Jump to content

Moto Zajednica

Njeno velichanstvo - VESPA

Recommended Posts

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Milance, ja sam jurio dugo, dugo Vespu, nekoliko mi izmaklo jer cim se objavi oglas, ako je cena realna, odmah ode. Ja sam oglas video uvece u 9, zvao coveka odmah i vec sutradan odmah u 7h ujutro bio u NS i uzeo je. Ubacio u gepek u delovima. Svaki dan 2 puta gledaj oglase i nema oklevanja, kada se pojavi ostavljas obaveze i po nju. Sada je lepptica IMG_4152.PNG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

 @Milanezi Drago mi je da ti se svidja, radjena je sa merakom i za merak. Nazalost, nemam nekih svjezijih 

a lijepih fotkica doticne, zato imam od zadnje koja se pridruzila kolekciji..

VS5T ili popularnije u narodu GS150, '59 godiste... Stigla iz Zadra u novembru, poslije 8 mjeseci

borbe i peripetija... Kostala me zivaca ali se isplatilo. Za desetak dana stizem kuci i dobice CT tablicu...

 

Vezano za skupove, u pravu si, Nis je pocetkom jula. Mislio sam da odem da kupim jedan Super Sport 180,

'65 godiste ali ga je kolega Nislija zacijenio opasno, odustao sam. Ima polovinom avgusta susret u Banja Luci,

to se ne preskace. Vrsac je u septembru ali je i Cro Vespa u Rovinju vikend ranije, to mi se ne propusta.

Ako se uklapas u neki od ovih termina, mogao bi doci malo medju Vespase...  :jee1:

image-0-02-05-21252348ff07e19ccc23eca925d0454de9c97a5009a8fc6038f5301e126fc45e-V.jpg

image-0-02-05-d8b6e5357e2094f142de09cace5b7adc02e2d0a8387e9264fbd68f6b893f206c-V.jpg

image-0-02-05-e2e0cdba44570dbb5d1c28c281d4288733e2f1d904b5ca3625206586db9979b1-V.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@Dankan 

Au matori, baš je lepa :takoje:

Pratim oglase ali retko izleti dobra prilika. Obično završi medju vesparošima, i ne dodje do oglasa. Indijki ima, al' bi ja isključivo 'talijanku.

Nije mi hitna kupovina, voleo bih do zime da rešim to, pa da je lagano sredjujem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@ Marinero

 

Čoveče, i jedan gs je san mnogih, a ti imaš 2 komada :D

Ovakvu lepoticu je prodao moj komšija za 300 evra...'teo sam da se samoubijem kad mi je rekao...

Mislim da je čak on bio i prvi vlasnik, bela boja, zna ga Igor...to je bila baš dobra prilika ali ne bih ni pretpostavio da bi on to nekad prodao, pogotovo ne za te novce...

Ako bude vremena posetiću sigurno još neki skup. Prepoznaćeš stroma lako medju svim tim vespama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Taj GS je mene cekao i cekao. Kaca i njen suprug mi je obecali i sve se dogovorili. I ja tako svoju lenjost platim. Ostala je u Lazarevcu. Nebih sad sa pricam kod koga obzirom da mu je srce blizu dupeta i jako je razdrazljiv.

Sto se tice PX bice kod mene jedan na zimu ali sredjen. Kiseli se sad ofarban. Vlasnik ce ga prodavati jer je kupio novu vespu (ovu bez duse).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ne znam gde je zavrsila ta GS, nisam je više nikad video u Lazarevcu.

Sredjene mi nisu interesantne, sredio bih jednu po mojoj volji. Pa ako ti naleti neka takva vespa, lošijeg zdravstvenog stanja, seti me se :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Taj GS je u prilicno dobrom stanju. Od stajanja ne verujem da moze da upali ali je jako zdrava osnova za rad pa je zato i ne vidjas. A ima i ona narodna ..." nit pas kosku glodje nit je drugom daje"....

Strpi se nesto ce naleteti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Jedna velika dilema, a vise odgovora, molim za pravi odgovor: imam Vespu LML od valjda 125 ili 150 cm3, motor je restauriran pre jedno 4 godine, i nijednom nije startovan u medjuvremenu. Posto ga nikad nisam vozio, zanima me da li takav motocikl sme da ponovo pokrene samo majstor - serviser, ili moze i laik za mehaniku ? Na motoru je proklizala kurbla, lezi skoro na asvaltu, to bih sredio, promenio gorivo, ocistio svecicu, treba li neki sprej u karburator ili tako nesto ? 

 

novembar 2017 060.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa Krstiću, dobro veče! Ko je uspeo da odoli da restaurira motor a potom da ga ne proba i to narende 4 godine?! Majstor koji je restaurirao neka je i kresne, da ne bude posle ovo ono, sjebalo se zato sto nisi znao opet ovo ili ono.

Odakle si?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Eto i ja nisam verovao da neko moze da uradi generalnu, i da zatim i bez probe ne dira nista 3 - 4 godine, dok sam sebi to nisam uradio :)

Vespa je uradjena u servisu u BG u Savskoj (bili su blizu MUP-a), onda su se ponudili da mi uradjen motor kombijem vrate do garaze, sto je po meni bilo OK jer je Vespa neregistrovana vec nekih 25 godina ako se ne varam. Onda su istovarili Vespu, probali kako radi, rekli da zure i odose.

Motor je jako lepo radio, ali se nisam snasao sa menjacem (pre toga sam vozio samo "Princa"), cimnuo je i ugasio se. Kad sam mu ga dao po kurbli, ona je propala do asvalta, a posto nisam imao alat, odgurao sam ga u garazu koja je poprilicno mracna i tako i ostade. E onda sam imao svasta nesto, pa i tezak lom noge, dug oporavak, i napokon prebacim Vespu u sopstvenu garazu, u naselje Radio-far, oko 3 km od pumpe "Zmaj" u Beogradu.  U medjuvremenu, servis se iselio iz Savske, a upoznao sam slucajno neke druge, koji su se ponudili da mogu uraditi sledece: da se motor startuje kljucem, a ne kurblom, sto je po meni puno bolje i kulturnije, ali sam negde izgubio njihovu vizit karticu :lol3:

Tako me sad zena grdi da imam dva motora koji su za otpad (a treci u podrumu srecom nije ni videla) pa bih da sredim za voznju bar jedan, mozda joj se dopadne: samo sam je jednom u zivotu vozio na "Princu" i bunila se da je zulja sediste, i otad vise nije ni probala,  a sto je mozda i dobro jer se vrti pozadi :) 

Tako sad pogledam poneku emisiju o starim autima ili motociklima, i negde menjaju cak i cevovode i rezervoar, negde ne menjaju nista, a neki kazu da kada motor dugo stoji, nema podmazivanja, pa se karike razlabave, i tako to...

 

novembar 2017 059.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A koji je treći motor?

Ima ovde puno stručnijih a pogotovu u ovoj temi ima ih koji znaju vespu u dušu pa će ti dati najbolji savet.
Po meni kao takodje laiku ne bi trebao ništa posebno da napraviš sem sto si već i sam nabrojao. Svež benzin i proba i pomno praćenje šta se dešava ukoliko upali.
Mada ne znam kako bi je upalio bez kurble a nema (još uvek) elektronsko paljenje? Na gurku?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Kurblu ima, nego je propala - proklizala do asvalta: valjalo bi da se skine i ponovo stavi. Na gurku nikad nisam startovao motocikl, ne bih bas to radio ako ne mora.

Treci motocikl koji imam je "televizor", ali za njega nemam nikakve papire. Nisam siguran ni za kubikazu, da li je 125 ili 160 cm3, ni godiste ne znam, pretpostavljan da je negde 1970 - 1975, stoji mi u podrumu gde je jako mracno. Motor je proban, ali mu nesto zveci u masini, i nema snagu kakvu bi trebalo, kao da ima problem sa klipnim prstenovima.  MZ "televizor" - pravo ime "Trophy" - sam uzeo za male pare, cisto razonode radi.

Kod ovog modela mi je najkomplikovanije bilo startovanje, treba valjda da se uradi 4 ili 5 koraka: pustanje goriva, dva puta kratko kurblanje, davanje kontakta na faru (tu mu je kljuc) i onda opet kurblanje, a za sauh sam zaboravio da li ima :)

Fotografija1294.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

ako je radjena masina......kurbla ne sme da propadne i kako kazes udari u asvalt. postoji verovatnoca da nisu stegnuli kurblu pa da ti je zato proklizala.

Nebih komentarisao niciji rad jer nije lepo ali se nadam da su ti uradili sta treba i da si zadovoljan.

 

sto se tice paljenja posle x y godina sasvim ne bitno,moze i amater ako je vespa ok ostavljena tj nije zaribala. Ja sam upalio jednu posle 15ak godina u kojoj je smrdelo (kao kanalizacija) od benzina. Posle sam istocio i sipao kako treba mesavinu.

Palio sam vespu posle 10 godina stajanja pod jabukom bez cerade. I neces verovati iz 4-5 kurble i  radi.....i evo vozi sevec 3-4 god non-stop.

tako  da malo pogledaj sta ti je sa kurblo i udri po njoj. Povuci sauh i ne brini;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Da li neko ima preporuku gde u BGu da presvucem sediste na svom LMLu? Popucalo je na par mesta a i iskoristio bih ovo hladno vreme da to uradim.

Takodje, koje su opcije sto se tice materijala? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Uhh Igore... jeste Sova profi ali koliko se secam ubija sa cenama. Vespin sic nije neka nauka presvuci, mislim da moze da se prodje barabar duplo jeftinine nego kod njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Hvala za link. Nasao sam sediste jako slicno LML-ovom, sta vise ovakav nivo izrade bih i voleo da postignem samo sa poprecnim stepom na sedalnom delu.

Bas cu da ih kontaktiram oko okvirne cene... 

sediste.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja