Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Ok, posto je ovo moj prvi motor, nemam sa cim previse da uporedjujem (osim sa skuterima i sa Ducati monsterom 659 na kom sam polagao). Skuteri su smesni, dukati mi je pretezak i raketa je sto me je plasilo. Ovaj motor je skroz druga prica.

Ja sam 185cm, 65kg i sto se tice visine sedista, ovaj motor mi je taman. Uzecu od @Paljaosnovne tacke i napisacu moje utiske (samo podsednik, ovo je moj prvi motor i verovatno nemam pojma o cemu pricam ali ono, to su neki moji utisci, presao sam 250km, od toga 20-ak na fruskoj gori po nekim sumskim putevima sa rastresitom podlogom i sa malo blata)
 

Ergonomija: Visina sedista mi je okej, posto sam poprilicno krakat, cesto primetim da se guram pozadi na sedistu, ali trudim se da to kontrolisem i da sedim sto blize rezervoaru. Sediste mi je UZASNO neudobno i posle 45 min voznje mi je uzasno neudobno. Kapiram da cu morati da menjam. Probao sam da vozim i malo stojeci i imam osecaj da mi je upravljac suvise nisko i da se mnogo grbim (tako da kapiram da cu morati i podizace da uzmem). Kada sedim, upravljac mi je na okej polozaju, sve mogu da dohvatim. Primetio sam da sa rukavicama cesto masim migavce i kacim sirenu sto je malo sranje u gradu :D

Kvalitet: Iskreno, nemam pojma. Ne deluje mi kao da ce da se raspadne, kada vozim nista se ne trese previse, ne lupa i slicno. Zavrsna obrada deluje okej. Sta ja znam (sta zna mali sta je 300kg)

Agregat: Posto je ovo moj prvi motor, kao sto rekoh, nemam sa cim da uporedim. Ali ono sto sam primetio je da mi ne fali snage, moze da me izvuce gde god, po gradu je super. Kada sam vozio to malo po Fruskoj Gori, super me je izvlacio kroz blato i uspone (cak i u drugoj). Imam osecaj da je jako startan, gde god da mu dam gas, hvata i krece. Nemam osecaj kao da ce ruke da mi iscupa, ali ide.


Potrošnja: Posle 250km, 2.7l avg/100km; Duplo manje od mog punta svakako :D

Ogibljenje: Kao sto rekoh, nemam sa cim da uporedim ali nisam imao nikakvih problema. Prelazak preko rupa mi je okej, motor me ne baca kada prodjem kroz rupu, lepo amortizuje. Kada sam vozio 'off' nisam primetio da sam nestabilan i da ce svaki kamen da me lansira sa motora. Sta ja znam.

Gume: ? Ono, nisam poginuo. Jedino sam primetio da ne skidaju blato vrlo brzo kada prodjes nego ostane medju kramponima.

Kvačilo: Bas je lagano. Ali ono, i dalje mi motor malo trza jer ucim kako da koristim.

Kočnice: Ozbiljno pitanje, kako se zapravo koci na motoru? Na FG sam ugasio zadnji ABS (prvo sam vozio sa) i osecao sam se vrlo komotno po rastresitom terenu, da prokliza malo ofc, ali ne osecam se nestabilno i osecam da zapravo kocim. U gradu tripujem da mi zadnja kocnica ne radi. Kao uzasno, uzasno, uzasno sporo koci zadnjom. Naravno, znam da se zadnja koristi za kontrolu pravca i manju regulaciju brzine i da treba da koristim obe kocnice (sto i radim) samo sam ocekivao da ce zadnja vise da ujeda na putu. Da li da se trudim da sto vise kocim motorom kada prilazim semaforu npr + obe kocnice?

Takodje, da li neko moze da mi preporuci neke kurseve u Beogradu za sigurnu/defanzivnu voznju + neku enduro off skolu ili smatrate da je to trosenje vremena i novca? Imam poznanika koji vozi iskljucivo staze pa bih njega cimao za savete i neke prve korake u tom pravcu.


@aca-pnOdakle si narucio skid-plate?

Sve u svemu, poprilicno sam zadovoljan, ne plasi me motor kao sto mi je dukati bio strasan i dosta mi je upravljiviji od dukatija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam prešao nekih 500 km i zadnja već hvata osetno bolje, treba vremena da malo legnu pločice. Probao sam da vozim bez i sa isključenim abs-om po terenu i po meni nema nikakve potrebe da se gasi, tako da ga više i ne gasim uopšte. Možda za dubok pesak ima smisla, za sve ostalo ne.

 

Uvek koči motorom i dodaj obe kočnice istovremeno.

 

Skid plate naručio preko eBay firma ad-tek products, cini mi se da pruža najbolju zaštitu i najlepši mi je.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Taj motor pruža beskonačnu zabavu i na cesti i izvan ceste, u ničemu nije najbolji ali je za sve.
Malo se naviknite na neke stvari a neke detalje i prominite i to je to.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 21.6.2021. at 8:55, penumbra je napisao:

Naravno, znam da se zadnja koristi za kontrolu pravca i manju regulaciju brzine i da treba da koristim obe kocnice (sto i radim) samo sam ocekivao da ce zadnja vise da ujeda na putu. Da li da se trudim da sto vise kocim motorom kada prilazim semaforu npr + obe kocnice?

Na putu ti je primarna prednja kočnica. Zadnju doziraš po potrebi.

Van puta nizbrdo zadnja, inače oprezno prednja. Zavisi od situacije. 

 

Odvozio sam jednu lepu turu od možda 1000km u društvu dve litre, Strom i Fejzer i dva sportaka CBR600 i GSX600F... i ja sa 250cc :)

Sve dobri vozači, na pravcu je bilo povuci potegni, oko 7, 8000 obrtaja konstantno, ali kako smo ušli u brda CRF je poleteo. Bio je definitivno u prednosti.

Možda sam i razmišljao u nekom momentu da ga prodam, ali sad razumem da za kombinaciju put do tamo, pa off, pa put nazad..., ne postoji veliki izbor motora. CRF je tu u vrhu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Prvi servis uradjen, nešto manje od 8000 din je koštao. Trenutna kilometraža mi je 1500 km i čini mi se da motor sve bolje ide kako se gomilaju kilometri. Pre par dana sam prešao oko 450 km po autoputu, brzina 110-120km/h, mašina se ne buni, ali ubi vetar :)

Probao sam i max brzinu, 135km/h. Možda može da se izvuče još malo više zaleganjem na motor ali u principu to je to, to je realnih oko 125km/h po gps-u

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s
Prvi servis uradjen, nešto manje od 8000 din je koštao. Trenutna kilometraža mi je 1500 km i čini mi se da motor sve bolje ide kako se gomilaju kilometri. Pre par dana sam prešao oko 450 km po autoputu, brzina 110-120km/h, mašina se ne buni, ali ubi vetar
Probao sam i max brzinu, 135km/h. Možda može da se izvuče još malo više zaleganjem na motor ali u principu to je to, to je realnih oko 125km/h po gps-u
Nisam ispratio od pocetka. Gde si radio prvi servis, u Delti ili Stojanovu?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Bas me interesuje koliko ce da izadje kolege za 300L u Delti. Meni je pre skoro 2 godine za 250 rally izaslo nesto preko 10 000 ili oko te cifre. Ne secam se, ali znam da sam i rekao da su me tad videli i vise nikad

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Nasao sam, 9500 din, pola dana cekanja i to posle 10 dana cekanja na termin. Delta na Novom Beogradu ima najneljubaznije i nadmeno osoblje od svih salona i servisa u koje sam imao ikada priliku da krocim. Definitivno me raduje sto se siri mreza ovlascenih servisera. Ipak je zamena ulja svakom servisu najsladja para.


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

16262959772807046312025566275543.thumb.jpg.b96ac487fcf610ab59a74d0ade852268.jpg

Ipak je 8800 jer sam uzeo i pola litra koja ostaju od sipanja (1,5 lit. staje u motor) da imam za svaki slučaj ako treba da dolijem, bez toga bi bilo ispod 8000 din

Promenio član aca-pn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
21 hours ago, knez.mladja said:

Nasao sam, 9500 din, pola dana cekanja i to posle 10 dana cekanja na termin. Delta na Novom Beogradu ima najneljubaznije i nadmeno osoblje od svih salona i servisa u koje sam imao ikada priliku da krocim. Definitivno me raduje sto se siri mreza ovlascenih servisera. Ipak je zamena ulja svakom servisu najsladja para.


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

10000 je cena koju smo kolega i ja dobili preko telefona u Delti, zakazao za 20. nije moglo ranije od gužve. Imam oko hiljadarke i par stotina km na satu za sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 14.7.2021. at 16:31, aca-pn je napisao:

čini mi se da motor sve bolje ide kako se gomilaju kilometri.

Ovo je bio i moj utisak na 250-ci.

Čak mislim da su softverski tako napravili. Posle par hiljada se ustali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Drugi korman, podizači i ovaj mali deflektor potpuno transformišu motor. Sad to vizuelno i funkcionalno bude jedan mali ADV za sve namene. Fabrički položaj kormana mi je bio jako grdan...

 

20210703_130448.thumb.jpg.8dbedeb536be6811c0bea1b24b1d8e9f.jpg20210704_151731.thumb.jpg.2fd1035092eb7b62c11eef048254edea.jpg

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
1 hour ago, DjordjeMijailovic said:

Mozes li reci vise detalja o kormanu? Sta je drugacije, gde je kupljen i za koliko, jel bila komplikovana modifikacija zbog creva i svega...

 

Hvala

Protaper Contour je model, CR High je bend. Kod fabričkog, uprkos majmunskim rukama u mom slučaju, imaš neki osećaj zgrčenosti i nedovoljne visine dok se sad mnogo komotnije vozi: Što na asvaltu gde ruke lepo odmaraju na ručkama, što na off-u gde ti korman sada bude na povoljnijem položaju kad si na nogostopima. Po netu vidim ljudi mahom menjaju kormane, i niži i viši vozači. 

Preko 24MX naručen, $87 korman a $13 ručke njihove. Kolega je sam instalirao i bilo je malo budženja ali upasovao je sve na kraju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
20 hours ago, aca-pn said:

Kakav ti je ovo deflektor i nosač za njega, naručio si negde ili si sam pravio ?

Adventuere spec Mini fairing: 

WWW.ADVENTURESPEC.COM

A mini-fairing for your Honda CRF 250L (2013 - 2019 models). Designed to provide protection...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Evo meni jedne zanimljive teme.

Već dugo dugo gledam ovaj motor, i ove godine sam se nećkao pa pala odluka da uzmem skuterče za grad ("svaka domaćinska kuća treba da ima jedan.") ;)

Ali mislim da ću ove zime otići da se upišem na spisak čekanja za jedan 300rally... Skuter sam naručio u aprilu, stigao je krajem maja, i spomenem trgovcu da ću se verovatno vratiti za koji  mesec po CRF, kaže on meni: "ako hoćeš, dođi u decembru, tada naručujemo, za ovu godinu su svi prodati, nismo uspeli da dobijemo koliko smo tražili, velika je potražnja u Evropi".

 

A da, nećkanje je bilo CRF300rally ili Himalijan...

Himalijan sam išao i probao, poprilično pozitivno mišljenje sam dobio o tom motoru. Nesuglasice su bile oko toga što "ne smem da menjam korman, rejzere, štitnike za ruke,  ne smem da prerađujem sedište jer bi izgubio garanciju" a to je nešto što bi sigurno radio na bilo kom motoru koji bi vozio na "panoramski moto off road" (amatersko vozikanje po bespućima).

Pitanje, da li postoji tako nešto u Hondi? Da mogu da probam CRF pre kupovine? Skuter nisam mogao, nije ga bilo, al 'beš to, skuter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Ne tribaš provat, u ničemu najbolji ali je za sve i cestu i dosta ozbiljan off, pouzdan, malo troši, jeftino i jednostavno održavanje .
Iman 250 oko pet god skoro 28 000 km vožen po svemu osim po okomitom zidu i stvoren mi je problem u glavi koji drugi motor kupit.
Niti jedan drugi motor ne može pružit toliko raznolike zabave ka ova Honda, znači uz nju kupit još nešto jer virujen da ću zažalit ako je prodan.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 13 sati, Zog je napisao:


Niti jedan drugi motor ne može pružit toliko raznolike zabave ka ova Honda, znači uz nju kupit još nešto jer virujen da ću zažalit ako je prodan.
 

Ne reklamiram ništa, samo par detalja - 140 kg suh, 50KS u slabijoj verziji, odličan ovjes i kočnice,

17 litara tank, kompletna navigacija sa tabletom serijski, poprilično udoban sic.... Dostupan odmah...

216791897_346178853642624_5316356396866952158_n.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Ne reklamiram ništa, samo par detalja - 140 kg suh, 50KS u slabijoj verziji, odličan ovjes i kočnice,
17 litara tank, kompletna navigacija sa tabletom serijski, poprilično udoban sic.... Dostupan odmah...
216791897_346178853642624_5316356396866952158_n.thumb.jpg.ec70ffde7ed98d0371588d360316bda7.jpg
A jebi ga sad, šta će to početniku i po kojoj cijeni?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 12 minuta, Zog je napisao:

A jebi ga sad, šta će to početniku i po kojoj cijeni?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Cijena je cca. ko nova T7, tu negdje. OK, za početnika vjerovatno nije, iako je motor jako

fluidan i lako se vozi, i nema neko ispoljavanje snage da te plaši. Kao što rekoh, ništa ne

reklamiram, samo jedna dosta atipična alternativa i definitivno kompletan ADV motor,

lagan i opremljen sa svim potrebnim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4689 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
pre 45 minuta, AnteK je napisao:

Ne reklamiram ništa, samo par detalja - 140 kg suh, 50KS u slabijoj verziji, odličan ovjes i kočnice,

17 litara tank, kompletna navigacija sa tabletom serijski, poprilično udoban sic.... Dostupan odmah...

216791897_346178853642624_5316356396866952158_n.jpg


155 kg bez goriva,  48ks za A2

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja