Jump to content

Moto Zajednica

Previše je ludaka oko nas

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nisam siguran da li treba uopšte da pišem o ovom događaju jer nije bilo motocikliste u udesu, ali sam ipak rešio da objavim jer su samo sekunde falile da među žrtvama budu i dvojica na motorima (jedan na skuteru i ja na Transalpu).

Događaj od pre četrdesetak minuta.

Pošao sam do susedne varošice (Žitkovac) da u kasapnici kupim neke dimljene kobasice. Neposredno ispred raskrsnice, u centru naselja, ispred mene ide skuter, a ispred njega crveni opel. Opel skreće ulevoo, skuter kreće za njim, a i ja nameravam na istu stranu pa proveravam da li mogu da skrenem (ispred stoji neki kombi da bi uzeo gorivo na pumpi) pa nemam dobru vidljivost iz tog pravca.

Odjednom nastaje "haos": Čuje se škripa guma, lupnjava, vidim skuter koji "odustaje" od skretanja i beži udesno. Odmah zatim i opel, biva brutalno "vraćen" unazad! Gotovo istovremeno lete gajbe, flaše, stolovi i stolice ispred kafića poed ulice u koju sam planirao da skrenem. Beže ljudi, neki padaju .... . Ja kočim i skrećem na parking (autobuska stanica). Ostavljam motor i prilazim da vidim šta se dešava? Ima teže povređenih među onima koji su se našli ispred kafića. Policajci bili prisutni pri samom udesu a ambulanta je desetak metara udaljena.

Šta se desilo: Uz desni ivičnjak ulice (koja ide iz pravca Aleksinca), na dvadesetak metara od raskrsnice, bio je parkiran auto ( čini mi se BMW stranih registracija). U jednom momentu vozač tog auta kreće punim gasom, skreće ulevo, izlazi na suprotni trotoar i udara u bok belog golfa, (u koji ljudi upravo utovaraju piće za slavu). Ruši poređane gajbe piva ispred prodavnice. Usput udara i crveni opel. Na kraju naleće na pešake i na one koji sede ispred kafića i zaustavlja se pošto je udario u stubove ispred prodavnice. Vozača nisam video jer ga je policija odmah sklonila u njihove prostorije (udaljene dvadesetak metara) da ga ljudi ne bi linčovali. Jedan povređeni verovatno ima polomljene kukove i karlicu!

Kolega na skuteru je izbegao "za dlaku", a meni je "falilo" tridesetak metara da se susretnem sa ludakom.

Šta se bre ovo događa sa ljudima?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Najverovatnije pijana budaletina...uzas Zile, stvarno treba imati srece u zivotu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

 

Šta se bre ovo događa sa ljudima?

 

izgubili kompas...secam se kada smo mi bili klinci, svi su klinci imali neke junake,brus li,sandokan,nikoletina bursac :) znaci neko ko se protiv svih sansi ipak bori za nesto pravedno,ispravno, dobro i naravno, pobedjuje :) na cemu sada odrastaju ? veliki brat,

farma i politicari, direktori, biznismeni koji kradu i usput ponizavaju svakog koga mogu a ispod njih uvlakaci i podguzne musice koji rade za sicu i tapsanje po glavi.nema vise moralnog kompasa,lova je sve a bahtost se ceni i postuje, kad si dobar onda si odmah glup.korupcija vise nije skrivena vec javna i podrazumeva se.imas para ? moze sve.

jos ako je ovaj bio pijan, e to je po zakonu olaksavajuca okolnost ! ako je bio mortus,

mozda dobije novcanu kaznu - pa nije jadan kriv sto je pobio sve te ljude, nije znao sta radi >:( a ako mu je tata "neko" kao recimo nepismeni gradonacelnik neke selendre, jos ce mu se i izvinjavati policajci.

 

kad vozim ne gledam ko sta radi vec mi mozak radi ko super kompjuter pokusavajuci da predvidi sta bi sve neki idiot u mom vidokrugu mogao da uradi :lud:

 

dobro si prosao !

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Da li je nešto u vazduhu, ili sunce mnogo zrači...

 

Možda je i kaznena politika loša, ili su prepuni zatvori! Možda nije imao ko da ga nauči, ali je imao para za dobar auto, a možda je hteo samo da ispadne "Baja"... Sve u svemu oličenje gluposti!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Žiko imao si sreće.A što se tiče ljudi koji tako,bezobzirno voze je sve više.Ne verujem da neko zna zašto ali tako je. :neznam: Čuvajmo se jedino to nam ostaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

To je ono što pričam, po gradu ne pretičem samo polako iza nekog, ne mogu se opet sve nesretne kombinacije isključiti ali je mnogo lakše kad neko veći čisti put jer je čeoni sudar poslednje što nam na motoru treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Po gradu ne možeš vozit brzo sve i da oćeš, na forumu je ne tako davno bila kuknjava zbog ograničenja od 50km/h svuda u naseljenom mjestu. Pa bilo šta brže nemaš kada da reaguješ kad naletiš na budalu, mada je glupo da milicija vija ljude zbog prekoračenja od 2km/h.

 

A Žiko možeš li možda da skiciraš šta je ta kaminakaza izvela, pošto vidim da je neki karambol bio u pitanju al ne mogu da skontam kakav je bio raspored pre početnog udarca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ma to je neka budala koja je htela da ispadne bitna u selu.

 

Ne zna ništa pametno čime bi se istakao,pa je hteo da ovako skrene pažnju na sebe.

 

Ima mnogo kretena oko nas...i u većini slučajeva čak nije ni alkohol u pitanju.

već neka teška "sintetika"...polude ljudi...kao i ovaj.

 

Žiko,dobro si prošao.

 

Drži se druže,a ako treba da se linčuje zovi,imam viška negativne energije,pa mi ne bi bio problem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

definitivno ima previše ludaka za volanom. i na džiberskoj magistrali danas smo izbegli par njih koji uopšte nisu svesni dešavanja u saobraćaju oko njih. kao da retrovizori stoje tu za ukras. mada moram da pohvalim primetno veći broj vozača koji se pomere skroz u desno kad vide da ne možeš da ih pretekneš zbog ogromne kolone iz suprotnog pravca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Ma pricajte vi sta hocete,danas iz busa vidim lika,vozi grande punta,potpuno go,ko od majke rodjen :lud:

 

Mozda ga muz njegove ljubavnice zatek`o u pola posla! :jee:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Ma pricajte vi sta hocete,danas iz busa vidim lika,vozi grande punta,potpuno go,ko od majke rodjen :lud:

 

Mozda ga muz njegove ljubavnice zatek`o u pola posla! :jee:

 

Auuuuuu. Dobro je i prošao kako je moglo :stake:

 

 

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zille-nbg user_popup.png

Postavljeno Danas, 00:07 AM

 

Tako je to kad hoces kupujes kobasice kod Nese :lol:

 

Očigledno je da znaš gde se udes dogodio. 0takoje.gif Dakle tačno na trotoaru ispred diskonta RIVAL.

A inače, za one koji su ove godine bili u Kulinu: Udes je bio dvadesetak metara od benzinske pumpe gde su točili gorivo nakon odlaska iz Kuline, a pre odlaska u "Rusku crkvu".

I da se razumemo: Ja nisam bio direktno ugrožen u ovom udesu jer se sve dogodilo tridesetak metara ispred mene.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ovako stoje stvari: Tip je imao 3 promila alkohola u krvi! Radi u Nemačkoj, a inače je iz obližnjeg sela (Tešica). Važi za jednog od bogatijih meštana. Inače je Rom po nacionalnosti. Meštani smatraju da neće nešto mnogo da "nagraiše," jer ima dobrog advokata koji ga "izvlači" kad je "gusto".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1211 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ziko nemoj da se nerviras na ovako lepo vreme. Ja se drzim one nase : ko se cuva i Bog ga cuva. E sad dokle ce tako biti, ko zna.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ziko nemoj da se nerviras na ovako lepo vreme. Ja se drzim one nase : ko se cuva i Bog ga cuva. E sad dokle ce tako biti, ko zna.:zdravo:

Ma kakva nervoza?

Juče popodne sam lepo seo sa gospođom na motor i otišo kod drugara na "litije" (selo Tmava u blizini Kuršumlije). Stotinak kilometara vožnje u jednom pravcu. Mi smo malo "vatali prečice" preko polja (van asfalta). Vratio sam se noćas. Na putu zaista svakojakih. U odlasku, u blizini Tulara kamion sa prikolicom (prevozi građevinske blokove) sa leve strane izlazi i uključuje se ulevo, u momentu kada sam bio na tridesetak metara od njega. Put prav, vozač gleda u mene svo vreme i ladno me "seče"? Međutim, niti sam bio iznenađen (a bogami "ni uvređen"). Ne dozvoljavam da mi gluposti kvare lep doživljaj. Život suviše kratko traje da bi ga čovek proćerdao na budalaštine.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Moreee, dođe mi svašta da napišem ali.... Ma oduvek bilo da se budale ne seju već same niču i trebalo ih je linčovati pa nek lete u nebo gde su i krenule!

Pamet u glavu i oprezno jer kao što naslov kaže previše je ludaka oko nas! I birajt ,kada ste u mogućnosti, manje frekventne saobraćajnice čisto iz ovakvih razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Ma kakva nervoza?

Juče popodne sam lepo seo sa gospođom na motor i otišo kod drugara na "litije" (selo Tmava u blizini Kuršumlije). Stotinak kilometara vožnje u jednom pravcu. Mi smo malo "vatali prečice" preko polja (van asfalta). Vratio sam se noćas. Na putu zaista svakojakih. U odlasku, u blizini Tulara kamion sa prikolicom (prevozi građevinske blokove) sa leve strane izlazi i uključuje se ulevo, u momentu kada sam bio na tridesetak metara od njega. Put prav, vozač gleda u mene svo vreme i ladno me "seče"? Međutim, niti sam bio iznenađen (a bogami "ni uvređen"). Ne dozvoljavam da mi gluposti kvare lep doživljaj. Život suviše kratko traje da bi ga čovek proćerdao na budalaštine.

 

 

u mom kraju redovno traktoristi skrecu bez ikakvog znaka, nemaju ni bocno ogledalo,

idu sredinom puta i nikad ne znas hoce li levo ili desno...prosli put skrenuo jedan u auto sto ga je propisno obilazio i posle je sav revoltiran objasnjavao - pa svi znaju da tu stanujem :)

svaki put kada zaobilazim, trubim ali ne pomaze uvek, cesto znam da me vide, jer okrenu glavu u mom pravcu i ladno procene da im nista nece biti ako se sudarimo pa skrecu bas tako da mi preseku put, ako im zatrubim, jos mi pokazuju ono,znate vec...

cudno kako svi prenose frustracije na ljude koji veze nemaju sa razlogom njihovog besa,a tamo gde treba i mogu nesto da urade, cute ko...hm,editovacu samu sebe pre moderatora :)

 

vozim pre neki dan auto, dolazi mi u susret kamion a iza izviruje drugi auto, ja pocnem da vozim u cik cak i lelujam,zaboravivsi da nisam na motoru :)

da me bolje vidi !

 

 

i, kakve su bile kobasice ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Ako je pre toga stajao uz ivicu, kao sto kazes, ovo je najverovatnije primer klasicnog sranja koje prave (u glavnom zenski) vozaci automatika. A alkohol mu nije smetao! :)) Pogledajte sve one smesne snimke zena vozaca, kad greskom nabije gas a onda pokusavajuci da stane ga nabija jos vise... Pijani gastos u tek uzetom BMW-u za kurcenje po domovini i to ti je to, ne bih ulazio u sve ove teorije zavere, truo sistem, poremecene vrednosti i sl... Samo pijani idiot u nepoznatom, mocnom autu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja