Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@MaRko

 

Vjerovatno si mlad pa se ne sjecas Japanskih motora 70-tih godina koj isu imali katadioptere i za Evropsko trziste, tako da  je to samo dokaz da se odredjene stvari ponovo vracaju. ;):)

 

1976_GS750_blue_pic1_800.jpg

honda_cb_500_four_08.jpg


 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Meni se baš dopada što ih ima sa strane. Jedino je to vidljivo ukoliko te vozilo mo praku iz daljine malo osvetli sa strane...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Vozio sm danas par kilometara uporedo sa jednom belom na NBg. Lepša uživo.

 

Jedva čekam da postanu polovne pa time dovoljno pristupačne cenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Koliko je nova aftika skuplja u odnosu na staru kada je bila nova?

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Koliko je nova aftika skuplja u odnosu na staru kada je bila nova?

 

Dobro pitanje! Pretpostavljam da je možda ova sada čak i jeftinija ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Huh!

 

OK, inflacija svakako igra tu neku ulogu i danas je sve skuplje podosta nego ranije, ali baš toliko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Za Britansku funtu je to oko 8850 za 2015 godinu, što je blizu 9000 sada

 

Imam negde tipa vrele gume časopis kad se stara afrika prodavala pa ću da pokušam da nađem cene novih u evrima(markama) u Srbiji, pa tu može da se uporedi i sa ostalim modelima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Nije to bas lako za porediti. Pored monetarne postoji i cjenovna inflacija. Mozda bi bilo najpribliznije izraziti u zlatu onda i sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Evo da se oglasim i ja sa detaljima i zapazanjima vezanim za novu Afriku. Nama je stigla 07. maja, sa oko 40ak dana zakasnjenja, zajedno sa njom smo dobili CB500X a poslije 6-7 dana nam je isporucena i NC750XA. Poslije kasnjenja u isporuci zurka se nastavila sa nasom administracijom pa smo tablice za Afriku i CB dobili poslije 23 dana. Bez komentara... Vozila se ona i bez tablica i utisci su sledeci: upravljivost odlicna, masina agilna i prihvata gas u svim stepenima prenosa i u svakoj brzini, nema rupa dje bi se osjetila nemoc. Mjenjac je savrsen, kocnice perfektne. Sjediste je uradjeno u enduro stilu, meni malo neudobno jer ipak cesce vozim GS ali postoje aftermarket rjesenja. Prvih dana se vozila iskljucivo po gradu i ta voznja je malo bezlicna. Nakon toga smo napravili dnevnu ekskurziju po dosta losijem putu, uglavnom asfaltnom i onda se pokazuje njena prava namjena. Sve upija lagano i kad vidis da gazis uveliko preko stotke po takvom putu, prepanes se i odusevis istovremeno. Potrosnja oko 4,5l na 100km. Porucili Kappa dodatke jer svi ostali su imali jako velike rokove isporuke. Kao i kod kolege Jagera, postavljanje donjeg crash bara je bila nocna mora, skoro 3 sata. Srecom, nas drug Dejo je postavljao, ekipa ga bodrila a ja donosio pivo... Zatim odradjen nulti servis, vozila se do 200 km/h, naravno da moze jos i nema nikakvih teskoca i vibracija, kako to kaze nas drug Vesko. Sto se cijene tice, nas je ispala skoro 13500€. Nema centralni stender, nema grijace rucki, nema tempomat, nema jos sto sta, sto recimo ima GS koji me ispao 17800€. Tako da bi se i njoj cijena rapidno skocila kad bi imala sve to. Ali, ipak se cekala dugo, uradjena je kvalitetno, uradjena je da bude pravi enduro motor pa je glupo praviti poredjenja. Po meni, jedino stender i mozda grijaci rucki su nesto sto bi joj trebalo dodati... Eto, sad vec ima blizu 2000 km i dva zadovoljna klijenta iza sebe, vidjecemo kako ce se pokazati dalje...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Za Britansku funtu je to oko 8850 za 2015 godinu, što je blizu 9000 sada

 

Imam negde tipa vrele gume časopis kad se stara afrika prodavala pa ću da pokušam da nađem cene novih u evrima(markama) u Srbiji, pa tu može da se uporedi i sa ostalim modelima

5513 funti 1991. bi sada bilo izmedju 9600 i 15400 funti u zavisnosti od toga koje se merilo inflacije koristi. Ako se radi britanski retail price index, izadje na oko 10670 funti. Sto mu dodje dosta skuplje nego sada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Bojim se da se nismo razumeli :)

 

Haha :) OK, shvatio sam poentu. No ja sam prvi parkirao tamo, a onaj nesretni GS je sam dopuzao u potrazi za boljim društvom...

 

:D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja