Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Kymco Xciting R 300 i

Pozdrav ljudi. Trazim tamni vizir za svoj Xciting 300,po mogucnosti polovni jer su cijene novog malo previsoke :)
Ima li ko broj ili e-mail neke prodavnice koja radi sa polovnim djelovima? Vec sam zvao motokliniku,kod njih nema.
Stavljam i sliku da bi znali tacno o kakvom viziru se radi. Hvala unaprijed  :) 

j8ChbbG.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tesko ces to naci, zovi Gavru iz Subotice ili Ivana pa da ti napravi.

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ako nekog zanima x citing 250 2010 godiste neispravan.Treba agregat da se radi,oko 500e kostaju novi delovi za ful generalnu. Estetski je motor jako jako dobro ocuvan,gume obe dobre,prednja nova zadnja od prosle godine,michelin city grip. Registrovan je. Pa eto ako nekog zanima mogu ovde ostaviti kontakt pa da se jjavite decku...okvirna cena oko 1000e

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GS LC

Ako nekog zanima x citing 250 2010 godiste neispravan.Treba agregat da se radi,oko 500e kostaju novi delovi za ful generalnu. Estetski je motor jako jako dobro ocuvan,gume obe dobre,prednja nova zadnja od prosle godine,michelin city grip. Registrovan je. Pa eto ako nekog zanima mogu ovde ostaviti kontakt pa da se jjavite decku...okvirna cena oko 1000e

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Pisao sam ti PM, vezano za ovaj tvoj post iznad. Ako ima sta od te price, javi. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Ovako , posto vec celu ovu sezonu pokusavam da resim ovaj problem a neuspesno , moram da potrazim vasu pomoc .

Kada je motor u leru cuje se neki zvuk da kazem lupanje iz dekle . Kais skace mnogo i proizvodi taj zvuk . 

E sada , promenjen je i kais ( Mitsuboshi ) , rolnice ,klizaci , variator a cak i centralna opruga kvacila, Nikakva poboljsanja nisam 

dobio . Bio kod troje majstora iz mog grada i svi mi kazu isto :To ne utice na rad motora niti cu da imam kakvih problema ali 

nepodnosljiv zvuk je tu . Da li je neko imao slicnih problema , bilo sta bice svaka pomoc dobrodosla ?

 

Kao neka od solucija mi stoji i to da vidim sa Daretom Satelisom da dodjem u Bg i da ga on pregleda .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pokusao sam da ne idem za Bg ali izgleda da mi nema druge. Malo je cimanje , pogotovo ako mora da ostane motor . 

Dosta sam citao o ovom problemu Xciting-a i na stranim forumima i nisam nasao resenje .Vecina njih koji su takodje imali isti problem nisi uspeli da rese ili bar

nisu napisali kako su ga resili . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

E druze uzeo ja sebi taj skuter :)

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Za koliko para ako nije tajna?

 

 

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kymco Xciting 250i

Pozdrav, ekipo.

 

Moj prvi dvotočkaš, Yamasaki Classic (150cc, 8ks, točkovi od 16"), me je dobro služio za pretežno gradsku vožnju u prethodnih 3 sezona, ali mislim da je došlo vreme da ga zamenim za nešto bolje. Pažljivo sam pročitao sve što ste napisali ovde i posle svega pročitanog, došao sam do zaključka da će moj budući ljubimac biti najverovatnije Kymco Xciting 250i.

 

Iz onoga što ste pisali sam zaključio da je opcija sa direktnim ubrizgavanjem bolja od karbutora, jer je manji potrošač, ali i vidim da je nekolicina vas imala problema sa karburatorom. Da li je neko imao negativna iskustva sa injection verzijom i kakva su bila? 

 

Malo sam istraživao i odlučio da ga uvezem iz Bugarske, što je u suštini uvoz iz Italije. Imam ljude koji se bave uvozom automobila i koji mogu da mi srede povoljne uslove zakupovinu, kod proverenih dilera. Prosečna cena Xcitinga od 250cc se tamo kreće oko 700 eura, tako da bi trebalo da prođem znatno jeftinije nego da ga pazarim ovde. Naravno, uvek postoji rizik kad se polovno vozilo uvozi, ali nikakve garancije nemam ni kod kupovine u Srbiji, sem ako vlasnik nije kupio i održavao motor u Srbiji, pa može da mi priloži servisnu knjižicu (koju je opet moguće falsifikovati za 20-tak eura).

 

Da li možete da mi kažete na šta da obratim pažnju, prilikom kupovine? Povešću sa sobom iskusnog motoristu koji se solidno razume u mehaniku i koji će moći da primeti i prepozna određene eventualne nepravilnosti u radu, ali bi mi ipak značilo da mi i vi ovde date koji savet.

 

U opciji mi je i verzija od 300cc, pa se i tu dvoumim. U suptini, vidim da je razlika samo u 20cc, a ne u 50cc, a da je jači za oko 2-3ks. Da li vredi uzeti takav jer mi se čini da negde pročitah da je razlika u ceni registracije solidna? 


Hvala unapred.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Razlika je ta da prilikom izbora skutera od 300 ccm ulazis u klasu kubikaza cija je registracija veca od 250ccm ,tako da bih ja u tom slucaju pre isao na skuter (ako je skuter to sto hoces a ne motor ) koji ima 400-500 ccm . Vec kada placas skuplju registraciju ,vozi i jaci skuter .

 

Sto se provere stanja Xcitinga tice , to ti je kao i za uglavnom sve skutere isto . Imas o tome dosta u podforumima , malo pretrazi . Uglavnom se svodi na to da

oslusnes rad motora koji ne sme da daje neke neobicne zvuke , neravnomeran rad , da ne izbacuje plavi i crni dim prilikom davanja gasa , prilikom voznje proveriti da li je ram prav ( ako si koliko toliko iskusan i smes da pustis korman na sekundu - dve ) pokazace tako sto ce povuci u jednu od strana . Ima tu jos dosta stvari koje treba proveriti ali treba i iskustvo .  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav, ekipo.

 

 

 

Iz onoga što ste pisali sam zaključio da je opcija sa direktnim ubrizgavanjem bolja od karbutora, jer je manji potrošač, ali i vidim da je nekolicina vas imala problema sa karburatorom. Da li je neko imao negativna iskustva sa injection verzijom i kakva su bila? 

 

Malo sam istraživao i odlučio da ga uvezem iz Bugarske, što je u suštini uvoz iz Italije. Imam ljude koji se bave uvozom automobila i koji mogu da mi srede povoljne uslove zakupovinu, kod proverenih dilera. Prosečna cena Xcitinga od 250cc se tamo kreće oko 700 eura, tako da bi trebalo da prođem znatno jeftinije nego da ga pazarim ovde. Naravno, uvek postoji rizik kad se polovno vozilo uvozi, ali nikakve garancije nemam ni kod kupovine u Srbiji, sem ako vlasnik nije kupio i održavao motor u Srbiji, pa može da mi priloži servisnu knjižicu (koju je opet moguće falsifikovati za 20-tak eura).

 

Da li možete da mi kažete na šta da obratim pažnju, prilikom kupovine? Povešću sa sobom iskusnog motoristu koji se solidno razume u mehaniku i koji će moći da primeti i prepozna određene eventualne nepravilnosti u radu, ali bi mi ipak značilo da mi i vi ovde date koji savet.

 

U opciji mi je i verzija od 300cc, pa se i tu dvoumim. U suptini, vidim da je razlika samo u 20cc, a ne u 50cc, a da je jači za oko 2-3ks. Da li vredi uzeti takav jer mi se čini da negde pročitah da je razlika u ceni registracije solidna? 

Hvala unapred.  :)

 

Moze da ti prilozi sta hoce, uvek imas opciju odlaska u ovlasceni servis i preko broja sasije ili reg. oznake motora, udje u komp i tacno se vidi sta, kada i ko je radio.....mora biti zavedeno u bazu podataka, tako da prodavac moze okaciti macku o rep pomenuti falsifikat.

 

Imas u temi "Dilema pri kupovini maxi" na sta treba obrtaiti paznju pri kupovini i moj ti je savet da povedes nekog iskusnog skuterdziju a ne motoristu, motoristi se slabo razumeju u plastikanere, vecina bezi od skutera i gledaju na njih..... pa onako, nikako.

 

Skoro da nema razlike izmedju 250 - 300cc sto se preformansi tice ali zato kad dodje vreme za registraciju e tu ces videti tj osetiti po dzepu.

za 250cc izvojices negde oko 8.5K dok za 300cc ide ako se ne varam na 12Krsd (mozda i vise, nisam siguran).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Razlika između 250 i 500 su kilaža i sam agregat naravno. Postoje oba modela sa karb i EFI verzijom (mislim da karb modeli imaju retrovizore na masci a EFI modeli na kormanu) Svi imaju 2 diska napred, duple trouglove, 14 točak pozadi a 15 napred. Neki imaju ABS i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Kilaža uglavnom u istim godištima. Šta znači "prateće agregate"?

 

Mislio sam na ostale delove dvotockasa kao sto su elektro agregati: alternator i elektropokretač...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Razlika između 250 i 500 su kilaža i sam agregat naravno. Postoje oba modela sa karb i EFI verzijom (mislim da karb modeli imaju retrovizore na masci a EFI modeli na kormanu) Svi imaju 2 diska napred, duple trouglove, 14 točak pozadi a 15 napred. Neki imaju ABS i to je to.

 

Pretpostavljam da je geomerija ista, oklopi, sediste, korman ? Pre svega me zanima zbog ponude delova na netu gde cesto nalecem na Xciting 300/500..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Vozio sam oba i na oko je sve isto spolja osim dekle . Nisam menjao nista od spoljnih delova tako

da ne znam sa sigurnoscu da ti kazem da li delovi sa 250 pasuju na 500 . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Plastike, oklopi, korman, sedište, instrm. tabla, retrovizori, farovi i štopaljke pašu. Diskovi, vile, amortizeri - nisam siguran. Od elektro sklopova, sumnjam da nešto paše - agregati su različiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Prvo da se zahvalim na odgovorima.

 

Da li sediste ima dovoljno "mesa" da se malo spusti, tj. redizajnira.

Meni na prvi pogled deluje da ima, ali nisam sigiran da je izvodljiva neka bitna modifikacija ?

 

Honda_Forza_seat_03.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Drustvo,napokon sam skupio parice da kupim delove za generalnu na xcitingu 250.

Imam spisak delove koje mi je majstor rekao da nabavim ali u spisku nemam lezaj bregaste a par njih mi rece da nikako ne radim generalnu bez zamene tog lezaja ili tih ako ih ima 2 ja ne znam. Sta ciniti? Dal da uzmem i to na svoju ruku pa nek zameni i to kad vec stavljam sve novo....klip cilindar karike itd itd.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobar ti je taj majstor kad ti nije stavio lezaj na spisak, to mu isto dodje kao da vrati stari dihtung, no nebitno.........naravno da ga trebas zameniti, to je mali lezaj koji je izvrteo ko zna koliko krugova, kad vec radis, radi kako dolikuje il nemoj raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja