Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Stalker

Recommended Posts

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

:zdravo:

 

da li neko ima iskustva sa ovim skuterom?

 

kakva je razlika u odnosu na runner-a 50 :stabre:

 

visok sam 188 i tezak 95kg. da li uopste mogu da stanem na njega :zbunjen:

 

do sada nisam posedovao skuter ali mi je ovaj nesto zapao za oko :moto3:

 

mator sam covek tako da me tuning i stunt ne zanimaju. namena bi mu bila: pos'o - kuca ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovaj model koji sam ja imao priliku da probam se od runnera razlikuje po tome sto ima vazdusno hladjenje, sto je ruzniji (po meni), malo jednostavnije dizajniran. Ima gume sa vecim balonom, a manji tocak (10" a kod runnera 12"). Mislim da mu na kraju dodje na isto . Stalker deluje kao neko OFF road vozilo. Cini mi se da nema mesta za suvozacicu. Sto se vuce tice tu je dosta dobar. Mislim da po brzini vrlo malo zaostaje za runnerom, ako uopste zaostaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Piaggio Typhoon sa drugim plastikama.

Sporiji i losije koci od runner-a, ali zato manje trosi.

Runner je veci, jaci, bolje lezi na putu i bolje koci. Prednost, po meni, runner-a je i u tome sto ima rezervoar od 12 litara za benzin i 2l za zejtin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd

runner je top u klasi skutera runner, aprilia SR, i Yamaha airoh... pa 5 mesta prazno pa svi ostali. A stalker je niza klasa nesto kao skoda u odnosu na audi. Jeste slicno ali nije isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

zavisno od godista, runner od 2000-2004 je visa klasa od gore pomenute aprile sr i yamahe aerox...dosta je brzi, upravljiviji, udobniji, prostraniji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Imam Stalkera i veoma sam zadovoljan tim skuterom,vrlo okretan i zivahan i skroz druga kategorija u odnosu na Runner.Odlican je ako imas potrebe za voznjom van asfalta a vazdusno hladjenje ima svojih prednosti.Malo je bucniji na asfaltu zbog guma sa kramponima i pozadi su dobos kocnice.Ako te nesto konkretno zanima pitaj slobodno.

post-8420-0-88767300-1297273336_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vozio sam pomenuti nekoliko puta, ostali u klasi kao Peugeot Vivacity i ekipa su bolji, na ovome sam imao konstantan osecaj kao da se vozim na barskoj stolici i ne znam na koju stranu cu da padnem. Na stranu sto za netjuniranih 50cc ide dobro, zato ocajno koci. Jedan od losijih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Vozio sam pomenuti nekoliko puta, ostali u klasi kao Peugeot Vivacity i ekipa su bolji, na ovome sam imao konstantan osecaj kao da se vozim na barskoj stolici i ne znam na koju stranu cu da padnem. Na stranu sto za netjuniranih 50cc ide dobro, zato ocajno koci. Jedan od losijih

Da li si siguran da je taj sto si vozio imao dobre kocnice i gume?Kad su gume deformisane i stare(a verovatno su bile) imas osecaj da motor hoce da te obori i neprijatan je za voznju.Moj koci odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Imam Stalkera i veoma sam zadovoljan tim skuterom,vrlo okretan i zivahan i skroz druga kategorija u odnosu na Runner.Odlican je ako imas potrebe za voznjom van asfalta a vazdusno hladjenje ima svojih prednosti.Malo je bucniji na asfaltu zbog guma sa kramponima i pozadi su dobos kocnice.Ako te nesto konkretno zanima pitaj slobodno.

cao simon69 :zdravo:

 

interesuje me da li mi je mali ovaj skuter s obzirom na moje gabarite?

kakav je sa potrosnjom?

da li je skup za odrzavanje?

koliko je startan/brz?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

cao simon69 :zdravo:

 

interesuje me da li mi je mali ovaj skuter s obzirom na moje gabarite?

kakav je sa potrosnjom?

da li je skup za odrzavanje?

koliko je startan/brz?

 

Ja sam visok 185,imam 115kg i vise mi prija Stalker od sinovog Malagutija F15,koji je "veci".Potrosnju ne pratim,svaki dvotaktni trosi malo vise osim Ditech-a a o odrzavanju nemam sta reci,nikad mu ni svecicu nisam odvrnuo za 3000 km koliko je kod mene a sad ima oko 8000km.Kupio sam ga od prvog vlasnika i on je tvrdio da je samo sipao i vozio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Ja sam visok 185,imam 115kg i vise mi prija Stalker od sinovog Malagutija F15,koji je "veci".Potrosnju ne pratim,svaki dvotaktni trosi malo vise osim Ditech-a a o odrzavanju nemam sta reci,nikad mu ni svecicu nisam odvrnuo za 3000 km koliko je kod mene a sad ima oko 8000km.Kupio sam ga od prvog vlasnika i on je tvrdio da je samo sipao i vozio.

 

hvala mnogo, korisne informacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vozio sam pomenuti nekoliko puta, ostali u klasi kao Peugeot Vivacity i ekipa su bolji, na ovome sam imao konstantan osecaj kao da se vozim na barskoj stolici i ne znam na koju stranu cu da padnem. Na stranu sto za netjuniranih 50cc ide dobro, zato ocajno koci. Jedan od losijih

Da li si siguran da je taj sto si vozio imao dobre kocnice i gume?Kad su gume deformisane i stare(a verovatno su bile) imas osecaj da motor hoce da te obori i neprijatan je za voznju.Moj koci odlicno.

Gume su mu dobre, kočnice servisirane. Problem je u tome što se sjedi nekako visoko i čudno uspravljeno a kratko je međuosovonsko rastojanje i volan je uzak, pa baš ne uliva povjerenje. Koči on ok (zaustavlja se) ali je osjećaj na ručici nikakav, teško ju je dozirat da ne zablokira. Nije ni ostatak 50cc skutera koje sam vozio mnogo bolji, al ovaj mi je nekako najgori od svu decu, moguće i da je do primjerka mada ovaj je prešao jedva 10.000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Vozio sam pomenuti nekoliko puta, ostali u klasi kao Peugeot Vivacity i ekipa su bolji, na ovome sam imao konstantan osecaj kao da se vozim na barskoj stolici i ne znam na koju stranu cu da padnem. Na stranu sto za netjuniranih 50cc ide dobro, zato ocajno koci. Jedan od losijih

Da li si siguran da je taj sto si vozio imao dobre kocnice i gume?Kad su gume deformisane i stare(a verovatno su bile) imas osecaj da motor hoce da te obori i neprijatan je za voznju.Moj koci odlicno.

Gume su mu dobre, kočnice servisirane. Problem je u tome što se sjedi nekako visoko i čudno uspravljeno a kratko je međuosovonsko rastojanje i volan je uzak, pa baš ne uliva povjerenje. Koči on ok (zaustavlja se) ali je osjećaj na ručici nikakav, teško ju je dozirat da ne zablokira. Nije ni ostatak 50cc skutera koje sam vozio mnogo bolji, al ovaj mi je nekako najgori od svu decu, moguće i da je do primjerka mada ovaj je prešao jedva 10.000km

Sad vidim da si iz HN,da tamo zivim bio bi mi slab ali ovde u Vojvodini je ok :aha: .One vase lepe ulicice,uzbrdo-nizbrdo traze ozbiljniju spravicu.Izvinjavam se za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Hehehehe pozz svima drugari, ne mogu da verujem upravo sam hteo da napravim temu stalker i rekoh hajde da pogledam mzda je vec ima i booom naletim na ovu temu. Ovako, pre 2 dana sam kupio Stalkera polovnog, 34000 km presao 2 godine stajao nije vozen zbog manjeg kvara (akumulator nije imao) i resim da ga odmah sredim. ubacim ga u gepek stao je lagano :) i pravac kod majstora. Prikacimo ga na neki veliki akumulator koji do tada nisam video mislim da je od kamiona :D i krene verglanje posle 15 min setimo se da promenimo benzin jer je verovatno izlapeo od stajanja, obavimo sve oko benzina, zamenimo i :) konacno ga upalimo radi kao sat masina perfektna nema zveckanja i plastike se ne tresu tj ne vibriraju, jedino sto je stradalo su creva (od stajanja su se uplasticila) i vakum pumpa kada ga ugasim i stavim na copak sav benzin iscuri. Kurbla je malo zapekla tj nece da vraca. Uglavnom sve to moze da se sredi i nije strasno. Kada sam cuo kakav zvuk ima odusevio sam se. Ima fabricki sitoplus auspuh koji odkida kako se cuje kao prava rezona. Kvacilo ne znam koje ima ali je odlicno jer tek na velikim obrtajima ubacuje u brzinu. Pre Gilere sam imao SYM jet-x bio sam prvi vlasnik i zadovoljan sam sa njim ali mislim da je Gilera daleko bolja od njega, slazem se sa ostalima koji su rekli da je runer jaci bolji lepsi, ali mi se svideo komentar audi i skoda :D realno nov stalker je 2 hiljade evra a runner ? :) o tome se radi. Jos nesto na mom satu je ugraviran 120 da li je to fora ili moze da dogura toliko? inace cim ga uzmem od majstora stizu slike. Pozz celoj ekipi. :) I ako je neko imao neki problem neka pise voleo bih da znam sta je slaba tacka kod stalkera ako je ima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

i vodeno hladjenje...lep raspored mase, udoban, velik...sve je na strani runner-a...

Vodeno hladjenje? :D po meni je to mana a ne prednost :D skuter od 50cc u sred leta na 40 stepeni gradska voznja sa vodenim hladjenjem = havarija. dok vazdusar ne moze da se pregreje osim ako mu nestane ulja. ispravite ako gresim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Evo drugari danas mi je zavrsen motoe, sve je pregledano i tip top je, vozio sam se 15-tak min prvi put na stalkeru u zivotu nisam mogao pola sata da skinem osmeh sa lica :D na ravnom ide naj opustenije 60-70 bez velikog gasa, kada se potopi gas ide 85 najvise sam je vozio 90 blaga nizbrdica. Presrecan sam sta da vam kazem i prezadovoljan sam, mogu vam reci da mi je malo cudno dok sedim na njoj nekako sam visoko, i prednji kraj me malo zeza jer mi je krut prednji amortizer toliko od mene kada je operem stizu slike. Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

kilometraza laze na velikom broju motora...a najvise na skuterima male zapremine... do prave brzine se dolazi merenjem GPS-om... taj stalker ide mozda 70kmh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Provericu sa kolima da li je to ta brzina. Znam da tema nije namenjena o GPS-u ali da kazem kada je vec spomenut, letos sam vozio stari skuter drug pozadi sa gpsom u ruci na km/h mi 65 njemu 45, ja naglo ukocim, stanem njemu za 4 sekunde vrati na 20 pa na 0 gps mnogo kasni i na ubrzanju i na usporavanju meni uopste nije pouzdan, laze za nekih 10 do 20 metara sto se tice ulica i tih gluposti nije na mene ostavio neki utisak. Za brzinu cu proveriti pa javljam. Izvinjavam se zbog off-a nadam se da admini nece zameriti Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Pa lažu svi ali stalker pogotovu. Koliko god da mu je ugravirano i dokle god da piše svaki stiže to tog kao "maksimuma" koji je zapravo daleko od istine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

to jeste da GPS malo kasni sa odzivom, ali tu ne vidim nikakvih problema kod merenja krajnje brzine... jer motor mozes da teras u krajnjoj brzini par sekundi ili vise, sto je dovoljno da GPS ocita brzinu... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Cao Skemba,

 

Dobro dosao u temu o stalkeru :zdravo:

 

Izuzetno mi je drago da si zadovoljan :takoje:

 

Daj te slike, nemoj da se stidis :jee:

 

Evo drugari danas mi je zavrsen motoe, sve je pregledano i tip top je, vozio sam se 15-tak min prvi put na stalkeru u zivotu nisam mogao pola sata da skinem osmeh sa lica :D na ravnom ide naj opustenije 60-70 bez velikog gasa, kada se potopi gas ide 85 najvise sam je vozio 90 blaga nizbrdica. Presrecan sam sta da vam kazem i prezadovoljan sam, mogu vam reci da mi je malo cudno dok sedim na njoj nekako sam visoko, i prednji kraj me malo zeza jer mi je krut prednji amortizer toliko od mene kada je operem stizu slike. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Drago mi je da si kupio ono sto si trazio i ono sto ti se svidja,neka te sluzi dobro(a sigurno hoce) a max.brzina je nesto manje bitno,tj.nije najbitnije od svega da bi se sad na dve strane raspravljalo o njoj.Golf II laze 15-20% pa je bestseler kod nas a i sire.Bitno je da je Stalker kvalitetan a ako ti bude spor spremis malo kinte i podignes koliko zelis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Cao Skemba,

 

Dobro dosao u temu o stalkeru :zdravo:

 

Izuzetno mi je drago da si zadovoljan :takoje:

 

Daj te slike, nemoj da se stidis :jee:

 

Evo drugari danas mi je zavrsen motoe, sve je pregledano i tip top je, vozio sam se 15-tak min prvi put na stalkeru u zivotu nisam mogao pola sata da skinem osmeh sa lica :D na ravnom ide naj opustenije 60-70 bez velikog gasa, kada se potopi gas ide 85 najvise sam je vozio 90 blaga nizbrdica. Presrecan sam sta da vam kazem i prezadovoljan sam, mogu vam reci da mi je malo cudno dok sedim na njoj nekako sam visoko, i prednji kraj me malo zeza jer mi je krut prednji amortizer toliko od mene kada je operem stizu slike. Pozz

Burazeru potrudicu se do veceras da ubacim slike, ako kojim slucajem ne stignem, sutra sto posto. Evo parkoran je u podrumu pod kljucem i katancem samo ceka lepo vreme :D Nego se plasim kradje bas mnogo. Mogu li da stavim nesto na njega pa da budem siguran da ga nece ukrasti????? Cuo sam da je disc lock dobra stvar ali mi juce kaze komsija da je to bacio u pm jer pola sata nije mogao da odkljuca :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja