Jump to content

Moto Zajednica

Harley-Davidson ubacio vodom hlađene agregate

Recommended Posts

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Zanimljivo

 

Samo što mi ovde ne pričamo o ugledu, prestižu ili osećaju u vožnji

Bar ne ja.

Fora je u tehnologiji i performansama, vidiš to BMW ima, a HD ne

 

Inače HD je super motor, dobro drži cenu i šmekerski je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

HD V-Rod 2003 godiste-100th Anniversary model ,jedini vlasnik,preuzet direktno u fabrici

Bilans na 100.000

Redovno odrzavanje-ulje,svecice,filteri

Vanredne situacije-promenjen dihtung dekle kvacila

-vlasnik razlabavio stop svetlo

-Pukao nosac bocne nogare,pretpostavka-zato sto je vise puta preopterecen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Apple bih pre uporedio sa BMW Motorrad, najnovija tehnologija, fancy zapakovano, ali ne baš pouzdano. :) I svakako, precenjeno.

 

 

 

I naravno vozio i posedovao si više BMW motora da to sigurno znaš,za ne? Ili si pročitao gomilu testova i upamtio specifikacije ? Ma odmah se vidi da si stručnjak,svaka čast....................0takoje.gif. Još kada bi okrenuo par deset hiljada kilometara sa nekim od tih motora, bila bi sreća neopisiva....

Moj drug bi rekao "Ne žali konja kojeg nisi jahao"...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

HD V-Rod 2003 godiste-100th Anniversary model ,jedini vlasnik,preuzet direktno u fabrici

Bilans na 100.000

Redovno odrzavanje-ulje,svecice,filteri

Vanredne situacije-promenjen dihtung dekle kvacila

-vlasnik razlabavio stop svetlo

-Pukao nosac bocne nogare,pretpostavka-zato sto je vise puta preopterecen

 

Nemoj tako druže....sigurno je bilo još nešto....jer inače "pada"kult o kvarljivosti HD-a....Pola Srbije se vozi na Joškinim reglerima i ostalim stvarima,ali jok, HD i BMW su pojam nepouzdanosti i precenjenosti a japanci su mama.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Nisam ekspert, samo neko ko se trudi da što više sazna o motociklima.

 

http://www.jsonline.com/blogs/business/200035711.html

 

http://www.asphaltandrubber.com/news/consumer-reports-motorcycle-reliability/

 

Pročitaj, u pitanju je ozbiljna studija.

 

I zašto ste vi, BMW i HD vlasnici, tako osetljivi kad' vam se predoči činjenica, da vam motocikli nisu pouzdani? A da, znam, dali ste ogromne novce za motocikle, a ono malo, malo, pa se pokvari nešto, što ne bi smelo da se pokvari.

 

P.S. Da, japanski motocikli su i dalje neprevaziđeni, što se tiče pouzdanosti i izdržljivosti.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Nisam ekspert, samo neko ko se trudi da što više sazna o motociklima.

 

http://www.jsonline.com/blogs/business/200035711.html

 

http://www.asphaltandrubber.com/news/consumer-reports-motorcycle-reliability/

 

Pročitaj, u pitanju je ozbiljna studija.

 

I zašto ste vi, BMW i HD vlasnici, tako osetljivi kad' vam se predoči činjenica, da vam motocikli nisu pouzdani? A da, znam, dali ste ogromne novce za motocikle, a ono malo, malo, pa se pokvari nešto, što ne bi smelo da se pokvari.

 

P.S. Da, japanski motocikli su i dalje neprevaziđeni, što se tiče pouzdanosti i izdržljivosti.

 

 

Kupi prijatelju bilo sta i vozi se...

Nemoj se opterecivati nevaznim stvarima u moto svetu. Ustvari kupi sto tebi najvise odgovara.

Nikada nisam mogao da shvatim zasto ljudi pljuju po drugim motorima.

 

Iskren cu biti nisam bio neki fan HD, ali to nikada nisam pricao na sva usta. Medjutim kada sam malo vise vremena u poslednjih mesec dana provodio sa ljudima koji voze tu marku misljenje mi se promenilo!

Moram priznati da mi je oduvek bilo privlacno to sto kod HD mozes ti sam da sklapas sta ti se svidja kad kupujes od agregata iz koje zelis godine do svega ostalog...

A sto se tice preformansi, udobnosti ili ostalih stvari sa kojima vidim da si preopterecen.

Recicu ti samo sve je to rock and roll.

Najbitnija stvar da sprava koju vozis ima DUŠU!!!

 

Pozdrav

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Nisam ekspert, samo neko ko se trudi da što više sazna o motociklima.

 

http://www.jsonline.com/blogs/business/200035711.html

 

http://www.asphaltandrubber.com/news/consumer-reports-motorcycle-reliability/

 

Pročitaj, u pitanju je ozbiljna studija.

 

I zašto ste vi, BMW i HD vlasnici, tako osetljivi kad' vam se predoči činjenica, da vam motocikli nisu pouzdani? A da, znam, dali ste ogromne novce za motocikle, a ono malo, malo, pa se pokvari nešto, što ne bi smelo da se pokvari.

 

P.S. Da, japanski motocikli su i dalje neprevaziđeni, što se tiče pouzdanosti i izdržljivosti.

 

Jesil još uvek u potrazi... ili si i dalje na hondi 600? Ne znam kako ti ne dosadi da treseš po HD-u koga nisi ni probao? Ako si jos uvek na onoj hondi koju si uzeo 2012 - sačekaj još malo da ti se slegnu utisci. Vidim da si načitan, al ne znam koliko si ''nagledan''. Jedno od opštih ''pravila'' (ako pravila tu i ima) kod izbora motora jeste da čovek uzima ono što mu leži. Najpre što mu prirasta za srce na prvi pogled, a onda idu i performanse, ciklistika, ekonomičnost, udobnost, šta je kome već bitnije poređaće pos svom redosledu. Kada bih imao dovoljno love i garažu za smeštaj uzeo bih obavezno HD, neki od modela sa tanjim prednjim točkom većega obima, što ogoljenijeg izgleda. To onako ''kritički'' kažem, iako ovaj moj mali japanac ima već 30 godina i suv i čist auspuh, i ide k'o magare. Pokušaj malko da staneš na loptu, malko smešno deluje ovo što pišeš. To ti kažem jer sam se nagledao i u svom poslu kritički nastrojenih teoretičara koji u praksi teško zakažu. Svi u tom poslu imamo fakultete i zvanja iza njih, ali... Jednostavno ih zatekne surovost realnog sveta i neumoljivost prepreka kada se nađu pred zadatkom o kome su samo čitali, a nisu njime u praksi ovladali. Ja se u motore previše ne razumem pa ne bih baš palamudio ni o HD-u ni o japancima, znam samo na šta mi srce više zaigra. Ali vrlo mi je dobro poznata metodologija provere kritičkih postavki, no kod tebe vidim jednu veliku rupu u tom postupku - taman da se kroz nju provuku i HD i V-rod zajedno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Nisam ekspert, samo neko ko se trudi da što više sazna o motociklima.

 

http://www.jsonline..../200035711.html

 

http://www.asphaltan...le-reliability/

 

Pročitaj, u pitanju je ozbiljna studija.

 

I zašto ste vi, BMW i HD vlasnici, tako osetljivi kad' vam se predoči činjenica, da vam motocikli nisu pouzdani? A da, znam, dali ste ogromne novce za motocikle, a ono malo, malo, pa se pokvari nešto, što ne bi smelo da se pokvari.

 

P.S. Da, japanski motocikli su i dalje neprevaziđeni, što se tiče pouzdanosti i izdržljivosti.

Slažemo se u tome da nisi expert.....

Imam kod kuče dve "ozbiljne studije " (vidiš jih ispod mog avatara) koje su prešle samnom preko 250.000 kilometara bez ozbiljnih kvarova i jednog japanca koji je tek na desetini te kilometraže i več su problemi (jebi ga, Honda je to.....novčanik plače do besvesti kada se radi servis)....I sada ti pričaš o pouzdanosti? Ma daj molim te, uozbilji se....trenutno mi je na stolu Yamaha Virago 1100 i radije ne bih opisivao tu legendarnu "pouzdanost", pre toga XS1100,još pre toga suzuki....mislim da prijateljima naplačujem, ja bi več bio milioner....a ovako mogu komotno da polažem zanat.

I BMW i HD vlasnici nismo osetljivi na takve budalaštine, več smo osetljivi na to da svako ko nema para za BMW ili HD pljuje po njemu, iako ga nikada nije vozio, još manje posedovao, ali je zato "popio" sve "ozbiljne studije" ovog sveta...malo več zamarate nebulozama i neistinama. I mene nikad nije BMW ostavio na putu, Honda jeste.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Sada tek pročitah ovu temu. Nasmejah se po ko zna koji put ljudskoj gluposti i beskrajnosti svemira, mada kako Anštajn kaže, za ovo drugo nisam siguran. Smejem se, zato što sam više puta u životu osetio sram zbog mržnje i tvrdoglavosti, tvrdnje i ubeđenosti u karakter, osobine i funkcije nečega što je u stvari do tada bila samo obična pretpostavka.

Vozim motor koji sam oduvek želeo. On trese, lupa, grmi, drnda, brunda, povremeno sve šrafove treba zatezati, kada dodam gas vibracije zajedno sa grmljavinom prvo rastresu seme života, a od tih vibracija kičmom se po celom telu prenosi heroinski osećaj do jednog dela mozga koji uvek kaže: "nikada nemoj sebi oprostiti što si kupio ovo đubre od motora! ". Ali na moju veliku žalost, taj osećaj je znam samo onima koji su se debelo zajebali.

Sa druge strane, i da se sutradan nešto pokvari na motoru, da me izda u smislu tehničkih performansi, da me ceo život 7 milijardi ljudi kritikuje zbog nepromišljenosti u odabiru, ako bi mi se ponovo ukazala prilika opet bi uzeo samo taj motor.1neznam.gif

Pozdrav svima..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Po opisu bi rekao da si kupio AFRIKU ? :D

 

E da, svi oni koji su imali priliku da ih vozim, u pogledu udobnosti bi verovatno izabrali afriku.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja