Jump to content

Moto Zajednica

pa opet menjaju saobracajnu ?!?

Recommended Posts

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Drugari ja se izvinjavam, sad sam pogledao u saobracajnu i meni pod Q stoji 0.11, a pod F.1 iliti najveca dozvoljena novivost je 0

Kakvi retardi, pa kad bi ovo stvarno primenjivali mene bi svaki put iskljucili iz saobracaja, jer definitivno nemam 0 kg :staa2: :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni
:lol: :lol: :lol: :lol: Katastrofa.....juče uzeo novu saobraćajnu ,,,pod Q su mi upisali 23....ali pogledah pod F1 , što reće Shejtan...piše 0...po toj logici...sledeće godine ponovo nova saobraćajna....:lud::lud::lud:>:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

D.1 – marka vozila

D.2 – tip vozila

D.3 – komercijalna oznaka (model)

E – broj šasije

F.1 – najveća dozvoljena masa (ovde ubaci link ka pojmovima)

G – masa

H – važenje registracije (upisuje se datum kada se zamenjuju registarske tablice)

K – homologacijska oznaka

P.1 – radna zapremina motora

P.2 – snaga motora u kW

P.3 – vrsta goriva ili pogona

Q – odnos snaga/masa u kW/kg (samo za motocikle)

S.1 – broj mesta za sedenje uključujući i mesto vozača

S.2 – broj mesta za stajanje

 

meni je F1-0, G-180, a za Q pise .2

cemu ja mogu da se nadam? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 636 03'

Meni su u NS-u kod produzavanja registracije oduzeli saobracajnu zbog ne dostatka kg/kw,licno sam isao u SUP i sluzbenik na salteru kad je video saobracajnu kaze moramo je uzeti i dobices novu za 10-ak dana,naravno pare za novu nisu trazili,a i da jesu nebi ih dobili. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Drugari ja se izvinjavam, sad sam pogledao u saobracajnu i meni pod Q stoji 0.11, a pod F.1 iliti najveca dozvoljena novivost je 0

Kakvi retardi, pa kad bi ovo stvarno primenjivali mene bi svaki put iskljucili iz saobracaja, jer definitivno nemam 0 kg :staa2: :staa2:

I meno je 0 al nema to nikakve veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova

I meni nula,pa mi rekli na tehnickom pre dva dana da ne uplacujem za novu saobracajnu,osim ako budu trazili.U M.Jevrosime u Bg-u sam zavrsio za 15 minuta i niko nista nije ni pomenuo.Super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Interesnatno! :)

Meni je

D.2 – tip vozila = "-"

D.3 – komercijalna oznaka (model) "100" 1lud.gif

F.1= 0

Q= 0

Registrovao sam 23 marta,a kostalo je manje u odnosu na proslu godinu 4300 din(sada je bilo 14500 din,a prosle 18800)

Pise da trosi "BENZIN 98" jos samo da napisu i gde ima da ga se kupi 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Meni su u NS-u kod produzavanja registracije oduzeli saobracajnu zbog ne dostatka kg/kw,licno sam isao u SUP i sluzbenik na salteru kad je video saobracajnu kaze moramo je uzeti i dobices novu za 10-ak dana,naravno pare za novu nisu trazili,a i da jesu nebi ih dobili. :)

 

 

jaooo srbijooo dodje mi sad za ovih 2.000 din sto sam bezveze dao da ujedem sebe za guzicu. e toliko sam besan <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ja registrovao, nista me nisu cimali oko mase

ali su me na salteru cimali na broj osovina, jer je prosle godine napisano 2 osovine, a sad na tehnickom nista nije napisano i rekla da moram da menjam saobracajnu

 

otisao sam na tehnicki gde mi je lik samo dopisao dvojku i rekao da namerno nije pisao jer neka druga guska na salteru je negodovala zasto toboze pise broj osovina na motoru. Sve bre slepi imbecili po salterima. Elem, odem u sup i ova riba prihvati to tako i da mi produzetak registracije.

 

Dakle, pazite se da se podaci poklapaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

O radosti moje, ove godine izgleda ne vredi ni poklapanje podataka registracionog lista sa saobracajnom, jer po uputstvu supa na motoru koji ima 2 tocka koji stoje na 2 osovine, broj osovina ne treba ili ne sme da pise, tako da me izgleda ceka nova saobracajna, na kojoj inace pise broj osovina "2". Nisam jedini koji ima problem u Cacku sa ovim.

 

Kakvo je vase iskustvo po drugim gradovima i imate li kakav savet, obzirom i da nerado platim novu saobrcajnu, moracu da je cekam, a trebace mi pocetkom juna za prelazak granice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

E sad me zeznuse, nisam ocekivao da ce ovo pisati u saobracajnoj. Tako da me sad interesuje kako taj podatak saznati pre kupovine motocikla? Posto smo mi sa A2 ograniceni na 0.2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Podatak o snazi/masi je bitan zbog kategorije, ali mi ovo sa osovinama nije jasno. Na tehnickom kazu da su u supu nalozili da se za broj osovina upisuje 0, sto se kosi sa zdravim razumom i sa svim pravilnicima koje na internetu pronalazim. Ima li neko ko se malo vise od mene razume u pravo da moze da mi da neko tumacenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Možda ovo za osovine zbog skutera koji napred imaju osovinu-2 točka paralelno postavljena,a ´normalni´ motori viljuška-točak,napred i nazad.Nego ni meni nije jasna moja saobraćajna,imam odnos masa/snaga,al nosivost nepostoji...mada mi nisu pravili problem :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Pa ako na tehničkom utvrde da nemaš osovine oko kojih bi se točkovi okretali, to se upisuje u saobraćajnu, ništa čudno. Evo par primera...

 

post-26433-0-36110400-1368784331_thumb.jpg post-26433-0-03754800-1368784335_thumb.jpg post-26433-0-13045000-1368784338_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ni meni ne stoji nosivost, a za broj osovina je debilno skroz. Kazu da je donet neki pravilnik koji je podeljen tehnickim pregledima mimo kog ne smeju da rade. Ali osovina ostaje osovina, pa nek se na njoj nali i 100 tockova. U ovom slucaju gubi poentu podela na motocikle i tricikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Evo da ti štreberski kažem... :D Motocikl, kao i tricikl može da ima tri točka (ako je sa bočnim sedištem), ali za početak kod tricikla su točkovi raspoređeni simetrično u odnosnu na podužnu ravan vozila, a kod motocikla nisu. Mislim, realno ih ne možeš pomešati.

I motocikl i tricikl imaju dve osovine.

Motocikl: post-26433-0-64477300-1368789450_thumb.jpg Tricikl: post-26433-0-49687300-1368789455_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

protivno logici i zdravom razumu, pravilnik je donet i dat tehnickim pregledima koji su u obavezi da ga striktno postuju, tako da verovali ili ne, vozimo letece tanjire

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

E ovako,u zakonu od ranije jos stoji da broj osovina ne treba da se unosi u saobracajnu.To prethodnih godina na salterima u policiji nisu priznavali i insistirali su da mora da pise broj osovina a sada postuju zakon i zbog toga mora da ne pise broj osovina i zato se menja saobracajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja