Jump to content

Moto Zajednica

Poliranje felni - potrebna elastična sajla

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto mi Đavo (duh ) ne da mira, a felne demontirane, kupio jako lepe paste za poliranje, svrbi me da malo uglancam žičane obruče. Jel ima neko na zajam fleksibilnu sajlu sa slike na pozajmicu da ne istrošim prste. Ima da se kupi, 2.000 Din. no nisam siguran da je upotrebljiva za veća opterećenja pa da čisto probam. Ako neko ima iskustveni savet, dobro došao.

post-6989-0-73319900-1316556640_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sad me svrbe, al će posle da bole. Zato i ne bi uzimo sajlu a da je ne probam predhodno. Ima malo nezgodan položaj žica uz samu ivicu felne i blizu unutrašnjeg ruba, nekako ne mogu da zavučem prst fino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne može drvcetom, koso stoje žice od spolja ka unutra, ukršteno jer je felna za tjubeles gumu, mora prst jer je zaobljen rub, pa onda tu oko žice da se zaplete omča od tkanine. Ima čelična vuna 0000 i ta je najfinija.Hrom jako lepo polira al aluminijum ne znam, uzeću je sutra. Al pasta što sam uzeo neviđeno pravi sjaj tako da osim uklanjanja nekih oštećenja uopšte nema potrebe za bilo kakvim abrazivom. Zato me i svrbi jer dosta lako ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Đuntoslave, koja je pasta u pitanju?

 

Imam sajlu, celu zezalicu, samo ispada glava za alt, mada može da se koristi. Dođi i nosi, ako ti bude odgovaralo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đuntoslave, koja je pasta u pitanju?

 

Imam sajlu, celu zezalicu, samo ispada glava za alt, mada može da se koristi. Dođi i nosi, ako ti bude odgovaralo.

 

 

 

Made in Germany, konačno nešto da nije PRC, da se podsetim kako izgledaju prave vrednosti. Uzeo sam nekoliko pasti za različite materijale i kvazi set četki i u njemu još dve u stiku. Nikad ništa nisam uspeo da ispoliram od metala ničim osim glačanja šmirglom, al izgleda oću sad, a ja kad vidim da nešto dobro ide oću još bolje pa zato tražim ovo elastično crevo. Dobro je da ispada glava za alat a ne ruka.:jee: Dolazim u toku dana do večeras, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala na ponudi za mašinu, mislim da će morati prsti da rade, isuviše ima žica. Točkovi su u žbicanju tako da čim se završe ide glanc. Preliminarno deluje obećavajuće i na aluminijumu, na hrom žicama a i na inoks auapuhu. Biće slika osim ako me trovači ne otruju. I ja sam nestrpljiv.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nismo videli kako je ispolirano?Mogla bi sličica....

 

Konačno zadnja felna doterana. U pitanju je čist ne eloksirani aluminijum koji je najpodložniji atmosferiji, oksidaciji u vidu maglovite patine, galvanskoj koroziji u obliku sitnih kraterčića, naročito oko rupa za žbice. Posao je morao da ide ručno tako da nije bilo moguće dobro pritisnuti površine niti mnogo trljati pa su ostala sitna oštećena, ogrebotine, tragovi kamenčića i "majstorisanja". Nisam se ni trudio da izravnam baš svako oštećenje niti da naoštrim ivice jer nakon prve probe efekat zadovoljava moj kriterijum, sve se sija ko da je niklovano tako da se svi nedostaci zanemare. Održavanje aluminijuma je poželjno i politura koja je korišćena ima i zaštitni efekat neko vreme. Kod istog proizvođača postoji uljni sprej al ga nemam. No, ovako urađen točak se lako održava povremenim lickanjem. Najveći problem sa žičanim točkovima je vezno mesto žbice i obruča jer se tu zadržava voda koja pospešuje agresivnu koroziju. Preporuka je naprskati sprej ulja sa teflonom koji načini zaštitni film.

 

U radu koristio drndalicu samo za neka gruba oštećenja, šmirgla 180,320 pa 400, sve za suvo brušenje. Potom ručno 600,1000,2000,čeličnu vunu 4 x 0 i na kraju namensku pastu za čist aluminijum nanošenu i trljanu magičnom krpom. Inače je šmirgla 600 gruba već ali sam je morao upotrebiti. Uprkos finijoj postepenoj obradi, ostali su jedva vidljivi risevi. Mislim da bi 800 bila puno bolji izbor al je moje cepidlačenje ipak moralo da ustukne pred mukotrpnim poslom.

 

Žbice su bile poprilično zapekle koje čime. Korišćena je namenska pasta za hromirane delove i vrlo lako se sve skine, čak i žuti kamenac. Za ovu rabotu se pertla pokazala nezamenljivom. Sve paste imaju i aktivnu komponentu, tokom rada neka hemija razlaže naslage i sve ubrzo postane ko novo.

 

Čelična vuna je staro pomaglao, sada je ima u 6 finoća, 4 nule je najfinija i daje površinu iznad šmirgle 2000 i nekako lepši sjaj. Sa njom ne treba previše pritiskati jer se napravi neki čudan mat izgled i tek pastom se može ukloniti i to tek sa dosta truda. I aluminijum jako brzo patinira tako da nakon finalnog brušenja što pre treba tretirati pastom. Inače pandam čuvenoj Purol pasti nije ni prići ovim nemačkim usko namenskim.

 

post-6989-0-32145600-1336171340_thumb.jpgpost-6989-0-34295100-1336171342_thumb.jpgpost-6989-0-15332000-1336171345_thumb.jpgpost-6989-0-65883000-1336171348_thumb.jpgpost-6989-0-94031700-1336171350_thumb.jpgpost-6989-0-38209500-1336171353_thumb.jpgpost-6989-0-92384200-1336171354_thumb.jpgpost-6989-0-13547700-1336171461_thumb.jpgpost-6989-0-52280400-1336171463_thumb.jpg

post-6989-0-19000500-1336171455_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hehe, definitivno ti se BMW (makar u delovima) uselio u dnevnu sobu!!! :lol:

 

Nisi normalan, majke mi - na najpozitivniji mogući način :takoje:...

 

 

Svo kućevno zadovoljstvo na gomili.:lol2:

 

post-6989-0-53419200-1336176297_thumb.jpg post-6989-0-98290200-1336198628_thumb.jpg

 

 

PS

@Sev, ajd prepravi naslov teme u recimo "Poliranje žičanih felni", ovako sad ispada ko oglas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bravo majstore,odličan rad :takoje: ...i na vreme urađeno,felna je počinjala da ''cveta''...(najpre se pojave fleke a ako ništa ne preduzimaš postaju krateri koji se posle teško otklanjaju)

 

Hvala. Evo još par sličica načinjenih aparatom. Tačno se vide i nedostaci i moje falširanje pa ću morati još jedan krug u finalu.

 

post-6989-0-09525800-1336204454_thumb.jpgpost-6989-0-25713900-1336204457_thumb.jpgpost-6989-0-17196500-1336204460_thumb.jpgpost-6989-0-29718100-1336204464_thumb.jpg

 

Točkovi su van upotrebe još od kasnog leta. Jeste zadnji izgledao lošije od prednjeg al je zanimljivo da uopšte nisam primetio da nije eloksiran kao prednji, odnosno njegova patina je bila jako slična anodiziranom sloju. Tek kad sam uzeo šmirglu, zaključio sam da je go metal.

 

Problem korozije je naročito izražen kod žičanih felni sa unutrašnjom gumom. Prođe voda pored žbica i ostane između pojasa i obruča i napravi dar mar a spolja se ne vidi ništa. Najbolji lek je novo eloksiranje ali skidanje žbica je vrlo problematično. Na ovom BMW točku praktično nije moguće izbiti žbice bez oštećenja a i ugradnja novih je isto problem jer se konus suzi pa je ovakvo održavanje nužno. Kritična mesta su po obodu felne gde žbica seda al se tu ne zadržava voda dugo a i moguće je povremeno uljenje. Inače je savet ne koristiti WD 40 jer nakon njegovog sasušivanja se formiraju kristalčići koji zadržavaju vlagu. Sprej ulja sa teflonom koji koristim ostavlja suv zaštitni film koji štiti i od atmosferije pored mazajućeg učinka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja