Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Stigo majesty ide mnogo dobro mene je sa mojih 115kg vuko mnogo dobro bez opterecenja a kad sam mu dao gaso doshao je na 130km/h bez neke velike muke mada se videlo da posle toga se muci da ubrza vise mad mu je najlepse na nekih 90 km/h nego imam jedan mali problem pa me zanima jel znate odakle da pocnem da ga resavam nemogu da otvorim sediste (otvara se od kontakt brave) predpostavljam da se sajla istegla tacnije uoprnoscu se otvori posle par pokusaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 186 postova
  • Lokacija: Beograd, Savski Venac
  • Motocikl: BMW C 650 GT

ja sam imao slican problem sa otvaranjem sedista dok se nisam uvezbao, steci ces osecaj za otvaranje i momenat kako okrenuti kljuc suprotno od kontakta, tako da ce ti se sediste otvarati iz prve.

 

i naravno, zelim ti puno lepih i sigurnih kilometara sa novim ljubimcem! 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao momci cetvrtolitrasi :),jel dolazite u subotu na otvaranje sezone,eto prilike da se upoznamo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 107 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pridruzujem se i ja cestitkama za skuter!Puno bezbednih kilometra!

 

 

Imenjace,za subotu neverujem,ali se u nedelju 99% vidimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Narode, da li je neko zainteresovan za kupovinu xenona. Na mojoj majesty ide i H7 i H4 tako da moram da kupim dva kompleta, pa ako je neko raspolozen, mozemo zajedno. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Hvala na zeljama 1Mina.gif nadam se lepim kilometrima a ove godine planiram do grcke na 7 dana sa jos jednim kymco pa ako je neko zainteresovan da pisem dalje opsirno kamp oprema ba gde nam se svidi tu sator za prespavati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 186 postova
  • Lokacija: Beograd, Savski Venac
  • Motocikl: BMW C 650 GT

Narode, da li je neko zainteresovan za kupovinu xenona. Na mojoj majesty ide i H7 i H4 tako da moram da kupim dva kompleta, pa ako je neko raspolozen, mozemo zajedno. Pozdrav

 

JA JA JA JA JA ! ! ! 1moto3.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Narode, da li je neko zainteresovan za kupovinu xenona. Na mojoj majesty ide i H7 i H4 tako da moram da kupim dva kompleta, pa ako je neko raspolozen, mozemo zajedno. Pozdrav

 

JA JA JA JA JA ! ! ! 1moto3.gif

 

 

 

 

Ali brate, mi imamo yamahy majesty Dx a drug Djile ima noviji model od dx, 2001 god.

dal bi mogli zajedno da kupite, s obzirom da djile ima 2 silajice i faru a mi po jednu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 107 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kolege dali je neko merio potrosnju na svom Majesty-u? znaci grad\otvoreno?sam\sa dvoje?

ja cu reci neka svoja zapazanja mada nisam 100% siguran jer je najbolje imati pun do cepa pa onda racunati ja sam odprilike....Otvorena voznja kad sam sam oko 3litre,sa dvoje 4l.

Gradska voznja 4l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

i moja potrosnja se poklapa sa tvojom manje vise. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 186 postova
  • Lokacija: Beograd, Savski Venac
  • Motocikl: BMW C 650 GT

e bre brate nidzo, kako znas da deci pokvaris srecu...c c c c 0plac.gif

 

ako neko od eksperata ipak ustanovi da moze, zainteresovan sam 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Moje iskustvo: moja je sa dva fara, 2000to u jednom je (oboreno) H7 a drugo (dugačko) H4. I ja sam hteo da stavim oba xenon al je na kraju ostalo samo na oborenom a dugo je nightbreaker. Razlog je što farovi sijaju odvojeno tj jedan ili drugi a na H4 motor koristi samo nit za dugo svetlo, tj nit za oboreno je beskorisna. Pošto mi dugo treba povremeno ili za ablend tu sam ostavio dotičnu sijalicu.

Stavljanjem oba xenona dovodi do opasne situacije u vožnji noću kad ti treba dugo svetlo jer se kratko automatski gasi a dugom treba oko 5 sekundi da postigne punu snagu što praktično znači da bi bar 2-3 sekunde vozio u potpunom mraku plus opcija ablenda više ne postoji!

Za nijansu sam podigao far oborenog svetla tako da on daje osveljenost manju od dugačkog al dalje od oborenog pa praktično nisam bio u situaciji da mi zatreba dugačko pa sam ga skoro zamenio LED sijalicom koju koristim kao dnevno svetlo a xenon palim noću.

 

Kod modela sa samo jednom H4 sijalicom, ako sam dobro shvatio kod modela do 2000te, ladno može bixenon i tu nema onih problema koje sam naveo za model sa 2 fara. Znači imaš dugo i oboreno i ablend koji je trenutan jer postoji samo jedan balon koji uvek radi a pomera se ogledalo oko balona.

Toliko od mene.

Maxi pozdrav. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

thebelgradeboy salji mi broj de se cujemo oko xenona.

Inace stariji model Dx ima biksenon H4 tojest ima samo tu jednu sijalicu u faru, ja imam za kratko svetlo H7, a H4 (iz nekog razloga fabrika tako odlucila) koristim samo za dugo (samo jedno vlakno). Ja cu malo da preradim pa cu koristiti oba istovremeno. Ne bi bilo lose ko hoce da se dogovorimo neka mi posalje broj moba u porukama na Limundu su kompleti H4 oko 3500-4000 din. Po pola i svima lepo. A ja moram jos da kupim i H7 pa ako neko ima zelju mozemo zajedno i to.

A da ima i tu razlika u samim xenonima ne treba kupovati preko 6000k, a sto se jacine tice zelim da nadjem one od 50/60w jer je inace standard 35w sto je opet 2-3 puta jace od vasih koje imate u faru iako sam siguran da vase svetle extra, drugar je ugradio i necete verovati koja je razlika (naravno dolazi do izrazaja najvise na putu koji nije osvetljen).

Pozdav narode i valjda se vidimo na skupu u subotu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Moje iskustvo: moja je sa dva fara, 2000to u jednom je (oboreno) H7 a drugo (dugačko) H4. I ja sam hteo da stavim oba xenon al je na kraju ostalo samo na oborenom a dugo je nightbreaker. Razlog je što farovi sijaju odvojeno tj jedan ili drugi a na H4 motor koristi samo nit za dugo svetlo, tj nit za oboreno je beskorisna. Pošto mi dugo treba povremeno ili za ablend tu sam ostavio dotičnu sijalicu.

Stavljanjem oba xenona dovodi do opasne situacije u vožnji noću kad ti treba dugo svetlo jer se kratko automatski gasi a dugom treba oko 5 sekundi da postigne punu snagu što praktično znači da bi bar 2-3 sekunde vozio u potpunom mraku plus opcija ablenda više ne postoji!

Za nijansu sam podigao far oborenog svetla tako da on daje osveljenost manju od dugačkog al dalje od oborenog pa praktično nisam bio u situaciji da mi zatreba dugačko pa sam ga skoro zamenio LED sijalicom koju koristim kao dnevno svetlo a xenon palim noću.

 

Kod modela sa samo jednom H4 sijalicom, ako sam dobro shvatio kod modela do 2000te, ladno može bixenon i tu nema onih problema koje sam naveo za model sa 2 fara. Znači imaš dugo i oboreno i ablend koji je trenutan jer postoji samo jedan balon koji uvek radi a pomera se ogledalo oko balona.

Toliko od mene.

Maxi pozdrav. :)

 

 

Trigger, sve sto si naveo je tacno, samo jedna mala ispravka prepravicu tako da ce mi oba fara svetleti H7 normalno i H4 oboreno istovremeno. A kad upalim dugo radi kako treba. Ionako u obe ce imati 70w sto je za 10w vise nego inace sto radi, mada sam ga ja vozio sa obe upaljene sijalice istovremeno drzeci brzo ablend dugme a tada je trosio 110w. Nadam se da sam bio jasan-da nisam zamrsio previse....

Pozdrav :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Djile, sve sam te razumeo, o tome sam i ja razmišljao al na kraju odustao jel me mrzelo da se cimam a i malo sam se bojao za regler i akumulator. Mislim da bi ti bilo idealno kad bi dodao led za štop svetla onda bi taman taj višak struje otišo na xenon :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

xenon ne troši više struje od halogene sijalice, obično je 35W potrošnja za xenon

To znam ali nisi pročitao šta je Djile naumio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco downtown 300i

Ako se vec igrate sa svetlom, ovo je dobra varijanta za dnevno svetlo http://www.mikroprinc.com/proizvodi/poluprovodnici/optoelektronika-i-displeji/led/led-hi-power/led-hi-power-1w-w-120º-bez-hladnjaka/index.php

 

Moze da se stavi 4 komada redno vezane, ili 8 (dva puta po 4 redno vezane). Ja sam prosle godine u Majesty-ja stavio neke slabije diode (ove su mi promakle nazalost) i koristio ih kao dnevno svetlo. Lepo se vidi i nikada me nike nije zaustavio (u BGd) zbog toga. Na faru sam busilicom izbusio rupe sa donje strane, ubacio diode, povezao i na kraju zatopio plastikom. Jedino treba voditi racuna pod kojim uglom se ugradjuju diode, posto je svetlo prilicno usmereno. Ove sa gornjeg linka imaju ugao vidljivosti od 120 stepeni, sto je sasvim OK.

 

A ove sa linka iznad stvarno svetle ko lude, provereno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 107 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Djile u pravu si,pade nam tema skroz dole :( Kolege Majestysti pa gde ste?pisite! Evo ja narucio gumu za Majesty,cekam da me zovu iz Beogume,da jave da je stigla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 107 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Koju gumu si narucio?

 

Michelin Power Pure,za sad sam samo prednju posto ova na motoru skoro da nema saru uopse tako je stigao kod mene i kliza nenormalno tako da sam prvo nju uzeo,zadnja isto nije nista posebno al jos malo moze da izdrzi.iskrno se nadam da je guma ok,imaju je neke kolege sa foruma i kazu da je extra,javljam utiske cim stigne. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja