetsku hirurgiju) koji kasnije nije hteo da upali sve do slavije(koji blam pred onolikim ljudima). Kao sto sam i predpostavio nisu hteli da mi uzmu krv posto nije proslo vise od tri meseca. U svakom slucaju, akcija je i vise nego uspela i mogu samo da se zahvalim i cestitam organizatorima. Svaka cast i ostalima koji su dosli, posebno ekipi iz Vrsca i Valjeva koji su bili medju prvima. Veliki pozdrav svima.
-
Pogledaj ovde, mozda te ova druga stavka ineteresuje: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=14091.0 Jos uvek je aktuelno.
-
Nasao sam nesto interesantno povodom ove teme http://www.vlasinskojezero.com/php/show.php?id=satelitski_snimci
-
Ne mogu da docekam Maj... Vec grejem masinu... Na Vlasini mozemo da prespavamo u mojoj staroj porodicnoj kuci (koja je na 1300mnm) uz kuvanu i domaci sir pa onda na vrh Cemernika(1638). U blizoj i daljoj okolini se jos nalaze i Veliki Stresher(1875), Vardenik(1866), Besna Kobila(1923), Suva Planina(1810) i normalno cilj svega ovoga Stara Planina i vrh Midzor(2179). Priroda i off-road voznja zagarantovana (a ni sneg nije nemoguc ;D ).
-
Dolazim najverovatnije i ja a i Shekil samnom ali ne znam da li cemo moci da damo krv posto sam ja dao krajem Novembra a i radimo nocnu pa pravo sa posla na akciju. Nadam se necete da nam zamerite nas zombijski izgled posle neprospavane noci. Pozzzzz
-
Veliki pozdrav mom prijatelju i bajkeru i dobro dosao ;D Afrika sluzi fenomenalno i vidi se da je prodata od srca.
-
Poseta Zeljka Skrivana Beogradu
turbopedja je odgovorio članu turbopedja u Predlozi za izlete i putovanja
Kako iskusni bajkeri(i bibliotekari) poznaju skrivena mesta ;D Matija, svaka cast provalio si nas.
