Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
Pre sat vremena, Nole Bg je napisao:

Dragance tebi je teziste rasporedjeno, agregat ti je na sredini, a na Silveru je sav
teret na zadnjem tocku, s toga i tako trosenje zadnje gume.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Jeste ali ja u koferu uvek vozim prvu pomoc:jee:

20211002_175851.jpg

Promenio član Vule Gilera
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
18 hours ago, Alexa90 said:

7961CF1F-013D-4D2B-979F-8A8701649D9E.thumb.jpeg.b3d73b3d16ae39ce08247b694c6feefe.jpeg7556ADC8-AE30-4BE0-9679-EC39D5AF0F1E.thumb.jpeg.b3c32163c1c4328d9aebcdded2f3fb06.jpeg
Rossi ili ne, babasto svakako nije ;) 

 

Druzee ,, ja sam bacao sale ... nista ozbiljno ... al naterao si me na detaljniju analizu pa da vidimo cinjenicee :Six: 

 

PRVOO bolje nemooj vise da vredjas populaciju "BABA" :P jer je moja baba vozila motor 1948. godine i bila prva zena u svom gradu koja je imala polozeno za motor (citaj za motro sa brzinama, ne skuter)... :moto3:   a sigurno je bolje vozila i od mene, a od tebe pogotovo  jer se ovde  JASNO  vidi po potrosnji gume koja je potrosena na SREDINI tvoj stil voznje*(objasnjenje dole na Engl.)*

 

Zakljucujee se veoma lako nacin na koji vozis SKUTER , (da ne kazem motor, uvredice se pravi bajkeri) a to je najvise u USPRAVNOM polozaju i vrlo malo ga obaras na koleno :moto2: ... BEZ DA ZELIM DA TE VREDJAM ja stvarno ne znam kakva je umetnost voziti  pogotovu SKUTER brzo i u uspravljenom polozaju i ici PRAVO :neznam: jer to zaista moze i neka baba, a verovatno i tetka , a neretko i strina :P upravo se vidi da gumu nisi potrosio sa strane SKORO NISTA...  dakle vozio si najcesce uspravno... a to nije agresivna voznja niti je posebna vestina....

 

MOOLIMM NEKA SE I DRUGE KOLEGE SA FORUMA IZJASNE U DEBATI STA JE ZA NJIH AGRESIVNA VOZNJA A STA JE TO BABASTA VOZNJA, mozda i posebna tema da se otvori?! :Joska:

 

P.S. al nemoj da mesamo babe i zabe vise:jee3: jer dok god vozimo skutere realno smesni smoo :na_glavi: inace post je saljiv sa ozbiljnim objasnjenjem .. i verovatno sam ja losiji vozac od tebe posto je moja guma nakon 10.000km skoro kao nova :jee:

 

*Chicken Strips on a motorcycle are the unused outer part of your tires* Chicken strips typically occur or are mainly noticed on sport bikes. You can notice them a little more because they will still look fairly new compared to the center part of your tire. They are called Chicken Strip because it is said the rider is too “chicken” to lean the bike over and they are always sitting up straight.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
pre 59 minuta, vlado_bo je napisao:

ja sam bacao sale

Baci se ti sa foruma, jedan takav kao ti beše ovde pre više godina koji je tako drndao ljude, provocirao… a uživo sasvim druga priča. ;) 

Ovo ostalo tek neću da komentarišem, još si ti jako, jako zelen. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
3 minutes ago, Alexa90 said:

Baci se ti sa foruma, jedan takav kao ti beše ovde pre više godina koji je tako drndao ljude, provocirao… a uživo sasvim druga priča. ;) 

Ovo ostalo tek neću da komentarišem, još si ti jako, jako zelen. 

Izvini ako si se nasao uvredjen .. nije bila namera ... a pogotovu ne vidim gde je moja provokacija :neznam: ,,, nisam u tom fazonu ,,, vise si ti provocirao sa ovim babasta voznja a ja ti odgovorio... ovo su cinjenice ,,,,  A uzivo moze sta god ko zeli ....diskusija, pice ,, uporedjivanje guma, voznje i sve ostalo sto vam pada na pamet :takoje:  a ako bilo koga nerviram svakako cu se povuci iz ovakve diskusije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Aiii...opusteno ljudi:bacikosku:ajmo mi u neku voznju da trosimo te gume nebitno kako, kad se vozi Ostrovica?!:stabre:

Promenio član Vule Gilera
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Legenda kaže da što brže voziš gume se manje troše jer ne dohvataš asfalt

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@vlado_bo

 

Nema potrebe da se dernjas po forumu. Procitaj Pravila ponasanja na forumu i malo spusti loptu. Napalio si se k'o Fata... Lagano prijatelju, prvo malo upoznas forumase sa kojima si u prepisci, makar virtuelno pa onda ide zezanje i provokacija ;)

 

Strpljen - spasen...

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
2 hours ago, alexanto said:

@vlado_bo

 

Nema potrebe da se dernjas po forumu. Procitaj Pravila ponasanja na forumu i malo spusti loptu. Napalio si se k'o Fata... Lagano prijatelju, prvo malo upoznas forumase sa kojima si u prepisci, makar virtuelno pa onda ide zezanje i provokacija ;)

 

Strpljen - spasen...

Slazem se u potpunosti ... al ako delis packe onda ih podeli svima koji smo ucestvovali .. i procitaj sve prepiske ...  i ako je to sada nebitno, svakako ja prvi nisam poceo :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ne bih dalje polemisao sa tobom. I ti ti pise u Pravilima ponasanja. I nemoj citirati prvi post iznad svog. To je odlika forumske pristojnosti i pismenosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 23.10.2021. at 18:42, Nole Bg je napisao:

To koliko traje je do motora i do nacina voznje, odnosno stila voznje. Ja bi iskreno voleo da mi traje duze ali na Silveru koji je nazad izuzetno tezak nije bilo sanse da potraje guma vise od 10k, mozda 12k ako vozis ko baba.

 

On 23.10.2021. at 18:56, vlado_bo je napisao:

Vise kao deda

Ja vise kao deda .. nabadam ga gde god mogu ... :jee:bice vise da je do Kymca ... i raspodele sile i kocenja ... salim se. lupam u praznoo .. nemam pojma zasto je al nije se potrosila al dobro jee .... mozda se tvoja trosi jer se nikad ne naginjes u krivini .. i vozis kao tetka ,, da ne kazem strinaa :jee3: pa je samo trosis na sredinii ... buhaaaaahaa

 

Pre 6 sati, vlado_bo je napisao:

Slazem se u potpunosti ... al ako delis packe onda ih podeli svima koji smo ucestvovali .. i procitaj sve prepiske ...  i ako je to sada nebitno, svakako ja prvi nisam poceo

Procitao sam sve postove i definitivno si prvi poceo sa podjebavanjem, al dobro nije ti prvi put.

 

Noletov post gde se pominje "vozis kao baba" (sto mu dodje defanzivna voznja) nije upucen tebi vec je covek lepo objasnio da se ta potrosenost odnosi na Silvera a to sto si se ti tu pronosao je tvoj problem.

 

Post gde pominjes svoju Babu necu komentarisati, steta je sto nisi povukao na nju, mozda bi znao malo bolje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Opušteno ljudi... nije ovo mesto za prepucavanje... ko je prvi počeo...ko je drugi....babe, dede, stričevi... nisam ja majke mi...i te fore....Svi smo valjda ovde s istim ciljem, da saznamo nešto novo, da pomognemo kolko umemo i da zatražimo pomoć. Da sam znao da će ovako biti, ne bih ni potegao pitanje oko guma.. 

 

Elem, pošto je  generalno veoma slaba ponuda, a Pirellija skoro  nigde nema na stanju, a gde ga ima, cena je paprena, odlučio sam se za Dunlop ScootSmart na IPG. Cena oko 15k za set, poručio danas, očekujem ih do kraja nedelje. 

Posebno sam zahtevao da mi isporuče gume sa svežim dotom-21, ali sam dobio odgovor  da se dotovi kod njih vode  "sistemski" i da nemaju taj podatak, što mi je totalno suludo. Prodaješ mi gumu, a nemaš pojma koji je DOT.

Evo ga odgovor:

 

Poštovani Aleksandre,

 

Informacija o godini proizvodnje ne vodi se sistemski pa njome ne raspolažemo. 

U skladu sa Opštim uslovima, sa kojima se saglašavate prilikom naručivanja, preporuka je da se prilikom prijema obavi vizuelni pregled, koji podrazumeva i proveru dot-a. Ako je dot neodgovarajući, pošiljku možete da odbijete. 

U slučaju da gume primite i da  Vam iz bilo kog razloga ne odgovaraju, imate pravo da ih vratite i to prve dve nedelje nakon prijema.  

Ukoliko gume nisu montirane, refundacija uplaćenih sredstava je 100%. 

 

 

Srdačan pozdrav, 

Vaš IPG tim 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Moj slucaj. Na Leonardu sam promenio 4 seta guma za 35000km. Sve su bile razlicite. Bilo koje gume da su bile, zadnja je vec na 8-9000 bila za zamenu. Prednja nije mozda ni pola, ali uvek menjam komplet. 
Sad sam sa Burgmanom presao 12500km zadnja je mozda na pola. Motori su gotovo iste tezine, ja sam iste tezine. Mnogo zavisi od rasporeda mase na motoru. 
Ja zivim u krivinama, vozim solidno,  nikad mi nije bila skockana guma. To sto se nekome guma pojede po sredini kao Alexi, ne znaci da on lose vozi i ne obara, nego jednostavno mozda mnogo vise vozi po gradu ili po Vojvodini ili…

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
pre 8 minuta, Predator016 je napisao:

Opušteno ljudi... nije ovo mesto za prepucavanje... ko je prvi počeo...ko je drugi....babe, dede, stričevi... nisam ja majke mi...i te fore....Svi smo valjda ovde s istim ciljem, da saznamo nešto novo, da pomognemo kolko umemo i da zatražimo pomoć. Da sam znao da će ovako biti, ne bih ni potegao pitanje oko guma.. 

 

Elem, pošto je  generalno veoma slaba ponuda, a Pirellija skoro  nigde nema na stanju, a gde ga ima, cena je paprena, odlučio sam se za Dunlop ScootSmart na IPG. Cena oko 15k za set, poručio danas, očekujem ih do kraja nedelje. 

Posebno sam zahtevao da mi isporuče gume sa svežim dotom-21, ali sam dobio odgovor  da se dotovi kod njih vode  "sistemski" i da nemaju taj podatak, što mi je totalno suludo. Prodaješ mi gumu, a nemaš pojma koji je DOT.

Evo ga odgovor:

 

Poštovani Aleksandre,

 

Informacija o godini proizvodnje ne vodi se sistemski pa njome ne raspolažemo. 

U skladu sa Opštim uslovima, sa kojima se saglašavate prilikom naručivanja, preporuka je da se prilikom prijema obavi vizuelni pregled, koji podrazumeva i proveru dot-a. Ako je dot neodgovarajući, pošiljku možete da odbijete. 

U slučaju da gume primite i da  Vam iz bilo kog razloga ne odgovaraju, imate pravo da ih vratite i to prve dve nedelje nakon prijema.  

Ukoliko gume nisu montirane, refundacija uplaćenih sredstava je 100%. 

 

 

Srdačan pozdrav, 

Vaš IPG tim 

 

Ma ti si sve zakuvao, koji si ocin i pitao za gumeze:lol3:kupi prve koje nadjes i gas pa da se vozamo:moto3: bitno da je nova:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 13 minuta, Predator016 je napisao:

ali sam dobio odgovor  da se dotovi kod njih vode  "sistemski" i da nemaju taj podatak, što mi je totalno suludo. Prodaješ mi gumu, a nemaš pojma koji je DOT.

Ako malo pokušaš da razumeš drugu stranu, uvidećeš da je sve logično.

 

Dobavljač je iz sistema (elektronskog verovatno) izbacio informaciju o godištu DOT-a. Zašto, pa recimo u proleće 2021-e, svi prodavci bi naručivali gume iz tekuće godine, a on na lageru recimo ima zaostale zalihe od zime 2020-e, koje sad ne može da proda.  A nije ni u zakonskoj obavezi da ispunjava muzičke želje.

Ali ti jesi kao krajnji kupac zaštićen Zakonom o potrošačima, pa ako ti roba iz bilo kog razloga ne odgovara, možeš da je vratiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Sve je to u redu, ali ja ne tražim da mi peva najnoviji MTV jesenji hit.. :)  Kad nešto kupujem, imam neku ideju šta hoću i zašto to hoću. On nema obavezu da mi izađe u susret, slažem se, ali ima obavezu da mi pruži informaciju o robi koju kupujem. 

 

Mislim da su to neke trgovačke fore, jer ne mogu da poverujem da nema podatak o dotu gume koju prodaje. Naravno, boli mene uvo dal je 20 ili 21, sigurno je neću vratiti, ali šta ako je dot 18? Onda vraćaj, čekaj povrat novca, poručuj ponovo, čekaj da stigne, a skuter stoji  na dizalici kod majstora i čeka opanke.

 

Kaži mi brate- imam gume dot 20, dot 19,  i to je to. A ja ću onda videti dal kupujem ili ne.  NI njima nije u interesu da prodaju pa vrše povrat..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Meni prilikom kupovine na MP3 bila još fabrička zadnja guma, šara odlična, neki Dunlop DOT 2011. Da nisam imao neka neobična proklizavanja zadnjeg dela ne bih ni pogledao DOT. Sa 14.500km skinuta, neverovatno kako je očuvano izgledala 10 godina stara guma...

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
2 hours ago, Satelis said:

 

 

Procitao sam sve postove i definitivno si prvi poceo sa podjebavanjem, al dobro nije ti prvi put.

 

Noletov post gde se pominje "vozis kao baba" (sto mu dodje defanzivna voznja) nije upucen tebi vec je covek lepo objasnio da se ta potrosenost odnosi na Silvera a to sto si se ti tu pronosao je tvoj problem.

 

Post gde pominjes svoju Babu necu komentarisati, steta je sto nisi povukao na nju, mozda bi znao malo bolje.

 

Drustvo, poslednji put se oglasavam na ovu temu... mogu i da je napustim zarad mira u kuci.... kao i ceo forum ako cete se osecati kao pobednici u debati i zadovoljiti svoj dnevi ego... jer svakako nece biti veilki gubitak ako ja odem sto se tice strucnosti i znanja o moto tematici :Joska::jee:

 

Prihvatam sve dobronamerne kritike :takoje: i neka bude da sam ja SVE zakuvao  .. izvinjenje svima ... prihvatam i da nisam dovoljno strucan i tehnicki obrazovan da polemisem sa iskusnim bajkerima ... ali ne mogu da prihvatim kada neko prica neistine...

 

...ti SATELIT ili kako se vec zoves zamolio bih te da ne izmisljas i siris neistine o meniimam 57 postova ukupno, ostale su u temi HONDA HORNET, ponesto u KymcoXciting temi i ni sa kim do sada nisam imao konflikt i raspravu do ovog momenta i zato nemoj da pises "da ja podjebavam i da mi ovo nije prvi put"...  jer ispada da lazes... ili nadji kada sam to radio pa da tvoj argument bude verodostojan ili me se prodji... prelistao sam sve svoje postove i nigde ne vidim da sam ja nekoga podjebavao .. kako ti to strucno kazes... :neznam:

 

...kao sto ste mene opomenuli da procitam PRAVILA FORUMA ,,, Ajmo onda isti tretman za SVE ...ja bih zamolio ADMINE da reaguje i na ovo kada neko proziva nekog i pritom ocigledno laze, ili se ovde samo UVAZAVAJU clanovi sa dugim stazom i rejtingom pa je njima sve dozvoljeno...?!

 

PRIJATAN DAN

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, Blaza je napisao:

Odoh u garažu da palim brusilicu, da obaram ivice, pa da se slikam !

Samo oni koji su too “chicken” koriste brusilicu! Prave baje koriste motornu testeru za obaranje ivica ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ljudi, Aj lopta dole... Nije ovo život ili smrt...

Vidi se da manje vozimo čim smo počeli da ujedamo. Aj ja, u zatočeništvu u kući i grizem se za guzicu, al što vi?

 

Relax... Sumnjam da je iko imao lošu nameru. 

Ovaj forum služi da se ljudi sa istom pasijome druže, nešto nauče, pomognu, i ubiju vreme preko zime da ne bi poludeli.

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja