Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

ma prebrisao sam ali se ne vidi... a nepostoji zadnji lanzanik veci od 55 zubca :(

 

 

 

Ja mislim da ti nas već zezaš, bar se nadam da je tako ;)

 

Evo kratkog uputstva šta treba da uradiš da bi utvrdio broj zubaca na tvom lančaniku:

 

1.- Odeš do motora

2.- Čučneš pored motora sa leve strane jer su tu lanac i lančanici

3.- Skineš onaj plastični poklopac koji štiti prednji lančanik

4.- I prebrojiš zubce (crvenim kružićima obeleženi na slici)

 

5.- Isti postupak je i za zadnji lančanik

 

 

Znači ne treba ništa da brišeš i tražiš gde piše već ih jednostavno prebrojiš 0namigivanje.gif

 

post-2216-0-89785000-1328361924_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А пази, на неким ланчаницима постоји и утиснит број зубаца и тип ланца за који одговарају, па не мора ни да се броји.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Procitao sam celu tamu i veoma se malo govori o sprint pulseru 125.(izvinite ako grezim, nov sam na forumu).Naime najvise me interesuje kolika je cena novog? i kakva su iskustva u samoj voznju motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Nema tu mnogo da se govori o njemu.Sve je isto kao i 200 cc samo je malo slabiji.Sto se cene tice,stvarno ne bih znao da ti kazem.Nazovi masstehnic pa pitaj .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Gde mogu da se nadju delovi za qm 200 treba mi mehanizam alnasera a dobro bi mi doslo i servisno uputstvo,nasao sam ovde na portugalskom al nista nerazumem.

Ne bih da ga rasturam a da posle nemogu da nadjem delove.Ako ko zna neka javlja,Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Gde mogu da se nadju delovi za qm 200 treba mi mehanizam alnasera a dobro bi mi doslo i servisno uputstvo,nasao sam ovde na portugalskom al nista nerazumem.

Ne bih da ga rasturam a da posle nemogu da nadjem delove.Ako ko zna neka javlja,Hvala unapred

 

Sto se delova tice probaj kod Sprinta, ili na Nemackom Ebay-u nacices sigurno..

 

 

A evo i linka manuala na Engleskom: service manual EN

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Hvala jos jednom,sad mogu da pocnem sa radovima.Inace ima problem sa paljenjem alnaser vrti ali ne pokrece radilicu,sve mi se cini da je u pitanju prenosni mehanizam ili kuplug alnasera,ali dok se ne otvori nemogu biti siguran(mozda su samo i rolnice na kuplungu zalepile).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

imam nekoliko pitanja i treba mi pomoc radi se o pulseru 125..:zdravo:

--kada pogledam na merac ulja da vidim koliko ima vidim da je unutra neka bela pena ,to se desava dok je hladan kad se ugreje redovno se vidi da je to ulje,ulje sam njeao pre 100km bas iz tog razloga ali i dalje je tako,raspitivao sam se kod majstora i kazu da je to zbog kondezacije...ali meni je to sumljivo..:zbunjen:

 

-- motor je kupljen sa 2500 km,ja sam ulje menjao tek na oko 6500 km a ne znam kada je prvi vlasnik menjao,da li moze da je to nesto nastetilo motoru?

 

-- sad nedavno poceli su da mi se cuju ventili,bar mislim da su ventili.. onako zveckanje oko cilindra , ranije se taj zvuk cuo samo kada se motor ugreje ali sada je pocelo stavno i to bas jako da se cuje..da li je moguce da se ventili cuju i da li treba da ih odnesem na stelovalje ili sta?? :neznam:

 

napominjem moto sa svim ovim sto sam naveo radi redovno bez ikakvih problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ispod sedišta IPAK ima dovoljno mesta za prvu pomoć, alat i sl.

Samo je problem da postane dostupno, baz odvrtanja goomile šrafova <_<

Onda se uradi ovo: preradi se da se sedište otvara na ključ (naravno da sam zbudžio da taj kjluč bude od kontakt brave :takoje: ), nije preterani zahvat, a mnogo znači.

Šta mislite o tome?

post-7581-0-63470400-1330070477_thumb.jpg

post-7581-0-51135300-1330070519_thumb.jpg

post-7581-0-17923200-1330070560_thumb.jpg

post-7581-0-18581500-1330070579_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Vrlo jednostavno, al uz dosta truda, he,he.

Bravica za nameštaj, sa jezičkom koji pravi 1/4 kruga, po mogućstvu nadji onu u koju će moći da udje kontakt ključ (vidi zašto http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/77796-kle-kljuc-za-givi-kofer/), ona se montira na levu bočnu plastiku (svakako je zgodnije sa te strane - i inače se penješ na konja sa te strane, valjda) ali obavezno sa unutrašnje strane plastike ojačati parčetom lima cca 10*4cm koji ćeš prilepiti na bočnu plastiku iznutra a tako da bravica prolazi kroz taj lim (naravno da će bravica biti ona koja ima navoj sa spoljne strane celog cilindra). Jezičak se oblikuje tako da liči na ? gde bi tačka od ? bila u osi obrtanja brave koja se postavlja tako da kad je zaključana stoji na"12 sati" a otključana na "3 sata".

Originalni limovi koji su pričvršćeni na sedište se iseku i obrade tako da samo uskoče i malo uštinu ram (dovoljno su elastični za takav rad) a onaj na strani bravice ostaje toliko dugačak da kad se savija ka unutra ima dovoljnu dužinu da ga ? sa bravice zakači, ok? (možda uspeš da skontaš sa slike 3)

Poziciju bravice odrediti tako što se pre skidanja sedišta obeleži mesto na cevi rama i bravica u zaključanom položaju (na "12 sati") pomera ka zadnjem delu motora onoliko kolika je dubina zareza na jezičku.

Ne bi bilo loše nalepiti na zakrivljene limove gumu (vidi sliku 3).

Nadam se da sam bio jasan, srećno grunfovanje.

Ako ne, javi se da dodješ do moje radionice, rado ću ti sve pokazati :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Suzuki GsxR 1000 K4, Peugeot SP 2,

Pozdrav, kupujem qingqi 200cc model 2008-2011 ako su radjeni do 2011, sa zadnjim diskom, u fabrickom stanju, da nije propinjan ili slicno, u okolini sapca zbog prevoza naj dalje do 80km (novi-sad, loznica, valjevo..i okolna sela., i do max 750e, ako imate navedeni motor ponudi te ili ako znate nekog ko ima. 064 458 2754.1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav drustvance. Ja sam bio dokon ovih dana pa sam rasturio agregat do poslednjeg srafa da bih video sta me zahebava prilikom izbacivanja menjaca na ler. Vecina strucnih ljudi je rekla da je verovatno selektor brzina, ali na moje prijatno iznenadjenje kad sam otvorio agregat, sve je i vise nego dobro :D

 

Selektor brzina, kao i ceo sklop menjaca je prakticno kao nov, klip odlican, karike odlicne, sve je u najboljem redu, pa sam agregat sklopio i upalio motorce. Problem je i dalje tu, ali smo bar lokalizovali deo koji moze da zahebava i to je 99% set kvacila. E sad, sta tu nije bas u redu, to jos ne znam, posto je korpa ok, lamele su ok i jos imaju "mesa" sto bi se reklo, ali videcemo za koji dan.

 

Sad cu malo da se utoplim i da usvinjim motor u neko blato :jee:

 

Inace, agregat je toliko jednostavan, da je milina rasklapati ga i sklapati ga :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ekipo, da nije neko od vas bio u nedelju sa crnim Quigqy-jem kod Save na Novom Beogradu gde su "okretnice" (kraj Nehruove, Gandijeve, ne secam se tacno). Ja bio na Diversionu sa devojkom, ispozdravljao se sa nekim ko je vozio crni Quigqy supermoto posto smo isli par km u istom pravcu, pa da proverim da nije neko sa foruma. :)

 

Sto se tice okupljanja, ja sam za. Moze i blizu Zileta dok se ne legalizuje. ;)

Nadam se da cu do vikenda stici da odradim zamenu ulja i da nabavim lanac za zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Da da, Dr.Bane je jedini ludak na crnom Pulseru koji se stalno vozika tuda :lol:

 

A ako vidite zuto-crnu enduro verziju za crno-belom kros kacigom, slobodno se derite, masite, gadjajte me, ako vas kojim slucajem nisam video :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja