Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Speed je slabasan motor, kako po pitanju masine, tako i po pitanju ostalog. Jedino resenje je novi model, ali to vec nije za ovu temu.

 

 

Ne bih se baš složio,vozio sam ga skoro dve sezone 150cc i tačno je menjao zvuk i snagu kako je kilometraža odmicala ja sam pratio drugara na jačem motoru bez problema,ali mu jeste falilo malo snage na otvorenom mada ne drastično,e sad dal je moj primerak bio mnogo dobar ne znam......ništa se na tom motoru nije pokvarilo ni odvrnulo za nekih 8000km što nije slučaj sa motorom koga sada vozim.

E sada kad bi kinezi grunuli recimo 250cc u njega možda bi se i on raspadao i ne bi više bio tako dobar.Taman su mu ova dva motora 125-150cc za njegovu konstrukciju koja upšte nije slabašna to govorim iz iskustva u vožnji rupe više puta zabadane jako i duboko,gradska vožnja,ivičnjaci,otvoren put,makadamski itd.

Šta reći speed je pre svega jedan dobro odmeren gradski bajk vrlo dobro izbalansiran a momci iz ove teme su dokazali i da je sposoban i za prava putešetvija,pri tom iako izgleda samo "naparfemisano" u suštini je to jedan savim dobar i kvalitetan motor. :care:

 

Al se israh :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Slazem se sa tobom, zilav je to motor, mislio sam u drugom smislu

Motor napravljen da bude jeftin, i na nacin da taman ispunjava zahteve. Jaci agregat bi vec potegao neka druga pitanja koji u trenutnom stanju modela testirao granice.

 

Uostalom uporedi YBR 125 i YBR 250. Otprilike su to razlike koje bi trebale da budu (jaci ram, zadnja viljuska, amortizeri napred (ne znam za nazad), kocnice, siri tocak i guma)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Slazem se sa tobom, zilav je to motor, mislio sam u drugom smislu

Motor napravljen da bude jeftin, i na nacin da taman ispunjava zahteve. Jaci agregat bi vec potegao neka druga pitanja koji u trenutnom stanju modela testirao granice.

 

Uostalom uporedi YBR 125 i YBR 250. Otprilike su to razlike koje bi trebale da budu (jaci ram, zadnja viljuska, amortizeri napred (ne znam za nazad), kocnice, siri tocak i guma)

 

 

Slažem se, to sam upravo i imao na umu jači agregat bi morala da prati i adekvatna konstrukcija rama bolji kvalitet komponenti a to bi se odrazilo na cenu motocikla.

 

Tako neka ipak ostane on u ovim granicama kubikaže, sasvim pouzdan i upotrebljiv motor. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Pošto se danas malo izvozah, nekih 150 km, da podelim utiske.

 

Da kažemo da je vožnja 2/3 otvoren put, 1/3 grad.

 

Moji utisci su da je motor lagan za vožnju, krstareća brzina je po meni 70-75, nedostaje mu snage za obilazak npr šlepera, koji ide 60-65, tj treba solidna dužina puta da se obidje. Danas sam morao da se zalećem 3 puta da bih ga obišao. Šta da se radi, kamiondžija ispred mene je vozio neku telad, krave ili nešto što je baš tako mirisalo, ako se može reći da miriše. Ovim putem se izvinjavam kolegi na motoru koji mi je išao u susret, pa se mimoidjosmo kod kabine kamiona, u njegovoj traci.

Maksimalna brzina je nešto preko 100, mada sam to možda dostigao 2 puta do sada uopšte.

 

Pozicija sedenja je dobra za kontrolu motora, ali što se tiče vetra i nije baš, iako imam neki vizir. Takodje, sedište mu je solidno tvrdo, pogotovu ako se vozi više od 45 min, mada je o tome već bilo reči.

 

Sve u svemu, ja se fino vozim, sa malom potrošnjom, ne preterano brzo, što mi u principu i nije problem.

Motor mislim da nije za auutoput, jer je spor, za grad je taman, za magistralu može da prodje, ako se izuzmu nervozni vozači pikapova i kombija koji žele da te preskoče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Da, tu je odvratan put...jos plus ulje, mogu misliti... Steta. Pa probaj da nazoves mass company, mozda im ostalo tih delova, mada kako posluju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Nadjoh ovo na internetu http://www.keeway.hu/katalog.php Katalog delova u excelu sa cenama koliko sam shvatio. Ima slika sa brojevima delova, pa se ni ne mora znati madjarski u principu- ako nekom nesto treba. Ja gledam za sebe ovaj deo na kom imam pukotinu- desnu deklu, ali nije mi bas najjasnije da li se ona prodaje, pa ako neko spika madjarski, pomoc je dobrodosla ;)

 

Kolko kontam, to je 6. slika i to se zove KUPLUNG FEDÉL. Jel tako? Na engleski mi to prevede kao pedestal plate sto nema bas smisla.

 

Ili je to sledeca slika i to se zove JOBB FOGATTYÚSHÁZ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Nesto i nisam odusevljen sa novim kiwijem, narocito su mi ruzni far i cajgeri a i RKS-u jos stavili dobos kao napredno resenje. Evo sta se meni svidja mada ima isti far, ali zato 3 diska i 250ccm. Ne pise na njemu Kiwi ali posmatrajuci izgled komponenti sticem utisak da je to original speed samo sa vecom kubikazom. Inace proizvodi se u vise zemalja pod razlicitim imenom: Loncin LX250-7, SNS-250 Jedi, Zipp Nitro 250, Альфамото Tornado 250, Minsk C4 250, Hamachi MSL25o.

 

Evo linka za slike i tehnicke karakteristike: http://mocinrider.wordpress.com/2010/12/06/loncin-jedi-lx250-7/

 

Ne vidim da su mu nesto posebno ojacali sasiju osim zadnje viljuske i treceg diska, iako mu je kubikaza duplo veca od speeda. Ja mislim kad bi stavio taj agregat na moju sasiju da bi se slatko navozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ovo nije novi speed. Ovo su novi modeli koje je keeway izbacio. Ima i novi speed, ali ne znam za koja trzista. Bila je slika pre mnogo strana, samo je bio malo stilizovan. Ovo ima kao neki streetfighter look- na to su isli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Da pitam nesto glupo! Mogu li na felne od spida da se namontiraju tubeles gume? Planiram da stavim Metzeler

i napred i nazad, pa me interesuje da li moram da turam i unutrasnje ili mogu da vozim bez njih?

 

Drugo pitanje se odnosi na njegov fabricki alarm koji moram da kupim naknadno, jer ne spada u standardnu opremu.

Znam da ima izvod za instalaciju i da treba samo da se prikljuci ali ipak me kopka da li je to dovoljno ili mora da se instalira jos neka sitnica da bi pravilno funkcionisao? Jel on predvidjen samo da se dere ili ima i funkciju blokade motora? Jel bese u njemu ima i opcija daljinskog paljenja ili sam nesto prebacio? Ajde ko je montirao, neka mi odgovori ako ga ne mrzi kako je zadovoljan sa tom kineskom elektronikom i jel savetuje da ugradjujem ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pitao ja vulkanizera za tubeless i rekao mi je da felna nema taj neki rub koji treba da ima za tubeless, ali kaze da moze da proba da stavi ventil, pa je lako staviti unutrasnju ako negde bude pustala. Za alarm nisam informisan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Ja montirao alarm. Ide na fabrički džek, sa malom doradom.

Od opcija ima:

- blokadu motora, aktivira se samo kada alarm svira.

- trepću migavci

- šok senzor koji se podešava, ima 5 nivoa.

- daljinsko paljenje, ovo kod mene nema neku funkciju, osim kada se neki drugar zabulji u motor, najbolje npr tu kod agregata, pa onda ga zaverglam i upalim iz daljine :moto3:

- led diodu koju sam ugradio u instrument tablu, čak se slaže sa bojom motora, plava :D

- kada se skine kontakt posle par trenutaka te opominje da aktiviraš alarm.

Ima još neke funkcije koje meni nisu zanimljive.

 

Sve u svemu zadovoljan sam spravom, jednostavno se ugradjuje, radi korektno. Osetljivost je dobra, npr, ako se polako fuzister spusti ništa se ne dešava, ali ako se spusti normalno i kada klikne, tada se alarm već aktivira.

Kada se pomera motor bez bilo kakvog udarca, ne aktivira se, ali čim se malo udari, npr kao čvrga aktivira se. Ne aktivira se od kamiona u prolazu koji je bez auspuha ili onih ''sportskih'' izduva.

 

Sirena je strašno glasna, toliko da mi je ponekad trulo da ga aktiviram noću, kada ga parkiram, zbog komšija i njihvoh saksija :D

 

Mislim da je ovaj alarm + cerada + možda neka sajla dovoljna zaštita.

Mada može i cerada i sajla da se kompenzuju sa nekom tandžarom. :D

Ako nekog nešto još zanima, neka slobono pita.

 

Pozdrav.

 

Bane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Hvala momci, znaci kad budem menjao spoljne gume stavljam i unutrasnje i ne razmisljam dal ce da ispustaju. E Bane oko alarma mi jos nesto nije jasno.

 

- Kakva je to mala dorada koju pominjes i na sta se odnosi?

- Kad ga palis daljinski, jel kljuc mora da bude u bravi i ukljucen kontakt ili palis bez kontakta ?

- Mora li da se stavi led dioda zbog pravilnog funkcionisanja ili si ti turio iz fazona?

- Jel alarm ima svoju sirenu ili koristi sirenu od motora?

- Kazes da te opominje cim iskljucis kontakt, jel te opomene jedanput, dvaput ili ti zvoca sve dok ne aktiviras alarm? Ja ga danju ne bih ni koristio, uglavnom mi treba za preko noci.

 

Citao sam kako si se namucio oko postavljanja diode na tablu, pa se mislim ako mi nije neophodna ne bih je ni stavljao. A i da ne otkrivam polozaj, ne mora da se vidi. Nadam se da nisam mnogo dosadan sa pitanjima ali stvarno me interesuje. Inace kod mene u servisu nemaju trenutno, narucili su pa cekam da im stigne i da mi kazu kolika je cena. Ne zurim, ionako mi je istekla registracija a ako bude lose vreme necu ni da ga registrujem do marta, aprila. Taman da pocnu da dele nove tablice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ima nas puno koji imaju speed-a, kul, bas mi drago... Ja sam na mom stavio letos alarm - 30E. Samo voleo bi da je vise osetljiv na udarce, ali ok je, sluzi. Sad cekam lepse vreme pa da kupim ulje i svecicu pa da uradim sam servis na 2500km. Za ovih 2500km jedino mi je iskocio osigurac, a on je nesto smesno, do 10dinara.

 

panto - sto se tice alarma, kad ga palis sa daljinskim ne mora kontakt, samo pritisnes dva puta dugmeto, hehe. Alarm ima svoju sirenu ispod sedista se ugradjuje, bez sedista je bas glasna odzvanjaju usi, ali kada se stavi sediste dosta je smanjen zvuk. Kada cackas malo motor kao opomenu pisne jednom, a ako ga jace diras onda pisti nekih 10-15 sekundi.

 

Jedino me zanima gde se steluju ventili i kako se steluju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Hvala momci, znaci kad budem menjao spoljne gume stavljam i unutrasnje i ne razmisljam dal ce da ispustaju. E Bane oko alarma mi jos nesto nije jasno.

 

- Kakva je to mala dorada koju pominjes i na sta se odnosi?

- Kad ga palis daljinski, jel kljuc mora da bude u bravi i ukljucen kontakt ili palis bez kontakta ?

- Mora li da se stavi led dioda zbog pravilnog funkcionisanja ili si ti turio iz fazona?

- Jel alarm ima svoju sirenu ili koristi sirenu od motora?

- Kazes da te opominje cim iskljucis kontakt, jel te opomene jedanput, dvaput ili ti zvoca sve dok ne aktiviras alarm? Ja ga danju ne bih ni koristio, uglavnom mi treba za preko noci.

 

Citao sam kako si se namucio oko postavljanja diode na tablu, pa se mislim ako mi nije neophodna ne bih je ni stavljao. A i da ne otkrivam polozaj, ne mora da se vidi. Nadam se da nisam mnogo dosadan sa pitanjima ali stvarno me interesuje. Inace kod mene u servisu nemaju trenutno, narucili su pa cekam da im stigne i da mi kazu kolika je cena. Ne zurim, ionako mi je istekla registracija a ako bude lose vreme necu ni da ga registrujem do marta, aprila. Taman da pocnu da dele nove tablice

Pozdrav!

 

Evo odgovora:

- Na ovom alarmu sam morao da dodam rele da bi blokada motora radila kako treba. Nije nikakva filozofija. Ako bude trebala pomoc tu sam.

- Kada se pali preko daljinca ne mora kljuc da bude u bravi niti na kontaktu.

- LED dioda ne mora da se ugradjuje, alarm radi normalno bez nje, ali meni je odgovarala, jer kada stavim motor ispred garaze, kroz prozorce u mraku lakse opazim da je motor tu, na mestu gde sam stavio diodu svetli za sve pare. Mislim da je ok da stoji dioda na instrument tabili, jer onaj ko se razmishlja da li da napada motor dioda moze da ga odbije od pokusaja.

- Sirena je posebna, ide uz alarm, opet da naglasim da je glasna za sve pare, iako stoji ispod sedista ali okrenuta tako da gleda ka spolja, ali ne da se navodnjava, mada moze da se napravi i fora da svira i fabricka sirena, ali mislim da bi tada motor cuo i pentagon da svira. :takoje:

- Upozori te da aktiviras alarm par sekundi posle skidanja kontakta, mislim da je oko 5 sekundi, tako shto tri puta kratko bipne.

 

Zaboravih da napishem da ima lako i tezi sok, tj na prvi udarac zapisti 5 puta, ali ako se po prestanku pistanja udari motor u roku od milsim 15ak sekundi onda svira 30 sekundi neprestalno :zbunjen:

 

Nema frke, pitaj sve sto te zanima, sto vazi i za ostale. :aha:

 

E da, posto mi se ponekad desi da mi ostane ukljucen migavac, namestio sam pistalicu. :jee: Testirao sam je ali kratko, hladno beshe tih dana, ali i klizavo cini mi se kao korisna stvar, iz dva razloga, PRVO cujes da ti je ostao migavac, pa umanjujes sansu da nekome govorish jedno a radish drugo i DRUGO, kada je leto i otvoreni prozori na automobilima, mislim da ce kolege na 4 tocka cuti pistanje, pa mozda malo vishe obratiti na motor koji skrece blizu njih.

 

 

Pozdrav.

Bane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja