Jump to content

Moto Zajednica

Sve cesca voznja bez kacige

Recommended Posts

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ma ja prosto ne skidam kacigu sa glave, prodao sam motor a kacigu i dalje nosim na glavi... srodio sam se jedem, pisam, spavam sa kacigom... A i posteno se*em od ovakvih tema i svih koji nikad nisu seli na motor/moped/skuter od tomosa do hiljadarke bez full opreme da bi napravili krug po kraju ili otisli do prodavnice udaljene 80m...

 

Ma ja prosto ne skidam kacigu sa glave, prodao sam motor a kacigu i dalje nosim na glavi... srodio sam se jedem, pisam, spavam sa kacigom... A i posteno se*em od ovakvih tema i svih koji nikad nisu seli na motor/moped/skuter od tomosa do hiljadarke bez full opreme da bi napravili krug po kraju ili otisli do prodavnice udaljene 80m...

 

Objasnio si 0takoje.gif

 

S' obzirom da vam se nesto nesrazmerno vise sere od toga koliko bi smelo da vam se sere na osnovu vaseg prikazanog moto iskustva, mozda bi trebalo da potrazite neku strucnu pomoc. :zbunjen:

 

Izvinjavam se, nisam znao da moramo da se dokazujemo, prikazujemo po forumu a i van njega, mada od mene to necete doziveti jer se ne pravdam i ne dokazujem ni majci ni ocu niti imam potrebe ikome drugom...

 

I ponovicu da mi se se*e od ovakvih tema na forumu, ja sam licno X puta nekome kad udjem u pricu na semaforu kad vidim da je ne vezana kaciga rekao bolje je skini nego sto je tako nosis... Kolega koji je postavio temu zapoceo je time da se cudi kad vidi nekoga bez kacige...mislim...

Ne razumem sta je poenta ove teme? kao ni Alvirovica... Uticacemo na one koji ne nose kacige preko ovakvih tema???

Verujem da postoje oni koji ne sedaju na motor ni za 80m bez kacige i njima se izvinjavam ako su se shvatili prozvanima stvarno mi to nije bila namera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kad vec pribegavas cinizmu, normalno je da se valjda prvo dokazes. Bez toga tvoje reci sa 0 kalorijskom vrednoscu samo zagadjuju forum. A svakako treba aktivno da uticemo na ljude koji nemaju iskustva jer je glupo da uce na sopstvenim greskama, pored toliko ljudi ovde koji mogu iz svog iskustva da kazu zasto treba nositi kacigu.

 

Temu je covek pokrenuo zbog toga sto je primetio da se ne nose kacige, a onda su se pojavili forumasi koji promovisu nenosenje. O tome pricamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ponovicu da smatram da ovakve teme su cisto to bez 0 kalorija, akcije koje ovaj forum pravi na celu sa tobom su stvarno za pohvalu i one mogu da imaju nekog uticaja...Kao i svako licno angazovanje.

 

Klinac koji vidi starijeg na motoru koji nema kacigu i kaze e pa ne moram ni ja, mislim da ce njemu tesko pomoci ova tema il bilo koja druga...

 

Razumem da je pokretac teme mladji kolega pa mu je to cudno. Ja sam sticajem okolnosti odrastao sam pored majstora koji je radio struju na motorima (moj deda) i koliko se secam druge polovine 80' dok sam se pentrao po motorima, slabo se secam kaciga i vozaca koji su ih imali da ne gresim dusu bilo ih a i 90', 00' i sada ima vozaca bez kaciga...ne mislim da je to cudno i cudnije mi je sto je to nekom cudno...

 

Cinizmu sam pribegao jer me je iziritiralo prozivanje naseg "genetskog koda, mentalnog sklopa' i "Uživaj u životu i JEBENU KACIGU NA GLAVU!" ...svuda u svetu ima onih koji ne nose kacige negde vise negde manje...

 

Dokazivanje drugima osim samom sebi, kao sto rekoh od mene tesko, a potrudicu se da sto manje zagadjujem ovu temu a i forum...

 

i da dodam ako je iko shvatio bilo koji moj post kao promovisanje nenosenja kacige, pogresio je...

 

Sve najbolje 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Pozdrav svima, kao sto sam sebi zelim dobro a to je nosenje zastitne opreme,tako isto dobro zelim i drugim kolegama,nosite kacige i punu opremu ....Uzivajte u voznji i zivotu...Svi treba da se ugledaju na dobre ljude sa ovog foruma i svojim dobronamernim savetima da pomognu svim ljudima i da se smanji neki veoma veliki crni prosek sabracajnih nezgoda...:moto3::zdravo::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ponovicu da smatram da ovakve teme su cisto to bez 0 kalorija, akcije koje ovaj forum pravi na celu sa tobom su stvarno za pohvalu i one mogu da imaju nekog uticaja...Kao i svako licno angazovanje.

 

Klinac koji vidi starijeg na motoru koji nema kacigu i kaze e pa ne moram ni ja, mislim da ce njemu tesko pomoci ova tema il bilo koja druga...

 

Razumem da je pokretac teme mladji kolega pa mu je to cudno. Ja sam sticajem okolnosti odrastao sam pored majstora koji je radio struju na motorima (moj deda) i koliko se secam druge polovine 80' dok sam se pentrao po motorima, slabo se secam kaciga i vozaca koji su ih imali da ne gresim dusu bilo ih a i 90', 00' i sada ima vozaca bez kaciga...ne mislim da je to cudno i cudnije mi je sto je to nekom cudno...

 

Cinizmu sam pribegao jer me je iziritiralo prozivanje naseg "genetskog koda, mentalnog sklopa' i "Uživaj u životu i JEBENU KACIGU NA GLAVU!" ...svuda u svetu ima onih koji ne nose kacige negde vise negde manje...

 

Dokazivanje drugima osim samom sebi, kao sto rekoh od mene tesko, a potrudicu se da sto manje zagadjujem ovu temu a i forum...

 

Sve najbolje 1zdravo.gif

 

U jednom se slažemo, a to je da ovakve teme jesu obično gubljenje vremena.

 

Ipak, sasvim dobronamerno ti kažem - za nekog ko i nema motor, previše arogantno i presigurno izlažeš ovde. Prosto to je Pablo pokušao da ti kaže - da bi tvoje reči u ovim zaludnim temama imale težinu, moraš da imaš neki kredibilitet iza sebe. Jbg, možda ti se ne sviđa, ali tako ovaj svet funkcioniše (ne samo forumi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Stvarno ljudi ja neznam sta da kazem il da napisem , to sto sad nemam motor...jel neko zna koliko sam pre toga imao motora i kada sam seo prvi put na motor i koliko km imam u dupetu???

Pa kolliko je dokazivanja pred drugovima, devojkama odnelo zivota??Pa jel treba da napunim profil lazima da imam motor i neznam sta...Ja kad nesto pisem iznosim svoje misljenje, bazirano na mom iskustvu, mislima i mom mentalnom sklopu i genedskom kodu..ne teram nikoga da me slusa niti ubedjujem da je moje ispravno...niti volim kad neko nekoga ubedjuje i namece svoje misljenje...

 

Ja nikog ne napadam i ne prozivam niti vredjam...ako jesam evo izvinjavam se!

Sta sam to arogantno napisao molim te citiraj me moze PM ali stvarno nisam u fazonu raspravljanja. I verujem da si mi dobronamerno napisao ali ja nisam shvatio i nije me sramota da pitam...

 

Poenta mojih postova je ono u cemu se ja i ti slazemo, lepo sam napisao zasto sam bio cinican...

I ja se stvarno izvinjavam sto nisam odrastao medju ljudima koji stavljaju kacigu svaki put i za 80m pa za takve znam samo iz ovakvih tema.

Ponavljam nepodrzavam voznju bez opreme

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: CG-PG
  • Motocikl: GSXR-1000

Ja sam jedan od "80 metrasa". Generalno nije problem sto neko ne nosi kacigu vec njegova percepija rizika. Ko ne nosi kacigu, sto se mene tice, nije bas "pod vinklo". E, da li takvi treba da ucestvuju u saobracaju? Ne treba. Jel ih ima medju ostalim ucesnicima u saobracaju? Ima.Ne mozemo ih sve skloniti sa ulice ali ove "upadljive" bez kaciga mozemo. Prije ili kasnije ce ugroziti nekog drugog ako ne sebe. U neku ruku mi ih je zao jer kad ne umijes da povuces crtu izmedju dobrog i loseg... Naravno, oni ovo ne mogu znati jer da bi znali moraju imati "znanje".Zacarani krug. Ovo je moje misljenje i nikako se ne odnosi na druge sfere zivota.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Sta ti ljudi imaju u glavi kada misle da je voznja bez kacige ok :zbunjen: Generalno za njih me bas briga, neka rade sta hoce... ali problem je to sto tako ugrozavaju i druge ucesnike u saobracaju. Neko je poredio kacigu i pojas, razlika je nebo i zemlja... pojas utice samo na aktivnu bezbednost dok kaciga utice i na aktivnu i na pasivnu. Glupo je da zbog bube ili prasine u oku nastrada neko ko se nasao na pogresnom mestu u pogresno vreme 1hmm.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Bilo bi lepo da nekada neko izvuče iz istorije slučaj koji svi besomučno ekploatišu, a to je čuvena buba u oku ili prašina, i koliko je trećih lica stradalo zbog toga. Dakle, dajte da vidimo koji je to kreten zbog prašine, a još više me zanima ta buba, nekoga ubio? Jel znate vi za neki takav slučaj? Ako ne znate, nego samo mislite da je to moguce, pa vam je zbog toga zao trecih lica, onda znajte da je jos stosta moguce, samo vam nije palo na pamet. Desi se da iz aviona, sa 10 000m padnu zaleđena govna iz WC-a. Da ti se ta govnjiva ledenica zabode u glavu, gineš sigurno. E sad, takvih slučajeva znam da je bilo, a to da je nekom upala buba u oko i on ubio nekog pored puta, za to još nisam čuo.

Sa druge strane i te kako se desavalo da automobil pobije ljude "na pogresnom mestu u pogresno vreme", a tu nema govora o prasinama, bubama, kacigama.....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nije samo prasina i bube nego i vetar. Pri brzini od 80 km/h ne mozes normalno gledati od vetra nego neko zmirkanje a to sigurno utice na vidno polje. I ovako nam fali jos bar jedan par ociju od silnih rupa/baba/neoznacenih prikolica/biciklista/ludaka za volanom itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Bilo bi lepo da nekada neko izvuče iz istorije slučaj koji svi besomučno ekploatišu, a to je čuvena buba u oku ili prašina, i koliko je trećih lica stradalo zbog toga. Dakle, dajte da vidimo koji je to kreten zbog prašine, a još više me zanima ta buba, nekoga ubio? Jel znate vi za neki takav slučaj? Ako ne znate, nego samo mislite da je to moguce, pa vam je zbog toga zao trecih lica, onda znajte da je jos stosta moguce, samo vam nije palo na pamet. Desi se da iz aviona, sa 10 000m padnu zaleđena govna iz WC-a. Da ti se ta govnjiva ledenica zabode u glavu, gineš sigurno. E sad, takvih slučajeva znam da je bilo, a to da je nekom upala buba u oko i on ubio nekog pored puta, za to još nisam čuo.

Sa druge strane i te kako se desavalo da automobil pobije ljude "na pogresnom mestu u pogresno vreme", a tu nema govora o prasinama, bubama, kacigama.....

 

Ne znam koliko cesto vozis motor, ali meni retko koja vangradska voznja u letnjem periodu prodje bez zesce zamazanog vizira. Jednom me je neki tvrdokrilac roknuo u lice (nosio sam popularni slem),crvenilo me je proslo tek sledeceg dana, da me je roknuo u oko(2 cm vise), sad bih bio sakat. A i sto neko dole rece, mene vec preko 50 km/h ubi vetar, mada mi vizir "bije" tacno u pravcu ociju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 814 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Mene licno bas briga ko nosi, a ko ne, njegova/njena stvar. Ali me dotice to sto nekima od tih pandur imasu i javaljaju se kada ih vide, a druga polovian bi morala da plati kaznu za nenosenje. Tako da ili da mogu svi da ne nose ako ne zele ili da MORAJU svi da nose ukoliko ne zele da plate kazno. To meni smeta, selektivno zaustavljanje, pisanje kazni i sprovodjenje zakona.

 

A ko nece da nosi, pa ne mora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Neverovatno kuda ode tema.... Predlazem urednicima, ne da zakljucaju, vec da je izbrisu jer kako ide ispasce da smo mi "80 metrasi" ludi.... Tema ne doprinosi onome sto je jedan od ciljeva foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

svakog dana u Jagodini vidim po desetak skuterasa koji nose kacige ali ih NE vezuju .... u cemu je fora nemam pojma ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Tema je na samom startu bila "losa" :), jer zar je bitno sto mnogi ne nose?

 

Nije bitno zbog onih sto ne nose, to je njima na dusi i verujem da se nece promeniti. Bitno je zbog mnogih klinaca, koji razvuku osmeh kad te vide na motoru, masu, raduju se. Kada vide motociklistu u punoj opremi (bar kaciga, jakna, rukavice) to ostavlja utisak i oni ce tako jednog dana. Kada vide "baju" u sorcu, papucama i bez kacige kako razvlaci pravac kroz grad kao sumanut, to nikako nije dobar utisak i predstavlja idiotizam. Ako bar neko od klinaca zbog toga sto me vidi u opremi ikada sedne na motor i seti se da mu treba bar kaciga ako ne i ostalo, to je veliki uspeh. A mogu reci da se i deca na skuterima postide kad prodjem pored njih u opremi i javim se jer se osecaju golo (ni kacigu nemaju). Mene je licno blam voziti bez opreme i ne osecam se dobro na motoru.

 

Sto se mene tice moze se zakljucati tema. Bilo je prepucavanja, nepotrebnog, bilo je i lepih saveta. Ne mozes promeniti svet, ali mozes promeniti sebe i tako uticati na svet.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

svakog dana u Jagodini vidim po desetak skuterasa koji nose kacige ali ih NE vezuju .... u cemu je fora nemam pojma ..

 

Fora je u 5000 din, jer plavci ne sankcionisu nevezivanje, vec samo nenosenje kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

svakog dana u Jagodini vidim po desetak skuterasa koji nose kacige ali ih NE vezuju .... u cemu je fora nemam pojma ..

 

Fora je u 5000 din, jer plavci ne sankcionisu nevezivanje, vec samo nenosenje kacige.

 

Nisam 100% siguran ali mislim da u novom ZOBS-u pise da kaciga mora biti homologovana i vezana i da se nosi na glavi. S tim sto se to malo teze vidi da li je vezana ili ne ukoliko bas jako ne visi kopca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ako nekoga ubiješ, ideš u zatvor jer si DRUGOM ljudskom biću oduzeo život.

 

Ako ne nosiš kacigu na motoru/vezuješ pojas u automobilu, ugrožavaš samo SEBE i nikog više.

 

a ako, daleko bilo, ubijes nekoga jer taj neko ugrozavao "samo sebe" i njegova glava je bila samo "njegova" briga, pa zaglavis robiju, a taj neko je u stvari mogao da prodje samo ugruvan, a ti sa kaznom ili bez kazne, ako nisi kriv?

 

i evo jedna zanimljiva slika koju nadjoh jutros

 

972233_611608732202731_37498056_n.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 517 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Uticacemo na one koji ne nose kacige preko ovakvih tema???

 

Do pre pet godina više od pola Srb nije koristilo WWW,u današnje vreme je sasvim drugačija situacija tako da ove teme čitaju i klinci kome mama i tata ne znaju da kažu čemu služi kaciga.Starijim osobama je malo teže da uvide uticaj istog na ljude,tako da ove teme nisu priče u prazno u to sam uveren.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Kao mali nisam nosio, a padalo se, srecom nikad na glavu. Kad su pocele kazne 2 puta izbegao, pa na kraju treci put platio. Kupio i poceo da nosim neku no-name jet kacigu i da uzivam u viziru. Pokupio pesaka i pao, kaciga primila prvi udarac, posle pukla, spala a ja oljustio glavu ko krompir.

 

Meni dosta lekcija :).

 

Samo sto novi klinci slabo cuju sta im govorim. A mimo nosenja kacige na celu, setili se da doskoce zakonu, pa je vezuju toliko opusteno da jos jedna glava ispod moze da stane :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Mene licno bas briga ko nosi, a ko ne, njegova/njena stvar. Ali me dotice to sto nekima od tih pandur imasu i javaljaju se kada ih vide, a druga polovian bi morala da plati kaznu za nenosenje. Tako da ili da mogu svi da ne nose ako ne zele ili da MORAJU svi da nose ukoliko ne zele da plate kazno. To meni smeta, selektivno zaustavljanje, pisanje kazni i sprovodjenje zakona.

 

A ko nece da nosi, pa ne mora...

 

Више пута сам наглашавао да закон НИКАД није био једнак за све!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Uticacemo na one koji ne nose kacige preko ovakvih tema???

 

Do pre pet godina više od pola Srb nije koristilo WWW,u današnje vreme je sasvim drugačija situacija tako da ove teme čitaju i klinci kome mama i tata ne znaju da kažu čemu služi kaciga.Starijim osobama je malo teže da uvide uticaj istog na ljude,tako da ove teme nisu priče u prazno u to sam uveren.

 

 

Izvini, ali ako neko treba da sedne i da procita cemu sluzi kaciga na netu taj nije za motor...Ko je objasnio mom dedi a ko meni ajd da ne pomiljem druge...

Internet je vise nego koristan da se upoznaju sa tehnikama voznje, iskustvima o modelu kacige itd...

"Klinci" koji pocinju da voze posebno skuterasi prvo vise na forumima u "tjuning" temama i sto je sasvim normalno.

 

Na zalost na Youtub-u ni jedan filmcic o bezbednosti voznje i tehnikama voznje ne moze da prismrdi gledanosti npr Ghost Rider-u koji daje ok primer jer je u full opremi ali mislim da je svima zanimljivije dok ga juri policija i vozi 300+

 

I ja i dalje mislim da su ovakve teme prazna prica sto se tice edukacije "klinaca".

 

Ja sam napisao kako se trudim da aktivno ucestvujem u "osvescavanju" , isto tako priznajem da ne stavljam uvek kacigu kad idem do prodavnice i krug po kraju ali ne podrzavam voznju bez iste!

 

Na zalost ne mogu da nadjem fotografiju koja sam video 96-97 i koja je na mene ostavila veliki utisak i zbog koje nikad nisam stavio "slemic" na glavu a Jet kacigu nosim ali ne volim. To je fotofrafija koja je sa rotten-a i na njoj je bio decko bez nosa gornje i donje vilice, slikan kako sedi u kolima hitne, da se ne bi udavio od sopstvene krvi, negde USA. Ispod fotografije je bilo objasnjenje da je pao sa motora klizao na stomaku naleteo na trotoar i "obrijao nos i vilice"...

Bez obzira na sve to ne stavim uvek kacigu ali sam svestam da me moze to zadesiti pa i voznju "prilagodim" voznji bez kacige

Ponavljam ne podrzavam i ne propagiram voznju bez opreme!

 

 

Ja bih licno uveo u auto skolama "vizuelni cas" gde bi bio prikazivan takav materijal i za A,B,C kategorije. Mislim da bi to imalo vise uspeha nego bilo koja zakonsko-represivna mera, jer je u covekovoj prirodi da se buni...

Cak bih uveo na forumu temu sa takvim sadrzajem, nista to nije morbidno jer je to realnost i ne deseva se samo drugima, a utice itekako na svest!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Kao što je propisano vezivanje pojasa u kolima,tako je i propisano nošenje kacige.Ljudi ne bi bili ljudi,ako ne bi izvrdali zakon, na bilo koji način.Ja sam zato da se nosi propisana kaciga.Ali ono što se nosi kao zamena za kacigu,stvarno ne znam,pod šta da svrstam.Građevinski i drugi kojekakvi šlemovi,ne mogu da budu nikakva zamena za kacigu.Kako ti ljudi misle da će takav "pokrivač " glave da im spasi život? A u Kragujevcu,nagledao sam se svačega.Bujna mašta radi svašta.Od kojekavih građevinskih,do raznih marama.Nagledao sam se i skuteraša i bajkera.Kod bajkera je naveći biser,da vozač čuva svoju glavu,pa nosi kacigu,a suvozač je gologlav.Tako da su u pravu, oni koji nose opremu.Samo nas Srbe lakše je dovesti u red preko džepa,nego sa dobronamernim savetima.0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja