Jump to content

Moto Zajednica

Maxi scooter do 1000€

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Hvala Alekre u svakom slučaju. 0takoje.gif

 

Interesuje me još jedna za mene bitna stvar, pošto sam u Zlatiborskom kraju gde god krenem iz Bašte, osim niz Drinu prema Ljuboviji, čekaju me brda i usponi. Tu su Tara, Kadinjača, Debelo Brdo... pa me interesuje kako su se tu pokazale ove mašine od 125cc? Da li je neko vozio na dužem usponu, koju brzinu može (i da li može) da razvije bez nekog vekilog naprezanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Hvala Alekre u svakom slučaju. 0takoje.gif

 

Interesuje me još jedna za mene bitna stvar, pošto sam u Zlatiborskom kraju gde god krenem iz Bašte, osim niz Drinu prema Ljuboviji, čekaju me brda i usponi. Tu su Tara, Kadinjača, Debelo Brdo... pa me interesuje kako su se tu pokazale ove mašine od 125cc? Da li je neko vozio na dužem usponu, koju brzinu može (i da li može) da razvije bez nekog vekilog naprezanja?

 

u tom slucaju bih ja isao na nesto jace, tipa 250/500 jer ce to podneti sa mnogo manjim opterecenjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam vozio scarabeo 125 i on po usponu ide odlicno. Vlasnik tog skutera je imao 130kg i svuda ga je nosio bez problema. Sigurno moze 70ak da razvije na velikim usponima. Malo brze i 250ice idu. Sad, taj scarabeo trebalo bi da ima malo manju masu nego x9, pa treba i to uzeti u obzir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6840 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tako je Muljaz ali uzmi u obzir ako govoris o starijem Scarabu kojeg pogoni Rotax, da je taj agregat medju najsnaznijim u klasi.

 

Uostalom, pouzdanost ti nece biti problem cak i sa 125icom, dogurace mnogo kilometara ali je pitanje putne brzine. Sto se tice neke organizovane voznje, neces imati problema jer te niko i nikada nece ostaviti ali jeste problem sam saobracaj jer nemas snagu i agilnost da preteknes i da izbegavas rizicne situacije. Da me ne razumes pogresno, ne mislim na preticanje cisto iz nekih kurcevitih razloga vec ces doci u situaciju da te neko zajebava ispred tipa kamion, bus, itd. a ne mozes da ga pretknes, pa sustizanje, preticanje pri kojem te seku i guraju van puta... Ja sam to iskusio dok sam vozio Apriliju Habanu 50 i tadasnja devojka mi je bila u Beogradu te sam cesto isao smederevskim putem i to je bilo strasno. Preticu me pa lose procene, iseku me, na onom usponu freza a meni treba vek da je preteknem, bas je bilo nebezbedno voziti se na otvorenom, cak sam imao i slucaj gde su namerno vozili po prasini pokraj puta da mi dizu prasinu i kamencice, bacali tetrapake kroz prozor i sl. Tako da, savetujem ti da ipak uzmes masinu min. 250cc jer su troskovi eksploatacije 125/250 gotovo indeticni a sa druge strane 250cc ti pruza mnogo vece mogucnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Ok, znam da je 250ica bolja u svakom pogledu ali trenutno ih nema u ponudi osim ove Crne "ofucane" a 125ice sam našao 2 mlađe, ova crvena i siva 2005 god. i sve to u okviru mog trenutnog budzeta. Tako da bih radije uzeo očuvan a mlađi X9 125 nego onaj 250...

Najviše se vozikam po gradu, leti do jezera do kog je skoro 100% ravan put a retko idem van grada što ne znači da u budućnosti neću činiti.

 

Ovih dana su se pojavili par Beverlija 200 od preprodavaca sa severa. Ovaj sivi prodaje čovek koji je prodavao bordo Beverli pre desetak dana po istoj ceni ali 2 godine mlađi i koji se prodao relativno brzo a ovaj drugi prodavac ima 2 Beverlija koji stoje već neko vreme pa sad nešta razmišljam da li bi kasnije kad dođe vreme prodaje lakše prodao Beverly 200 nego X9 125???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ova 2 beverly prodaje covek od koga sam ja uzeo x9, ja sam zadovoljan...covek iz uvozi iz italije i slovenije, moj skuter je dosao u super stanju, ja sam zamenio ulje i proverio sve ostalo sto je trebalo...sve je ok, pohvale za prodavca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

savetujem ti da ipak uzmes masinu min. 250cc jer su troskovi eksploatacije 125/250 gotovo indeticni a sa druge strane 250cc ti pruza mnogo vece mogucnosti.

 

Znam da ti je sve preko 1000€ natezanje ali poslušaj Alekre-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Onda jedino jedan od ova 3 BeMverlija jer su sva tri 200ccm a ne izlaze iz budzeta. Najviše mi se sviđa sivi iz Sombora jer ima i vizir i koferče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Cilj foruma je da pitaš, da te mnogo njih posavetuje (više ili manje subjektivno) i da lakše odlučiš.

Uradi ono što je neko u ranijim postovima preporučio...

(Citiram otrpilike)

Probaj više komada i onaj koji ti izmami najveći osmeh taj je pravi :takoje:

 

P.S.

Kada sam kupovao svoj prvi skuter od 50cc 2 meseca sam proveo na netu tražeći onaj pravi.

Drugi skuter je našao mene tj. bila je ova priča odozgo, kada sam seo na njega imao sam kez od uva do uva,,,

Za treći će biti mnogo više problema ali to je već druga tema..

Ne bih da smorim pričom ali duga je zima a i biće skutera u ponudi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ono što znam iz ličnog i iskustva drugih je da se prvi skuter dugo pamti ali najkraće biva u vlasništvu.Tako da.....nemoj mnogo da mozgaš,kupi ono što ti se vizuelno najviše sviđa(najbitnije je da se udovolji duši i sujeti),a skuter ko skuter-plastično korito i svi su manje više isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

U vezi ler gasa na onom crnom X9 250, neko je prokomentarisao da bi trebao da bude oko 1500 a na njemu i nekim klipovima na youtube je skoro 2000 i to na više različitih 125ica i 250ica 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Jos jedan plus za coveka iz Sombora, on je meni po narudzbini doterao ovog Burgmana 400 pocetkom godine.

Covek iskreno prica u kakvom su stanju motori koje prodaje. Trazio sam mu da mi nadje Bugija u savrsenom stanju i takvog sam i dobio!

 

Mozda bih mogao da ga pozovem pa da mu trazim neki popust za tog beverlija :)

 

 

A sto se tice ler gasa, dok je hladan sam dize obrtaje, mozda je u tom trenutku snimljen klip. Cim se zagreje trebalo bi da padne. Normalan br obrtaja zagrejanog motora varira od modela do modela, ali otprilike treba da bude u rangu izmedju 1300 do 1800 o/min (konkretno za moj motor je od 1300 do 1500).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Bez namere da uticem na potencijalni izbor (neka maxi kolege iskreno komentarisu ponudu), ali ja sam odlucio da se na prolece rastanem od svog Bugija. Ako si zainteresovan, mozemo se dogovoriti da to bude oko Nove Godine, sa popustom.

 

Burgman 150, 2004., sive boje, alarm, sve na njemu je ispravno - sedi i vozi se do kraja avgusta 2012. godine! Potrosnja je 2,8 put, 3,5 grad. U prostor ispod sedista staju 2 kacige i jos ima mesta.

 

Tokom ove godine je zamenjeno:

Michelin City Grip gume (90eur)

nov kais original Suziki (100eur)

kvacilo (70eur).

 

To je ovaj model...

 

PS

 

bez obrira na moj naredni izbor Enduro, vidimo se na nekoj od voznja :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

U početku je i Burgman bio u užem izboru ali je ubrzo ispao jer je previše nizak. Mesto gde držim (sam držao) skuter je nezgodno za nizak motor-skuter da sad ne objašnjavam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5728 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Obrati pažnju na informaciju da je trajno registrovan...250 ccm sa trajnom registracijom. :lud: Od toga treba bežati k'o đavo od krsta :jok:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja