Jump to content

Moto Zajednica

Fotografi, da li moze mala pomoc? :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nadam se da ce neko imati informaciju koja mi treba. Ovako, moja sestra ima Canon 1100D i standardni objektiv koji ide uz taj aparat. Njoj je uskoro rodjendan, 18-i, a ozbiljno je zagazila u vode fotografije, pa bih da joj poklonim objektiv. 1zvizduk.gif

 

Druga sestra ce uzeti Zoom objektiv, a ja treba da uzmem taj Sirokougaoni objektiv za pomenuti aparat. Buduci da stvarno nisam iz te struke i poprilicno sam neiskusan na tom polju, trebaju mi informacije:

 

- koliko kosta takav objektiv (informativno)

- gde u BG mogu kupiti

 

Nasao sam ja sajtove radnji na netu sa velikom ponudom objektiva, ali meni te oznake ne znace mnogo 1moto3.gif Svaka pomoc je dobrodosla 0takoje.gif

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja bih s obzirom na okolnosti kupio njoj Samyang. Ovo drugo je skupo, a sto neko gore vec rece, ona se tek pronalazi u tome. Naravno da uvek valja imati u torbi, ali...

 

 

Ili mozda ovo iznad napisano :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Drazo, hvala za temu, bila je od koristi. Sad sam totalno zbunjen 0stabre.gif mozda je najpametnije da joj dam kes, pa neka kupi objektiv koji zeli.

 

Mnogo ima varijacija na temu 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Mozda vam nije lose da je odvede grupno (slucajno, usput, nemate pojma da je to tu, usli ste da vidite baterije za neciji digitalac :zvizduk: ) u prodavnicu i pustite da sama odabere :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Evo ti i moje misljenje,

 

Vidi, uz taj aparat ide kao standardni kit objektiv 18-55 (http://www.f64.ro/ca...-5-6-is-ii.html) sto je vise nego dobro za amatersku upotrebu.

 

Starijom varijantom tog objektiva neki jako dobri fotografi su radili product shots za reklamne kampanje kad nije bilo para.

 

18mm na tom telu je sasvim dovoljno siroko, i kvalitetno za amatera.

 

Sto kazu kolege pre mene, foto oprema je jako skupa a da valja, i glupo je bacati novac bez plana.

 

Ako joj vec uzimate tele zoom, (preko 70mm, pretpostavljam 70-200) a nije profesionalac, sve ostalo siroko sto bi ti uzimao, kosta te 300 jura minimum polovno, ili 400 novo, i nije poboljsanje (24,28,35mm i sl.) u odnosu na 18-55. Poboljsanje su ti objektivi iste te zizne duzine sa oznakom L, koji kostaju od 1000 jura navise i opticki su neuporedivo bolji.

 

Ako imate para, a bas zeli kvalitetan objektiv da joj ostane , vidi 17-40 L kao siroki, ili nek joj se ne kupuje tele zoom i uzmite 24-105L f4 is ili 24-70L f2.8 koji ce pokriti bitan opseg. To su vrhunska stakla. Sa sirokim u rangu koji nije sa L oznakom (obicni 24,28,35mm) nece imati opticko poboljsanje u odnosu na kit koje ce primetiti).

 

Ako bas hoce siroki, uzmi o. fiskne duzine, imas na raspolaganju 20,24,28,35,novi 40mm itd) ispod 500 eura, ili iste te sa l oznakom od 1000eur pa navise).

 

Znaci poenta price u fotografiji je kolko para toliko muzike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Auuu, koja spanska sela za mene 1staa.gif

 

Koliko znam ima taj objektiv 18-55. Mozda ce zvucati glupo, ali iako je mlada, nije pocetnik. Njene fotke pobedjuju na raznim takmicenjima i stvarno ima smisla, voli fotografiju i time zeli da se bavi.

 

Prosle godine, na sestrinoj svadbi je pravila fotke kao i profi fotograf koji je bio placen za to. Naravno, ne zelim da omalovazavam fotografe, ali mom neiskusnom oku, nije bilo razlike izmedju tih slika. 1neznam.gif

 

E sad, finansijska situacija je veliki problem s njene strane, tako da sestra i ja zelimo da joj pruzimo sto vise mozemo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

pitaj je šta želi/šta joj treba. oduševljenje, radost i zahvalnost neće izostati bez obzira što će izostati onaj kratki trenutak iznenađenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Predlažem ti da izbegneš neke varijante spomenutog Tokina 11-16mm, koji daju jako mali opseg upotrebljivosti. Samyang je više video objektiv zbog manuelnog fokusa.

 

Kakav objektiv planira sestra da joj kupi?

 

Takođe treba računati da je na crop-u sve x 1.6.

 

Retko ko kupuje dobre i skupe EF-S objektive (to su ovi samo za krop) pošto čim se ima više para, ljudi prelaze na FF (ful frejm).

 

Da li želite novo ili polovno?

Ja sam samo prvi aparat i objektiv kupio nov, iz straha od nepoznatog. Kada naučiš da prepoznaš dobar primerak, finansijski postanu dostupni mnogi objektivi o kojima bi inače samo sanjao. Tu može Goške više da kaže.

Ako se opredeliš za novo, od ofišl Canon distributera za Srbiju, javi se meni slobodno pa da vidim šta mogu da uradim.

Ako želiš novo, a ne mora odavde, Andor ih dovlači iz Mađarske, pa je malo jeftinije.

 

 

 

Što se tiče odabira objektiva, idite na prajmove. Sa time niko nikada nije pogrešio.

 

50mm f/1.4 i 85mm f/1.8 su oko 300€ polovni (50ica je malo jeftinija) i ljudi imaju samo reči hvale za njih. To će moći da zadrži i posle kada pređe na FF, šta će sigurno doći ako nastavi da se bavi fotografijom.

 

Možete da razmislite i o 35mm f/2 samo ne znam da li ima i dalje onih starijih, jeftinijih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

E ovako, danas smo pazarili pokloncic, pa je red da kazem sta smo na kraju odlucili. Malo smo se konsultovali sa sestrom sta njoj treba i sta zeli, malo sa par profi fotografa i napravili smo joj jedan lep paketic 1aha.gif

 

Posto poklon nije kod mene, samo cu iz glave da kazem sta smo joj uzeli, a posto mi tematika nije poznata, ne zamerite ako sam lupio nesto :D

 

Uzeli smo Canon Zoom objektiv x250, ne znam tacno oznaku, uz to neki komplet raznoraznih filtera, memorijsku karticu i rezervnu (neku jaku) bateriju...

 

Decko u radnji nam je izasao u susret, dao nam je lep popust i bateriju na poklon, svaka pohvala za njega 0takoje.gif

 

Hvala svima, saveti su bili dobri, pomogli su da malo razumemo tematiku i suzimo izbor 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

aj neka. ne kapira se čovek a i nema razloga da se opterećuje. nek su oni uzeli šta je ona htela i amin. bitna je dobra namera. daj čoveku plusić i ne zezaj :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Sta je trazila, to je dobila. Napisacu tacne oznake cim budem u mogucnosti, kao sto rekoh, niti se razumem niti je poklon kod mene :) najbitnije je da je ona dobila poklon koji je zelela, bar sto se mene tice. Da li je najpametniji izbor? Iskreno, ne zanima me ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Nagađam da ste uzeli EF-S 55-250mm?

Sad samo da li je kec, dvojka, stm... :)

U kojoj radnji?

 

To je odličan drugi objektiv da ide uz 18-55 :takoje:

Zna da odabere.

 

Ja, kao i mnogi drugi fotografi, preferiram prajmove, ali to je zato što znam tačno koje žižne daljine najviše koristim. Za nekoga ko je skoro počeo, jeftini zoom objektivi su prava stvar. Pristupačno a daje ti priliku da probaš sve i da se pronađeš u nekom opsegu gde kasnije možeš da guraš gomile para za kvalitetna L stakla.

 

Neka joj je srećan vala rođendan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ostao sam duzan, pa da napisem, poklon se sastojao od:

 

- Canon Zoom objektiv EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II

- Canon objektiv EF 50mm f/1.8 II

- Visico filter (antirefleks, ako sam dobro zapamtio)

- Jedna baterijica od 850mAh

- Memorijska kartica

 

To je to. I vise je nego odusevljena 1jee1.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Boga mi, ja se uopste ne bih zalio da dobijem na poklon takav paketic :aha:

 

Bravo! Najvaznije je da je odusevljena. Zelimo joj puno dobrih fotki :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja