Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

E hvala Bogu pa sam se danas lepo navozao. Nema trzavica, kiše, snega, sranja kojekakvih, samo upališ i teraš bez cilja i plana.

 

Lepota.

 

Sad mi je pomalo krivo što sam vozio zimus, seo sam namršten na motor, sve sam razmišljao šta će me snaći: da vidimo koliko ću sada pokisnuti, evo ovde sam pao zadnji put a ovde predhodni, sajle mi nisu podmazane, koliko smem da budem tvrd na prednjoj kočnici...

 

A sad - ništa, sedneš i teraš, nema brige, nema sekiracije. Ma milina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

ma nema opustanja puna koncentracija i teraj bilo leti bilo zimi uvek ima nekoga ko hoce da te pokupi namesti ne vidi . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja teram Jawu battaru samo curi - jurimo...citavih 30!! :D

Doduse i Honda se juce malo razgibala po predelima Gornje Resave... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

A i to nije prošlo bez problema. Kada sam uradio tehnički i sve poplaćao saznam da mi je "onemogućeno" da registrujem motor, sistem ne prihvata izmene registracije.

 

Odem u policiju na Zvezdari ali ništa, ni njima nije omogućeno da menjaju podatke.

 

Onda odem u Ljermontovu sa pitanjem: ako me policija juri onda nema potrebe za tim jer sam tu, ne krijem se, ne bežim... I motori su mi čisti, proveravao sam i ovde i napolju iako mi takva provera nije išla u prilog dok sam na putu. Za auto sam prvi vlasnik a kupljen je pre 7 godina od uvoznika, ne vidim razlog bilo kakve blokade.

 

Onda mi kažu da je registracija nemoguća jer je motor bio odjavljen.

 

:zbunjen::zbunjen::zbunjen:

 

Međutim pošto sam ja vlasnik a koliko znam sem vlasnika vozilo niko drugi ne može da odjavi onda je valjda njihova greška u pitanju.

 

Nisam dobio nikakvo objašnjenje. Oni znaju da je sve čisto i uredu i izvinjavaju se zbog neprijatnosti.

 

:neznam: :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Registracija me ukupno izašla 6.500.

Sa tehnickim pregledom ili...? :zbunjen:

 

Sve zajedno. Ako registracija istekne duže od mesec dana onda je obavezna promena tablica a to košta još neke pare preko ovoga. Kod mene nije prošao rok, trudio sam se da registrujem na vreme jer su redovi za izdavanje tablica užasni, jeftinije je platiti odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Registracija me ukupno izašla 6.500.

Sa tehnickim pregledom ili...? :zbunjen:

 

Sve zajedno. Ako registracija istekne duže od mesec dana onda je obavezna promena tablica a to košta još neke pare preko ovoga. Kod mene nije prošao rok, trudio sam se da registrujem na vreme jer su redovi za izdavanje tablica užasni, jeftinije je platiti odmah.

Aha... Pa fino. Znaci da je stvarno pojeftinilo. :takoje: Ma nema cekanja i ja cu odmah registrovati i miran sam. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Registracija me ukupno izašla 6.500.

Sa tehnickim pregledom ili...? :zbunjen:

 

Sve zajedno. Ako registracija istekne duže od mesec dana onda je obavezna promena tablica a to košta još neke pare preko ovoga. Kod mene nije prošao rok, trudio sam se da registrujem na vreme jer su redovi za izdavanje tablica užasni, jeftinije je platiti odmah.

 

Pa tablica bi trebalo da važi sedam godina, što bi ti sad menjao tablicu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ako se ne registruje 30 dana posle isteka registracije menjaju se tablice, tj. vozilo se automatski odjavljuje.

Mene rega sa sve tehnickim kostala 5.500din.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

ako se ne registruje 30 dana posle isteka registracije menjaju se tablice, tj. vozilo se automatski odjavljuje.

Mene rega sa sve tehnickim kostala 5.500din.. :)

 

To je važilo ranije. Za ove nove tablice rekoše da važe 7 godina . :neznam: :neznam: :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sreća je moja što sam sve uradio na vreme pa su tablice bile na motoru. I ovako je odjavljen pod misterioznim okolnostima, još da nisam imao tablice ko zna kako bi izgledalo moje ubeđivanje da motor nisam ja odjavio.

 

No, da nije ove nezgodacije verovatno bih se radovao zato što ima pozitivnih pomaka.

 

Na mestu gde radim tehnički od skoro su ubacili još jedan šalter gde izdaju nalepnice. To prošle godine nije bilo nego su svi morali u Ljermontovu pa u red, ko ne stigne istog dana ima red i sutra pa ispočetka.

 

Sada je ipak bolje, na istom mestu se uradi tehnički, poplaćaju sve takse ali to urade tako lepo, bezbolno, da uplatnice i ne vidim nego samo dam pare a oni popunjavaju... Na kraju "napune" saobraćajni čip na dozvoli i odštampaju nalepnicu pa teraj, nema drugih zajebancija...

 

I naravno, opet gužva. Dok je bilo loše vreme niko nije dolazio a čim se sunce pojavilo svi su se setili da dolaze odmori, 1. maj pa more i eto prilike da se sve uradi na vreme.

 

Usput, gužvu prave i vlasnici automobila sa plinskim uređajima. Bila je neka promena propisa po kojoj valjda atest za plin važi do 5 godina a nakon isteka tog perioda mora opet da se radi. Ljudi su se uplašili drakonskih kazni i navalili da to obave odmah. Komšija je zvao Mašinski fakultet da zakaže pa su mu velikodušno odvojili termin u 1.30.

Noću.

Verovatno su zbog toga privremeno obustavili taj uslov atesta mlađeg od 5 godina koji je bio obavezan za registraciju.

 

Koliko vidim nisu onolike gužve za idavanje ličnih dokumenata, pasoša i lk.-a, nema redova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

To je važilo ranije. Za ove nove tablice rekoše da važe 7 godina . :neznam: :neznam: :neznam: :neznam:

 

Gresis.. 1zvizduk.gif informacija je sa tehnickog i iz SUP-a kad sam registrovao motor dosao neki cova kome se upravo to desilo, 30 dana nije registrovao pa mora da menja tablice.. ;) ali kola su bila u pitanju.. 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Radi se o trajnosti tablica u tehničkom smislu, toliko proizvodjać (3M) reflektujuće folije daje garanciju za svoj proizvod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Bio sam tamo na nekoliko koncerata ali nisam video ništa istaknuto, čak ni oglase.

 

Moguće je da Bivolje zna, navraćao je tamo preko dana, blizu je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Danas krenem sa komšijom da se malo provozam do venca ( Iriški Venac ). Krenemo preko mosta slobode, kad ja u retrovizoru vidim oblak dima iza sebe - reko, ajd možda se ulje staložilo. Stignemo na Venac, ugasimo motore, kad moj MZ se još dimi. Pogledam, a dimi se kraj auspuha - sav zauljen. Onda se setim da sam celu zimu vozio uglavnom po gradu kratke relacije, a i polako ( zbog snega i leda ). Sad vožnja 19 kilometara pun gas , auspuh se zagrejao i izbacio nataloženu masnoću. Kad sam se kasnije vratio kući, auspuh suv ko barut - ko da je od nekog četvorotaktnog motora :

 

img0979-800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Isto je se i meni desilo i ubrzo mi je zaribao motor.Ja sam prvo mislio da je se samospalio izduvni lonac,dimio je se kao vozilo za zaprasivanje komaraca i izletale su varnice.....:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Neka, neka, samo neka gori...

 

Ja sam se nadao da će mi motor spreman izaći iz zime i prevario se. Nekako sve brže strada, nema nekih važnih stvari ali po lepom vremenu za iste kvarove može da se prođe neuporedivo više kilometara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Isto je se i meni desilo i ubrzo mi je zaribao motor.Ja sam prvo mislio da je se samospalio izduvni lonac,dimio je se kao vozilo za zaprasivanje komaraca i izletale su varnice.....:neznam:

 

Kod mene je spalio to ulje iz auspuha i više ne dimi, a varnica nije ni bilo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чари вожње двотакташа. :lol:

 

Него, још је горе када почне то сагоревање уља, а ради резонанца, па ти "завари" свећицу свако мало са лепом куглицом чађи између електрода. Да пошизиш док не сагори то уље у ауспуху.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja