Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 1538 postova

Ništa ja to neću dirati. Niti umem, niti znam a i da nešto ne bude kako treba, nisam siguran ni da bih primetio. Dokle god ja njoj odvrnem gas, ona zareži, dobro je. Da imam znanja, volje i vremena, ko zna gde bi završili ona i ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Meni je 80% voznje grad pa je zato takva i potrosnja... mada mislim Da se smanjila kad sam uradio ona 3 "moda" koja se rade na nasem modelu. (Vakum, pair, snorcle)
Е заборавих да те питам, јеси тај PAIR само електронски искључио (раскачио џекове) или си и физички затворио оно црево?

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx
3 minutes ago, Svaler said:

Е заборавих да те питам, јеси тај PAIR само електронски искључио (раскачио џекове) или си и физички затворио оно црево?

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 

Samo sam raskacio dzek... prvo sam uradio to i onaj vakum zapusio a tek pre neki dan sam izvadio ono crevce iz filtera i bas sam primetio znatnu razliku, i zvuk i snaga u nizim obrtajima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Е то црево не би требао да вадиш из филтера, него физички да га затвориш, да не улази ваздух. Тек онда има неког смисла колико сам ја разумео :)

Ја сам скинуо онај вакум што отвара клапну на филтеру, ту је приметна разлика у смислу да нема више цимања између 4 и 5 хиљада.
Следеће на реду је управо тај PAIR. Хоћу да упоредим разлику што се каже step-by-step

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx
39 minutes ago, Svaler said:

Е то црево не би требао да вадиш из филтера, него физички да га затвориш, да не улази ваздух. Тек онда има неког смисла колико сам ја разумео :)

Ја сам скинуо онај вакум што отвара клапну на филтеру, ту је приметна разлика у смислу да нема више цимања између 4 и 5 хиљада.
Следеће на реду је управо тај PAIR. Хоћу да упоредим разлику што се каже step-by-step

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 

E pogresno sam se izrazio... mislim na onu kao gumenu cev tj "dvocevku"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

Koje su najbitnije razlike izmedju modela RC36 i kasnijeg redizajna RC36-2? Osim estetike, pise da ima oko 200 izmena, najvise kako bi se smanjila tezina, za 6kg. Takodje pise da je polozaj sedenja promenjen kao i kocnice (da li diskovi ili klesta ne znam). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Koje su najbitnije razlike izmedju modela RC36 i kasnijeg redizajna RC36-2? Osim estetike, pise da ima oko 200 izmena, najvise kako bi se smanjila tezina, za 6kg. Takodje pise da je polozaj sedenja promenjen kao i kocnice (da li diskovi ili klesta ne znam). 
Diskovi su drugačiji, i karburatori 2mm uži koliko znam.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Nisam vozio dvojku, pa ne mogu da ti kažem. Ako ti nešto znači tip sa fb foruma (mehaničar preko 30 godina) koji živi na IOM-u, mislim da je i vozio trke, posle i radio u tehničkoj komisiji kaže da je kec bolji. Kec je "sportskiji" grubo rečeno, RC30 za sirotinju :lol:

Ako nađem tekst postaviću

 

FB_IMG_16140741492213369.jpg

Promenio član MOTOM
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
8 hours ago, Motorcyclist said:

Koje su najbitnije razlike izmedju modela RC36 i kasnijeg redizajna RC36-2? Osim estetike, pise da ima oko 200 izmena, najvise kako bi se smanjila tezina, za 6kg. Takodje pise da je polozaj sedenja promenjen kao i kocnice (da li diskovi ili klesta ne znam). 

Pa razlike ima dosta.Evo par stvari.Agregat je isti mehanicki,mada mislim da elektronika nije ista kao na jedinici.Ram i oklopi su drugaciji,sediste,rezervoar,a i kontrolna tabla nisu isti.Zadnji tocak moze se kombinovat sa jedinicom,al drugaciji je dizajn felne na dvojci.Prednja felna je drugacija,zbog prihvata valovitih diskova,jer jedinica ima fiksne.Kociona klesta su ista.Drugaciji su nosaci nogara,stim da i zadnji top i izduvne cevi  su drugacije.Gornje posude za kvacilo i kocnicu su iste.Sve u svemu lice masine jedna na drugu,al nisu iste.Kako je generacija vfr-a isla prema gore,izgubio se onaj sarm sport tura motora,i presao je u vise turing motocikl.Ja sam najvise voleo rc24 model.Istina je,da je mnogo zaostajao od novijih modela,pogotovo u kocnicama,al je zato bio pravi muski Vfr ;)

Ja sam na jedinici sada vec 7 godina,i jako sam zadovoljan,al bih voleo opet kupit jednu rc24 :)

Promenio član wiking
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja sam kupio sa sedištem koje je bilo prerađeno kod Bobana i urađeno je bez greške. Svakako udobnije od originala koji imam priliku da provozam tu i tamo. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Kojeg proizvodjaca preporucujete? 

 

Drugar mi kaze Agip, imam ok iskustvo sto se tice ravenola na kolima, ne znam kakvi su za dvotockase...

 

vhs-canvas-46df24ab72337ab4564996c3ce0f1893.jpg.e5a3a97ef2cef85ad0a25af9d6f63ab8.jpg

 

Promenio član Desmo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
2 minutes ago, lomitelj said:

@Motorcyclist default_0namigivanje.gif776c002e10528ae17221f412fe5a2a68.gif
 

Malo me vlasnik zaplasio  tipa specifican motor, drugacije se vozi, teziste mu je drugacije od rednih... reko jel ovo avion, hocu pasti u prvoj krivini, kako ce mi na kraju leci, hoce mi se svideti... Nisam ga inace ni provozao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kolega Hard Rocker/Motorcyclist cestitam na kupovini nove zverke :jee1:

 i mnogo bezbriznih kilometara da se navozas :moto3:

Jel pala ona crvena iz BG-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
6 minutes ago, Biker-Boy said:

Kolega Hard Rocker/Motorcyclist cestitam na kupovini nove zverke :jee1:

 i mnogo bezbriznih kilometara da se navozas :moto3:

Jel pala ona crvena iz BG-a?

Jeste. Odlican decko, gledao je slike mog GPZ-a i posto mu odgovara nesto lakse za grad, rekao je da je znao pre menjali bi se za motore koliko mu je lep :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

GePeZejac je uvek bio lep i sposoban motoric, i za neku normalnu upotrebu skoro pa i dovoljan, al ajd nekako se vecina motorista slozila da je 100ks neki optimum, ni premalo ni previse, i VFR sa svojim solidnom obrtnim momentom se tu savrseno uklapa, prava mera.

And BTW,  'ocemo slike!! :)  nije da ti ne verujemo, al nista bez dokaznog materijala :aha:

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Elastičan motor, trpi i oprašta i kada pogrešiš stepen prenosa (malo se zakašlje u fazonu "hej, šta radiš to?") ali zato nalepše reži kada su obrtaji u srednjem i gornjem opsegu. Nije spretna u gradu, nije okretna ali u krivine voli da pada. Kao u gradu, ne prija joj da stoji. Manevrisanje s njom je ponekad muka, samo tada se oseti njena težina. Na putu, brzom, vijugavom, auto-putu, svejedno joj je, ide i ne pita. Uživaćeš. default_0namigivanje.gif

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
5 minutes ago, Biker-Boy said:

GePeZejac je uvek bio lep i sposoban motoric, i za neku normalnu upotrebu skoro pa i dovoljan, al ajd nekako se vecina motorista slozila da je 100ks neki optimum, ni premalo ni previse, i VFR sa svojim solidnom obrtnim momentom se tu savrseno uklapa, prava mera.

And BTW,  'ocemo slike!! :)  nije da ti ne verujemo, al nista bez dokaznog materijala :aha:

Cim stigne. Kolega Nenad treba da je doveze kombijem veceras, posto nije registrovana. 

Ovih dana mi ostaje porez da platim i onda mi ne ostaje ni za pivo :lol3: al dobro otom potom.

 

Ima Scorpion sa db killerom koji nije montiran, dobio sam original auspuh, bocne nosace, zadnji nosac, jedino nije uspeo da nadje kljuc za dotezanje lanca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja