Jump to content

Moto Zajednica

turbopedja

Članovi
  • Broj tema i poruka

    469
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: turbopedja

  1. Jesi li ga barem napenalio. ;D Ne , nisam... Nije to moj stil Poznata desavanja u zadnjih 20tak godina na nasim terenima su dovela do situacije da je vecina ljudi oguglala na tudje probleme i uglavnom gledaju svoj licni interes, a probleme resavaju na "Balkanski nacin" i takav stil siri se kao kancer. Srecom, jos ima ljudi oko nas kojima je stalo do sestre i brata i kojima nije tesko da pomognu a da pri tom nemaju nikakav materijalni interes (tkz zdrave celije ;D). Takvih primera na forumu ima puno i mislim da ih svi znaju. Bole ce sigurno otici na tu operaciju, u to sam ubedjen, samo je pitanje kada.
  2. Ta usluga se zove "privatni servis sa skracenim brojem" To sam vec davno probao, cini mi se u Oktobru, ali je kao i sve ovde to borba sa vetrenjacama i nemoguca misija, birokratske zavrzlame i salterski lavirinti. U principu, Telenor i VIP su privatne firme i njih to neinteresuje a MTS ima par kooperativnih firmi koje to rade za njih ali i one kad cuju da je humanitarni telefon u pitanju peru ruke. Da sam trazio hot-line i one ribe sto stenju na telefon dobio bih isti dan jer je tu dobar profit a i njihov deo nije mali. Medjutim, kod humanitarnih telefona, oni bi morali da se odreknu dela kolaca a to im bas nije po volji makoliko to bilo ljudski i humano. Iza mog zahteva je stajao MAS i objasnjenje pri odbijanju broja je da MAS nije humanitarna organizacija i nema ingerencije da se bavi takvim stvarima. Sto u prevodu znaci, treba osnovati NGO ili nevladinu humanitarnu organizaciju koja ce biti registrovana za takvu vrstu delatnosti i onda ponovo predati zahtev pa ce gospoda u foteljama kada budu imali vremena izmedju sluzbenih ruckova razmisliti da li to moze tako a dotle "lipsi magarce do zelene trave" Mozda moj post ne odise optimizmom ali sam strasno puno vremena i zivaca potrosio da bi me neko otkacio sa tako glupim obrazlozenjima. A da, zaboravih da kazem, da je jedan od saveta neko cviketana iza saltera bio: A sto lepo ne otvoris hot-line??? Lepo tebi , lepo nama i mirna backa???
  3. Prva tura i cevapi iz ZARA su moji
  4. Braco i Sestre, Srce mi je ko Amerika kad vidim koliko jos na ovom svetu ima dobrih i dusevnih ljudi. Jos mi je draze kad znam da su to MOJI bajkeri. Hvala Vam u moje i Boletovo ime. Danas idem kod njega u Titel. Moramo i njemu da damo volje za zivot i energiju da izdrzi i da istraje.
  5. Braco i Sestre, Hvala Vam u Boletovo ime jer svaki dinar znaci i to bukvalno. Ova slika je od pre nove godine i tu Bole odlicno izgleda. Od tada se situacija pogorsala i poceli su jos neki nezeljeni efekti. Neverovatno je koliko problem bubrega izaziva neke druge anomalije. Konstantno je malokrvan jer svaka dijaliza odvuce malo krvi a transfuziju nesme da primi jer posle nje ne sme 6 meseci da ide na transplantaciju. Kolicina tecnosti i hrane mu je zestoko limitirana. Sa ovim podacima zelim samo da Vas obavestim koliko humanu stvar radite. Sa Boletom se cujem nekoliko puta na dan i moram da Vam prenesem njegovo odusevljenje kada je cuo da je ova akcija pokrenuta jer sa svakim dinarom dan transplantacije se blizi a i automatski kraj njegovih muka. Cinjenica je da ce on morati jos dugo posle operacije da pije lekove protiv odbacivanja organa ali to je mnogo manja zrtva nego sadasnja situacija.
  6. Vi ste carevi !!! Hvala vam. Stigla je kinta i sa moto zurke iz Panceva. Hvala Pancevu.
  7. Braco svaka cast... Cinjenica da se od prvog posta u 19h30 do ovog sada oko 23h00 javio i upisao 21 clan, je za svaku pohvalu.
  8. Nije jos jer mu fali jos oko 10tak hiljada. Stanje se blago pogorsava
  9. Ubacis crva i cutis ;D Pa daj neke podatke, broj telefona, neko ime, slike ili sta vec imas...
  10. Gde???
  11. ;D desi kolega... nista sladje nego dok spavas na poslu a plate ide... ;D ehej..jesi i ti u SISTEM FTO?ma bar da je neka plata...jedva ubijamo 16-16500 mesecno... Sistem FTO... Ne daj Boze... Domace firme nikad vise makar nemao leba da jedem...
  12. ;D desi kolega... nista sladje nego dok spavas na poslu a plate ide... ;D
  13. To na Africi Twin, sto je Lalajko odlicno postavio, su oznake za broj sasije i to je bitno kod nabavke originalnih rezervnih delova. Hvala za ovu informaciju... Kao sto ste vec rekli, u ove dve teme nije se postigla poenta a otislo se u Off-Topic... Bilo bi lepo kad bi se nasla neka tablica (slicno kao sto je Lalajko stavio za brojeve sasija) gde se lepo tabelarno objasnjava sta koje slovo znaci. Trazio sam i na oficijelnom Honda sajtu, na XRV.org i na jos nekim ali nista. Lalajko, ti si na redu ;D
  14. Pretrazio sam sve na forumu i na ostalim sajtovima ali nisam uspeo da nadjem. Da li neko moze da me uputi gde ima ili da mi objasni sledece: Sta koje slovo u oznakama Honda modela sta znaci na primer: CBR slovo C znaci to i to Slovo B znaci to i to ili na primer: XRV MTX CR Hvala unapred
  15. Evo resenja za mog saputnika : Nego jel moze tamo da se nesto okrene bez placanja nekih taksi i dazbina... Molba za Vuju: Vujo, molim te, ovog puta ponesi cebe i ja ti placam krevet ali nemoj molim te da opet spavamo zajedno. Hrces brate za sve pare... ;D
  16. turbopedja ga podjebava, umesto da mu kaze da je to i njega zajebavalo letos, stalno je nesto lemio posle pranja. Lemio, susio, jebavao ale po sto puta i na kraju se iznerviram i odem i kupim 2 nova CDI uredjaja i sad je keva ;D Iz iskustva kazem coveku da se Afrika samo vozi i maltretira i to najvise voli. To nije motor za sminkere koji vole da lickaju svoje ljubimce. Sipaj, vozi, sipaj, vozi, sipaj, vozi i tako do zamene ulja i opet isto. Nista ne dirati...
  17. AFRIKU NE PRATI ;D Ne zove se dzabe Afrika. Znaci ne voli hladnocu, vodu, sneg... Sto prasnjavija to bolje ide ;D
  18. Koja krvna grupa je u pitanju?
  19. Sad bas nesto gledam slike Iz Milivske klisure i .... Stvarno je bilo mnogo lepo... Onda pogledam kroz prozor a napolju neka vetrustina i hladno pa muka da te uhvati. Jedva cekam leto i Ovcar banju... Nismo trebali ovako rano da pocnemo sa organizacijom ko ce da izdrzi dotle.
  20. Hmmm.... Zaboravio sam da stavim mejl ;D turbopedja@yahoo.com
  21. Pre nego sto nastavim molio bih sve koji imaju bilo kakve snimke ( video, slike ili audio) ako mogu da mi posalju na mejl posto pravimo jedan cd na kome ce biti sve sto se tice Humanitarnog koncerta. Hvala.
  22. Svaka cast na akciji... Ovo mi je prvi put da sam propustio ovakvu akciju ali sam imao zdravstvenih problema... Doduse iovako ne bih mogao da dam krv jer sam skoro dao ali mi je strasno zao sto nisam mogao upar s`vama.
  23. U kutiji za dobrovoljne priloge je bilo 3 150 din koje nismo uplatili nego je Bole to odma pretvorio u Eure. E sad.... U vezi samog koncerta, desilo se toliko lepih i humanih stvari, i pojedinci su toliko pokazali svoju humanost da sama cinjenica da je koncert bio slabo posecen se pokazuje toliko nevaznom i nebitnom. Kada kazem da je koncert uspeo, mislim na ljude koji su pokazali da u nama jos postoji ono ljudsko, ono dobro i humano zasta se vredi boriti. Idemo redom: Dan posle koncerta, nazvao me IgorXT i pitao me da se vidimo da mi da nesto sto su spremili za Boleta jer nisu bili u mogucnosti da dodju. Na moje veliko odusevljenje, Igor, Pablo, Nesha XX, Direktor i Gremlin su skupili 5 000 din i donirali za Boleta koji su isto pretvoreni u Eure. Momci , svaka cast... OBELIX, pisem velikim slovima jer je stvarno zasluzio, inace Zare iz Bijeljine, je po onom kisnom danu zapucao iz Bijeljine do Beograda i nazad iste veceri samo da bi prisustvovao koncertu i pomogao Boletu. Covek je krupan ali srce mu je vece od Amerike. Zare, svaka cast. Na sam dan koncerta, dok su jos montirali razglas, ja sam u guzvi donosio pojacala, pricao telefonom , slao poruke i nisam znao gde mi je glava. Primetio sam Duleta kako povezuje zvucnike i tu su bila jos dvojica koji su montirali nesto na bini. Kada sam drugi put u toku dana dosao za drugu turu pojacala, tu je bio Dule i jedan pomocnik. Kada sam ga pitao gde mu je drugi , rekao mi je da on nije njegov i nezna ko covek ????? - Pa sta je radio na bini? (ja) - Montirao reflektore i rasvetu. (dule) - Pa ko ga je zvao? (ja) - Ne znam, mislio sam da si mu ti rekao. (dule) U tom momentu ulazi momak u salu ko narucen i ja ga pitam: - Izvini momak , ko je tebe poslao da montiras rasvetu? - Niko...????? (momak) - Izvini , ne razumem. (ja) - Pa... Ja sam video za koncert... Dosao sam jutros , video sta fali... I sve sto je falilo ja sam doneo moje opreme i montiram da bina lepse izgleda.. Ispostavilo se da je momak nas clan, kolega, drug , brat ARISTOTEL... ARI , kupio si me... Sitnice zivot znace a ovo je " da riknes brate" Nastavak sledi...
  24. Malo kasnim ali kad preziveh... Dobro je... Ima sam prekjuce antibiotski ( anafalaticki ili tako nesto slicno) sok. Srecom hitna je stigla na vreme inace ne bih danas pisao ovde ;D No, da se vratimo poenti... Prodato je ukupno 78 karata sto iznosi 46 800 din. SKC nas je obavezao da uzmemo 5 njihovih osoba zaduzenih za obezbedjenje koje smo morali da platimo " po nizoj ceni " 20 Eura po osobi. To nas je ispalo 100 Eura koje su racunali po 93 din pa to ispadne 9 300 din. Bilo je tu jos nekih troskova ali sam ja to prihvatio na mene. Tako da je uplaceno 37 500 din.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja