Jump to content

Moto Zajednica

Brzi alpski đir

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

I tako pass za passom... Sledeci je Sella. I opet, mi bez previse slika (ali gledacete snimak za dan-dva) na ovoj deonici. Evo malo poziranja (sa sve flekom na chelu od kacige)

 

1zVoSOy.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

I jos jedan pass, Jauffenpass...

 

3F43iKp.jpg

 

I posle svega ovoga, motor zaboravi da ide pravo! Ne mogu opisati koliko samo krivina ima na putu koji smo prevalili taj dan. Tesko je pisati o bilo kojoj deonici posebno kada se ni jedna ne izdvaja. Sve su odlicne za voznju!

 

Dan polako pocinje da nestaje i pocinje da biva zanimljivije, s obzirom da mi nikako da ugledamo nas poslednji pass za danas, Timmelsjoch.. Sve je izvesnije da ce nas uhvatiti noc a mi nismo sigurni ni gde smo tacno u odnosu na taj prelaz.

 

O tome malko kasnije posto zahteva malo vise paznje pri kuckanju

 

nadam se da pratite :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Planirali smo da dok je dan predjemo poslednji za taj dan prelaz, Timmelsjoch koji prelazi granicu Italije i Austrije ali nebo polako rumeni, ponestaje dana. Mi jos nemamo ideju koliko do tog pass-a ali nemamo izbora, pratimo gps. Posle nekog vremena od poslednjeg pass-a nalazimo se u sledecoj situaciji. Ne mozemo da verujemo da je put zatvoren! samo jos malo fali do odredista, a u ovo doba nije lako (jeftino) naci smestaj. Razmisljalo se minut-dva i nema nam druge, idemo pa sta bude

 

 

12349623093_3c38dc6f7a_b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Prolazimo pored rampe, ne znamo sta da ocekujemo ali nadamo se da cemo izbeci spavanje na otvorenom :) Tu ujedno zvanicno pocinje nase penjanje na Timmelsjoch pass - jednu od onih fiksnih tacaka u nasem planu. Evo jedne odozgo cisto da malo docara uspon

 

timmelsjoch.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Planirali smo da dok je dan predjemo poslednji za taj dan prelaz, Timmelsjoch koji prelazi granicu Italije i Austrije ali nebo polako rumeni, ponestaje dana. Mi jos nemamo ideju koliko do tog pass-a ali nemamo izbora, pratimo gps. Posle nekog vremena od poslednjeg pass-a nalazimo se u sledecoj situaciji. Ne mozemo da verujemo da je put zatvoren! samo jos malo fali do odredista, a u ovo doba nije lako (jeftino) naci smestaj. Razmisljalo se minut-dva i nema nam druge, idemo pa sta bude

 

 

12349623093_3c38dc6f7a_b.jpg

 

poznat mi je osećaj, kada treba juriti, da bi stigao na rampu Timmelsjoch pre zatvaranja u 20 sati. A još da pada kiša...

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/90370-alpi-pogled-kroz-vizir-saputnice/. ( vidi #8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
Mnogo si usitnio ove postove!<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px; background-color: rgb(250, 251, 252);">Dve recenice i slika, pisi ako pises, izgubice smisao potencijalno dobar putopis!

 

Uistinu jesam. Uglavnom zato sto nemam sta mnogo napisati na tim deonicama. Ideja mi je da zbrzam delove koje smo provozali bez stajanja i koji se po mom ukusu nisu izdvajali od ostatka putovanja. Skoncentrisacu se na delove puta koji su mi posebno interesantni a za ostatak ide samo par slika i kratak komentar. Sugestija je na mestu, zahvaljujem.

 

@Nemo, vas putopis je imao uticaja da se odlucimo za Alpe 0takoje.gif Neke deonice smo ocigledno "pokrali" od vas :) Samo, mi nismo imali dovoljno prostora za dovoljno stajanja, slikanja i klopanja kao vi, ali sledeci put ce biti!

 

@profesore, hvala! Radim na tome punom parom :)

 

@Ostali, hvala na podrsci!

 

Nastavicu lagano post po post kako se ukaze koji slobodan momenat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Uspon pocinje. Sve vreme se mesaju osecanja. Nisi siguran da li da se radujes sto si na putu o kom razmisljas danima ili da brines posto nigde nikog nema, pada noc a ti ides putem koji je zatvoren. Nismo sigurni hocemo li naici na zatvoren tunel, rampu ili cuvare koji ce nam onemoguciti prolaz.

 

Kako kilometri prolaze zabrinutost se polako pretvara u uzivanje! Na putu nikog nema sem nas, mrak se spusta iako se to na snimku i slikama ne vidi najbolje jer kamera kompenzuje osvetljenje, ali mi to i te kako osecamo! Uz svaku ukosnicu, kako nadmorska visina raste (a raste naglo) postaje osetno hladnije. Mi vec umorni od voznje, uz napor savladavamo toliku razliku u visini puta pre i posle krivine. Osim motora i hladnog vetra ne cuje se nista. na vidiku niceg zivog. Sa jedne strane surove hladne stene, sa druge strma provalija. Oni oblaci oko vrhova planina u daljini postaju sve blize ravni ociju. Pustam Mirka da malo odmakne ne bih li jos vise pojacao tu pozitivnu napetost koju osecam. Poneki mracni tunel samo doprinosi tom sjajnom osecaju. Toliko mi se svidelo da me vise nije ni bilo briga sta ce biti sa smestajem i putem. Vozim sporo ne bih li sto vise upamtio te momente zbog kojih zapravo se i upustam u ovakve putesestvije.

 

quzJeX2.jpg

 

Iako je jul, mailazimo na sve vise neotopljenog snega i razmisljam o tome kako smo sigurno jedni od retkih koji ce iskoristiti letnji godisnji odmor da umesto mora odu u sneg! ne bih menjao osecaj sa Timmeljocha ni za 100 dana klasicnog letovanja! I kao slag na tortu, iza krivine, dok smo jos u usponu - vodopad! Zastajem na kratko da sagledam i njega a i provaliju sa druge strane puta i osecam kako je jos hladnije pored. Znam da zurimo, a ostao bih ovde bar 5 minuta. Mirko mi odmice previse pa krecem za njim.

 

l7ik36P.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Posle par krivina vidim ga, sisao sa motora i ceka me. To je to! Popeli smo se na Timmelsjoch! Sjajan osecaj jos jednog osvojenog cilja od mnogih! Ja uzivam kao drogiran! Valjda zato sto je otvoreno, vetar ubija koliko duva! Nije ni cudo sto se sneg nije otopio kad je toliko ledeno! Pravimo nekoliko slika na brzinu ali smo primorani da odemo brzo sto zbog nedostatka vremena, sto zbog zestokog smrzavanja.

 

OqFFI9R.jpg

 

uRpRb25.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Poslepar stotina metara prelazimo u Austriju. Pored puta znak na kom kaze ne sme sevoziti izmedju 20h i 7h. I dalje nismo sigurni sta da ocekujemo. Prakticno smousli u drzavu u momentu kad pise da ne smemo. Ali kad dodjosmo dovde, ne ostajenam nista drugo nego da nastavimo - pa sta bude. Naidjosmo na malo visi nanossnega na jednoj krivini. Morao sam se slikati tu (u julu) po svaku cenu!

72PVvhg.jpg

s7wclLb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

VogVgPr.jpg

Od jednom se otvorio pogled i vidimo put a ne vidimo mu kraj. Iako je to svega par kilometara, cini nam se kao 100 i da sam Bog zna koliko do naseg cilja ima. Davno smo prestali da ocekujemo kraj puta. Pustam mirka da odmakne malo da mogu opet da uzivam u osecaju da sam sam u nedodjiji. Taj osecaj nesigurnosti i izolovanosti u zabacenom kraju me prilicno ispunjava! Put u dolini pocinje da se prati sa potokom koji se i pored zvuka motora moze cuti. Mali potok ali jak i brz, verovatno i leden! vise gledam u njega nego u put. U jednom momentu vidim na udaljenom usponu malo crveno svetlo. Mirkovo. Osecaj samoce u bespucu sjajan! Dobio sam sta sam trazio ali vec je odmakao mozda i kilometar i nema smisla vise da cekam, dajem i ja malo veci gas.

zPUiW8r.jpg

yhDIzXd.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja