Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Drugari planiram da odem kod majstora sebe (Seba crashbar) da napravim zadnje nosace kofera od debljih cevi od givija. Ukoliko ima neko ko vozi 03-06 varadera (to je SD02 model sa FI) i zeli da napravi crash bar ili zadnje nosace kofera neka se prijavi ovde posto bi onda majstor seba mozda mogao odmah da uzme mere pa da napravi i vise komada cisto da ne morate da dolazite tamo nego se samo zapljunete i posle preuzmete.

Posto seba kaze da to traje ceo dan ne moramo da idemo jedan po jedan i gubimo vreme na istu stvar.

Ajde ako ima zainteresovanih javljajte se pa da vidimo sa covekom da li moze tako nesto da uradi.

imam ja da prodam original givi nosace bocnih kofera,a mozda i kofere,samo za kofere moram da sacekam jos neki dan

 

 

 

otišli nosači

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

U vezi novog sedišta za Varadero.

Imao bih par pitanja.

Pre par godina sam pao i syebao zadnji (guzni) takozvani repni pršljen i sad imam povremeno bolove kad dugo sedim na motoru pa sam planirao da na mom motoru zamenim originalni sic za Bagster ili da kupim od ovog lika koji radi kod nas sedišta za motore.

 

Interesuje me koliko je širi taj sic od originala. Da li je tako šiven da ne propušta vodu kroz rupice gde je prolazila igla. Kod originalnog posle kiše samo obrišem sedište i mogu da vozim da ne iskvasim pantalone. Ako propušta vodu, onda se dugo zadržava vlaga u sunđer a to ne valja.

Da li je drugi sic malo niži od originalnog ili mi se to samo čini na slikama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Bagster je za nijansu siri ali se pravi nizi i nekako dublje sedis.

Ne bi nikome preporucio da kupuje sediste napamet nego probaj.

Naravno da ne prolazi voda nije to sa buvljaka ali zato i kosta.

Koliko znam mozes pri narudzbini da trazis razlicito punjenje sto utice i na visinu sedista.

Sto bi se reklo u narodu konfigurabilno je.

Koji varadero si uzeo ? '03 pa na dalje imaju dosta udobnije sediste od prvog modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Ako se sedi niže, onda mi 101% odgovara. Dok sam vozio Afriku Twin, isekao sam sunđer kako bi niže sedeo.

Varadero mi je 2009. godište.

Boban iz Zemuna pravi odlična sedišta, nalik na ona Bagsterova a dosta su jeftinija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ja sam se juče provozao Varaderom po stazi u Kuli, lako se vozi i prebacuje iz krivine u krivinu, kao da ima mnogo manje kg. Nisko postavljeni fazasteri ne dozvoljavaju preterana naginjanja i vrlo brzu češu po asfaltu. Mislim da mi je upala mušica u usta, što znači da sam se vozao sa osmehom :takoje:;)

u42t.jpg

 

rin6.jpg

 

zigs.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pomagajte!!!

 

Danas sam krenuo kuci sa posla i posle par kilometara motor nije hteo da primi gas i ugasio se. Pokusao sam da upalim ali osim verglanja se nista nije desavalo. Odgurao sam motor do OMV pumpe i tu rasturio sve...

 

- Pronasao sam da je pored akumulatora kod glavnog osiguraca propao onaj konektor sa 4 kontakta, rasturio i povezao bez plastike... isto se desava

- Svi osiguraci su dobri

- Skinuo sam plastike i rezervoar, izvadio svecice i probao da li daju varnice--- DAJU

- prilikom verglanja bez svecica izbacivao je iz cilindara samo vazduh, t.j. nije izbacivao gorivo pa kontam da ne dobija gorivo

- Zavirio sam iza "tepsije" i video da na motoru nije original pumpa za gorivo vec Micubisi, koju je verovatno slovenac montirao. Inace citao sam po stranim varadero forumima da se montiraju te pumpe.

 

Na kraju sam zvao kolegu sa posla koji je uzeo kombi iz firme pa smo doterali motor kuci. Dajte ljudi ideju sta da gledam, posto za deset dana treba da krenem na put. Da li postoji negde nekakav relej koji ima veze sa pumpom i ako ima gde da ga trazim? Sta jos da gledam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pomagajte!!!

 

Danas sam krenuo kuci sa posla i posle par kilometara motor nije hteo da primi gas i ugasio se. Pokusao sam da upalim ali osim verglanja se nista nije desavalo. Odgurao sam motor do OMV pumpe i tu rasturio sve...

 

- Pronasao sam da je pored akumulatora kod glavnog osiguraca propao onaj konektor sa 4 kontakta, rasturio i povezao bez plastike... isto se desava

- Svi osiguraci su dobri

- Skinuo sam plastike i rezervoar, izvadio svecice i probao da li daju varnice--- DAJU

- prilikom verglanja bez svecica izbacivao je iz cilindara samo vazduh, t.j. nije izbacivao gorivo pa kontam da ne dobija gorivo

- Zavirio sam iza "tepsije" i video da na motoru nije original pumpa za gorivo vec Micubisi, koju je verovatno slovenac montirao. Inace citao sam po stranim varadero forumima da se montiraju te pumpe.

 

Na kraju sam zvao kolegu sa posla koji je uzeo kombi iz firme pa smo doterali motor kuci. Dajte ljudi ideju sta da gledam, posto za deset dana treba da krenem na put. Da li postoji negde nekakav relej koji ima veze sa pumpom i ako ima gde da ga trazim? Sta jos da gledam?

 

Prvo proveri da li pumpa radi......direktno na akumulator, pa vidi da li vrti....pogledaj i ako ima filter za gorivo, da nije zapušen.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Ima relej negde iza maske oko satova kod releja za zmigavce...

 

Baš tako, najbolje je da skineš vizir i celu masku sa farom. Nije komplikovano, sve se lako vraća a dobićeš dobar pristup releju (cut off relay) pumpe.

 

Sa druge strane, ako je već pumpa menjana, proveri da taj lik pre tebe nije postavio neki osigurač na njenu strujnu liniju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

po svemu sto si naveo to je po meni problem u pumpi za gorivo tacnije crklo je platinsko dugme unutar pumpe,isto kosta oko 20 eura,ima ga na ebay, evo kako izgledam9xkkamHDKW2F_pH92k1dJQ.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dijagnostika zavrsena. Crkla su platinska dugmad u pumpi mitsubishi koju je montirao neko pre mene.

 

Treba mi nesto od sledeceg:

 

- Platine za mitsubishi pumpe za auto V4 ili V6 karburatorac

- Ispravna mitsubishi pumpa za auto V4 ili V6 karburatorac

- Facet pumpa

- original pumpa za varadera ispravna

 

ako neko ima nesto neka nudi ovde ili zove na 063/506-461

 

za nedelju dana bi trebalo da idem na put pa mi je malo hitno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

kao sto sam vec rekao iz licnog iskustva znam za taj problem sa platinskim dugmetom,a sto se tice pumpe ne bacaj pare na nju jer ako je mitsubišijeva to je onda originalna jel ih fabrika ugradjuje,kupi samo platinsko dugme i nek ti elektricar zameni pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

kao sto sam vec rekao iz licnog iskustva znam za taj problem sa platinskim dugmetom,a sto se tice pumpe ne bacaj pare na nju jer ako je mitsubišijeva to je onda originalna jel ih fabrika ugradjuje,kupi samo platinsko dugme i nek ti elektricar zameni pozzz

 

Pedja imas ideju gde moze da se kupe platinska dugmad? Ja sam po NS-u trazio ali bezuspesno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Mislio sam na neku brzu varijantu kod nas... Za ebay znam i ja, nego sam hteo da resim brzo posto treba da krenem na put.

 

No narucio sam onu elektroniku koja treba da zameni platine pa cu da sredim zasad na taj nacin muju mitsubishi pumpu i nadam se da ce to biti OK, a zahvaljujuci Kepi i Velji dobicu na zajam pumpu od Afrike koja bi trebalo da odgovara i za Varu. Kombinacija te dve pumpe bi trebalo da mi bude dovoljno da odradim ovo putovanje a za trajno resenje cu da brinem kada se vratim. A mozda se ona elektronika i pokaze dobro pa ne bude potrebe za nicim dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

U vezi novog sedišta za Varadero.

Imao bih par pitanja.

Pre par godina sam pao i syebao zadnji (guzni) takozvani repni pršljen i sad imam povremeno bolove kad dugo sedim na motoru pa sam planirao da na mom motoru zamenim originalni sic za Bagster ili da kupim od ovog lika koji radi kod nas sedišta za motore.

 

Interesuje me koliko je širi taj sic od originala. Da li je tako šiven da ne propušta vodu kroz rupice gde je prolazila igla. Kod originalnog posle kiše samo obrišem sedište i mogu da vozim da ne iskvasim pantalone. Ako propušta vodu, onda se dugo zadržava vlaga u sunđer a to ne valja.

Da li je drugi sic malo niži od originalnog ili mi se to samo čini na slikama?

 

Evo na mom je montirano Bagsterovo sediste i odusevljen sam njim, polozaj jos lepsi nego na originalnom, prosto utones u motor. Samim tim dosta vise ispravlja polozaj ruku. Sto se nekih tura tice, evo u junu sam presedeo turu od 7000 km na njemu i ne bih ga menjao, prezadovoljan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Ako je neko od Varaderista zainteresovan za originalne izduve od Varadera 1000 model 2009. ja ih prodajem. Auspusi su novi. Voženi su samo 100km i odmah sam ih zamenio sa LeoVince.

Mislim, znam ja da će teško da se nađe čovek koji hoće da ima original izduv za svoj motor ali ko zna..."svaka roba ima svog kupca" :)

 

Može i zamena za Bagster sedište za te auspuhe :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo vesti u vezi pumpe...

 

- Stigla pumpa iz Kosjerica od Kepe i Velje. I ona je u dosta istrosenom stanju ali jos radi i nosicemo je kao bekap na put.

- Stigla Labandova elektronika, montirana i radi. Jedino sto radi sporije nego sa platinama, ali testiracemo uvece kad montiramo na motor

- A Mare, kralj, je kupio kit platine za moju pumpu u Sloveniji i donosi nam vece pre kretanja na put, tako da ukoliko bude potrebe mozemo za pola sata da montiramo na moju pumpu.

 

Svima se zahvaljujem na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pumpa montirana :)

 

Obrnuli smo veliki krug oko Novog Sada... malo lagano, malo navlacenja... deluje da pumpa sa Labandovom elektronikom radi super!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja