Jump to content

Moto Zajednica

Idemo na Dakar i 2012

Recommended Posts

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Šta da se radi, i to je deo sporta. Nije moralo baš tako da bude, ali daj Bože zdravlja pa će biti bolje dogodine! Hvala Gaboru što smo imali nekog našeg za koga smo mogli da navijamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

EEEEEEeeeeeeeeeeeee, pa strašno! >:(

I onda ajd' kupi KTM! Nov, a već crk'o?!?!?!?!!?!??!!!? NE MOGU DA VERUJEM!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

I odustajanje je sastavni deo ovog relija. Nažalost sad se Gabi našao u grupi onih koji moraju da odustanu. Za utehu i njemu i nama koji smo navijali za njega, nije odustao zbog svoje greške nego zbog "više sile". Šta da se radi - sve je to sport... Biće bolje sledeći put! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Kako se približavao kraj peteog dana 33. Dakara relija, tako se domaća javnost koja je budno pratila najzahtevnije planetarno takmičenja na dva i četiri točka, opasno uzbunila, kako Gabor Sagmajstera nije bilo na drugoj kontrolnoj tački. Praćenje rezultata uživo posredstvom veb stranice organiaztora, uslovilo je da se telefoni, kako mobilni tako i stabilni usijaju u Srbiji, ali i šire. Šta je sa Gaborom pitali su se svi.

 

Onda se oglasio mobilni telefon i na displeju je pisalo privatni broj, znao sam da je Gabi bejbe iz daleke Fijambale, iste one gde je pre dve sezone jedva živu glavu izvukao.

- Dakar je za mene gotov, jednostavno kraj. Ja sam dobro, ali je zato moji novi KTM jednostavno prestao da funkcioniše. Imao je struju ali nije hteo da upali, probao sam na sve moguće načine da ga vratim u život, ali nije imalo šanse. U krug od jednog kilometra još šest kolega na motociklima je odustalo. Dvojici je prosto zakucao motor i to je bio kraj. Sad više nije bitno šta je otkazalo, činjenica je da motor nije izdržao, to će ustanoviti Torsten, kada ga „čistač“ došlepa do bivaka. Prvo su nas helikopterom prebacili do kraja brzinca, a sada čekam da nas prebace i do kampa. Čućemo se kasnije – poručio je Sagmajster i krenuo ka helikopteru.

Trebalo je čuti kako zvuči gorostas iz Subotice, koji je tek ušao u ritam i krenuo da „pravi“ vremena i grabi ka cilju, kada ga je KTM(Kratkotrajni turistički motor) kako ga u šali zove, prosto ostavio na cedilu. Kada je počeo da osvaja svoj četvrti Dakar u Južnoj Americi, odnosno peti ako se računa i onaj iz 2008. godine, kada je bukvalno dan uoči starta otkazan, a Gabor je uredno bio u Lisabonu, sve je stalo u Fijambali u pustinji belog peska, koja nema milosti, kako za živa bića, tako i za predmete, odnosno takmičarske sprave.

Ako se kojim slučajem što je teško za verovati, organizator reši da malo kroz prste pogleda svima, zbog neverovatnih vremenskih uslova, možda usledi i nastavak, čemu se mnogi nadaju, a možete misliti šta se sve mota po glavi našem kandidatu na putu do La Riohe gde je kamp, grada letača kako ga popularno zovu u Argentini.

 

 

izvor :http://www.plumrace.com/sagmajstera-izdao-novi-ktm.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Ja mislim da je sa promenom tradicije ispracanja iz Bgd-a doslo do promene i u zavrsavanju relija! Tradicija se jednostavno ne menja... Pojedini vozci ne menjaju pobednicke majce, gace, rukavice.... Sledece godine da ga lepo ponovo ispartimo sa aerodroma Nikola Tesla i uspeh je zagarantovan!!!

;)

 

Upravo RTS2, pregled dana!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Velika steta za sve nas koji smo pratili i svim srcem navijali, a jos veca steta za njega samog...Ali, opet dobro. Zakazala je ljuta masina sto je i sastavni deo ovako surovih uslova. Neka je on nama ziv i zdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Nije toliko bitno sada šta je bilo tačno... Jbg, to je što je...

 

Gaboru od sveg srca hvala što i mi imamo nekog svog na ovom reliju i nadam se da tera dalje!

 

Majstore, živiš san svakog motocikliste. Ako ima mogućnosti - teraj dalje!

 

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pukla klipnjača... >:(

 

Lelelelee... bruka i sramota za KTM. Ne znam kako će da objasne ovolike otkaze na ovom Dakaru?! Ili ih neće uopšte ni objašnjavati....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Pukla klipnjača... >:(

 

Lelelelee... bruka i sramota za KTM. Ne znam kako će da objasne ovolike otkaze na ovom Dakaru?! Ili ih neće uopšte ni objašnjavati....

 

Pa izgleda nije klipnjaca ..

 

u javljanju gabor rece da je motor od jednom izgubio kompresiju .. istrosio akumulator od verglanja i nista .... menjao svecice , sipao gorivo direktno u cilindar i jok .... da crkla klipnjaca cuo bi on da zvecka unutra ....

on e i dobro prosao , dva KTM-a pored njega su izgorela skroz ...

 

Napomena : nije to obican ktm .. to je specijalno za dakar poboljsana verzija !

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

lepo rekose sinoc na rts-u. nema smisla mnogo ovaj reli kad ti iz iste fabrike dobijas razlicite takmicarske motore! A Gabor je u najavama toliko verovao tom motoru... ebiga, nadajmo se sledecoj godini... A do kraja bodricemo Stanovnika!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Zeleo bih da se zahvalim Gaoboru sto nas je prestavljao na jednom tako veliko estremnom takmicenju , nazalost ovaj deo sa otkazivanjem motora nije mogao da se predvidii . U svakom slucaju jedno iskustvo vise za njega . Verujem i znam sigurno da je njemu bilo teze i u tim tenucima i sad posle svega . Ostaje nam da se nadamo da ce mu organizator dozvoliti da nastavi takmicenje ako uspe da sredi motor sa obzirom da su uslovi tamo ekstremni , a i da se on netakmici u profesionalnoj klasi . Njemu bi ovo svakako vise znacilo nego nama.

 

Napisah komentar sinoc na sajtu rts-a ali ga vidim jutros nisu objavili neke druge jesu , to je sigurno zato sto neplacam pretplatu . Doduse mozda i zato sto sam se zahvalio sportskoj redakciji koja je postavila njegovu sliku sa dakar relija , doduse malo stariju posto covek vec dve godine vozi zelen motor . Mada kad malo bolje razmislim na kraju sam napisao "bar se nadam da je on" na fotografiji . Ali sta da se radi zarad ljudi koji placaju pretplatu bar su stavili drugu fotografiju sa zelenim motorom .

 

@PECA BMW - Napomena : nije to obican ktm .. to je specijalno za dakar poboljsana verzija !

 

Peca je kratko napisao da to nije serijski motor , vec motor gde je sve izvuceno na maksimum i koji se radi u malim serijama po narudjbini . Slabiji takmicari jednostavno nemaju uslove koje imaju veliki timovi gde ima nekoliko mehanicara oko svakog takmicara i koji mogu da svaki dan da rade unutrasnji pregled masine. Njima ostaje jedina solucija da cuvaju koliko mogu motor i da se uzdaju u srecu da im se nedesi ovako nesto .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Vjerujem da Coma i Despres barem svaki drugi-treći dan mijenjaju mašinu na motoru i mogu da ga voze 100% , ostali su prinuđeni da kalkulišu i čuvaju mašine. Ma da je živ i zdrav sekirali bi se da se povrijedio i odustao ovako veliki pozdrav za Gabora iz CG :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Vjerujem da Coma i Despres barem svaki drugi-treći dan mijenjaju mašinu na motoru i mogu da ga voze 100% , ostali su prinuđeni da kalkulišu i čuvaju mašine. Ma da je živ i zdrav sekirali bi se da se povrijedio i odustao ovako veliki pozdrav za Gabora iz CG :zdravo:

 

Za menjanje agregata 15min penal. Te sigurno ne menjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Vjerujem da Coma i Despres barem svaki drugi-treći dan mijenjaju mašinu na motoru i mogu da ga voze 100% , ostali su prinuđeni da kalkulišu i čuvaju mašine. Ma da je živ i zdrav sekirali bi se da se povrijedio i odustao ovako veliki pozdrav za Gabora iz CG :zdravo:

 

Za menjanje agregata 15min penal. Te sigurno ne menjaju.

 

Nemora ni da menja agregat dovoljno je sto ide kamion sa njima pa imaju delova da mogu svaki dan da rade generalnu na svom agregatu . U svakom slucaju u boljolj su poziciji od bilo kog amaterskog vozaca , samim tim sto njihove motore pregledaju svaki dan timovi mehanicara sa svom mogucom opremom .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Vjerujem da Coma i Despres barem svaki drugi-treći dan mijenjaju mašinu na motoru i mogu da ga voze 100% , ostali su prinuđeni da kalkulišu i čuvaju mašine. Ma da je živ i zdrav sekirali bi se da se povrijedio i odustao ovako veliki pozdrav za Gabora iz CG :zdravo:

 

Za menjanje agregata 15min penal. Te sigurno ne menjaju.

Dok ne vade masinu iz rame, nema kazne. ...klip, cilindar, karike, glava...

 

Zao mi je sto je Gabor odustao. Nema ga jos u povucenima, ali tamo su tek oni koji su odustali na 3. etapi.

Ostaje mi jos Stanovnik iz komsiluka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja