Jump to content

Moto Zajednica

U poseti Walteru

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jos prosle jeseni mi je Boboska ponudio cevape na Bascarsiji, ali sticajem okolnosti ta voznja nije dosla na red. Ovog proleca imam malo vise vremena, a i gume su mi pri kraju, tako da cemo sem Sarajeva posetiti i Kiseljak! Morao sam dobro da poranim, da bih stigao u 8h na dogovoreno mesto sastanka - Eko beniznska pumpa pored Cacka.

 

DtQRo_picture0101024x768.jpg

 

Tamo me vec neko vreme cekaju Boban (Boboska) i Janjo (Kanarinac76).

 

GT8QJ_picture0131024x768.jpg

 

I ako sam presao vec oko 90km, jedna dobra crna kafa me je dodatno rasanila. Krecemo dalje Ovcarsko-Kablarskom klisurom, uz meandre Zapadne Morave cije su obale nacickane splavovima. Vreme izuzetno prijatno za voznju tako da imamo dosta jak tempo i motori brzo gutaju kilometre. Prednja guma mi vibrira u levim krivinama pa stajem da proverim pritisak - izmereno 1.4 atmosfere. Posle doduvavanja sve na svom mestu, mada sam ipak malo oprezniji jer je vec prilicno potrosena.

 

Prolazimo Uzice i penjemo se putem ka Zlatiboru, i nedugo zatim se odvajamo ka Kremni. Odavde je saobracaj puno slabiji, toliko da sam u jednom trenutku pomislio da je put zatvoren, a da smo mi nekom greskom prosli. Ispred tunela Sargan pravimo prvu pauzu...

 

3Habp_picture0181024x768.jpg

 

Spustamo se ka Mokroj Gori i nedugo zatim dolazimo na granicu. Ovo mi je prvi izlazak motorom van granica Srbije, pa moram priznati da sam imao malu tremu. Sluzbenici i jedne i druge strane ne dozvoljavaju fotografisanje, tako da taj za mene jako bitan trenutak, nije ovekovecen. Vec prvi kilometri puta pokazuju izvesnu razliku u odnosu na Srbiju - asfalt je dosta bolji, ivice puta obelezene belom trakom.

 

z3Qcq_picture0231024x768.jpg

 

Povremeno nailazimo na ostatke kuca koje stoje kao spomenici na jedno mracno vreme sa kraja proslog veka...

 

4OE38_picture0271024x768.jpg

 

Nekad ih je bilo puno vise, sada sam na potezu Granica-Visegrad primetio samo dve-tri. Spustamo se ka Visegradu i moram priznati da sam jedva cekao da vidim stari most, ali i neku pekaru, jer jos nismo doruckovali. Prvo mi je ispunjena zelja za mostom!

 

RKoPQ_picture0321024x768.jpg

 

PONSO_picture0461024x768.jpg

 

Wt1kx_picture0491024x768.jpg

 

P0XGC_picture0361024x768.jpg

 

Vracamo se ka centru gde u jednoj sporednoj ulici pronalazimo pekaru. Uh... covek prosto ne zna za sta da se odluci.

 

P4xa9_picture0611024x768.jpg

 

... a kad je vec tako, ne treba praviti kompromise nego uzeti od svega po malo! Mogu vam reci da je burek neverovatan!

 

Kad smo vec napunili stomake, red je da to uradimo i sa rezervoarima. Prvi put sam Afriku napunio do cepa sa benzinom od 98 oktana. Prodavac na pumpi tvrdi da uma najbolji benzin na Balkanu.

 

cFB0G_picture0671024x768.jpg

 

Hajde da mu verujemo. Krecemo dalje ka Ustipraci predivnim putem koji prati Drinu. Prolazimo kroz brojne tunele koji samo ulepsavaju kompletan osecaj. Sa deonica gde se put podigne pruza se fantastican vidik - na zalost nisam napravio ni jednu pristojnu fotografiju jer moji saputnici nemaju obicaj previse cesto da staju radi fotografisanja.

 

qVBJ4_picture0681024x768.jpg

 

J7LoH_picture0741024x768.jpg

 

Ief6E_picture0761024x768.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Prolazimo Ustipracu i odvajamo se nagore ka Rogatici. Put pocinje lagano da se penje sto znaci da se priblizavamo Romaniji. U daljini se vide planine prekrivene snegom...

 

ghgLN_picture0791024x768.jpg

 

To se oseca u vazduhu, primetno je hladnije. Srce Romanije je prekriveno gustom borovom sumom.

 

leyif_picture0861024x768.jpg

 

nsQTI_picture0821024x768.jpg

 

Asfalt je i dalje fantastican pa drzimo dobar prosek brzine - mada smo imali srece par puta prolazeci pored radarskih patrola, iz nekog razloga nas nisu ni pogledali. I drugi drze dobar prosek brzine pa na zalost dodje i do ovakvih scena...

 

68Qvm_picture0901024x768.jpg

 

Prikolica kamiona koji je isao nizbrdo se zanela i udarila u kamion na slici. Sadrzaj prikolice je zavrsio na putu - vozio sam po svakakvim podlogama, ali nikad po przenim krompiricima! Nisam znao da su tako klizavi :) Najgore je kad se stane nogom na kesu, a ona pukne...

 

eCI8u_picture0931024x768.jpg

 

Vozac je na srecu prosao samo sa lakim ogrebotinama od slomljenog stakla. Nastavljamo dalje i ubrzo vidim nesto sto sam dugo cekao - tabla koja oznacava ulazak u Sarajevo!

 

QRen8_picture1011024x768.jpg

 

qkkFb_picture1031024x768.jpg

 

hPbny_picture1951024x768.jpg

 

Vozimo laganije, zelim da posmatram  i upijem svaki detalj. Da bi stigli u Kiseljak celo Sarajevo prolazimo dijagonalno. Grad me je odusevio! Posle svega kroz sta je prosao, sada izgleda prelepo. Ulice su pune mladog sveta, zivost se oseca na svakom koraku. Poneka zgrada jos nosi lose zamalterisane oziljke proslih vremena, ali ce i to verovatno brzo nestati. Prolazimo pored Bascarsije, Holidej In-a... i dobrim auto-putem sa cetiri trake nastavljamo ka Kiseljaku. Poslednjih nekoliko kilometara vozimo standardnim putem sa dve trake, gde sam imao jedan mali incident za koji sam sam kriv. Vozio sam stojeci, kada je Golf ispred mene resio da naglo zakoci i skrene u levo. Zmigavci su se jedva videli na popodnevnom suncu, a meni je trebalo ipak izvesno vreme da sednem i zakocim, na srecu na vreme! Ulaz u Kiseljak je karakteristican po nekoliko jako ostrih serpentinskih krivina. Javljamo se telefonom Slavku, koji dolazi i vodi nas do svog servisa.

 

X6YOl_picture1191024x768.jpg

 

Slavko ne prodaje samo gume, ima tu kompletne opreme i dosta delova za motore. Ipak, zna se sta je prvo! :)

 

rHsIX_picture1061024x768.jpg

 

HWQMa_picture1141024x768.jpg

 

Poslusao sam savet majstor Slavka i ovaj put kupio dimenziju guma koje i Honda preporucuje - 130mm. Do sada sam po preporuci engleskog XRV foruma trosio 140mm. Kasnije sam se uverio da je ovo pun pogodak - motor se neuporedivo bolje ponasa sa 130mm gumom a pre svega, mnogo lakse i mnogo vise se obara u krivinama.

 

Boboska i Janjo se bacaju na pregled opreme, a za to vreme se par novih Mitasa nasao na mom motoru. Sem guma, kupujem i sjajnu windstoper podkapu koja se spusta do pola grudi za samo 10e! Ubrzo nam se pridruzuje i Damir, nas clan iz Kiseljaka.

 

c3xyj_picture1111024x768.jpg

 

Moram da pohvalim majstor Slavka - montaza guma je besplatna, a sem toga felne je prvo ocistio celicnom cetkom...

 

NGlN7_picture1251024x768.jpg

 

... pa zatim poravnao neka ispupcenja turpijom...

 

xHEAK_picture1271024x768.jpg

 

i evo, gotovo! 15 minuta posla... Inace 0038763337182, Slavko Laco.

 

OYAvj_picture1291024x768.jpg

 

Za to vreme, nebo ka Sarajevu nije nagovestavalo nista dobro...

 

mkP5V_picture1321024x768.jpg

 

Hteli smo da krenemo sto pre, medjutim Damir rece da necemo poci dok ne odemo sa njim na pice. Sto se mora, nije tesko, a i Slavko je krenuo sa nama. Kafic, interesantno, odmah do crkve!

 

FUfiZ_picture1351024x768.jpg

 

wAigT_picture1381024x768.jpg

 

Narucih kafu sa puno pene, da sam znao, ne bih! Pene je bilo toliko da nisam mogao da dodjem do tecnosti u solji! Godinama u nazad nisam popio ovako dobru kafu, najlepse je sto je przi covek iz Kiseljaka. Zao mi je sto ne kupih bar 200gr da ponesem kuci i cuvam za specijalne prilike! Dok smo srkutali kafe, napolju se broj motora povecavao a kafic se punio - ko god je video nase motore, svratio je sa zeljom da casti pice! Na zalost, nismo imali puno vremena jer nas je cekao dug put nazad. Jedan od gostiju za nasim stolom je motomehanicar iz Kiseljaka, insistirao je da svratimo do njega da nastelujem rucicu menjaca na mom motoru, bila je suvise nisko pa je menjac teze ulazio u prvu brzinu sa novim uljem. Hvala!!

 

d4caL_picture1411024x768.jpg

 

Konacno, krecemo nazad ka Sarajevu preko cuvenih kiseljackih seprentina. Nebo se namrgodilo jos vise, vec sam znao sta nas ceka.

 

E2Djo_picture1471024x768.jpg

 

Malo sam zabrinut jer su gume nove, a i Slavko rece da prvih 200km vozim opreznije dok se povrsinski sloj gume ne skine. Imacu priliku da ga skidam u bas lepim uslovima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Put od Kiseljaka do Sarajeva prolazimo prilicno brzo. Svracamo na prvu benzinsku pumpu u Sarajevu da oblacimo kisna odela, u stvari, da ih moji saputnici obuku :) Ne samo kisna odela, kisne navlake za ruke, navlake za noge... ma ne vide se iz onoga! Ja sam ubedjen da imam wasserdicht und winddicht jaknu, pantalone i cizme. Kakva zabluda...

 

1YnnV_picture1591024x768.jpg

 

EHUiC_picture1621024x768.jpg

 

Rajsferlus tesko prelazi preko Bobanovog stomaka, pa Janjo i ja moramo malo da povlacimo rukave, i nogom guramo stomak unutar kisnog odela. Kisa je sve jaca...

 

i4hdB_picture1641024x768.jpg

 

68bll_picture1651024x768.jpg

 

Uprkos kisi, svracamo na Bascarsiju da ostvarimo ono zbog cega smo izmedju ostalog i posli u Sarajevo. Posle malo lutanja i zapitkivanja prolaznika, tu smo!

 

404.jpg

 

Na zalost, vreme nije takvo da mozemo da se prosetamo nesto dublje unutar Bascarsije. Ipak, ono sto nam treba je tu!

 

srsi0_picture1781024x768.jpg

 

Posluzeni smo zadivljujucom brzinom, cevapi su posle one kise bas prijali. Ljubazna konobarica nam nudi da nas fotografise...

 

8wrA3_picture1851024x768.jpg

 

2TlBx_picture1941024x768.jpg

 

Vec je prilicno kasno, a ceka nas dug put kuci. Iz Sarajeva polazimo oko 18:30h, naravno po kisi koja je pojacala. Na usponu ka Romaniji opet udes, ali ovog puta je sve uklonjeno sa kolovoza, a vidim da je cak i velika dizalica imala posla. Negde tamo u daljini je vedro i poslednji zraci sunca se ka nama probijaju kroz rupu u oblacima...

 

404.jpg

 

odTho_picture1981024x768.jpg

 

Naravno, sa usponom temperatura pocinje da pada. Sa svakom promenom brzine osecam kako se voda premesta u cizmama od prstiju ka peti i nazad. Wasserdicht Probiker. Rukavi na jakni prokvasili, wasswerdicht Modeka. Jedino se rukavice i pantalone jos drze. Noc je uveliko pala, jako je hladno, sneg se belasa u mraku Romanije. Afrika ima svoje vibracije, ali sada ih imam i ja - tresem se od zime. Prsti na nogama pocinju da me bole od hladnoce. Dolazim do zakljucka da su cizme zaista wasserdicht - ne pustaju vodu napolje bas nigde! Na nekim delovima puta pada grad - led dobuje po kacigi, e to jos nisam doziveo.

 

Smrzavam se. Pocinjem da primenjujem taktiku sa skijanja - na Popovoj Sapki voznja dvosedom zicarom traje skoro pola sata, a vetar po losem vremenu uvek duva odozgo na dole. Viseci na 10 metara iznad zemlje, scucuren na drvenoj klupici, zamisljam sebe na nekoj egzoticnoj plazi. More, sunce przi, zut pesak, sitan.

 

Kilometri prolaze... Mitas odlicno drzi po mokrom! Da li zbog prave dimenzije ili su menjali smesu, ali mnogo bolje nego prethodni set.

 

Na plazi je vrelo, moram u vodu. Po vrelom pesku trcim i bacam se u vodu. Ali i ona je vruca, more je plitko... neizdrzivo je vruce, znojim se i u vodi.

 

Prsti na rukama mi se smrzavaju, razmisljam kako bi prijali BMW grejaci rucica...

 

Izlazim iz vode, morska so mi grize oci, odlazim na tusiranje. I tu je topla voda. Nema druge, moram negde na neko hladno pice...

 

Izgleda da se spustamo sa Romanije. Nekako je toplije i kisa pada malo slabije. Negde ispred Rogatice potpuno prestaje i nasa putna brzina se sa 80-100 penje na 100-120km/h. Put je sa manje krivina i moze dosta brze da se vozi, saobracaj slab. Pocinjem da se susim, ali cizme odlicno drze svoju vodu. Mastam o tome da u Visegradu kupim carape i da uvucem noge u kese, pa u mokre cizme. Ali u ovo doba ni jedna prodavnica ne radi.

 

Na ulazu u Visegrad, tocimo gorivo. Afrika je za 290km od Visegrada do Kiseljaka i nazad potrosila 12.5 litara goriva! Boban predlaze da svratimo u Visegrad na neko picence, a ja ne mogu da zamislim da  skroz mokar i smrznut sedim u kaficu. Stizemo u centar i ipak odlazimo u kafic - sada mi nije toliko ladno, ali drhtavica ne popusta. Sve vreme u kaficu stojim i mrdam se, pokusavam da se zagrejem i sprecim drhtavicu. Predlazem saputnicima da potrazimo opet onaj burek, ali odustajem posto je Boboska rekao nesto kao "Drz'te me da ga ne ubijem!" Na mestu gde sam stajao je ostala bara... wasserdicht cizme su konacno popustile.

 

maYP5_picture2021024x768.jpg

 

Granicu prelazimo brze nego u dolasku. Tara je topla planina u poredjenju sa Romanijom :) a posle nje smo brzo u Uzicu pa u Cacku. Opet svracamo na pice za rastanak, pa ja nastavljam ka Lazarevcu. Kuci sam oko 1h posle ponoci. Cele noci sam se tresao, ni dva debela cebeta i jorgan to nisu mogli da sprece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: HONDA CBR 500

Pošto nemam kišno odelo, a posle ovakvog iskustva kupujem pod obavezno.

Dobra tura, svaka čast i sa srećom što više kilometara sa novim gumama. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Lep put, svaka cast! ;) Inace, meni je kisni komplet, ukljucujuci i navlake za cizme, bio prva investicija posle samo par kapi kise koje su me uhvatile u okolini Novog Sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Lepo ispricano kao i uvek!

Da modeli od 100-200E ne propustaju vodu, ne bi ni postojali oni od 500-1000E. ;D  Kisno odelo uvek!!!  Ja sam kupio komplet koji ne propusta kisu, proverio sam nekoliko puta...ali i pored toga ne idem nigde bez kisnog odela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Čačak

stvarno vam zavidim na vožnji  ;D ;D ;D ;D

 

ja ponovio turu ovaj vikend, ali sam prespavao  na Jahorini....  kakva greška  ;)

 

u povratku sam vozio po kiši koja me pratila celih 320km !!!  naravno do Donje Vrbave i gulaša  ;)

 

Čim se malo odmrznem, napisaću par komentara vezanih za obedovanje, klopu i hranu  ;D

 

 

P.S. Pozdravila te pekarka iz Višegrada !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

"...neizdrzivo je vruce, znojim se i u vodi".  :D :D

 

Taktika sa vrucim peskom i toplim morem radi odlicno.  ;D

 

 

Nego, jel Slavko bese ima i unutrasnje gume 21" i 17"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Kupujem kvalitetno kisno odelo, velicine 5XL. Takodje, kupujem i navlake za cizme.

Idi probaj ono Held u MAss kompani na mirijevu. mislim da je dobro za  tebe. Ja trebovao od Lazarevića 7xl obaška lone obaška jakna ali zamisli nemaju na stanju pa može  da poruče za mesec dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Bravo MOMCI..............a tebi Lalajko Bravo na putopisu.............vidim lepo ste se proveli..........drago mi zbog vas.

 

Gume su sjajne............MITAS je odlican..........govorim iz iskustva.

 

Evo i ja ovde na Africi imam Mitas pozadi a Michelin napred............

 

Pozdravi mi Bobosku puno............

 

Posdrav...............iz Afrike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da ne otvaram novu temu, godinu dana kasnije, napravili smo slicnu voznju. Ovog puta trasa za povratak se razlikovala jer smo prosli deonicom Sokolac-Han Pijesak-Vlasenica-Zvornik. Iz Zvornika uzvodno do Rogacice gde sam se ja odvojio i preko Debelog brda po kisi do Lazarevca.

 

Sastav ekipe je isti kao prosle godine uz dodatak Zorana Pecenjara na CBR 600. Polazak je bio iz Cacka oko 8:30 sa benzinske pumpe gde smo se sastali i prosle godine.

 

IMG_9231%20%5B800x600%5D.jpg

 

IMG_9233%20%5B800x600%5D.jpg

 

DSC04456%20%5B800x600%5D.jpg

 

Ovog puta na zadrzase radovi...

 

DSC04467%20%5B800x600%5D.jpg

 

DSC04468%20%5B800x600%5D.jpg

 

Jahorina u pozadini...

 

DSC04482%20%5B800x600%5D.jpg

 

I sneg na Romaniji...

 

DSC04489%20%5B800x600%5D.jpg

 

U Sarajevu bili oko 13h. Pravo na Bascarsiju.

 

DSC04493%20%5B800x600%5D.jpg

 

DSC04502%20%5B800x600%5D.jpg

 

DSC04503%20%5B800x600%5D.jpg

 

DSC04504%20%5B800x600%5D.jpg

 

DSC04506%20%5B800x600%5D.jpg

 

DSC04508%20%5B800x600%5D.jpg

 

DSC04509%20%5B800x600%5D.jpg

 

DSC04512%20%5B800x600%5D.jpg

 

DSC04517%20%5B800x600%5D.jpg

 

Vlasnik radnje pokazuje mi kako se dzezve ukrasavaju. Pre rada se napune topljenim olovom, tako da kasnije moze da se kucka po njima bez opasnosti od krivljenja.

 

DSC04513%20%5B800x600%5D.jpg

 

DSC04518%20%5B800x600%5D.jpg

 

Onda smo se posvetili nekim drugimz zadovoljstvima :)

 

DSC04522%20%5B800x600%5D.jpg

 

DSC04523%20%5B800x600%5D.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja