Jump to content

Moto Zajednica

Sudar Put Perlez - Titel 16.8.2011.

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Juce oko 17h na izlazu iz Perleza u pravcu Titela i posle zadnje krivine otvara se izuzetno pregledan put sa jako dugim praznim pravcem iz suprotnog smera i pocinjem da preticem kolonu koja se kretala oko 50-60km/h(izlazili smo iz naseljenog mesta pa smo svi sporo vozili). Kolonu su cinili beli Opel cini mi se Corsa, crni Mecedes kabriolet stranih tabli, kamion sa drvima i Mercedes A klase koji u pocetnom trenutku nije bio vidljiv od kamiona. Prestizem Korsu nakon cega me kabriolet naglo sece i ubacuje se takodje u preticanje. Nista iskuliram nisam mu ni svirao, malo prikocim da malo odmakne i nastavljam da obilazim kamio za njim. U trenutku kad smo obisli kamion i skoro poceli da preticemo Mercedes A klase, vozac Mercedesa A klase naglo skrece levo u pravcu nekog zemljanog puta, bez migavca, kabriolet blago skrece u levo i naglo koci punom i ukopava se maltene i mestu omasivsi tim manervom za dlaku A klasu, ja takodje kocim koliko mogu ali svojim epohalnim kocnicama na KLEu ne uspevam da se zaustavim na vreme, udaram u kabriolet i padam sa motora. Kabriolet nisam mogao da izbegnem jer je sa leve strane bila strmina jer je put uradjen na nasipu a sa desne strane kamion, a cak i da nije bila takva postavka pitanje je da li bi stigao da odreagujem jer se sve dogodilo munjevito i neocekivano. U nastavku kontam da sam na zemlji, da me bole noge, rebra i kuk sa desne strane i da vicem da pamte table A klase koja je nakon incidenta malo zastala i nakon minut dva punim gasom nestaje na zemljanom putu u nepoznatom pravcu. Par iz kabrioleta je bio suvise uspanicen i uplasen i nisu bacili pogled na tablice A klase, sve sto sada znam da ima stare ZR table i da je tamnije boje, cini mi se crne. Pored kabrioleta na licu mesta je stao privremeno kamion koji je naknadno otisao jer je vozac opela rekao da ce ostati kao svedok pa da ne zadrzavamo coveka za dzabe.

U medjuvremenu dok sam cekao policiju i hitnu pomoc stao je i par u maskirnim pantalonama i koznim jaknama na kruzeru, da vide da li sam ok i da li mogu da pomognu, i ovom prilikom bih zeleo jos jednom da ih pozdravim i da im se zahvalim na kolegijalnosti.

Sled dogadjaja: prvo dolazi hitna pomoc iz Zrenjanina pa tek onda saobracajna policija. Ostavljam policiji dokumenta i odvoze me u urgentni u Zrenjanin. U Zrenjaninu su me ovlas pogledali i uzeli krv za uzorak. Ono sto me je jako zacudilo je to da iako je bilo mozda desetak ljudi u cekaonici, sto je blago receno prazno za beogradski urgentni, zaposleni su bili izrazito nezaintereso i nadrndani. Covek koji me je malo zamazao hidrogenom se cak izdrao na mene jer mu nisam u startu odgovorio na pitanje jer sam vec diktirao podatke drugom koji je popunjavao zapisnik! Sva sreca pa nisam bio teze povredjen inace bi mi preselo setanje od saltera do saltera i trazenje istih. No snimili su mi skocni zglob desne noge i kuk, kolena(koja me sad najvise i bole) nisu ni pogledali, uzeli krv, dali otpusnu listu ili neki sl papir i poslali kuci. U medjuvremenu sam popunio policijski zapisnik. Nakon svega toga sacekao sam starijeg brata sa kombijem, otisli smo u policijsku stanicu po dokumenta posto patrola koja mi je uzela dokumenta na licu mesta nije bila ista koja je dosla u urgentni, a zatim nazad u Perlez po motor. Nesto posle 22h smo pokupili motor i nazad za BG.

Posto je bio mrak nisam najbolje video sta je sve motoru, znam da su mogli da ga guraju do kombija bez problema, da su kofer i vizir pukli skroz(manje bitno) sto sam video dok sam lezao na licu, i ono mi je brat rekao da mi je prednja maska pukla i nesto oko i na instrument tabli, da je zadnja kocnica usla u dekl motora i da je otpalo staklo sa jednog migavca. Ostale detalje ne znam jer nisam mogao lepo da vidim motor.

Posledice: crvenilo na donjim desnim rebrima koje me u principu ne boli, manja oderotina na desnom kuku i desnom skocnom zglobu, ubijen i raspukla koza na malom prstu na desnoj nozi i ono najgore veliki bol u predelu donjeg dela kolena. Na kolenima takodje imam oderotine ali ne od asfalta vec od pantalona, tako da na najvecem delu udarene povrsine imam tanku, takodje mi se taj donji deo kolena ispupcio, ali ono sto mi zaista prestavlja problem je sto me strasno bole kad pokusam da ih savijem, a pogotovo kad to probam da uradim pod opterecenjem(silazak uz/niz stepenice). Mogu da hodam i dok ne savijam noge cak me i ne boli nesto(osecam vrucinu samo) medjutim svako savijanje u kolenu je bolno iskustvo tako da jedva cekam da zavrsim sa poslov i da legnem kuci.

Oprema: Kaciga kojoj za divno cudo nije nista, jakna i rukavice sa svim protektorima, obicne pantalone i patike za trcanje. Pantalone za motor sam usvinjio za vikend na Grzi i nisam stigao da ih operem a cizme ni sam ne znam zasto nisam obuo, valjda sam hteo posle puta da idem da se istrcim a nisam imao mesta u koferu. Patike su malo ostecene, zagrebane na mrezici kod malog prsta koji je prosao mnogo gore od njih, a pantalone su malo iscepane na kolenima.

 

 

Ako neko od clanova zivi u blizini mesta udesa i kojim slucajem ima neku informaciju o pomenutom kratkom Mercedesu bio bih mu veoma zahvalan da ih podeli samnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

leb ti razeni... citam i ko da mene boli... ali opet super je sto ti sada sam i to opsirno pises :)

 

sto se tice A klase... siguran sam da ih nema bas puno u toj boji i sa starim tablicama u ZR... tako da sam siguran da ce se javiti vec neko... ako ne... daj se u potragu preko murije... bar oni ovo mogu laganica da izvuku ako ih pritisnes ...

 

ps. noge me bole zbog tvog pada kad se samo setim da vozim u onim maskirnim buvljakusama... mora dobra oprema pa sve ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

E u P.... M....... !! >:( A onako smo dobro peglali po Kucaju.

 

Jadno, veoma jadno je kad govance pobegne. Samo ne zna da ne moze daleko !!

 

 

Idi na dodatni pregled kolena, nije za zajebanciju, i zovi ako nesto treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

E baš što Rade kaže u PM !

 

Govedo seljačko u usta ga jeb"piiiip"....

 

 

Ako na neki način možemo pomoći javi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Taj na stranim tablama je neko od preprodavaca u Zr.

Nece ga biti tesko naci jer je posao pukao pa ih ne radi puno.

Svi nabavljaju u NS kola u cariskoj zoni. Najverovatnije postoji papirologija tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

sto se tice A klase... siguran sam da ih nema bas puno u toj boji i sa starim tablicama u ZR... tako da sam siguran da ce se javiti vec neko... ako ne... daj se u potragu preko murije... bar oni ovo mogu laganica da izvuku ako ih pritisnes ...

Ma i ja tako razmisljam...polako videcemo vec.

 

Taj na stranim tablama je neko od preprodavaca u Zr.

Nece ga biti tesko naci jer je posao pukao pa ih ne radi puno.

Svi nabavljaju u NS kola u cariskoj zoni. Najverovatnije postoji papirologija tamo.

Na stranim tablama je bio kabriolet koji je prestizao ispred mene. Vozio ga je covek oko 50+ godina cudno je pricao srpski, tecno ali sa teskim naglaskom(slicno nasem kralju samo mnogo bolje :lol: ) i vidi se da je stranac, dok je njegova saputnica pricala dobro. Inace ljudi su bili skroz korektni, sem sto su se u startu uspanicili pa nisu videli table A klase, sacekali su uvidjaj i generalno ispali skroz ok koliko je to vec bilo moguce u datim okolnostima i zaista nemam interesa da ih trazim sem eventualno da sednem na kafu pa da se za promenu vidimo u nekim prijatnijim okolnostima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Trebalo je da nekoga prosto nateras da ode za A klasom i zapise broj. Verujem da si bio u velikom problemu i bolovima, a tada glava kuva. Izgleda da nema kuliranja nego gas i begati od automobila. Jeste, taj put od Perleza je fantastican i dusu dao za razgledanje i blejanje, ali vidis, debila i stoke ima kolko oces.

 

Pozdrav i zelim ti da se brzo oporavis ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Stvarno mi je zao to sto ti se desilo :staa: , neznam sta da ti kazem, osim sto cu gledati da nadjem tu A klasu >:( , inace sam iz Titela i ako mogu nekako da ti pomognem ti reci!!! Pozdrav i da se brzo oporavis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Imas srece sto u Zrenjaninu nema puno Mercedesa A klase,a jos manje ih je u tamnim bojama. Javim ti brojeve tablica za svakog jednog koji vidim (mada ih nema puno kao sto rekoh,mozda 2-3 u tamnim bojama) :takoje:

 

Inace moram ti se izviniti zbog stoke u urgentnom koja je sposobna samo da se svalera u trecoj smeni.. Totalno su neprofesionalni,nesposobni,nezainteresovani i neljubazni sto sam nekoliko puta osetio i na svojoj kozi. Ti si jos dobro i prosao,mene je sa izlomljenom levom sakom pregledao i stavljao gips pijan (ponavljam pijan) doktor i zbog istog sam morao tri puta da idem na skidanje i ponovno stavljanje gipsa sto je rezultovalo ukrivo sraslom koskom u saci.. Cekanje po par sati jer je "doktor u operacionoj sali",a isti sredjuje svoje poslove u gradu,medicinske sestre koje rade na salterima svaki dan imaju PMS i izrazeno su nervozne kada ih prekines u Solitaire-u ili zatrazis bilo kakvu informaciju,doktori koji primaju ljude preko reda koji nisu prioritet na urgentnom (minorne povrede) u zamenu za poklon... Sta da ti kazem...

 

Srecan i brz oporavak ti zelim :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Kolena ce proci verovatno kroz nedelju dana...

 

Tako sam i ja mislio da ce me skocni zglob od pada proci za nedelju - dve a vec je peta nedelja od kako sam pao s motora i zglob me josh uvek boli... Mada ja nisam isao kod doktora...

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Zelim ti brz oporavak tebi i tvom motoru. Zanima me sta i da nadjes tog sa A klasom, sta bi radio?

 

 

Ti baš voliš da :cackanje: ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Zelim ti brz oporavak tebi i tvom motoru. Zanima me sta i da nadjes tog sa A klasom, sta bi radio?

Pa za pocetak ako nadju tog sa A klasom on bi po recima policajca iz stanice trebao da bude odgovoran za udes a onda bih mogao da naplatim materijalnu stetu od njegovog osiguranja sto bi vec bilo nesto. Ovako ako se ne pronadje vodice se kao NN lice i jedino sto mi preostaje je da potrazujem novac iz nekog fonda koji svi uplacujemo prilikom registracije na konto povreda koje se vode kao lake i cak i ako uspem nekim cudom da izvucem nesto iz tog fonda to svakako nece biti neka suma. Naravno sve sto sam napisao su samo reci policajca iz stanice u Zrenjaninu i pitanje je na sta ce da lici krajnji zapisnik jer iako imamo svedoke i sve price se slazu koliko sam upucen, ja ipak jesam udario kabriolet odpozadi a opet kabriolet je uspeo da za dlaku izbegne A klasu tako da tu nema kontakta ili i ako ima u pitanju je ogrebotina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Bas sam zato i pitao jer se bojim da na kraju ne bude sve tvoja krivica bas zbog tog udarca odpozadi. Verujem da ces ga naci i bar na neki nacin uspeti neku stetu da naplatis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Zelim ti brz oporavak tebi i tvom motoru. Zanima me sta i da nadjes tog sa A klasom, sta bi radio?

 

 

Ti baš voliš da :cackanje: ....

 

Sta sam bre lose rekao????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Zelim ti brz oporavak tebi i tvom motoru. Zanima me sta i da nadjes tog sa A klasom, sta bi radio?

Pa za pocetak ako nadju tog sa A klasom on bi po recima policajca iz stanice trebao da bude odgovoran za udes a onda bih mogao da naplatim materijalnu stetu od njegovog osiguranja sto bi vec bilo nesto. Ovako ako se ne pronadje vodice se kao NN lice i jedino sto mi preostaje je da potrazujem novac iz nekog fonda koji svi uplacujemo prilikom registracije na konto povreda koje se vode kao lake i cak i ako uspem nekim cudom da izvucem nesto iz tog fonda to svakako nece biti neka suma. Naravno sve sto sam napisao su samo reci policajca iz stanice u Zrenjaninu i pitanje je na sta ce da lici krajnji zapisnik jer iako imamo svedoke i sve price se slazu koliko sam upucen, ja ipak jesam udario kabriolet odpozadi a opet kabriolet je uspeo da za dlaku izbegne A klasu tako da tu nema kontakta ili i ako ima u pitanju je ogrebotina.

 

 

Kontaktiraj Majstor Kvarishu s foruma...On je naplatio shtetu preko tog fonda....Znam da mu je shteta na motoru bila kriv korman (koji je odmah ispravio o prvu banderu), a da je od telesnih povreda imao modricu na ruci...ako me secanje dobro sluzi dobio je 120 000 dinara....

Dodushe on je angazovao advokata, takodje momak s foruma...U svakom sluchaju kontaktiraj Kvarishu, moze da ti pomogne s informacijama....

 

Zelim ti brz oporavak i povratak u sedlo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

E, bre Rolle, bas nemas srece, jbg... Sad si se pridruzio ranjenicima sa Grze! ;)

 

Ajde da se sto pre oporavis i odmah na :moto3:!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

uf .. čitam i sav sam se naježio.

Mrzim to parče puta između Perleza i Titela.

Uzak, vrludav, stalno ima nekih kamiona, traktora, zaprega, baš treba dobro paziti kad se ide tuda.

Mnogi se tu zaleću kolima, a pošto je dosta neravan put pogube se neiskusni kad počne da ih baca tamo-vamo, pa bude često sranja.

U principu si i dobro prošao, kako je moglo biti. Želim ti brz oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Zelim ti brz oporavak tebi i tvom motoru. Zanima me sta i da nadjes tog sa A klasom, sta bi radio?

 

 

Ti baš voliš da :cackanje: ....

 

Sta sam bre lose rekao????

 

 

Mislio sam aludiraš na linč....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Krupnija ostecenja na motoru:

 

NBSLk_img20110817001.jpg

 

dpPVU_img20110817002.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

vWJe9_img20110817003.jpg

 

lstaZ_img20110817004.jpg

 

Cak nije ni toliko strasno. Pored deklla, prednjeg dela i kofera dobro je izgreban i crashbar sa leve strane ali to mu je svakako posao i lako cemo ga zamazati ponovo tako da mi je bilo bezveze da to slikam. Ostatak mehanike bi trebalo da bude uredu sto je odlicna ali jos uvek ne proverena vest.

Edit: zaboravih - desni retrovizor je takodje uvijen u perecu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ma bitno je da si ti dobro, motor ce se lako srediti :) .

 

Crash bar je odlicno odradio svoj posao, ali ipak provjeri kakvo je stanje rama na tackama gdje se crash bar kopca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Sinoc sam pricao sa deckom koji je sve to video i koji ce tebi biti svedok, inace moj jako dobar drug (skolski)!!! Pozdrav i da nam se brzo oporavis :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja