Jump to content

Moto Zajednica

Pantalone Made in Serbia

Recommended Posts

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

kad malo pre napisa Mindzake Merava da je provalio da Enter ustvari sije i za DiG, pogledah na njihovoj FB stranici link za sajt. firma je ustvari Boš Fashion, a Enter je njihov brend. i na sajtu imaju ko su im saradnici i tu su i DiG i XOPУС :)

 

http://www.bosfashion.co.rs/index.html

 

slika.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
53 minutes ago, Satelis said:

 

21314630_1572417776152832_6871544376143096960_n.jpg

 

Dizajner ovih pantalona nikada nije kliznuo po asfaltu. Ovo bi se i pri malom klizanju sve rascvetalo ko Mujina guzica kada ga mečka trti. Štitnik kolena, ako i postoji ne bi ostao na mestu.

 

Druga stvar; da bi postojala ventilacija, mora da postoji mesto za ulaz i mesto za izlaz vazduha. Ovo što je ovako otvoreno samo znači da te prži sunce i vreo vazduh iz motora po bočnoj strani potkolenice i ništa mnogo bolje od toga.

 

Sve u svemu, dizajn pantalona nigde nije u kontaktu ni sa logikom ni sa iskustvom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, Svaler je napisao:

@satelis

Какав је тај модел уживо? (Мислим на последњу слику што си окачио)
Због чега напомињем да "вреди видети"?

Uzivo izgledaju dobro, materijal je jak, nekako tezak i pod prstima kao da je masan, na zadnjem delu iznad dupeta je povisen deo koji je napunjen nekom penom, kratko sam ih zagledao jer metaj model nije interesovao..... u ostalom, odes, vidis i sam doneses zakljucak o pantalonama.

 

Pre 1 sat, hard_rock je napisao:

Nema sanse da su vodonepropusne za te pare. Ne znam da li su uopste bilo koje potpuno vodonepropusne? Ne postoje dzaba ona PVC odela...

Vodonepropusne - ne, vodoodbojne do pola sata da, preko toga pocinju da pustaju sigurno.

Nego ne rece mi za cene sa Luisa, koje su tacne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
15 minutes ago, Satelis said:

Uzivo izgledaju dobro, materijal je jak, nekako tezak i pod prstima kao da je masan, na zadnjem delu iznad dupeta je povisen deo koji je napunjen nekom penom, kratko sam ih zagledao jer metaj model nije interesovao..... u ostalom, odes, vidis i sam doneses zakljucak o pantalonama.

 

Vodonepropusne - ne, vodoodbojne do pola sata da, preko toga pocinju da pustaju sigurno.

Nego ne rece mi za cene sa Luisa, koje su tacne?

Ove moje su sa sajta Louis.com .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@hard_rock

Za onog ko kupuje (većina) preko Sekule, napisao si pogrešne cene, zatim si demantovao tačne cene da bi se sad pravio pametan....... bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
9 minutes ago, Satelis said:

@hard_rock

Za onog ko kupuje (većina) preko Sekule, napisao si pogrešne cene, zatim si demantovao tačne cene da bi se sad pravio pametan....... bravo!

Cene su one koje sam prikazao na slici. Ne narucujem preko Sekule, ne placam nikome te troskove. Zato sam i napisao ko ima mogucnosti. Bravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da, ja treba da gledam u pasulj sta si hteo reći pod tim "ko ima mogućnosti", tako već može.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Momci i devojke :)  nepotrebna nervoza. 

 

Ne postoji louis.com. Postoje louis.de i louis.eu. Na potonjem cene su bez PDV-a, i po toj ceni se NE može kupiti u radnji. Može se dobiti (celokupni ili delimični - u zavisnosti od iznosa i mesta na kome se podiže) povraćaj PDV-a - naknadno.

 

Nemačka je Eldorado za kupovinu moto opreme - posebno u zimskom periodu. A kao što stara izreka kaže, u Solunu dinar somun; do Soluna sto somuna. Kako god se okreneš, dupe je pozadi; Sekula je u Šapcu; a istina je tamo negde  ;)

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
Pre 9 sati, hard_rock je napisao:

Nema sanse da su vodonepropusne za te pare. Ne znam da li su uopste bilo koje potpuno vodonepropusne? Ne postoje dzaba ona PVC odela...

moje iskustvo sa metro odelom za kišu kabanica i pantalone.Deluje 100 % vodonepropusno.Radio nešto u nišu pala jaka kiša  za mene i još jednog pazario odela i ona su posle  5-6  sati jake kiše probila na ramenima i zadnjem delu ledja .A delovala su da je nemoguce da prodje bilo šta .Probilo je tolko da su ledja i ramena bila mokra.Od onda vise nisam siguran niušta pa čak iako  izgleda ko plastiak ili guma .Osim vojnog jna odela za kišu na brodu.oNO ne propusta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Ja imam dig-crne, kao sto je kolega napisao tesnije su u kolenima, ubacim ja protektore, malo steze kad sednes nije strasno al steze. primetio sam da iako mi velicina odgovara protektori stoje malo nize-kad stojim skoro su mi ispod kolena,definitivno su crne-za druge ne znam samo za leto jer cim padne temperatura hladno je u njima-hladno je i kad obuces dugacke gacerone ispod kao da su mesh jebemliga,za te pare po meni je bolji izbor moto farmerke u barelu ove dig vrede samo kad je vrucina napolju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam pre par godina uzeo DIG pantalone+kaiš koji je bruka. Prošle godine i ženi, crne.

Razlog je bio vrućina u moto pantalonama kad se vozimo leti. Do nekih 25C OK ali kad upeče sunce na crnu boju nije veselo. Pogotovo kad praviš pauze ili se malo prošetaš.

Slažem se da ovo nisu moto pantalone i vozim na svoj rizik ako se nešto desi, ne daj Bože.

Ovo su vodoodbojne pantalone, tako da ne očekujete potpunu zaštitu od kiše. Po meni, kad krene kiša da pobegneš do prvog skloništa i sačekaš prestanak ili navučeš kišno odelo i teraj dalje.

Imate i jedan klip gde naš kolega, Jovan Dašić, testira te pantalone i jaknu. Drugar ga kvasi puškom u perionici kola i nije nigde propustilo vodu.

Ja sam zadovolja kvalitetom, ne propuštaju vetar. Jednom sam po slaboj kišici vozio od Topole do Zemuna i ostao suv.

Jeste da su malo hladnije, materijal je tanji i prenosi hladnoću na kožu. Trebalo bi ispod obući aktivni veš ili nešto slično ali to tek na malo nižim temperaturama, recimo 15-20C.

Jesu malo uže ali navikao sam se, podignem malo nogavicu prilikom sedanja na motor.

Meni su se svidele kako izgledaju i zato sam ih uzeo. Zadovoljan kvalitetom, izradom i izgledom. Kad ih je video moj drugar odmah sam ga odveo kod njih i uzeo je tri para i kaiš kod njih. Oduševljen je kvalitetom i cenom za isti.

Planiram možda da uzmem i jedne baš letnje moto pantalone.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Iz svih tih navedenih razloga, reših da mi proširi nogavice, doda mogućnost ubacivanja i vađenja z. uloška, podigne džep za protektor kolena....kako ce to na kraju izgledati i koliko će biti funkcionalno videćemo.

Znam kako je bilo sa Cycle Spirit pantalonama, družili smo se punih 7 godina pa taman da se uporedi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
On 4. 1. 2018 at 16:51, drs je napisao:

Momci i devojke :)  nepotrebna nervoza. 

 

Ne postoji louis.com. Postoje louis.de i louis.eu. Na potonjem cene su bez PDV-a, i po toj ceni se NE može kupiti u radnji. Može se dobiti (celokupni ili delimični - u zavisnosti od iznosa i mesta na kome se podiže) povraćaj PDV-a - naknadno.

 

Nemačka je Eldorado za kupovinu moto opreme - posebno u zimskom periodu. A kao što stara izreka kaže, u Solunu dinar somun; do Soluna sto somuna. Kako god se okreneš, dupe je pozadi; Sekula je u Šapcu; a istina je tamo negde  ;)

 

Druže, cene na sajtevima  louis.de ili na loius.eu su cene sa uključenim PDV-om i po tim cenama komotno kupuješ kod njih u prodavnici.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 20 minuta, bmw je napisao:

Druže, cene na sajtevima  louis.de ili na loius.eu su cene sa uključenim PDV-om i po tim cenama komotno kupuješ kod njih u prodavnici.

sta li znaci " All prices are exclusive of statutory VAT " na louis.eu ispod cene? :takoje:

 

otvori jedan artikl, pa prebaci gore na englesku verziju sajta, da vidis koja cena...pa prebaci na nemacku verziju da vidis koja je cena? da li su iste cene? i za koju od te dve ti mozes da kupis u prodavnici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Gledas cene na louis.de i to je to. Na louis.eu su cene sa umenjeim porezom i po tim cenama mi smrtnici preko Sekule ne mozemo da dobijemo, ne znam kako ide taj povrat poreza kad se kupuje direktno gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, zlig0r said:

sta li znaci " All prices are exclusive of statutory VAT " na louis.eu ispod cene? :takoje:

 

otvori jedan artikl, pa prebaci gore na englesku verziju sajta, da vidis koja cena...pa prebaci na nemacku verziju da vidis koja je cena? da li su iste cene? i za koju od te dve ti mozes da kupis u prodavnici?

Ne znam jer ne idem u prodavnicu, kupim preko sajta po ceni koja je na sajtu i to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 23 minuta, hard_rock je napisao:

Ne znam jer ne idem u prodavnicu, kupim preko sajta po ceni koja je na sajtu i to je to.

ako mozes da izbegnes pdv, shiping i carinu - onda extra prolazis! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 3 sati, zlig0r je napisao:

sta li znaci " All prices are exclusive of statutory VAT " na louis.eu ispod cene? :takoje:

 

otvori jedan artikl, pa prebaci gore na englesku verziju sajta, da vidis koja cena...pa prebaci na nemacku verziju da vidis koja je cena? da li su iste cene? i za koju od te dve ti mozes da kupis u prodavnici?

"All prices are exclusive of statutory VAT" znači poznavanje relacija u EU....pošto zavisi iz koje filijale u kojoj državi kupuješ, od toga zavisi i kakav je PDV.Naravno da nisu iste cene, jer čak i Nemačka i Austrija imaju različit PDV. U EU NE MOŽEŠ KUPITI ROBU BEZ PDV-a, osim ako si firma i onda odvajaš PDV u vlastitoj državi. Tačka. Nema mudrolija niti čarobnog štapiča. I na bilokojem sajtu MORAJU biti cene sa PDV, odnosno dopuštaju još mogučnost da je prvo cena bez PDV (naravno mora biti naglašeno ex VAT), pa onda cena sa PDV. Ako gledaš na nemačkom sajtu (louis.de), tačno po takvoj ceni možeš kupiti u prodavnici,i ni centa više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 1 sat, zlig0r je napisao:

ako mozes da izbegnes pdv, shiping i carinu - onda extra prolazis! ;)

ako može da izbegne sve to gore napisano, onda je Dejvid Koperfild......:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Zavisi sa koje IP adrese pristupate louis.Eu

 

Sa srpske ip, dakle van eu, cene su bez pdv. Kada izaberete konkretnu prodavnicu iz liste, dobijete punu cenu. 

 

PS. Ovo dovodi do neprijatnih situacija, kada drugari jedni drugima donose nešto iz louisa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

no sobzirom da u Loisu nema pantalona "Made in Serbia", odosmo u debeli off, pa predlazem da neko pobrise ovo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bas kao sto Seve rece...kada se site-u pristupa iz non EU zemlje, cene su bez PDV-a jer se racuna na narucivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
On 1/5/2018 at 10:58, Satelis je napisao:

Iz svih tih navedenih razloga, reših da mi proširi nogavice, doda mogućnost ubacivanja i vađenja z. uloška, podigne džep za protektor kolena....kako ce to na kraju izgledati i koliko će biti funkcionalno videćemo.

jesu ti zavrshili pantalone? nama je u ponedeljak poslao 4 komada koje je morao da sasije jer ih nije bilo na stanju...

inace, juce po onoj kisurini sam imao neku montazu na otvorenom. pola sata sigurno, lije ko iz kabla, duva ko popi****...nisu probile, ali da sam se smrzao u njima - jesam. kapljice vode ostaju na pantalonama + vetar = brrrrrrrr....imao sam utisak da su mokre, a nigde nisu propustile

IMG_20180117_134246.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pre neki dan sam išao u NS nešto da zavrsim, reko ajd kad vec prolazim blizu njih da vidim dal su gotove, zvao i nažalost nisu.

Biće uskoro, reče da je jedna tura sašijena (vaša) , moje su iskrojene tako da ću morati da se strpim jos malo.

Pored zimskog uloška, idem do Merkatora da vidim za postavu, možda i to ubacim...videću.

 

Inače, javili su se iz DIG-a, još im nije stigao materijal....nadaju se krajem februara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
2 minutes ago, zlig0r said:

... kapljice vode ostaju na pantalonama + vetar = brrrrrrrr....imao sam utisak da su mokre, a nigde nisu propustile

 

To ti se zove wind-chill efekat. Sa vodom na pantalonama glumio si evaporativni kondenzator  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja