Jump to content

Moto Zajednica

Gasi mi se motor

Recommended Posts

Guest Borko_smorko

Znaci problem je sledeci. Motor normalno pali, radi, fino se ponasa. Posle nekog vremena u voznji se iz cista mira ugasi. To se desava tek kad je zagrejan. NIkada kad je hladan. Pri tome temperatura nikako ne prelazi dozvoljenu granicu, tj. ne pregreva se. Znaci odjednom se ugasi u sred voznje. Kad ga parkiram i odmorim dva minuta pali normalno i ponasa se kao da se nista nije desilo. Ja imam osecaj kao da mi odjednom izgubi dotok goriva ali posto nisam strucnajka rekoh da priupitam vas iskusne bajkere. Napomenuo bih da nije proslo ni hiljadu kilometara od velikog servisa gde je navodno sve sredjeno, tipa ciscenje karburatora, stelovanje, podesavanje. Ako neko ima neku ideju i savet znacilo bi mi. Iskren da budem muka mi je malo od majstora jer cim me vide gledaju kako da me osisaju. Inace motor je Honda Hornet cb600f. Hvala unapred.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Winterthur CH

Najobicniji cep na rezervoaru zna da pravi takve smetnje, on mora imati negde ,,odusak" (ako se to tako zove). Ukoliko je isti zacepljen on napravi vakum u rezervoaru i prekine dotok, sto dovodi (logicno) do gasenja motora. Tih par minuta pauze mu pruze dovoljno vremena da udahne i uzme vazduh u rezervoar pa ga nakon toga normalno upalis i vozis par km. Nadam se da je bas ovaj bezazleni problem kod tebe, pozdrav ;).

Da jos sam zaboravio reci da ces to najlakse proveriti tako sto ces sledeci put kad ti se ugasi prislonitu uvo ili uho (sta ko vec ima), u neposrednu blizinu cepa i odvrnuti ga polako, ako cujes zvuk uvlacenja vazduha u rezervoar onda je problem resen  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

1.kada ti se ugasi motor,kada probas odmah posle toga da ga zaverglas,dali normalno vergla,ili ide malo teze?

2.kazes ni hiljadu kilometara,da li se od tog servisa stalno ovako ponasa?

3.sta su sve tacno podesavali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Kad se ugasi normalno vergla dok ne oslabi akumulator. Ali kad odstoji kasnije kao da nista nije bilo. Nemogu da ustanovim nikakvu pravilnost. Nekada moze da ide koliko oces nekada se ugasi veoma brzo. Servis je kostao 220 eura i trebalo je da je zamenjeno sve sto nije valjalo. U svakom slucaju taj majstor vise nece videti moj motor ali ga ipak necu imenovati. Svejedno hvala na savetima. Sledece nedelje cu da oteram motor kod majstora (ovaj put nekog boljeg) pa ce valjda naci sta je u pitanju. Nadam se samo da nije nista ozbiljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Nemoras bas da zuris sa zakljuckom da je greska do majstora, mozda se ispostavi da je ipak neka banalna stvar u pitanju. Jedino ako ima jos nekih zamerki izuzev ovog problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Pa bilo je tu jos mnogo zamerki ali nema veze. Sustina price je da je motora sve vise, majstori ne mogu da postignu, a i malo je onih pravih. I svi su kao majstori i kao sve znaju. Ako nekog bas zanima reci cu mu na private.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

probaj da proveriš da li ima varnicu posle tog gašenja.

 

kad izgubi dotok goriva onda počne malo da štuca, zeza i onda se ugasi. ako se ugasi odjednom i iznenada onda je verovatno struja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Pre ce biti da stuca. Stucne koji put pa se ugasi. Imao sam novu manifestaciju. Pustim motor da radi i kad je dostigao radnu temperaturu pocnem ja malo da ga turiram. I odvrnem ga jedno do 11000 i iz njega izadje boga oca crnog dima. Oblak. Medjutim kad se to razgrnulo vise se nije desavalo cak i na vecim obrtajima. Kao da je imao neki cep. Pojma nemam totalni sam laik. Uglavnom vise se nije gasio. Videcemo. Dacu mu jos koji dan. Uglanom sada nema uopste dima iz auspuha. Nisam pametan. Bice valjda neki majstor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Da on njemu nije presuo ulja.Da li si proveravao nivo ulja?Ne mora da bude,al pade mi na pamet kada si spomenuo crni oblak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Da on njemu nije presuo ulja.Da li si proveravao nivo ulja?Ne mora da bude,al pade mi na pamet kada si spomenuo crni oblak.

 

Pre ce da "bidne" da je taj crni oblak zbog goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja