Jump to content

Moto Zajednica

Kros Motor

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Mile da li vazi i za mene ako ga poteram pun gas sve brzine do kraja na terenu da gateram kuci?

 

 

Ako Boban ne uspe, probao bih i ja.

 

 

A, ako ni Kepo ne uspe, probao biK ja. Treba da kompletiram ergelu.

 

 

Ako ne uspe ni busman, probao bi i ja :D

 

Ako išta ostane, probao bi i ja :lol: :lol: :lol:

 

Nego, pošto već znaš šta bi kupio (što je odlično s' obzirom da nisi seo na isti), koliko imaš godina, iskustva na motorima i imaš li kategoriju? Nemoj pogrešno da me shvatiš i ja sam sa Tomosa seo na XTZ 750 i pretekao nekako... Po gabaritima nisi baš mali, što je prednost u jednu ruku (moći ćeš da se rveš jedno kratko vreme sa motorom) ali i mana (veći ljudi teže padaju).

 

Koji ti je fond za motor? Jel štekaš pare ili je akcija "ako pređem sa odličnim, moji će mi kupiti šta pokažem"

 

Pošto stoji da si iz Vršca, možda bi najbolje bilo da te Lenčuga provoza na TTRu samo da vidiš kako to izgleda ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Mile da li vazi i za mene ako ga poteram pun gas sve brzine do kraja na terenu da gateram kuci?

 

 

Ako Boban ne uspe, probao bih i ja.

 

 

A, ako ni Kepo ne uspe, probao biK ja. Treba da kompletiram ergelu.

 

 

Ako ne uspe ni busman, probao bi i ja :D

 

Ako išta ostane, probao bi i ja :lol: :lol: :lol:

 

Nego, pošto već znaš šta bi kupio (što je odlično s' obzirom da nisi seo na isti), koliko imaš godina, iskustva na motorima i imaš li kategoriju? Nemoj pogrešno da me shvatiš i ja sam sa Tomosa seo na XTZ 750 i pretekao nekako... Po gabaritima nisi baš mali, što je prednost u jednu ruku (moći ćeš da se rveš jedno kratko vreme sa motorom) ali i mana (veći ljudi teže padaju).

 

Koji ti je fond za motor? Jel štekaš pare ili je akcija "ako pređem sa odličnim, moji će mi kupiti šta pokažem"

 

Pošto stoji da si iz Vršca, možda bi najbolje bilo da te Lenčuga provoza na TTRu samo da vidiš kako to izgleda ;)

 

Nemam A kategoriju,imam 28 godina.Nesto stekam,nesto ce mi daju moji.hihihi da "predjem sa odlicnim" davno je to proslo.Tako gledam da nadjem nesto do 1500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Mile da li vazi i za mene ako ga poteram pun gas sve brzine do kraja na terenu da gateram kuci?

 

 

Ako Boban ne uspe, probao bih i ja.

 

 

A, ako ni Kepo ne uspe, probao biK ja. Treba da kompletiram ergelu.

 

 

Ako ne uspe ni busman, probao bi i ja :D

 

Ako išta ostane, probao bi i ja :lol: :lol: :lol:

 

 

A junaka sto nikom iznikose (ili tako nekako). :D

A ste ce biti ako proba ne uspije? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Mile da li vazi i za mene ako ga poteram pun gas sve brzine do kraja na terenu da gateram kuci?

 

 

Ako Boban ne uspe, probao bih i ja.

 

 

A, ako ni Kepo ne uspe, probao biK ja. Treba da kompletiram ergelu.

 

 

Ako ne uspe ni busman, probao bi i ja :D

 

Ako išta ostane, probao bi i ja :lol: :lol: :lol:

 

 

A junaka sto nikom iznikose (ili tako nekako). :D

A ste ce biti ako proba ne uspije? :lol:

 

 

Pa pazi, onda ce Nordmaner da ga pazari, a nama za popravni doteras KX85. :oda2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

 

 

Pošto stoji da si iz Vršca, možda bi najbolje bilo da te Lenčuga provoza na TTRu samo da vidiš kako to izgleda ;)

 

NI SLUCAJNO !!! Svidece se Nordmaneru, pa ce onda cika lenji da ostane bez svoje omiljene igracke :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Mile da li vazi i za mene ako ga poteram pun gas sve brzine do kraja na terenu da gateram kuci?

 

 

Ako Boban ne uspe, probao bih i ja.

 

 

A, ako ni Kepo ne uspe, probao biK ja. Treba da kompletiram ergelu.

 

 

Ako ne uspe ni busman, probao bi i ja :D

 

Ako išta ostane, probao bi i ja :lol: :lol: :lol:

 

Nego, pošto već znaš šta bi kupio (što je odlično s' obzirom da nisi seo na isti), koliko imaš godina, iskustva na motorima i imaš li kategoriju? Nemoj pogrešno da me shvatiš i ja sam sa Tomosa seo na XTZ 750 i pretekao nekako... Po gabaritima nisi baš mali, što je prednost u jednu ruku (moći ćeš da se rveš jedno kratko vreme sa motorom) ali i mana (veći ljudi teže padaju).

 

Koji ti je fond za motor? Jel štekaš pare ili je akcija "ako pređem sa odličnim, moji će mi kupiti šta pokažem"

 

Pošto stoji da si iz Vršca, možda bi najbolje bilo da te Lenčuga provoza na TTRu samo da vidiš kako to izgleda ;)

 

Nemam A kategoriju,imam 28 godina.Nesto stekam,nesto ce mi daju moji.hihihi da "predjem sa odlicnim" davno je to proslo.Tako gledam da nadjem nesto do 1500.

 

A jesil nekad vozio motor sa menjacem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Naravno da sam vozio motor sa menjacem!!!

 

Извини, немој да се љутиш. Видео сам да си помињао само 'неке томосе и скутере', а заборавио сам да и неки томоси имају мењач. Имаш 28 година, зашто лепо и не положиш за А, па се возаш као човек? Извини на питању, али имам једног другара који је решио 'R1 ил ни један'. Питам га дал је некад сео на прави мотор, он каже јесам, на gsxr600, возио га 500м у једном правцу, окренуо ногицама па запиздио назад, сишао, отресао ногавице што се упишао и решио да је R1 најбоље решење за њега. На сву срећу још увек није нашао примерак који му одговара, те је још увек жив и здрав. Узми стварно прво неког мз-а, џанглај га на лето, па настави у напретку.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

MZ je dosta startna cvaja, jedan cilindar 250 kubika, ume da iznenadi i završiš na leđima. Bolje Jawu neku 350cc, teže idu na zadnji, mada hoće da te sritaju ako se ne držiš dobro. Može i neki slabiji MZ, 150 kuba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Nemam A kategoriju,imam 28 godina.Nesto stekam,nesto ce mi daju moji.hihihi da "predjem sa odlicnim" davno je to proslo.Tako gledam da nadjem nesto do 1500.

 

Na tvom mestu prvo bi gledao da resim A kategoriju. Posto imas dovoljno godina odmah mozes da polazes za A (pretpostavka je da imas B kategoriju, ako je nemas onda PSP pa A). Da si to uradi u prosloj godini bilo bi ti lakse i jeftinije. Vreme voznje bez kategorije je lagano ali sigurno proslo... ne daj boze da te navataju ili da se jos gore negde omlatis a onda vide da nemas kategoriju... aj da kazem da su kazne blago receno vrlo rigorozne ...

 

Posto nisi mali (ni godinama ni visinom) da razgranicimo kros i enduro. Kros nema signalizaciju, "ne moze" da se vozi po drumu (znaci prikolica pa pravac suma). Sto se toga tice mislim da mozes i da se izvuces bez kategorije. Enduro moze sve. Kad kazem enduro ne mislim na velike endurace tipa Afrika, ST, vec mozes nesto sto ima korektan offroad potencijal a i upotrenu vrednost u offroadu... za novce koje si rekao mozes da nadjes XT600, DR650, XTZ660, XL600. XR600, (možda TTR600) ... optimalan odnos izmedju krosa i endura bi bili XR400, DRZ400 ali su ti oni van finansijskog opsega....

Razlika izmedju krosa i endura je pre svega težina zatim vešanje... ne znam da li planiraš skokove i pentranje na vertikale pa da je kros baš ono što želiš.. ako je u pitanju peglanje offroada mogu i ovi motori da ti završe posao ;)

 

ako si baš zapeo za laganu cvaju imaš Gavrolinijevu 300tku (ozbiljan kros) al nemo bude posle dva dana vožnje "ovo nije za mene" pošto cvaje imaju nagli priliv snage kada se zavrte (a jedino tada i idu) i umeju da iznenade ljudski ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Citam i smejem se, podsecas me na mene pre jedno 4-5 god. I ja sam isto tako bio zagrizen za kros motore i bilo je ili kros ili nista, dok nisam nisam probao takmicarski kavasaki od 85 ccm, koji mi je delovao smesno jer sam tada bio odpilike tvoje visine a on mi je bio prakticno do kolena. Probao i verovao ili ne gas nisam dao ni vise od trecine, iskreno nisam ni smeo. Prava mala zujalica, motor ne stoji na zemlji. Ipak je to bio moj prvi susret sa kros motorom i vec tada sam uvideo da sa njima nema zajebancije. U najbukvalnijem smislu! Posle godinu-dve dana, drugar je presao u visu kategoriju i kavasaki zamenio za suzuki rm 125ccm 2T, ako se ne varam. Taj motor sam probao na stazi. Mozda sam ga vozio na pola gasa ali veruj mi i to je bilo i vise nego dovoljno, 40ks+ uopste nije malo, ako nemas osecaj, ode na zadnji, on ga je przio i divim mu se na tome. Brzo zatim je uzeo 250ccm 4T, isto suzuki ali se ne secam oznake. Jednom recju BOLEST, prelepo zvuci, nenormalno ide, Z V E R ! Veruj mi da sam par puta posle voznje imao upalu butina od stiskanja motora. Ljudi iznad mene imaju vise iskustva i lepo ti kazu, to igracka nije. A i odrzavanje nije jeftino. Moja preporuka ti je nesto drugo. Kros 125-250 nije za pocetnike. Nemoj pogresno da me shvatis ali ovo ti pricam za tvoje dobro. Ziveli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Jel si merio tvoj koliko trosi???

 

7 - 8 lit na sat, ali za sat tesko mozes da predjes 100 km.

Ali vredi taj sat svakog mililitra goriva !!!!!!!!!!!!!!

Ovo je sve mereno ( ne bas mereno, nego odokativno ) na off roadu - mx stazi i sumi ( breg )

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

ja ne kontam i dalje da niko nije provalio lika...il je klinac ili pandur :hej:<_<

 

pregršt glupih pitanja, i 100x je ponovi vožnju bez dozvole (da bi popisao vas, koji vozite bez iste)

 

:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Evo ja ću ti ustupiti moju XT600 koja je krmača i spora je da je probaš u "šumi" ali da mi dozvoliš da snimam i okačim snimak na YT :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

ja ne kontam i dalje da niko nije provalio lika...il je klinac ili pandur :hej:1hmm.gif

 

pregršt glupih pitanja, i 100x je ponovi vožnju bez dozvole (da bi popisao vas, koji vozite bez iste)

 

:P

 

 

Jebiga brate,centri moci!!!Samo te posmatramo!!!!:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja