Jump to content

Moto Zajednica

Brzi alpski đir

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Los krevet, miris i buka motora broda zbog nagomilanog umora nisu mogli pokvariti san! Zbog toga propustam da sebi ispunim zelju gledanja izlaska sunca sa broda. Ustajemo taman da stignemo na dorucak. Za vreme celog obroka, prolazimo pored mnogobrojnih ostrva sto pogled kroz prozor cini sjajnim!

 

DSC_4832.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Group_90_DSC_4834_DSC_4837_3_images.jpg

 

Po izlasku sa trajekta i prolaska carine, palimo motore i gotovo da ne silazimo sa njih sve do Crne Gore, te ni slika nema nesto previse sa te deonice. To ni najmanje ne znaci da taj deo puta nije zanimljiv! Po mom misljenju Jadransku magistralu vredi voziti! Gotovo sve vreme imate pogled na more koji ne moze da dosadi! Putevi uglavnom dobri i pregledni. Jednu od retkih pauza pravimo na dobro poznatom mestu sa pogledom na Dubrovnik

 

Group_76_DSC_4883_DSC_4885_3_images.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Добар текст и одличне фотке. Панорамске нарочито.

Успео си да пренесеш своје узбуђење путовањем и на мене пред екраном.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

@mitrowsky - hvala! Nadam se da jesam. Ovo putovanje nije bas ispunjeno dozivljajima koliko osecajima koje je tesko preneti recima. I posto nisam neki pisac, nadam se da sam uspeo bar delimicno u tome!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Mirku su ovo poslednji kilometri tog puta. Blizimo se Budvi gde on zivi. Ovo je nazalost poslednja slika tog dana slikana na trajektu preko Boke. Nesto kasnije smo stigli kod njega kuci na prvi normalan obrok u tih 7 dana i zeljni istog zaboravljamo na slikanje, put i sve sto nije hrana tus i spavanje :)

 

DSC_4896.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Za njega je put zavrsen. Ispred mene jos 500km do izjednacenja kilometraze sa njim. Prvi samostalni kilometri deluju cudno, pomalo usamljeno! Pravim dogovor sa devojkom da se nadjemo na Zlatiboru i da poslednji deo puta odradimo zajedno.

 

Do Zlatibora resavam da idem putem preko Durmitora koji volim da zovem crnogorskom transalpinom. Radi se o deonici negde izmedju Pivskog jezera i Zabljaka. Izuzetno lep put za voznju motorom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

U tom momentu samoca mi je jako odgovarala. Dozvolila mi je da sam sa sobom na miru sredim svoje utiske u glavi. Na svakih par kilometara sam stajao radi najmanje sitnice: slikanja, sedenja na mestima sa pogledom ili samo da bih cuo tisinu ili vetar koji su, valjda zbog ambijenta, posebno prijatni.

 

Group_79_DSC_4908_DSC_4913_6_images.jpg

 

 

DSC_4917.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Upravo na tom, meni najlepsem putu u nasoj okolini, dok sam bio u futografskom zanosu, mladjem paru iz Belgije sam se ucinio interesantnim. Staju radoznalo i prilicno detaljno me ispituju o putu koji sam prosao. Njima se to cinilo kao velika stvar, iako su i sami presli dosta kilometara svojim kolima. Kazu da je kolima lako a da motorom, na otvorenom, sa jako malo stvari koje mozemo poneti ne bi se nikada usudili da krenu. Slusam ih i nisam ni sam siguran da li je to sto mi motorima radimo zaista neki poduhvat vredan postovanja, ili ne... Meni se cini da nije, bar sto se tice ovakvih putovanja, bez mnogo rizika, u civilizovanom okruzenju.. Mada, kada se vratim u neke ranije godine svog zivota i iz tog ugla pogledam na sadasnjost, mozda ima zaista necega vrednog postovanja u putovanju na 2 tocka... Zapisuju mi svoj email uz molbu da ih obavestim ako negde okacim slike ili putopis. Nisam siguran da ce se snaci na ovom forumu, ali dobice link uskoro.

 

DSC_4960.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Nalazimo se na Zlatiboru i odlucujem da ipak produzim putovanje za jos jedan dan! Navikao sam se na put. Navikao sam se da svaku sledecu noc provedem na drugom mestu, da se pakujem i raspakujem svako jutro i vece, na dan pun neizvesnosti i otkrivanje nepoznatog! ne mogu kuci, tamo je sve suprotno od toga! Uputili smo se ka Zaovinskom jezeru gde obicno boravimo kada smo na Tari.

 

Nikolina sa jednim sjajnim dzukcem

DSC_5001.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

I to bi bilo to! Nekoliko dana kasnije sam imao osecaj da ne moram ni da jedem ni da pijem. Hranila me je ogromna kolicina pozitivne energije prikupljena tokom prethodnih dana! Nije mi se radilo nista drugo danima! Samo sam gledao u motor i na trenutke imao osecaj da treba da ga upalim i krenem dalje, bilo gde, samo da krenem!

 

Hvala na strpljenju onima koji su ga imali i izvinjavam se onima koji su zbog mog odugovlacenja odustali 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Hvala!

 

Moram priznati da je jos jedan ostao nezavrsen, ovaj ovde, ali bice i to kompletirano ovih dana, a onda ide pisanje jos jednog :)

 

Dobra stvar kod pisanja, koliko god da vam ono ide od ruke, je sto i sami prozivite sve to jos jednom i ostavljate pricu koja ce vama samima nekada u buducnosti znaciti. Uspeh je onoliko puta veci koliko ljudi zainteresujete.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Dobra stvar kod pisanja, koliko god da vam ono ide od ruke, je sto i sami prozivite sve to jos jednom i ostavljate pricu koja ce vama samima nekada u buducnosti znaciti. Uspeh je onoliko puta veci koliko ljudi zainteresujete.

 

:takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Onu kabinu na dnu broda, pored motora sam i ja dobio pre nekoliko godina...plafon tik iznad glave, a siroka taman koliko da rasiris ruke...Posle sam shvatio da uz doplatu od 10-ak eura po osobi dobijes normalnu kabinu sa prozorom i na nekom visem nivou broda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja