Jump to content

Moto Zajednica

Formula 1

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Masa je definitivno zreo za penziju. Mislim da ce razmotriti Pereza kao zamenu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Dobra je trka bila. Onaj Grozan ne zasluzuje uopste da vozi u F1. Svaku trku nekog polupa ili izbaci. Kobayashi je legenda, dobro je vozio. Ne znam samo kako do sada nije presao u neki bolji tim, tj. da ga niko nije trazio. A Masa se konacno domogao postolja! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Steta sto Kobaja ne dobija šanse da napreduje sa boljim timom. Jedan je od boljih na kočenjima i prelazak u bolji tim bi razvio njegove sposobnosti i mislim da mu jos malo treba do punog potencijala. Bilo je i drugih koji su sa manjim zaslugama dobijali bolja mesta ali ... Mislim da bi Japan stao iza njega finansijski tako da ne znam u cemu je problem. Jbg,ipak fabricki timovi traze nekog iskusnijeg. Mozda ne zele da budu jaslice za obuku vozaca ... ' bem li ga

 

post-8077-0-27178400-1349721243_thumb.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Sutra cu da pogledam trku, samo da se podsetim kako izgleda staza

 

Daijiro pocivaj u miru

Sve je rečeno. Jedan je Daiđiro.

 

 

Steta sto Kobaja ne dobija šanse da napreduje sa boljim timom. Jedan je od boljih na kočenjima i prelazak u bolji tim bi razvio njegove sposobnosti i mislim da mu jos malo treba do punog potencijala. Bilo je i drugih koji su sa manjim zaslugama dobijali bolja mesta ali ... Mislim da bi Japan stao iza njega finansijski tako da ne znam u cemu je problem. Jbg,ipak fabricki timovi traze nekog iskusnijeg. Mozda ne zele da budu jaslice za obuku vozaca ... ' bem li ga

 

post-8077-0-27178400-1349721243_thumb.png

Možda čovek nije komercijalno isplativ, kao i svi Japosi... Radi svoju šljaku i ne kliberi se pred kamerama kao ostali miljenici isplativih projekata. Organizacije se zovu kako se zovu, ali cilj im je isti, skoro politički - široke narodne mase.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

VN Indije:

 

1 1 Sebastian Vettel Red Bull Racing-Renault 60 1:31:10.744 1 25

2 5 Fernando Alonso Ferrari 60 +9.4 secs 5 18

3 2 Mark Webber Red Bull Racing-Renault 60 +13.2 secs 2 15

4 4 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 60 +13.9 secs 3 12

5 3 Jenson Button McLaren-Mercedes 60 +26.2 secs 4 10

6 6 Felipe Massa Ferrari 60 +44.6 secs 6 8

7 9 Kimi Räikkönen Lotus-Renault 60 +45.2 secs 7 6

8 12 Nico Hulkenberg Force India-Mercedes 60 +54.9 secs 12 4

9 10 Romain Grosjean Lotus-Renault 60 +56.1 secs 11 2

10 19 Bruno Senna Williams-Renault 60 +74.9 secs 13 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Kimi 2013. nastavlja saradnju sa Lotusom. Samo jos "malo" max speed.

"Nazalost" mr. Finger opet oprašio.

Nesto motam i premotavam po glavi njegove "borbe" prsa u prsa sa drugim vozacima. Znam da je bilo a nije se bas proslavio u njima. . Ako se neko seti duel koji je dobio nek' napise (ne racuna se KERS,DRS preticanje).

Steta sto je Ferrari veoma slab,realno nivo im je tamo gde se Massa nalazi.Sve ostalo je zasluga Alonsa.

Hamilton je u nekom svom šarenom ludilu. Mercedes ne bi da komentarišem.

Sr.Jackie Stewart "But Stewart told BBC Sport: "If you've got a superior car, it's relatively easy to win the championship."To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." http://www.bbc.co.uk...rmula1/19969175

 

 

The finger that made me fall out of love with Sebastian Vettel.

 

It was the way he acted afterwards.Like a spoilt brat.

Hugging Christian Horner and acting like my four year old nephew.When the wins came at the end of last season. We started to see the Vettel finger. Vettel and his finger are just bloody annoying and the radio message.

"That's what I'm talking about"It was the way he acted afterwards.

Turkey 2010...It was the way he acted afterwards...Like a spoilt brat.Hugging Christian Horner and acting like my four year old nephew. When the wins came at the end of last season. We started to see the Vettel finger. But Vettel and his finger are just bloody annoying and the radio message."That's what I'm talking about"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Kimi 2013. nastavlja saradnju sa Lotusom. Samo jos "malo" max speed.

"Nazalost" mr. Finger opet oprašio.

Nesto motam i premotavam po glavi njegove "borbe" prsa u prsa sa drugim vozacima. Znam da je bilo a nije se bas proslavio u njima. . Ako se neko seti duel koji je dobio nek' napise (ne racuna se KERS,DRS preticanje).

Steta sto je Ferrari veoma slab,realno nivo im je tamo gde se Massa nalazi.Sve ostalo je zasluga Alonsa.

Hamilton je u nekom svom šarenom ludilu. Mercedes ne bi da komentarišem.

Sr.Jackie Stewart "But Stewart told BBC Sport: "If you've got a superior car, it's relatively easy to win the championship."To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." http://www.bbc.co.uk...rmula1/19969175

 

 

The finger that made me fall out of love with Sebastian Vettel.

 

It was the way he acted afterwards.Like a spoilt brat.

Hugging Christian Horner and acting like my four year old nephew.When the wins came at the end of last season. We started to see the Vettel finger. Vettel and his finger are just bloody annoying and the radio message.

"That's what I'm talking about"It was the way he acted afterwards.

Turkey 20s the way he acted afterwards...Like a spoilt brat.Hugging Christian Horner and acting like my four year old nephew. When the wins came at the end of last season. We started to see the Vettel finger. But Vettel and his finger are just bloody annoying and the radio message."That's what I'm talking about"

 

 

Vettel ili mr. Finger kako su ga ovde nazvali i te kako zna da bude dobar u duelu. Seti se samo kako je mucio Sumahera dok je vozio Toro Roso, drzeci ga 13 krugova iza sebe, Sumi mu nije izasao iz repa ali ga nije ni obisao. Momak zna da vozi, zato i je i dobio sansu u RedBull-u i zato ce tu i ostati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Kad za nekoga kazemo da je dobar, to obicno znaci i da znamo nekoga ko je los. Dobar i los postoje samo kao suprotnosti jedan drugom. Imajuci to u vidu, da li bi bio ljubazan eclipse da uporedis Vettela sa ostalim vozacima u cirkusu formule 1. Kazes da je dobar. U odnosu na koga? U odnosu na mene je car.

 

Slusajuci sta vozaci, sadasnji i bivsi, govore za njega, ja moram biti ponizan i zakljuciti da su u pravu. Vettel je prosecan vozac u natprosecnom automobilu, a Alonso je natprosecan vozac u prosecnom automobilu. To bi bilo to. Da Alonso vozi Schumaherov ferari, svi bi rekordi Shumijevi bili ugrozeni. Da Hamilton ima mozga vise nego muda, bio bi daleko ispred redbulovaca. Da Button ima muda vise nego mozga, bio bi i on daleko ispred redbulovaca. Da Raikonenne ima za nijansu bolji auto oduvao bi ih sve redom...Kakav bre crni Vettel...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Skupljen(Vladimirci)
  • Motocikl: Sachs Mad Ass 125

Da Raikonenne ima za nijansu bolji auto oduvao bi ih sve redom...Kakav bre crni Vettel...

Mislim da bi ovo bilo najlepše rečeno... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Kad za nekoga kazemo da je dobar, to obicno znaci i da znamo nekoga ko je los. Dobar i los postoje samo kao suprotnosti jedan drugom. Imajuci to u vidu, da li bi bio ljubazan eclipse da uporedis Vettela sa ostalim vozacima u cirkusu formule 1. Kazes da je dobar. U odnosu na koga? U odnosu na mene je car.

 

Slusajuci sta vozaci, sadasnji i bivsi, govore za njega, ja moram biti ponizan i zakljuciti da su u pravu. Vettel je prosecan vozac u natprosecnom automobilu, a Alonso je natprosecan vozac u prosecnom automobilu. To bi bilo to. Da Alonso vozi Schumaherov ferari, svi bi rekordi Shumijevi bili ugrozeni. Da Hamilton ima mozga vise nego muda, bio bi daleko ispred redbulovaca. Da Button ima muda vise nego mozga, bio bi i on daleko ispred redbulovaca. Da Raikonenne ima za nijansu bolji auto oduvao bi ih sve redom...Kakav bre crni Vettel...

 

Uh što mi je sela ova analiza, voleo bih da sam ja autor. Mislim, nemam pojma o čemu se radi - morao sam da odem na google da vidim ko je taj Vettel i šta mu je s prstom ali mi se sviđa odrečnost i minimalizam. Još ako znaš šta pričaš...

 

p.s. + nema smajlija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3252 postova
  • Lokacija: Debrc

Zasto su neki samponi veci od drugih, broj pobeda i procenat u odnosu na broj trka. Ako izuzmeo Sumahera gde je uvek kupski kolega vozio za njega

i Fandja koji je vozio na pocetku F1 gde je umece bilo preziveti vece nego pobediti. Pogledajte procenat pobeda Prosta, Sene, Stjuarta, Dzima Klarka

pa I Vetela u onosu na Mensela , Alonsa, Hakinena, Raikonena, Pikea.....

 

1 SCHUMACHER Michael 91 29.93

2 PROST Alain 51 25.63

3 SENNA Ayrton 41 25.47

4 MANSELL Nigel 31 16.58

5 ALONSO Fernando 30 15.46

6 STEWART Jackie 27 27.27

7 VETTEL Sebastian 26 26.53

8 CLARK Jim 25 34.72

9 LAUDA Niki 25 14.62

10 FANGIO Juan Manuel 24 47.06

11 PIQUET Nelson 23 11.27

12 HILL Damon 22 19.13

13 HAKKINEN Mika 20 12.42

14 HAMILTON Lewis 20 18.69

15 RAIKKONEN Kimi 18 10.40

16 MOSS Stirling 16 24.24

17 HILL Graham 14 8.00

18 BRABHAM Jack 14 11.38

19 FITTIPALDI Emerson 14 9.72

20 BUTTON Jenson 14 6.22

21 ASCARI Alberto 13 40.63

22 COULTHARD David 13 5.28

23 ANDRETTI Mario 12 9.38

24 REUTEMANN Carlos 12 8.22

25 JONES Alan 12 10.34

26 VILLENEUVE Jacques 11 6.75

27 MASSA Felipe 11 6.51

28 BARRICHELLO Rubens 11 3.41

29 HUNT James 10 10.87

30 PETERSON Ronnie 10 8.13

31 SCHECKTER Jody 10 8.93

32 BERGER Gerhard 10 4.76

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Zasto su neki samponi veci od drugih, broj pobeda i procenat u odnosu na broj trka.

 

Nije sve jedno šta je neki "šampion" vozio u toku karijere. Neki su sedeli tri sezone u vrhunskom bolidu i napabirčili bezbroj pobeda. Neki su godinama vozili krševe kao spomenuti Alonso. Ja bih to o čemu ti pričaš razdvojio na šampione i karijeriste. Neki šampioni su bolji karijeristi od drugih. Neki šampioni nikad nisu ni uzeli titulu. Mamola na primer - Šampion nad Šampionima ali O titula za razliku od Hayden-a, tako reći šampiončić ali ima titulu... Ova apotekarska tabela koju si stavio ne govori ništa ni o čemu sem da je M.S. najveći karijerista među Šampionima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja