Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Malo da se hvalim.

 

Juče sam odneo zadnju felnu kod farbara da mi je ofarba. Kupio sam novu zadnju gumu Pirelli Angel, pa pre nego što je montiram da mi je sredi.

Pre mesec dana sam kupio novu prednju gumu Pirelli Angel, e sad pošto sam menjao gumu reko ajd da ofarbam felnu. Odnesem kod farbara i kad sam video kako je uradio morao sam i zadnju da ofarbam. Tako da ću sad imati nove gume na ofarbanim felnama.

Odlučio sam se da ostanu u crnoj boji. Razmišljao sam i o beloj ali je bela malo zajebana. Svaka tačkica se vidi na njoj. Naručio sam i belu fluo trakicu za obod felne iz Louisa, treba da stigne ovih dana. Malo da razbijem tu crninu između felne i gume.

 

Kad sve bude gotovo slikam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Stigao termo davač...stari sada radi :neznam: ali sam za svaki slučaj promenio tečnost za hlađenje i stavio prekidač, nikada se nezna kada može da zataji... :zbunjen:

Juče se malo majstorisalo,promenjen lanac i lančanici,red je i bio posle 50k baš je bilo za zamenu,mala probna vožnja,prede ko mače,samo šušti,drugi motor :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Čime podmazuješ lanac? Sprejom ili imaš podmazivač na ulje? Ja ga sprejišem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Imam od skoro podmazivač :care: .....nikada više sprej,jedva sam uspeo to sranje da operem sa svih delova oko lanca. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Da. To jeste mana spreja, mada ako pre svakog podmazivanja (oko 300km) opereš lanac ovaj problem može da se izbegne. Ja ga pre svakog podmazivanja operem faminom i isperem vodom, provozam ga par stotina metrara da voda spande, naprskam, malo izvrtim lanac ručno i ostavim ga tako do sutra. Za to vreme se sprej pretvori u gel i manje spada sa lanca i lepi se okolo.

 

 

Kupio sam sve potrebne delove za podmazivač još odavno, i hteo sam da ga napravim ali se stalno tripujem da će da mi baca ulje po gumi, felni, repnoj plastici, da će da mi kaplje kad parkiram motor, a to nikako ne bih voleo da vidim. Ulje jeste najbolje za lanac i tu nema diskusije, ali me muči ta estetika sa kapljicama od ulja. Ili se ja samo tripujem. Drugar ima na njegom motoru. Sam ga je napravio. Ništa komplikovano, a i lepo izgleda. E sad on ima enduro mašinu, pa i ako kane koja kap nije strašno to je enduro ali na vfr-u....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

I ja imam istu dilemu oko podmazivaca. Ja opereme lanac petrolejom na svakih 800km ili kad god sam nervozan malo da smirim zivce, podmazem uvek posle svake voznje tako da bude spreman za sledecu. Sto Sima kaze pretvori se u gel. Mnoogo sam vozio po kisi i nisam imao problema.

Iskreno ja ne bih sa stavljam nista jer dodaje masu na i ovakp teskom motoru, ali to sam ja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Kako da perem lanac kada idem na turu od 5-6k km,na svakih 500-700 sam podmazivao ali nisam mogao da perem.Sa dobrim podmazivačem kao što sada imam, nema problema sa kapljanjem ulja.Pa i ako nekada kapne poneka kap ništa strašno,a što kakvi su nam putevi čisti i imamo svuda odvode za vodu....userem motor bilo gde da krenem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Hajmo jedno brzinko pitanje... Pumpa goriva na rc36 ... zice koje izlaze iz pumpe goriva Zelena je minus a Crno plava plus? Trenutno sam na poslu pa nisam pri Service manualu. Izgleda da je crkla pa bi da probam direktno na akumulator. Sreca u nesreci pa mi se desilo pred samim poslom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Pumpa gecrkt :bljak:. Kopčao je direktno na akumulator i nista. Sad za sad gorivo ide slobodnim padom i motor radi. Uzeti novu pumpu ili ostaviti ovako :neznam:. Prosle godine sam zamjenio platinska dugmad, tako da je malo vjerovatno da su zalijepila, a tad sam primjetio da onaj pipak koji izlazi i ulazi u pumpu bas tesko ide gore-dole. Malo mi je to bilo sumljivo al sam ostavio tako. Napatila se vjerovatno i sad je gotova stvarno 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Da li je to MITSUBA pulsna pumpa? Ako jeste takva ista ide na Afriku, Kawasaki... pokušaj da pronađeš polovnu, Ako ne, pogledaj na delu foruma koji je posvaćen Africi Twin. Tamo su neki ljudi umesto originalne stavljali neku FACET pumpu. Kažu da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Evo vec dva dana vozim bez pumpe i za sad radi. Kazaljka za gorivo samo sto nije na rezervi a motor i dalje ide. Sinoc sam ga malo potjerao do 140, čisto da vidim hoce li bez pumpe i ide ko mećava.

 

Prije 10-tak dana slijedeća scena...

Nekih 30-tak km od kuce poce on štucati, tuc muc, neće da primi gas... znam da sam blizu rezerve ali jos uvijek nisam prebacio na nju... Stanem otvorim rezervar vidim ima goriva po mojoj procjeni taman koliko je rezerva... prebacim na slavini na rezervu i verglam ali džaba :staa:. I već se ja tripujem sta bi moglo biti, gledam kill switch on uredno na ON, ćopavu podignem i spustim reko da nije prekidač, ali opet nista. I tako dok vrtim po glavi moguce probleme skontam da sam stao 100m od benzinske pumpe... naspem ja jos 4-5l u rezervar a on opet vergla al ne pali...

Tad nekako malo odvojim plastiku i udarim malo po pumpi za gorivo... Zaverglam ja jos 2 puta a motor upali :neznam::stabre:.

 

Prekjuce kad je stao sam probao pumpu direktno na akumulator i nije davala znakove zivota.. tu istu noc dođem kuci s posla i reko da skinem pumpu i da malo uredim ono sto sam prethodno na poslu na brzinu skopcao... Zavrsim sve i hajde reko da probam pumpu jos jednom... Ja na akumulator a ona radi :staa2:

 

Uglavnom malo radi malo ne radi... na motor nece sigurno. Jedno vrijeme cu voziti ovako ali cu gledati da stavim ispravnu pumpu.

 

Bas se napisah ali ko zna mozda nekad nekome ovaj text bude od pomoci

 

Evo i jedna slika kako to izgleda kad na poslu popravljas motor :takoje:

post-14678-0-86953100-1400868657_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Rekao bih da je to ta pumpa. 99% sam siguran. Ako ima da se kupui za 2000,00 dindži ja ne bih razmišljao. Javi šta si uradio.

Što se tiča rada pod slobodnim padom. Tu ne bi trebalo da bude problema ako su ti plovci u karburatorima dobri i zatvaraju dovod goriva. Iz rezervoara će crevom uvek doći više goriva nego što motor u trenutku troši, tako da ako plovci zatvaraju dotok goriva nemaš problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Plovci rade svoj dio posla jer u radu motora i na niskim i na visokim obrtajima ne osjetim nikakvu razliku. Gorivo pri parkiranju svakako zatvaram na slavini. Nasao sam ovdje neku pumpu po solidnoj cijeni, tako da ce je najvjerovatnije kupiti. U principu koliko sam shvatio bilo koja pumpa niskog pritiska odgovara. http://www.yiparts.com/fuel_pump,16700pd2003,de.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Sad sam u maloj nedoumici oko ove pumpe sa linka :stabre:.

Znamo da je pumpa u originalu sa membranom i da pumpa po potrebi kad opadne pritisak iz pravca karburatora je li? E sad ako stavim ovu elektricnu sta ce ustvari njoj biti znak da goriva ima dovoljno i da ne treba vise pumpati? Moze li neko od upucenijih da mi odgovori na ovo pitanje?

Ili ova sa linka radi na isti princip kao i originalna :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Imam od skoro podmazivač :care: .....nikada više sprej,jedva sam uspeo to sranje da operem sa svih delova oko lanca. :neznam:

Gde ima da se kupi podmazivac? Treba mi isto za vtec!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

Evo vec dva dana vozim bez pumpe i za sad radi. Kazaljka za gorivo samo sto nije na rezervi a motor i dalje ide. Sinoc sam ga malo potjerao do 140, čisto da vidim hoce li bez pumpe i ide ko mećava.

 

Prije 10-tak dana slijedeća scena...

Nekih 30-tak km od kuce poce on štucati, tuc muc, neće da primi gas... znam da sam blizu rezerve ali jos uvijek nisam prebacio na nju... Stanem otvorim rezervar vidim ima goriva po mojoj procjeni taman koliko je rezerva... prebacim na slavini na rezervu i verglam ali džaba :staa:. I već se ja tripujem sta bi moglo biti, gledam kill switch on uredno na ON, ćopavu podignem i spustim reko da nije prekidač, ali opet nista. I tako dok vrtim po glavi moguce probleme skontam da sam stao 100m od benzinske pumpe... naspem ja jos 4-5l u rezervar a on opet vergla al ne pali...

Tad nekako malo odvojim plastiku i udarim malo po pumpi za gorivo... Zaverglam ja jos 2 puta a motor upali :neznam::stabre:.

 

Prekjuce kad je stao sam probao pumpu direktno na akumulator i nije davala znakove zivota.. tu istu noc dođem kuci s posla i reko da skinem pumpu i da malo uredim ono sto sam prethodno na poslu na brzinu skopcao... Zavrsim sve i hajde reko da probam pumpu jos jednom... Ja na akumulator a ona radi :staa2:

 

Uglavnom malo radi malo ne radi... na motor nece sigurno. Jedno vrijeme cu voziti ovako ali cu gledati da stavim ispravnu pumpu.

 

Bas se napisah ali ko zna mozda nekad nekome ovaj text bude od pomoci

 

Evo i jedna slika kako to izgleda kad na poslu popravljas motor :takoje:

 

 

 

Jesi li probao malo platine da ocistis eventualno zazore da pomeris i posle probaj na aku vidi dali vibrira na platinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Nisam ih probao čistiti jer mislim da nema potrebe. Promjenjenje su prosle sezone i vizuelno super izgledaju :stabre:. Nekako sam izgubio povjerenje u ovu pumpu i ona vise nece na motor. Uzet cu ovu sa linka, kako god novo je novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ako ti se leptiri otvaraju do kraja pretpostavljam da nije ogranicen gas vec usis. Skini filter vazduha i gledaj kroz kada das pun gas da li je usis ogranicen. Obicno guma koja povezuje karburator i glavu motora ima prsten ili nesto slicno koji smanjuje prencik usisa i tako smanjuje usis i samim tim i snagu. Nisam to nikad radio, ili se to vadi (prsten mislim) ili moras te gume zameniti. Pogledaj da li imas tu restrikciju na usisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Gledao sam usise,nema prstena u njima.Klapne otvaraju do kraja,siberi isto.Citao sam na nemackom forumu za vfr svajcarce,kolko sam ja razumeo mora se menjati CDI.To mora da je skupa stvarcica,i verovatno ga necu onda otvarati.Motor vuce lepo,mada imam osecaj da rc-24 bolje povlaci.Jedino sto mi se nesvidja na rc-36,da prednja viljuska nema stelovanje.I naravno opruge prednjeg i zadnjeg ogibljenja,su isto mekane ko na rc-24.Jos kad bi dobio malo bolji zvuk,ovaj fabricki zdravo tih.Evo i malo slicica 1moto3.gif

post-27589-0-46991100-1403468451_thumb.jpg

post-27589-0-18362200-1403468498_thumb.jpg

post-27589-0-25850300-1403468529_thumb.jpg

post-27589-0-04477600-1403468596_thumb.jpg

post-27589-0-32248400-1403468622_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li je neko mozda stavljao xenon sijalice na VFR-a starije generacije?

 

Naime, ja vozim rc24 i svetlo je uzasno. Pokusavam vec duze vreme da nadjem na netu da li postoji neki zamenski far sa prozirnim staklom, tj da nije "rebrasto" kao fabricko jer znam sta znaci za druge vozace kad se u takav far stavi xenon.

 

Posto to nisam uspeo da nadjem na netu, video sam da su neki ljudi stavljali samo xenon sijalicu u far i dobijali centralno svetlo dosta jace, dok sa strane ne osvetljava nista. Drugi su stavljali projektor u fabricki far uz neke prepravke.

 

E sad, meni stvarno treba dobro svetlo i zanima me kako to da napravim, a da ne menjam motor? 1moto3.gif

 

Neki savet, iskustvo? 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

Da li je neko mozda stavljao xenon sijalice na VFR-a starije generacije?

 

Naime, ja vozim rc24 i svetlo je uzasno. Pokusavam vec duze vreme da nadjem na netu da li postoji neki zamenski far sa prozirnim staklom, tj da nije "rebrasto" kao fabricko jer znam sta znaci za druge vozace kad se u takav far stavi xenon.

 

Posto to nisam uspeo da nadjem na netu, video sam da su neki ljudi stavljali samo xenon sijalicu u far i dobijali centralno svetlo dosta jace, dok sa strane ne osvetljava nista. Drugi su stavljali projektor u fabricki far uz neke prepravke.

 

E sad, meni stvarno treba dobro svetlo i zanima me kako to da napravim, a da ne menjam motor? 1moto3.gif

 

Neki savet, iskustvo? 1Mina.gif

 

 

ja sam ugradio xsenon na fabrički far i mnogo je bolje nego sa satrom H4

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

I ja imam xenon i puno je bolje nego h4 sijalica. U pocetku sam imao dvije sijalice na dva balasta i to je svijetlilo i vise nego sto treba pa sam jedan set skinuo i poklonio prijatelju. Far sam malo spustio prema cesti i do sad mi niko nije blicao da mu smeta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Imas i Osram Viper sijalicu punjenu Xenonom 5000k, baca belo svetlo i ne treba balast, samo utaknes sijalicu. Jedino sto se prodaju u paru, oko 1.600din mislim da je par.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja