Jump to content

Moto Zajednica

Ja na moj Transalp ugradio plin

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

A evo kako se to radi preko...

 

Nije mi jasna svrha ovako male boce. Ako ljudi voze toliko malo da im je ovakva boca dovoljna, onda ni benzin nije problem.

Ja imam rezervoar od 24 litre, pa svaki dan moram na pumpu. Sta bi tek sa ovom bocicom bilo? 3 puta dnevno? :lud:

 

Mozgao sam, ali sam odustao zbog boce. Bez 30 litara minimum se ne isplati zajebavati.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

A evo kako se to radi preko...

 

Nije mi jasna svrha ovako male boce. Ako ljudi voze toliko malo da im je ovakva boca dovoljna, onda ni benzin nije problem.

Ja imam rezervoar od 24 litre, pa svaki dan moram na pumpu. Sta bi tek sa ovom bocicom bilo? 3 puta dnevno? :lud:

 

Mozgao sam, ali sam odustao zbog boce. Bez 30 litara minimum se ne isplati zajebavati.

 

Pa ima i tu istine mada moj drugar je vozio intrudera 1500 koji je imao nesto mnogo mali rezervoar 15-17L i vozijo je od pumpe do pumpe ... isto kao i ovi sa Suzuki Savage od 14L rezervoar .... meni bi boca od 20L bila ok! i 15 L bi mi znacilo uz benzinski rezervoar ... sad bar pumpi ima svuda ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ona mala boca je u BMW bokseru koji drumom pije ispod 5. Imao sam nekad Peglicu, rezervoar cca 20 litara a "auto" trošio onog benzina 8 i kusur. Za grad se nekako navikne, bar sad ima pumpi na svakom ćošku. A što ne bi mogao da se izradi rezervoar recimo oblika kofera do pola, slično rezervnoj gumi, mislim malo pljosnat i komotno bi bio rezervoar od dvadesetak litara i ostalo još mesta, naravno govorim o onim maksi koferima od preko 50 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ona mala boca je u BMW bokseru koji drumom pije ispod 5. Imao sam nekad Peglicu, rezervoar cca 20 litara a "auto" trošio onog benzina 8 i kusur. Za grad se nekako navikne, bar sad ima pumpi na svakom ćošku. A što ne bi mogao da se izradi rezervoar recimo oblika kofera do pola, slično rezervnoj gumi, mislim malo pljosnat i komotno bi bio rezervoar od dvadesetak litara i ostalo još mesta, naravno govorim o onim maksi koferima od preko 50 litara.

Ona prva slika sto sam postavio,sa bocom u zutom koferu je boca za domacinstvo,ali isecena. To je "petica" (nazivno punjenje) na kojoj je odrezana rucka i postolje i navaren je ulaz za multi ventil. Ta boca je teska oko 8 kg prazna,zapremine oko 12 litara i ako u nju stane oko 10 litara plina mogla bi da traje 150-200 km.

Da li je bezbedno to napraviti? :neznam:

Po meni je bolje na ovako "osisanu" bocu napraviti (multi)ventil kod strugara da se srafi na postojece mesto,ali tu i dalje imamo problem muckanja :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

e da ... danas na otpadu sam video jednu bocu koja mozda moz da posluzi za plin ??

 

to je boca od onog gasa sto se pune klime ...

 

Refrigerant_R134a_R410a_R407c_R404a_R22_R12.jpg

Ne moze jer je od tankog lima, pocela bi da bubri na suncu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Stari Roker- Kuhinjska mala boca je sasvim prihvatljivo rešenje i mislim da bi u većem koferu stala bez ikakvog isecanja, ili se varam? A mućkanje, pa par dobrih gurtni, mogu i one sa čičak trakom, to bi rešilo, samo se položi boca na malo sunđera ili nečeg sličnog da može da se nategne i amortizuje malo drmusanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ma reč je o mućkanju gasa unutar boce, koji je u tečnom stanju. Fiksiranje same boce je pljuga da se odradi. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

@Stari Roker- Kuhinjska mala boca je sasvim prihvatljivo rešenje i mislim da bi u većem koferu stala bez ikakvog isecanja, ili se varam? A mućkanje, pa par dobrih gurtni, mogu i one sa čičak trakom, to bi rešilo, samo se položi boca na malo sunđera ili nečeg sličnog da može da se nategne i amortizuje malo drmusanje.

Mislim da bi u maxiu ili u shad 42 ta boca stala bez da se sece ista. Ali,kao sto kaze cika Dule,nije problem da se mrda boca.To se lako pricvrsti. Problem je u muckanju gasa unutar boce jer je boca dosta visoko kad je u tom koferu pa dosta utice na stabilnost motora. To se pogotovo oseti kada je boca polu puna.

E sad,ako bi se neko usudio da je isece i da stavi multi ventil sa strane,onda bi mogao i u unutrasnjost boce da zahefta po neku polu-pregradu koja bi sprecila muckanje tecnosti. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Meni se u stomaku bućka verovatno više. Ako stoji boca horizontalno onda ima više bućke, al to se oseti i prilagodi vožnja, ne može i jare i pare. Kad se oće po gasu, boca napolje i po čorbi. A kako je kod plinskih rezervoara rešeno bućkanje, nemam prestavu o plin prtoblematici al sam mislio da pritisak unutar boce do nekle stabilše talasanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Malo je nezgodno da skidas bocu svaki put kad pozelis da przis po krivinama. Recimo,na 500 km si od kuce,a tebi se jurca. A gde ces sa bocom ako je skines? Najlaksi nacin da se smanji muckanje je taj da se boca drzi stalno puna. Znaci,svaki 50-100 km pumpa i sipanje do cepa. Onda je boca teza,ali nema mesta u boci da se plin mucka levo-desno. Ne znam kako bi izgledalo kada bi se u bocne kofere stavile dve boce od po 5-6l i da se spoje bakarnim cevima. Naravno,da se napravi takva veza da se obe boce pune na jedan multi ventil. Takav sistem bi bio daleko stabilniji na samom motoru. Bezbedniji? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Osnovni razlog ugradnje plina je jeftinija vožnja a sve drugo je u nekom tercijernom planu. Mislio sam kad hoće da se jurca, krene se bez boce il se planira kolko tolko ruta pa natoči boca blagovremeno. Mogu da se napašu boce i u bočne al misim da to već ima previše komplikacija i verovatno je nebezbednije jer svako padanje ide na njih, plus po gradu zbog kačenja. Ima i onih još manjih boca, od 3 i5 kila ako se ne varam. Meni je ovo sa manjom kuhinjskom u velikom koferu najoptimalnije rešenje, da izuzmem što je to mimo propisa. Prvi skuter sam točio na svakih 100 km, drugi na 180, TA na 200, tako da je to dovoljno za gradske uslove gde se i najviše voza i potrošnja najveća, a za put bez boce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa ..niste bas u pravu,boca od 12litra plina,kuhinjska prepravljena,nesmeta i nemucka kad je prazna polu puna itd,kacenje boce je jako vazno da se odradi kako treba,da se boca nebi slucajno otkacila,ti bakarni navoji ne trpe skidanje i vracanje svaki cas,pogotovu sto kad ga jednom stegnes on upresuje vrh creva posle dihtujuce grivne pa svako sledece skidanje cevi i vracanje zna da bude po nekad problematicno...nije to bas tako...

eh sad,ima resenje ali ko hoce da secka rezervoar i da zavari posle rezervoar...... postoje male okrugle boce zapremine 2,2litra,postavljaju se u veci rezervoar naravno i ucvscuju, povezuju medjusobno,okolo njih je benzin i sve je u jednom rezervoaru...nema kofera nema nicega,samo je to malo poskuplja varijanta....i malo trazi vise preciznosti i nesme da bude greske pri montazi..............ali...skupo.......

boce od metana mogu da se nadju,nisu velike,kao manje boce za protiv pozarni aparat,ali teske u pm......bas teske....

rezervoar plina nesme zbog skupljanja unutrasnjeg pritiska nigde ALI BAS NIGDE da bude COSKAST ILI PRAV bez i jedne takve ivice mora da bude..pa je malo i teze to tako napraviti i prilagoditi formu negde da stoji neprimetno uz motorcikl, ja imam dve boce od metana male,staje oko 5,5litra plina u svaku,zgodne za bocno montiranje ali su teske teske...pa sad razmisljam da napravim bocu kakva ce odgovarati da se montira u kofer a da bude oko 12 do 14litra ,da ima sistem za kacenje i dodatni sigurnosni ventil,i dalje zaboravljate da boca nedaj boze prilikom direktnog udesa ide ka napred pravo u vozaca,pa nije bas zgodno montirati je cicak trakama...

i dalje zaboravljate da ako se odvali vuce i plinsku cev sa sobom...kida po instalaciji ramu itd,zato je vazno NAPRAVITI BEZBEDNU TACKU KIDANJA PLINSKE CEVI za nedaj boze..i naravno struju koja ce se otkaciti i samim tim prekinuti otok plina i naravno da boca po mogustvu ima multi ventil da sasm to odradi,

 

jako je bitno da ima i ziroskopski prekidac,kad polegnete motor na zemlju ili vec posle neke tacke obaranja on MORA DA ISKLJUCI DOTOK PLINA IZ BOCE U SISTEM..

bezbednost je na prvom mestu pa sve ostalo.....nebi bilo sve jedno da se smandrljas negde pa da boca odlandara negde levo desno i ubije nekog..ili da plin iz nje curi na sve strane...mora da ostane na mooru,mora da amortizuje udarac kofer i da se on pomeri ali boca nesme nigde.....a i ako krene mora da ostane u koferu bez otoka plina,okruzena plastikom,nikako da zavarnici negde,,,sto znaci da u koferu nesme da bude metalnih delova koji mogu da zavarnice...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Boki, svaka čast, ti si sad ukazao na niz aspekata koje se previđaju u želji za nekim kompromisnim rešenjima i komforom. Ja sam se zaveo za kuhinjskom bocom apropo auta i nekih drugara koji su godinama vozali na tu foru, al svi zaboravljamo onu, krčag ide na vodu....Ti si radio plin na motoru?, pao mi je komp pa ne mogu da iskopam temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tako i treba a ne da mi talasamo ko ja, metem bocu, skinem bocu,... ne ide to tako. Sad sam se setio jednog prijatelja kome se upalila boca na terasi pekući paprike, ostali mu ožiljci i po rukama i licu. Uopšte nije za zezanje. Bokilić, ja slušam tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da ne bude zabune,onaj zuti kofer nije moj! Ja sam jos uvek na benzinu! :moto3:

Takodje mislim da je svaka ugradnja plina u varijanti "uradi sam" prilicno opasna i da bi bez barem nadgledanja strucnog lica (bokilic) ovo bio opasan poduhvat. Sve to moze i da ide i da traje,ali kad dodje do gustog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

pa ..niste bas u pravu,boca od 12litra plina,kuhinjska prepravljena,nesmeta i nemucka kad je prazna polu puna itd,kacenje boce je jako vazno da se odradi kako treba,da se boca nebi slucajno otkacila,ti bakarni navoji ne trpe skidanje i vracanje svaki cas,pogotovu sto kad ga jednom stegnes on upresuje vrh creva posle dihtujuce grivne pa svako sledece skidanje cevi i vracanje zna da bude po nekad problematicno...nije to bas tako...

eh sad,ima resenje ali ko hoce da secka rezervoar i da zavari posle rezervoar...... postoje male okrugle boce zapremine 2,2litra,postavljaju se u veci rezervoar naravno i ucvscuju, povezuju medjusobno,okolo njih je benzin i sve je u jednom rezervoaru...nema kofera nema nicega,samo je to malo poskuplja varijanta....i malo trazi vise preciznosti i nesme da bude greske pri montazi..............ali...skupo.......

boce od metana mogu da se nadju,nisu velike,kao manje boce za protiv pozarni aparat,ali teske u pm......bas teske....

rezervoar plina nesme zbog skupljanja unutrasnjeg pritiska nigde ALI BAS NIGDE da bude COSKAST ILI PRAV bez i jedne takve ivice mora da bude..pa je malo i teze to tako napraviti i prilagoditi formu negde da stoji neprimetno uz motorcikl, ja imam dve boce od metana male,staje oko 5,5litra plina u svaku,zgodne za bocno montiranje ali su teske teske...pa sad razmisljam da napravim bocu kakva ce odgovarati da se montira u kofer a da bude oko 12 do 14litra ,da ima sistem za kacenje i dodatni sigurnosni ventil,i dalje zaboravljate da boca nedaj boze prilikom direktnog udesa ide ka napred pravo u vozaca,pa nije bas zgodno montirati je cicak trakama...

i dalje zaboravljate da ako se odvali vuce i plinsku cev sa sobom...kida po instalaciji ramu itd,zato je vazno NAPRAVITI BEZBEDNU TACKU KIDANJA PLINSKE CEVI za nedaj boze..i naravno struju koja ce se otkaciti i samim tim prekinuti otok plina i naravno da boca po mogustvu ima multi ventil da sasm to odradi,

 

jako je bitno da ima i ziroskopski prekidac,kad polegnete motor na zemlju ili vec posle neke tacke obaranja on MORA DA ISKLJUCI DOTOK PLINA IZ BOCE U SISTEM..

bezbednost je na prvom mestu pa sve ostalo.....nebi bilo sve jedno da se smandrljas negde pa da boca odlandara negde levo desno i ubije nekog..ili da plin iz nje curi na sve strane...mora da ostane na mooru,mora da amortizuje udarac kofer i da se on pomeri ali boca nesme nigde.....a i ako krene mora da ostane u koferu bez otoka plina,okruzena plastikom,nikako da zavarnici negde,,,sto znaci da u koferu nesme da bude metalnih delova koji mogu da zavarnice...

Varijanta sa bocama u benzinu mi se ne svidja, ako pusti negde izduvaće sav benzin po vozaču, nešto kao usavršena verzija molotovljevog koktela. Dva rezervoara jedan pored drugog je bolje. Kofer varijanta meni licno nije opcija, zbog tipova motora koje preferiram znaci samo rezervoar tamo gde mu je i mesto koliki god da je. Kod deltabox rama može iznad mašine da se stavi okrugla boca i omanji benzinski rezervoar a originalnom rezervoaru da se ukloni dno pa da služi kao poklopac, hauba. Kod onih sa ramom u sredini još ako je dupli je mnogo teže, ako budem pravio bice to dvodelni rezervoar kao na WL45 flathedu, leva i desna komora, plinski rezervoar zaobljen benzinski ga preklapa po ivicama i lajsna preko sredine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Drugari, nema me na forumu iz razloga što mi je računar navukao neku bolest pa zajebava.

Dakle ja sam živ i zdrav i nisam odleteo u vazduh (kako su neki pomislili). Uspeo sam da saniram "curenja" na spojevima, a uspeo sam i da malo testiram potrošnju. Dakle koristim još uvek bocu za domaćinstvo u koju sada točim šest litara plina (kolega bajker drži pumpu pa "tankujem" kod njega). Bocu sam "modifikovao" tako što sam sa nje odšrafio mesanganu navrtku (u koju se šrafi ventil) i onda na nju "nalemio" bakarnu cevčicu, tako da sada plin izlazi u tečnom stanu i kada je boca "položena" horizontalno. Bez ove modifikacije ostaje oko 1/3 količine plina koju praktično nije moguće iskoristiti za vožnju.

Sa šest litara plina prelazio sam od 105 do118 km. Za poslednjih 436 pređenih kilometara potrošio sam 24 litara plina, što je 5,5 litara na 100 km. Vozio sam uglavnom sam, po lokalnim putevima i po gradu, sa okačenim bočnim koferima (vojne "manjerke"), a uglavnom pri brzinama 80-120km/h.

Ono što sam do sada utvrdio (i potvrdio) je sledeće:

Motor pri nižim obrtajima bolje povlači, pri srednjim se ponaša slično kao i pri korišćenju benzina, a na visokim obrtajima se malo "muči". Nisam ništa "štelovao" ventil za protok plina već ga koristim u "zatečenom" stanju, a pokušaču da nešto probam i sa tim.

Mislim takođe da bi bilo dobro da se prednji lančanik sa 15 zuba zameni onim od 16.

Što se ekonomije tiče stvari ovako stoje:

Za pređenih sto kilometara na pogon benzinom treba mi 5 litara, što pri ceni od 135 dina iznosi 675 din. Pri korišćenju plina potrošnja je 5,5 litara, što pri ceni od 71,5 dinara po litru iznosi oko 393 din. Razlika (u korist plina) je 282 dinara na sto pređenih kilometara. Godišnje prelazim (na pogon benzinom) 12-15.000 km, pa će mi ovakva razlika u ceni omugućiti bar još 5.000km dopunske vožnje.

S obzirom da sam utvrdio da je ova prepravka donela rezultat, ostaje da se nabavi pogodna boca (10-15 litara zapremine), sa originalnim multi-ventilom i priključkom za "tankovanje", kao i ugradnja svih neophodnih sigurnosnih sistema i uređaja.

A improvizacija sa malom bocom za domaćinstvo i demontiranje i montiranje iste prilikom svakog punjenja je potpuno neprihvatljivo kao trajno rešenje.

 

 

 

 

Promenio član zika56
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Svaka čast, nalazio sam negde po oglasima neko je prodavao kofer za motor sa bocom koja je bila fiksirana kao u autu + pur pena a sa spoljnje strane je bio priključak za punjenje plina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

mic user_popup.png

Postavljeno Danas, 17:34 PM

 

 

Jesi nasao manju bocu?Kakva je krajna varijanta,slike?

Još uvek koristim bocu za domaćinstvo od tri kilograma (ja je punim sa 6,5 litara). Jedino što sam sada postavio i "originalni" priključak za punjenje pa ne moram da skidam bocu, nego jednostavno "tankujem" (kao i kod auta). Ovih dana ću da spojim dve ovakve boce za domaćinstvo i da dobijem rezervoar od oko 13 litara.

Prešao sam (sa TNG) blizu 2.000 km i sve lepo funkcioniše. Problem je što je potrošnja vrlo promenljiva (od 5,4 do 7,8 l). Dosadašnji prosek je oko 6,4l/100. Potrošnja je po pravilu veća kad je vreme hladno, a dešava se da u istom danu i na istoj relaciji razlika bude i dva litra na sto. Verovatno je u pitanju kvalitet plina. Hladan motor teško pali na plin, pa ujutru palim na benzin i odmah prebacim na plin.

Fotografije će da budu kad sve bude "finalizirano".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ako tocis tako malu kolicinu plina,normalna je razlika u potrosnji,sa vecom bocom se to ipak slabije desava,pogotovu ako tocis plin na razlicitim temperaturama,i na razlicitim pumpama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Iz kog razloga se ceo sistem visokog pritiska ne zadrzi u koferu i iz njega izlazi obicno crevo niskog pritiska koje odvodi plin do karba, creva za toplu vodu do isparivaca i 2 zice za elektroventil? Ako treba, plin iz isparivaca moze dodatno da se dogreje prolaskom pored auspuha. Ovakav sisem niskog pritiska bi se prilicno brzo mogao demontirati.

Jedina stvar koja mi se ne dopada kod TNGa na motoru jeste nemogucnost brze i jednostavne demontaze. Kako se, na zalost, najvise vozim u lokalu, mogu da zivim sa relativno malim bocama, ali mi jako tesko pada zauzimanje jedinog prtljaznog prostora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

fibra user_popup.png

Postavljeno Danas, 13:23 PM

 

Iz kog razloga se ceo sistem visokog pritiska ne zadrzi u koferu i iz njega izlazi obicno crevo niskog pritiska koje odvodi plin do karba, creva za toplu vodu do isparivaca i 2 zice za elektroventil? Ako treba, plin iz isparivaca moze dodatno da se dogreje prolaskom pored auspuha. Ovakav sisem niskog pritiska bi se prilicno brzo mogao demontirati.

Jedina stvar koja mi se ne dopada kod TNGa na motoru jeste nemogucnost brze i jednostavne demontaze. Kako se, na zalost, najvise vozim u lokalu, mogu da zivim sa relativno malim bocama, ali mi jako tesko pada zauzimanje jedinog prtljaznog prostora.

Problem je upravo u tome što TNG treba da bude u tečnoj fazi sve do isparivača, a to podrazumeva da do isparivača vlada visoki pritisak. Mogao bi isparivač da se montira i pored samog rezervoara, ali bi to onda podrazumevalo dugačak dovod za grejanje isparivača, debela creva za odvod plina do karburatora, ... . Međutim ne vidim nikakav problem oko montaže relativno tanke bakarne cevi od rezervoara do isparivača.

A što se tiče brze demontaže, ja mogu kod mog motora da demontiram sve za desetak minuta. Bakarna cev se praktično i ne vidi, niti smeta na bilo koji način. Boca može da se ukloni za par minuta.

Poslao sam ti fotografije na e-mail, pa te molim da ih staviš u temu ako je to moguće.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja