Jump to content

Moto Zajednica

Vodena pumpa na zzr600

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Ritopek
  • Motocikl: ZZR 600

E ovako. Zzr600 "92. D model, a problem, curka ulje na vodenoj pumpi(na onoj rupici).Rešim ja to da saniram pošto mi mehanika nije strana a i počelo da me nervira.Nakon rasturanja pumpe ustanovim da se uljni semering ispekao i tvrd kao kamen i kao da je malo ispao iz ležišta.

U Leštanima neka firma proizvodi semeringe ali nisu imali baš isti kakav je bio(sa duplom usnom)već običan, po mojoj proceni isti kao za čizmu za pentu.Namontiram ti ja to,ali sad curi samo malo manje. Rasturim opet ,skratim feder na semeringu, montiram....curi još manje. Odnosno na 5-6000 se pojavi kapljica i učini plop(ne znam kako da slikovito objasnim)kao mali balončić. Moj zaklučak neki pritisak se stvara u motoru. Rasturim pola motora da dođem do iberlaufa međutim opet promašaj.Sve je otpušeno i radi kako treba. Nemam više ideja osim da nađem originalni semering pa da probam još i sa njim( nemam pojma gde da ga potražim).

Možda neko ima neku pametnu ideju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Proveri da li si dobro locirao mesto, da ne izlazi negde drugde. Da nije zajedjena osovina, ili je neki dihtung, pa se sliva. . . Nema tu nikakvog pritiska ulja. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Ritopek
  • Motocikl: ZZR 600

Gledam u tu rupicu pomoću ogledala, lokacija nemože biti druga kad gledam kako se pojavljuje ulje dok turiram.

Osovina kao staklo, ležajevi bez imalo lufta i gumica zamenjena na telu(o-ring).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

u savskoj ulici(savska 4 ili 5) pored milicije u prvoj zgradi ima radnja sto prodaje samo semeringe i lezajeve ne mozes da omasis ima ogromna reklama..vidi kod njih...imaju veliki izbor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

sad se setih firma se zove Avala metal....vidi preko informacija broj tel...pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Imalo nemalo pritiska ulje sr razredi a osovina brzo vrti i ako nije kvalitetan semering eto problema, nije bez razloga bio ss dva prstena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Agregat najbolje da se naruci od preko,ima negde po forumu ko donosi,vidi na pretrazivacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight
On 31.3.2013. at 19:12, Drekavac je napisao:

E ovako. Zzr600 "92. D model, a problem, curka ulje na vodenoj pumpi(na onoj rupici).Rešim ja to da saniram pošto mi mehanika nije strana a i počelo da me nervira.Nakon rasturanja pumpe ustanovim da se uljni semering ispekao i tvrd kao kamen i kao da je malo ispao iz ležišta.

U Leštanima neka firma proizvodi semeringe ali nisu imali baš isti kakav je bio(sa duplom usnom)već običan, po mojoj proceni isti kao za čizmu za pentu.Namontiram ti ja to,ali sad curi samo malo manje. Rasturim opet ,skratim feder na semeringu, montiram....curi još manje. Odnosno na 5-6000 se pojavi kapljica i učini plop(ne znam kako da slikovito objasnim)kao mali balončić. Moj zaklučak neki pritisak se stvara u motoru. Rasturim pola motora da dođem do iberlaufa međutim opet promašaj.Sve je otpušeno i radi kako treba. Nemam više ideja osim da nađem originalni semering pa da probam još i sa njim( nemam pojma gde da ga potražim).

Možda neko ima neku pametnu ideju?

Ja imam isti problem,ali nekaplje mi ulje,vec antifriz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja