Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti SpiderMax GT 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Beli Malaguti i crni Burgman...danas oko 13h kod Beocina...

Da li su kolege sa foruma?

Promenio član Loshmi82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Serbia
  • Motocikl: Spidermax 500GT

Dobar dan dobri ljudi!

Eto mene opet. Spadam medju ljudima koji vise voli nego sto znaju. Nisam mehanicar ali iz hobbija volim da popravljam i da ceprkam oko svoge bajka. Naisao sam na jednu prepreku pa bi molio pomoc ako neko moze da me prosvetli malo.

Imam Malagutija vec 5 godina i nikada mi se nije svidjao kakose ponasa u krivinama pri malim brzinama . Naime kada se oduzme gas i smanji se brzina kvacilo rastavi pogon sa agregata i bike trci onako u praznom hodu kao kod kola kada se pritisne kvacilo. Problem je sto kada se opet doda malo gasa nema onog lepog prelaza nego kvacilo trgne i dosta je nezgodno kada pri skretanju na raskrnici a motor trgne. 
Narucim ja polovan set kvacila i remena, zamenim original sa polovnim i motor se ponasa sasvim drugacije. Nema onog praznog hoda. Ubrzanje je vise onako vise "linearan", ravnomerniji, nema vise praznog hoda jedno samo kada skoro se zaustavim.  Tako je vozikam preko cele sezone ali cuje se neko pucketanje iz pravca kvacila. Odlucim se da ga opet rastavim ali sada idem do kraja (zima je, svakako se ne vozi , ima vremena). Naisao sam na sledece i sada vise nisam pametan. Menjaci nisu isti i najverovatnije zbog toga ni ne mogu da se ponasalju isto. Pored vidnih razlika moram napomenuti da je bela opruga   malkice duza i tvrdja. Pitanje je da li smem da koristim onaj polovan ili da se naviknem na trzaje?

PS I izvinjavam se ako ne znam strucne nazive odredjenih delova.

IMG_20240127_120839.jpg

IMG_20240127_120824.jpg

IMG_20240127_120827.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Zdravo @cumy74. Ne znam mnogo o ovom tipu kvačila kao što je taj "original", oni s kojima sam se susretao bili su sa vođicama kao na ovom tvom polovnom, Ali, rekao bih da ti je na originalnom upao pin (ne znam kako se to zove po srpski). On bi računam morao da viri, da bi se tanjiri otvarali i zatvarali kako treba, odnosno išli po zadatoj putanji...

 

Evo izguglah video kako to izgleda:

 

Dakle, ja bih rekao bih da ti nedostaje, ili je propao mali ležaj koji drži pin, ovo pod brojem 7 na šemi:

image.thumb.png.759d2dfc648f119ef9e77c757e55c4af.png

 

Al nadam se da će se već javiti neko ko to bolje zna od mene da pojasni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja