Jump to content

Moto Zajednica

PRODAJEM! Cuvajte se profesionalci stize Zdravko Colic:) EDIT:prve fotke sa 300D

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pristojna masina za pristojne pare. Mislio sam da ce biti 400d ili 20D ali avaj, ima vremena....

 

Standardni kit objektiv koji ide iskljucivo uz aparat i nema ga u slobodnoj prodaji EFS 18-55mm  3.5-5.6 (equivalent to 29-88mm in 35mm format, dakle x1.6), osim naravno ako ga neko nije skinuo sa tela i prodao posebno,  i telac 100 mm koji uzimam sutra.

 

3 baterije, nov disc od 1 GB i 1 nova baterija. Torbu i punjac sam dobio na poklon, kao i kais.

 

SPECS:

    * 6.3 Megapixel CMOS sensor

    * 7-point wide-area AF

    * High-performance DIGIC processor

    * 100-1600 ISO speed range

    * Compatible with all Canon EF lenses and EX Speedlites

    * PictBridge, Canon Direct Print and Bubble Jet Direct compatible – no PC required

 

Vec 350 d ima 8. 2 ili 3 mPix senzor i mnoga poboljsanja , ali mislim da ce i ovaj vise nego dobro da posluzi, Uz to, objektivi se menjaju, pa sve so kupim, nosim sa sobom :)

 

Ako neko ima filtera nek javne, a i baterry grip ne bi bio na odmet kad vec imam toliko paketa baterija. Blic TTL takodje.

 

Spremite se, bice novih zena uskoro:)

 

Hvala profesorima na instrukcijama i na inspiracijama.

 

EDIT > 12.01.2008.  Prve fotke na kraju....

 

post-100-12878992730206_thumb.jpg

post-100-12878992731103_thumb.jpg

post-100-12878992731655_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Cestitke i pozdravi...

 

Nemoj da kupujes nista za aparat na cemu ne pise CANON...vidim neku no-name bateriju i third-paty karticu HAMA, kapiram da nisi profi , ali pro-kartice nisu vise tako skupe, pa se otvori za SAN DISK, ima ih svuda po gradu. Verovatno ne bi volaeo da ti sa HAMA-e nestanu slike.

 

A sad na posao i da vidimo slike,

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Cestitke i pozdravi...

 

Nemoj da kupujes nista za aparat na cemu ne pise CANON...vidim neku no-name bateriju i third-paty karticu HAMA, kapiram da nisi profi , ali pro-kartice nisu vise tako skupe, pa se otvori za SAN DISK, ima ih svuda po gradu. Verovatno ne bi volaeo da ti sa HAMA-e nestanu slike.

 

A sad na posao i da vidimo slike,

 

;)

 

Ma ovo je kupljeno samo za poziranje...da se stavi na sto u društvu ;D

 

Za slikanje ima Mare svoj telefon.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Bravo Mare ! :) ko' sto rece chika Gremlin SanDisk ultraII ili Extreme III-IV kartice ostalo je Q... !

 

Ja imam neku piše - Agfa digital film od 1G, dobio sam je pre sto godina sa aparatom. Radi otkiva, da kucnem u drvo nikad nije zaglupela ni na +40 ni na -20...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Hvala momci, zapamceno i zapisano.  :);)

 

Sta se u stvari desilo, napravio sam mali gest dobre volje prema coveku koji ima radnju i koji mi je prodao  aparat i oba objektiva, poklonio torbu i punjac, pa sam uzeo na neki nacin ovo u znak zahvalnosti. Novo je novo. Karticu nij imao u sebi a obe baterije koje sam dobio su oridjinale Canon, ai su nazalost na izdisaju. Neka. Baterija nikad na odmet.

 

Covek mi je cak napomenuo da je baterija sto kaze Gremlin neoriginalna, a kartica drugih nije imao, cak mi je i tu dao popust.

 

Nek ostane ova Hamina za rezervu, potrudicu se da cim pre uzmem ove koje ste mi napomenuli. Treba mi i card reader to cu ovih dana.

 

Hvala svima za trud i savete, osim sto ste drugari, treba imati zivaca a mene i moja pitanja. Sad sam bio s Copetom, Acom i ekipom na kafi, udavio sam ih...... ;D

 

EDIT: Znam da sam uzeo bolji objektiv nego sto sam gore napisao, sad sam ga uzeo, Canon EF 80-200mm 4.5-5.6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Canon, Nikon i ostali prozvodjaci foto opreme neprave baterije vec narucuju od renomiranih proizvodjaca baterije sa njihovim imenom. 

Najveci proizvodjac Li baterija je Sanyo i pokriva 99% trzista Li baterija u laptopovima, i ostalim uredjajima.  Njihove baterije se takodje prodaju pod razlicitim imenima. 

 

Ako nekog zanima ko je proizvodjac baterije u njegovom laptopu neka mi samo postavi proizvodjaca laptopa, model i jedan mali broj ispod UL oznake, to su ili 4 alfa numericka karaktera ili nesto ovako EXXXXXX, pa cu mu odmah javiti gde je napravljen i ko je prozvodjac baterije.

 

Takodje ovo vazi i za sve ostale proizvode koji imaju UL oznaku.

 

post-66-1287899274564_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Canon, Nikon i ostali prozvodjaci foto opreme neprave baterije vec narucuju od renomiranih proizvodjaca baterije sa njihovim imenom. 

Najveci proizvodjac Li baterija je Sanyo i pokriva 99% trzista Li baterija u laptopovima, i ostalim uredjajima.  Njihove baterije se takodje prodaju pod razlicitim imenima. 

 

Ako nekog zanima ko je proizvodjac baterije u njegovom laptopu neka mi samo postavi proizvodjaca laptopa, model i jedan mali broj ispod UL oznake, to su ili 4 alfa numericka karaktera ili nesto ovako EXXXXXX, pa cu mu odmah javiti gde je napravljen i ko je prozvodjac baterije.

 

Takodje ovo vazi i za sve ostale proizvode koji imaju UL oznaku.

 

Možda je teorija zavere, ali gotovo u svakom slučaju su mi radile bolje baterije na kojima je pisalo Canon nego te iste a da nije pisalo Canon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Na primer:

Laptop:

IBM T42, (Type 2372 interna oznaka)

Proizveden u Tajvanu, kompanija Wis_tron,

Baterija Li-Ion:  Sanyo (Brand IBM) 92P1001, 92P0999, 92P1003, 92P1008, 92P1040, 92P1144,92P1146. 92P1148, 92P1150.

LCD Panel: Samsung ili Chi Mei Optoelectronics Corp.

itd

 

Firma koja ga proizvodi nema veze sa IBM-om, vec je samo proizvodjac, oni takodje rade za Dell, Hitachi, Acer, HP, itd.

Ovo je samo primer mog racunara koji je 3 godine star.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Canon, Nikon i ostali prozvodjaci foto opreme neprave baterije vec narucuju od renomiranih proizvodjaca baterije sa njihovim imenom. 

Najveci proizvodjac Li baterija je Sanyo i pokriva 99% trzista Li baterija u laptopovima, i ostalim uredjajima.  Njihove baterije se takodje prodaju pod razlicitim imenima. 

 

Ako nekog zanima ko je proizvodjac baterije u njegovom laptopu neka mi samo postavi proizvodjaca laptopa, model i jedan mali broj ispod UL oznake, to su ili 4 alfa numericka karaktera ili nesto ovako EXXXXXX, pa cu mu odmah javiti gde je napravljen i ko je prozvodjac baterije.

 

Takodje ovo vazi i za sve ostale proizvode koji imaju UL oznaku.

 

Možda je teorija zavere, ali gotovo u svakom slučaju su mi radile bolje baterije na kojima je pisalo Canon nego te iste a da nije pisalo Canon.

Nije zavera jer kad god sam bio u Srbiji kupim Duracell AA baterije i bukvalno budu prazne posle 3 slike, kupim te iste baterije u Grckoj i traju 300 slika.  Ima mnogo fals robe u Srbiji, mnogo baterija koje su uvezene iz Kine i koje su u stvari falsifikat (inace baterije se najvise falsifikuju, mi imamo odeljenje od skoro 350 ljudi koji se samo falsifikatima bave). 

Obicne AA ili AAA baterije se prave na puno mesta i kvalitet je razlicit. 

Gornji komentar je za Li-Ion baterije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Sto se tiche baterija za pro digitalne kamere-samo fabricke brand name !!!Bilo je dosta incidenata, cak i paljenja third-party baterija za digitalne aparate  >:(

A sa ostalim baterijama, kako se ko snadje, ja uglavnom kupujem KODAK Photo ili Photolife. Mala sansa da se falsifikuju i uglavnom mi rade perfektno (samo za bliceve, naravno) Izbegavam VARTA, DURACELL i slicno, ko Milka cokolade  :P

 

A da SANYO pravi skoro sve baterije za laptopove - istina je. Imao sam par komada sa SANYO baterijama i radili su perfektno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ja koristim Duracell i nikad nisam imao problema osim u Srbiji.  Tacno je da treba kupovati onaj proizvod koji poznajes i u koji si stekao poverenje.  Baterije koliko god male i na oko bezopasne su itekako opasni delovi i nije se s njima zajebavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ja koristim Duracell i nikad nisam imao problema osim u Srbiji.

 

Pa to ti kazem, sve divljak do divljaka, iz Turske ili ko zna odakle...

 

;)

 

 

 

Rani 90-tih dok sam radio u Srbiji dobili smo neke kineske baterije u razmenu za dug ili vec ko zna sta.  To su bile neke crvene baterije sa zelenim slovima, blagi uzas, mislim da iz celog tovara nijedna nije valjala pa je sve otislo na otpad u sekundarne sirovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Na zalost , pored budjavih baterija u Srbiji cesto zavrsava i budjava hrana, sirevi, konzerve, cak i lekovi, svasta nesto...a kad odes napolje, to sto se prodaje kod nas kao exclusive-na roba, ne mozes nigde da nadjes , naravno jer u normalnim zemljama sa strogim zakonskim regulativama to jednostavno ne moze u prodaju...Ali moze da se izveze....

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
GREMLIN:Ufff....sad nece moci da se zivi od tebe.... ;D ;D ;D

 

Tvoje prorocanstvo se polako obistinjava...

 

Elem zaboravio sam na autofokus i full auto i krenuo sa experimentisanjem. Pokusao sam da udjem u zoo kao reporter foneta, naravno cuvar mi je trazio sluzbenu, pa sam morao da s posluzim sluzbenim ulazom...dan je bio poprilicno kilav, WB sam podesio na CLOUDY, ISO na 400 jer sam pretposavljao da ce biti scena koje cu morati za zamrzavam tipa lav u skoku (xaxax) a pritom sam imao relativno spore objektive, pa mi ni to nije islo na ruku, uz naravno lose oblacno vreme i tamno sivkasto nebo, ali kako sam naucio, sto je zivotinja dalje od ograde, i sto ja vise zumiram sa telcem, to prednja zica j ograda izlazi iz fokusa. Eto, nesto novo i korisno nauceno. Dale sve bledunjave trakice preko fotki nisu preexponirana slika nego mreza out of fokus....

 

Igrao sam se i sa brzinom zatvaraca ali sa mali rasponom blende koje su mi nudila oba objektiva, nisam imao mnogo opcija.

 

Evo rezultata:

 

 

 

 

post-100-12878992814794_thumb.jpg

post-100-12878992815105_thumb.jpg

post-100-12878992815408_thumb.jpg

post-100-12878992815672_thumb.jpg

post-100-12878992816181_thumb.jpg

post-100-12878992816422_thumb.jpg

post-100-12878992816733_thumb.jpg

post-100-12878992817262_thumb.jpg

post-100-12878992817853_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Patke, labudje jezero i ostale plovke su bile nesto laksi posao, pa sam iso uglavnom smanjio na 100 asa a brzina zatvaraca je bila manje bitna. Radio sam 2gu i trecu turu slika, dakle ptice i lavove sa vecim objektivom 80-200mm.... Ovde sam isprobao i autofokus koji dosta dobro radi, tim pre sto ga ne zbunjuje mreza ispred objekta tj zivotinje, dok sam kod lavova ipak morao manuelno da podesavam tj brzo da reagujem jer se isti nisu smirivali...

 

 

 

post-100-12878992819975_thumb.jpg

post-100-12878992820239_thumb.jpg

post-100-12878992820471_thumb.jpg

post-100-12878992820824_thumb.jpg

post-100-12878992821146_thumb.jpg

post-100-12878992821403_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Svaka cast za slike!  8) Mada...nesto nisam siguran da si taj fotis kupio da bi snimao lavice po ZOO vrtu  ;D ;D Kad ce mo da vidimo one ''studijske''? ;) ;D :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Matori samo da chestitam na opremi .. a widim 3powi ne izostaju  ;D da da .. slazem se .. predji na stwar hahahahhahahhahha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja