Jump to content

Moto Zajednica

Срећкове мале мајсторије (мање или више успешне...)

Recommended Posts

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Направих сталажу за колегу Турчина:

Како си решио бочно љуљање полице?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Направих сталажу за колегу Турчина:

Како си решио бочно љуљање полице?

 

На горње две етаже је позади зашрафена позадина од 7мм бела па се не види од зида.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Pimp my Monitor

 

 

Монитор може и овако да изгледа:

 

WP_20140916_15_16_29_Pro.jpg

 

Стандардно VESA качење:

 

WP_20140916_15_16_49_Pro.jpg

 

Подешавање угла је изостало из размљивих разлога али је подешавање по висини задржано:

 

WP_20140916_15_17_42_Pro.jpg

 

На држач је тренутно монтиран монитор од 17" за који је и прављен али се без проблема може монтирати и било који већи који поседује VESA стандард за качење:

 

WP_20140916_15_18_36_Pro.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Lepota!

Ako si u mogucnosti uradi i hromirani okvir lcd panela... Ostavi samo prorez za dugmad. Dvostrano lepljivom trakom na postojeci fiksiraj, tako ce biti "u tonu" sa postoljem.

 

Pozdrav Nenad.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovaj orman ti može biti dodatno obezbeđenje stana kad spavaš - samo izvučeš one dve fioke dole za nekoliko santimetara i blokirao si ulazna vrata !

 

20140111132826.jpg

 

:) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ovaj orman ti može biti dodatno obezbeđenje stana kad spavaš - samo izvučeš one dve fioke dole za nekoliko santimetara i blokirao si ulazna vrata !

 

To su vrata WC-a, al´ajd´sad... :lol::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

U tom slucaju, nikako ali nikako ne izvlaci fijoke.

I zalepi na njih upozorenje da se uvek zatvaraju do kraja, da ne bi proveo nocu kupatilu :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ovaj orman ti može biti dodatno obezbeđenje stana kad spavaš - samo izvučeš one dve fioke dole za nekoliko santimetara i blokirao si ulazna vrata !

 

To su vrata WC-a, al´ajd´sad... :lol::nanana:

 

:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Kompjuter - Racunar

 

... kako je kome draze...

 

WP_20150829_12_44_31_Pro.jpg

 
Da ne kazete da ne radi:
 

 

A to "malo" cudo se sastoji od sledecih stvarcica:

 

CPU:

 

 http://geizhals.at/intel-core-i7-4790k-bx80646i74790k-a1119923.html?v=l&t=a&plz=Wien#ang

 

Hladnjak za CPU:

 

http://geizhals.at/cooler-master-v8-rr-v8vc-16pr-r1-a1025769.html?t=a&plz=wien&va=b&vl=at&hloc=at&v=e#ang

 

Maticna ploca:

 

http://geizhals.at/gigabyte-ga-z87x-ud4h-a950961.html?t=a&plz=wien&va=b&vl=at&hloc=at&hloc=de&v=e#ang

 

Graficka karta:

 

http://geizhals.at/sapphire-radeon-r9-290x-tri-x-11226-03-40g-a1067403.html?t=alle&plz=&va=b&vl=at&hloc=at&v=e#ang

 

RAM memorija:

 

http://geizhals.at/kingston-hyperx-beast-dimm-xmp-kit-16gb-hx324c11t3k2-16-a1146645.html?t=a&plz=wien&va=b&vl=at&hloc=at&hloc=de&v=e#ang

 

SSD (za sistem):

 

http://geizhals.at/samsung-ssd-850-evo-250gb-mz-75e250b-a1194261.html?t=a&plz=wien&va=b&vl=at&hloc=at&hloc=de&v=e#ang

 

HDD (za podatke):

 

http://geizhals.at/western-digital-wd-blue-1tb-wd10ezex-a795106.html?t=a&plz=wien&va=b&vl=at&hloc=at&hloc=de&v=e#ang

 

DVD:

 

https://geizhals.at/samsung-sh-224db-schwarz-sh-224db-bebe-a968650.html?t=a&plz=wien&va=b&vl=at&hloc=at&v=e#ang

 

Sve to strujom napaja:

 

http://geizhals.at/be-quiet-straight-power-e9-cm-580w-atx-2-4-e9-cm-580w-bn198-a677397.html?t=a&plz=wien&va=b&vl=at&hloc=at&v=e#ang

 

a spakovano je u ovo kuciste:

 

http://geizhals.at/cooler-master-cm-storm-stryker-mit-sichtfenster-sgc-5000w-kwn1-gp-a799418.html?t=a&plz=wien&va=b&vl=at&hloc=at&hloc=de&v=e#ang

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ovo si sam napravio pa nam pokazuješ ''svoju majstoriju'' :jee: ?

 

Batali ti ovo,šta bi sa onim motociklima?

Mislis da je ovo nesto lakse napraviti od popravke motora?

Ocigledno da nikad nisi probao...

Da je bas tako lako ne bi bilo u temi " Male majstorije..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Dobra je configuracija, moze se tu jos turpijati ali za sta je koristis? 

 

Ja sam pre dosta godina pakovao takve racunare i onda sam pre 6 ili 7 godina zbog posla presao na Apple. Nikad vise nisam kupio komponentu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

 

Ovo si sam napravio pa nam pokazuješ ''svoju majstoriju'' :jee: ?

 

Batali ti ovo,šta bi sa onim motociklima?

Mislis da je ovo nesto lakse napraviti od popravke motora?

Ocigledno da nikad nisi probao...

Da je bas tako lako ne bi bilo u temi " Male majstorije..."

 

 

Ni meni nije jasno kakva je ovo "majstorija"?

Odabrao si komponete za konfiguraciju koja treba da ispunjava uslove koji su tebi potrebni za tvoj posao... Mozda jeste majstorija ukoliko si imao tacno odredjeni budzet a trebao si dobiti tacno odredjene performanse racunara....pa je majstorija bilo izvesti to....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

 

Ni meni nije jasno kakva je ovo "majstorija"?

 

Vidis, majstorija (bar za mene) sastoji se u tome da se sve komponente ukomponuju da rade jedna sa drugom kako to Bog zapoveda. Mnogi od vas misle, a i ja sam tako mislio, da je dovoljno samo kupiti delove i spakovati u kuciste. Ali nije to bas tako jednostavno... Nece svaka komonenta da radi sa svakom, ima tu odredjenih medjuzavisnosti...

 

Ovo je, recimo, moj trideseti kompjuter ovakvih ili veoma slicnih karakteristika. Uradio sam ga sa zadovoljstvom, kupljene su prvoklasne komponente. Samo pakovanje kablova (tzv. kabel menadzment) je trajao 5,5-6 sati. Bolje od ovoga sto se na slici vidi ne moze bez secenja kablova (a i to mi nije strano mada to malo ko hoce da plati a i dugo traje). Sve gotovo, pritisnuo sam dugme za paljenje kao ovo cvrc...

 

Umesto slike dobijes ovo:

 

 

Pa je onda bilo tu malo "zongliranja" i posle dosta peripetija je najzad proradio.

Da li je sad nesto jasnije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Dobra je configuracija, moze se tu jos turpijati ali za sta je koristis?

 

 

Komp radjen za studenta ekonomije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Srednja klasa?!

 

Pogledaj malo bolje...

Pogledao pa komentarisao prvi put..necu da te vredjam, za studenta ekonomije odlicno, ali da, to je srednja klasa, ne koristi last gen komponente tako da nikako ne moze da udje u high end klasu, grafika isto srednja visa klasa, 16gb rama je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

 

 

Ni meni nije jasno kakva je ovo "majstorija"?

 

Vidis, majstorija (bar za mene) sastoji se u tome da se sve komponente ukomponuju da rade jedna sa drugom kako to Bog zapoveda. Mnogi od vas misle, a i ja sam tako mislio, da je dovoljno samo kupiti delove i spakovati u kuciste. Ali nije to bas tako jednostavno... Nece svaka komonenta da radi sa svakom, ima tu odredjenih medjuzavisnosti...

 

Ovo je, recimo, moj trideseti kompjuter ovakvih ili veoma slicnih karakteristika. Uradio sam ga sa zadovoljstvom, kupljene su prvoklasne komponente. Samo pakovanje kablova (tzv. kabel menadzment) je trajao 5,5-6 sati. Bolje od ovoga sto se na slici vidi ne moze bez secenja kablova (a i to mi nije strano mada to malo ko hoce da plati a i dugo traje). Sve gotovo, pritisnuo sam dugme za paljenje kao ovo cvrc...

 

Umesto slike dobijes ovo:

 

Pa je onda bilo tu malo "zongliranja" i posle dosta peripetija je najzad proradio.

Da li je sad nesto jasnije?

 

 

Vidis, da bi racunar radio kako treba i da bi se izvuko maksimum preformansi iz komponeti a zadrzala stabilnost nije potreban Bog nego znanje.

Inace iza mene stoje na stotine (mada sam siguran da je u pitanju cetvorocifren broj) sklopljenih racunara, naravno zbog posla kojim sam se bavio... I vecina tih racunara je bila serijsko sklapanje...a mogu se izdvojiti i prave male ''majstorije'' gde se ostajalo do dugo u noc u firmi jer su se menjele ''iste'' memorije i grafike sa istim cipom a razlicitog proizvodjaca a neretko i isti procesori da bi se ustanovilo sta je najkopatibilnije a sve da bi se dobio koji FPS vise i bod u 3D Mark-u...

 

Sto se tice cable management-a odnosno mod-ovanja kopletnih racunara, recicu ti da je to opaka bolest od koje sam se uspesno izlecio... Kad se samo setim junjave da neko donese od preko mrezaste buzire il fluorescentne...

 

Vidis, ovo sto si ti okacio za ovaj racunar meni izgleda ovako

Uzeo sam ovo:

IMG_0249x.JPG

ovo

sveze-povrce-zelen.jpg

i ovo

piletina_1366811007_670x0.jpg

i dobio sam ovo:

5702_1.jpg

 

Znaci nikakav opis radova, zasto je odabrana ta komponeta i koja je bila njena konkurencija, da ne pominjem sliku mod-ovanja kablova itd, itd...

 

No ovo je tvoja tema a ja imam osecaj da sam te uvredio jer nisam shvatio odnosno ''video'' tvoju majstoriju na pravi nacin...Pa ti se izvinjavam

 

Izvini!

 

Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

 

 

V5702_1.jpg

 

 

Ako cemo da se prepucavamo, napraviti dobru corbu je velika a ne mala majstorija tako da ti poredjenje ne stoji uopste!

 

 

Inace iza mene stoje na stotine (mada sam siguran da je u pitanju cetvorocifren broj) sklopljenih racunara, naravno zbog posla kojim sam se bavio... I vecina tih racunara je bila serijsko sklapanje...a mogu se izdvojiti i prave male ''majstorije'' gde se ostajalo do dugo u noc u firmi jer su se menjele ''iste'' memorije i grafike sa istim cipom a razlicitog proizvodjaca a neretko i isti procesori da bi se ustanovilo sta je najkopatibilnije a sve da bi se dobio koji FPS vise i bod u 3D Mark-u...

 

 

Ti brale brkas babe i zabe... Racunari za firme i ovakvi racunari se ne mogu nipocemu uporediti. To su dve razlicite kategorije a zajednicko im je samo ime. Veoma su retki racunari u firmama koji mogu parirati ovome po bilo kom kriterijumu. Racunari za firme se prave da zavrse posao i nista preko toga a da kostaju sto je manje moguce.

 

 

 

Vidis, da bi racunar radio kako treba i da bi se izvuko maksimum preformansi iz komponeti a zadrzala stabilnost nije potreban Bog nego znanje.

 

Niko se nije naucen rodio! Ma koliko covek da zna uvek se nadje neka sitnica za koju nisi cuo ili je nesto najsvezije (od pre tri dana) pa ti jos nije poznato. Bar u ovoj bransi se sve tako brzo menja, prakticno preko noci i zbog toga se stalno MORA paziti na casu... A moze biti i greska proizvodjaca, kao u ovom slucaju, pa da se mora izmisljati "ladna voda na izvoru"... Ali, nista nije nemoguce...

 

 

 

Sto se tice cable management-a odnosno mod-ovanja kopletnih racunara, recicu ti da je to opaka bolest od koje sam se uspesno izlecio... Kad se samo setim junjave da neko donese od preko mrezaste buzire il fluorescentne...

 

 

To ti je umetnost vizuelno a prakticno poboljsava protok vazduha a samim tim i hladjenje. Na stranu to sto mnogo bolje i lepse izgleda od "sume" kablova koji su bez ikakvog reda nabacani u kuciste.

 

 

 

 

Znaci nikakav opis radova, zasto je odabrana ta komponeta i koja je bila njena konkurencija, da ne pominjem sliku mod-ovanja kablova itd, itd...

 

 

Vidis, kad neko pita Bokilica kako da nasteluje karburatore on mu odgovori nesto u smlislu: "Ima tu neki strafcic koji odvrvnes ili zavrnes. Ako odvrnes zajebaces, ako zavrnes zajebaces! Moras znati sta radis, ali doteraj sredicemo..." pa tako i ja. Ne moze se sve reci niti napisati. Ne stedim opise kad su motori u pitanju ( a mozda se profesionalcima to i ne svidja bas...) ali kompjuteri su moja posebna pasija i tu opisa (verovatno) nece biti.

 

Donesi pa cemo srediti da radi i lepo izgleda.... ;)

 

 

No ovo je tvoja tema a ja imam osecaj da sam te uvredio jer nisam shvatio odnosno ''video'' tvoju majstoriju na pravi nacin...Pa ti se izvinjavam

 

Izvini!

 

Pozdrav!

 

 

Ne, nisi me uvredio i nema potrebe da se izvinjavas. Uvek cenim dobru argumentovanu raspravu (diskusiju, ako ti je tako draze).

 

A lepota je u oku posmatraca...

 

Moja majstorija ne mora to biti i za tebe a tvoja majstorija to ne mora biti za mene, ma koliko tebi bila draga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

 

Srednja klasa?!

 

Pogledaj malo bolje...

Pogledao pa komentarisao prvi put..necu da te vredjam, za studenta ekonomije odlicno, ali da, to je srednja klasa, ne koristi last gen komponente tako da nikako ne moze da udje u high end klasu, grafika isto srednja visa klasa, 16gb rama je ok.

 

 

Ovo je high-end komp predposlednje generacije.

 

Kada je to i7 CPU srednja klasa? Ne pricamo o i5 procesoru koji jeste ta srednja klasa. Od ove grafike jaca je bila samo ona sa dva GPU-a. Komponente poslednje generacije kostaju previse novca a to ne opravdavaju performansama. U redu, mozda su procesori 20-30% jaci (mozda) a Fury graficka karta koja je jaca kosta 700€ a tih par postotaka boljitka ne opravdava (toliku) cenu. Cak ni CPU ne opravdava svoju cenu performansama. Uostalom, najnovije komponente su ugl. sklapali okoreli igraci ne toliko zbog potrebe nego da mogu da se hvale da imaju najnoviji komp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ja sam jednom složio puzlu. Ali nisam slikao. Da vidiš što neće svaka sa svakom?!

 

Ni racunar ne treba svakom. A puzle treba, s´oprostenjem, gurnuti na pravo mesto... A delove kompa uguras na pravo mesto pa opet nece jedni sa drugima... Ova tema i nije za svakoga...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

 

 

Srednja klasa?!

 

Pogledaj malo bolje...

Pogledao pa komentarisao prvi put..necu da te vredjam, za studenta ekonomije odlicno, ali da, to je srednja klasa, ne koristi last gen komponente tako da nikako ne moze da udje u high end klasu, grafika isto srednja visa klasa, 16gb rama je ok.

 

 

Ovo je high-end komp predposlednje generacije.

 

Kada je to i7 CPU srednja klasa? Ne pricamo o i5 procesoru koji jeste ta srednja klasa. Od ove grafike jaca je bila samo ona sa dva GPU-a. Komponente poslednje generacije kostaju previse novca a to ne opravdavaju performansama. U redu, mozda su procesori 20-30% jaci (mozda) a Fury graficka karta koja je jaca kosta 700€ a tih par postotaka boljitka ne opravdava (toliku) cenu. Cak ni CPU ne opravdava svoju cenu performansama. Uostalom, najnovije komponente su ugl. sklapali okoreli igraci ne toliko zbog potrebe nego da mogu da se hvale da imaju najnoviji komp.

 

i7 nije sam po sebi srednja klasa, spada u najbolje sto intel moze da ponudi osim xeon procesora, ali je ovo procesor 4te generacije a trenutno je izasla 6ta generacija. Nije stvar samo u brzini vec u arhitekturi a pogotovo u potrosnji - intel i7 6te generacije trosi ko upaljac a brzi je za duplo. Graficka je jaca na primer GTX 980 (msi gamer) a i manje se greje i manje trosi. Da ne pricam o SLI kombinaciji dve takve graficke. Novije ploce furaju DDR4 ram, koji ima takt visi od DDR3, kad se overklokuje skoro duplo. Hocu da kazem da je komp zver ali ne moze se nazvati high end. To je kao da zoves Yamahu R1 iz 2009 high end. Ona je realno zver i vise nego sto vecini treba ali je R1 iz 2015 (sa svim svojim cuda mudima od elektronike i senzora) realno high end.

 

U svakom slucaju, najbolje komponente za racunar danas da uzmes, za godinu dana mozes sve da ih bacis i kupis nove jer je izaslo nesto bolje, brze, manje trosi itd itd. Super je osecaj sklopiti svoj komp, pritisnuti power i pogledati lampicu kako se ukljuci prvi put i kada se osvetli ekran a ne izlaze beli duhovi iz ploce, nista ne smrdi i ne dimi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

 

 

 

V5702_1.jpg

 

 

Ako cemo da se prepucavamo, napraviti dobru corbu je velika a ne mala majstorija tako da ti poredjenje ne stoji uopste!

 

 

Inace iza mene stoje na stotine (mada sam siguran da je u pitanju cetvorocifren broj) sklopljenih racunara, naravno zbog posla kojim sam se bavio... I vecina tih racunara je bila serijsko sklapanje...a mogu se izdvojiti i prave male ''majstorije'' gde se ostajalo do dugo u noc u firmi jer su se menjele ''iste'' memorije i grafike sa istim cipom a razlicitog proizvodjaca a neretko i isti procesori da bi se ustanovilo sta je najkopatibilnije a sve da bi se dobio koji FPS vise i bod u 3D Mark-u...

 

 

Ti brale brkas babe i zabe... Racunari za firme i ovakvi racunari se ne mogu nipocemu uporediti. To su dve razlicite kategorije a zajednicko im je samo ime. Veoma su retki racunari u firmama koji mogu parirati ovome po bilo kom kriterijumu. Racunari za firme se prave da zavrse posao i nista preko toga a da kostaju sto je manje moguce.

 

 

 

Vidis, da bi racunar radio kako treba i da bi se izvuko maksimum preformansi iz komponeti a zadrzala stabilnost nije potreban Bog nego znanje.

 

Niko se nije naucen rodio! Ma koliko covek da zna uvek se nadje neka sitnica za koju nisi cuo ili je nesto najsvezije (od pre tri dana) pa ti jos nije poznato. Bar u ovoj bransi se sve tako brzo menja, prakticno preko noci i zbog toga se stalno MORA paziti na casu... A moze biti i greska proizvodjaca, kao u ovom slucaju, pa da se mora izmisljati "ladna voda na izvoru"... Ali, nista nije nemoguce...

 

 

 

Sto se tice cable management-a odnosno mod-ovanja kopletnih racunara, recicu ti da je to opaka bolest od koje sam se uspesno izlecio... Kad se samo setim junjave da neko donese od preko mrezaste buzire il fluorescentne...

 

 

To ti je umetnost vizuelno a prakticno poboljsava protok vazduha a samim tim i hladjenje. Na stranu to sto mnogo bolje i lepse izgleda od "sume" kablova koji su bez ikakvog reda nabacani u kuciste.

 

 

 

 

Znaci nikakav opis radova, zasto je odabrana ta komponeta i koja je bila njena konkurencija, da ne pominjem sliku mod-ovanja kablova itd, itd...

 

 

Vidis, kad neko pita Bokilica kako da nasteluje karburatore on mu odgovori nesto u smlislu: "Ima tu neki strafcic koji odvrvnes ili zavrnes. Ako odvrnes zajebaces, ako zavrnes zajebaces! Moras znati sta radis, ali doteraj sredicemo..." pa tako i ja. Ne moze se sve reci niti napisati. Ne stedim opise kad su motori u pitanju ( a mozda se profesionalcima to i ne svidja bas...) ali kompjuteri su moja posebna pasija i tu opisa (verovatno) nece biti.

 

Donesi pa cemo srediti da radi i lepo izgleda.... ;)

 

 

No ovo je tvoja tema a ja imam osecaj da sam te uvredio jer nisam shvatio odnosno ''video'' tvoju majstoriju na pravi nacin...Pa ti se izvinjavam

 

Izvini!

 

Pozdrav!

 

 

Ne, nisi me uvredio i nema potrebe da se izvinjavas. Uvek cenim dobru argumentovanu raspravu (diskusiju, ako ti je tako draze).

 

A lepota je u oku posmatraca...

 

Moja majstorija ne mora to biti i za tebe a tvoja majstorija to ne mora biti za mene, ma koliko tebi bila draga...

 

 

Vidis brale, ja nisam nigde napisao da sam sklapao racunare za firme, nego da sam sklopio stotine racunara zbog prirode posla kojom sam se bavio... Da kazem prostim jezikom radio sam u firmi koja se bavila prodajom racunara a kasnije i imao svoju firmu za istu delatnost...a to znaci da sam sklapao sam od po zelji a zelje su bile razne...

 

Ne razumem ovo za znanje...pa ja sam lepo napisao da je potrebno znanje, a znanje se stice kroz teoriju i praksu...i to je to... Ti si mnoge od nas počastio neznanjem a da apsolutno ne znas nikoga... ''Mnogi od vas misle, a i ja sam tako mislio, da je dovoljno samo kupiti delove i spakovati u kuciste.''

 

Sto se tice mod-ovanja tj. cable management-a  koliko vidim kuciste koje si uzeo vec ima predvidjeno da se kablovi provuku iza, tako da ne smetaju protoku vazduha ...

 

Sto se tice poredjenja se stelovanjem karbova to bi mi odgovaralo da se poredi sa stelovanjem tj. tweak-ovanjem biosa...da se razumemo sklapanje racunara je cista mehanika...

Ja sam napsao da nisi naveo zasto si odabrao bas tu ili tu komponetu...ako je ovo racunar za ekonomistu po meni si mu izbio brdo para iz dzepa...Jer ne znam cime ce student ekonomije iskoristiti ceo potecijal racunara...

 

Drago mi je da nisi svatio ovo kao uvredu, jer mi to nije cilj... Ali ja i dalje a cini mi se ni ostali ne vidim poentu tvog prvog posta o racunaru...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja