Jump to content

Moto Zajednica

Mass Company

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Ja sam juce kupio NGK svecice kod Bojana u Stojana Protica 2 , Beograd...covek je vise nego susretljiv i na prvi razgovor telefonom mi je delovao OK...u razgovoru sa njim sam saznao da je firma zatvorena ali on i dalje ima delova na prodaju , pa kad stignem u Bg da ga cimnem na tel ili pozvonim dole u prodavnici on ce otvoriti...nasao sam svecice NGK BR9ES i platio 312 din po komadu...naravno racun nisam dobio ( meni nije ni trebao ) ali zato jesam vizitku od MASS COMPANY sto znaci da i dalje saradjuje sa njima...

telefoni su : 011 2457-392 ili mob. 064-111-7841 Bojan

 

Cisto inf :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Da to je prodavnica ( ali sad je zatvorena ) kod Hrama Svetog Save...no on jos uvek radi , zato sam i postavio tel za ostale ako im zatreba :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Sve reci hvale o ovoj firmi. Nikad' nikakav problem nisam imao sa njima, kako ja tako i moji prijatelji.

 

Kad' spomenuste Motul ulja... Godinama unazad u sve motore i automobile koje sam imao sipao sam iskljucivo Motul u gradaciji koju je sama fabrika preporucivala. Ne da nisam imao nikakvih problema vec mogu da vam navedem dosta primera gde se Motul pokazao ocigledno superiorniji u odnosu na ostala ulja.

 

Juce sam bas uradio prvi servis nakon predjenih prvih 1000 km na Yamahi XT 1200Z Super Tenere. Naravno, doneo sam svoje Motul ulje za agregat i za kardan (diferencijal). U ovlascenom servisu su mi kulturno objasnili da moram da potpisem papir da ukoliko dodje do kvara na agregatu a ispostavi se da je uzrok ulje - gubim dvogodisnju garanciju jer nisam sipao ulje koje ovlasceni serviser koristi. Naravno da sam potpisao papir, sipao Motul i sa osmehom otisao iz servisa jer cu bukvalno popiti svih 3.4L ulja iz agregata ukoliko ono prouzrokuje bilo kakve negativne evfekte a kamoli kvar!

 

Sto se Keeway-a tice, koliko znam oni (Mass co.) sem sto ustupaju prostor svog salona (dileru ili uvozniku) Keeway-a nemaju ama bas nikakvih dodirnih tacaka sa tim brendom...

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

pa nije iskljuceno da se motul prenaduva sa cenom, to im je marketinski potez, dosta ulozili ljudi u reklamu i sad digli cenu pa sta ces, mora neko i to da plati. u kineza sam sipao motul 10w40 polusintetiku i nikakvih problema nisam imao, sad razmisljam koje drugo ulje da sipam, jeftinije naravno, pred zamenom sam.

 

sto se tice viskoznosti ulja, oseca se po menjacu, teze salta, oseca se da nema dobro podmazivanje (desilo mi se sa fus motulom, koje sam odmah zamenio), kao da negde zadire

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Imali su najbolji popust na potroshni materijal na sajmu defintivno. Uzeo sam iridijum svecice cr9e 10e/kom, motul 300v 4l 55e, ulje za kochnice dot 5.1 6.5e :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Imali su najbolji popust na potroshni materijal na sajmu defintivno. Uzeo sam iridijum svecicu cr9e 10e, motul 300v 4l 55e, ulje za kochnice dot 5.1 6.5e :takoje:

 

Jel na svecicama oznaka CR9EIX ili samo CR9E?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Imali su najbolji popust na potroshni materijal na sajmu defintivno. Uzeo sam iridijum svecicu cr9e 10e, motul 300v 4l 55e, ulje za kochnice dot 5.1 6.5e :takoje:

 

Jel na svecicama oznaka CR9EIX ili samo CR9E?

 

Iridijumske CR9E su CR9EIX. To je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

 

Iridijumske CR9E su CR9EIX. To je to.

 

Prosao si turbo extra dobro! Meni danas zatrokirale!

 

Trebao sam josh dve za rezervu da uzmem za te pare, posle mi bilo krivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Ja kod njih na sajmu uzeh cizme sa 50% popusta. Tip koji je radio na sajmu me extra ispostovao jer sam pola sata isprobavao modele dok se nisam odlucio! Cene su im na sajmu bile stvarno povoljne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-ZVEZDARA
  • Motocikl: SUZUKI HAYABUSA 2017; KAWASAKI VN800

Juče bio, kao velim, reklamiraju se za zastupnika YOSHIMURA, pa da promenim na mojoj Hayabusi...tek oni: 2Znate ja mogu da vam kažem kataloški koji je to tip (kao da je na znam šta mi treba),ali čekamo da se nakupi porudžbina od 10.000 eura pa da šaljemo, a onda se čeka.....ko zna koliko?

Eto toliko o zastupništvu YOSHIMURE....i saa budi pametan...Za ostalu opremu su ok, milsim na DAINESE, HELD...itd...našao čizme Dainese na akciji za 12000....super...! Ulje mi menja majstor (Joca) pa ne berem brigu oko toga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook

ja sam kod njih uzeo ngk svecicu na sajmu, ona je probila posle 40km lagane voznje po gradu...kada sam zvao da reklamiram oni su mi rekli da je to verovatno do motora, da nesto s njim nije u redu...a ostale mi svecice rade, uzeo sam denso i radi bez problema vise od 5000km....tako da ja za njih nemam lepe reci...

 

Nesto se malo razumem u svecice pa da pomognem. Svecica moze da varnici ili ne a nakon odredjenog vremena rada moze da zacadji ili da je zalije gorivo. To svi stariji i skusniji motociklisti znaju. Kad zacadji oni je ociste i ide dalje a kad zalije ide u kantu za djubre.

Kako se sve moze dokazati treba slikati onu sto ne radi i one koje rade, dati tip motora, i nista vise a odgovor stize i to mogu ja da analiziram.

Ako su ti rekli da je problem do motora to se moze dokazati. A da su ti dali drugu svecicu onda bi imao lepe reci za nijh???

NGK je originalna svecica koju uvozi zastupnik. Zastupnik ima redovna tehnicka skolovanja i mora da zna vise od majstora i vozaca.

Promena toplotne vrednosti svecice u primeni je moguca u zavisnosti od nacina voznje. Npr ako je NGK 7 onda za laganu voznju se koristi broj 6 a za sportsku voznju moze i 8. Ta informacija se nalazi u svakom katalogu NGK.

Svecica je jedini pokazatelj rada motora i smese goriva i vazduha.

Pre dva dana sam pomogao coveku koji vec vise puta kupuje svecice i uvek mu "crknu" nakon kraceg vremena. Nisu crkle samo cadje zbog automatskog sauga. Majstor nije znao pa je nakon moje informacije promenio majstora i kod drugog ustanovio da je neispravan automat za hladni start.

Od mene uvek moze bilo ko dobiti prave info o bilo kojoj vrsti svecica u prakticnoj upotrebi. Nikad svecica nije uzrok otkazivanja vec posledica problema motora ili nacina voznje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook

Juče bio, kao velim, reklamiraju se za zastupnika YOSHIMURA, pa da promenim na mojoj Hayabusi...tek oni: 2Znate ja mogu da vam kažem kataloški koji je to tip (kao da je na znam šta mi treba),ali čekamo da se nakupi porudžbina od 10.000 eura pa da šaljemo, a onda se čeka.....ko zna koliko?

Eto toliko o zastupništvu YOSHIMURE....i saa budi pametan...Za ostalu opremu su ok, milsim na DAINESE, HELD...itd...našao čizme Dainese na akciji za 12000....super...! Ulje mi menja majstor (Joca) pa ne berem brigu oko toga....

 

 

Kako bi se shvatila situacija u Japan-u ne treba mnogo komplikovati. Proverio sam i tacno je da se prikuplja porudjbina od 10 000 kako bi svi kupci Yoshimure dobili nabavnu cenu u Beogradu. To je podrska zastupnika MASS Company i ljubitelja Yoshimure narodu JAPAN-a !!! Ko ne veruje naka posalje upit sa nihovog sajta.

Zasto? Zato sto Japanci ne traze milostinju i socijalnu pomoc vec zele da rade i proizvodnjom oporave drzavu.

Vest o tome ce tek biti od nedelje na sajtu www.mass.rs i na moto berzi. A mogli bi oni iz MASS-a da otvore temu na ovom forumu - Pomoc Japanu kupovinom Japanskih proizvoda.

Standardno porucivanje nije vezano za 10 000 evra i to sam proverio.

 

Slobodno posalji mail u MASS sa tipom auspuha koji ti treba a onda ces dobiti odgovor o uslovima . Ako cekas zbirnu porudjbinu bice povoljnija cena , ako zelis hitnu isporuku to je mnogo skuplje. Nije problem da se udovolji svakom samo treba traziti sta se zeli. Ne treba predpostavljati, Ozbiljni zastupnici imaju mogucnost da izadju u susret svakom kupcu, ali bez e-maila firmi tesko se moze bilo sta pomoci kupcu. To bi bilo korektno sa tvoje strane da posaljes objektivnu primedbu.

Samo reci koji je to radnik iz iste firme kazao neavedeno i vlasnik ce sigurno reagovati a ti ces dobiti trazeni auspuh po beneficiranoj ceni. Znam gazdu, tako radi vec vise od 20 godina. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook

Lepo je to sve za ulje, svecice i opremu. A to sto nema delova za keeway OD PROSLOG FEBRUARA, to pokazuje njihovu profesionalnost ;)

 

Zastupnik i uvoznik za KEEWAY je Keeway Srbija a ne MASS Company . Prosetao sam po internetu i lepo nasao sve podatke.

MASS je samo diler kao i svi drugi u Srbiji. Kritike treba uputiti uvoznicima a ne prodavcima. Na sajtu MASS Company pise da su zastupnici i uvoznici za : Dainese, Motul, Ngk, Yoshimura, Ate, Knecht, Eibach i to je sve. Ostale proizvode kupuju od domacih uvoznika i prodaju ih u svom izlozbeno prodajnom prostoru u Jovanke Radakovic 84, Beograd.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook

pa nije iskljuceno da se motul prenaduva sa cenom, to im je marketinski potez, dosta ulozili ljudi u reklamu i sad digli cenu pa sta ces, mora neko i to da plati. u kineza sam sipao motul 10w40 polusintetiku i nikakvih problema nisam imao, sad razmisljam koje drugo ulje da sipam, jeftinije naravno, pred zamenom sam.

 

sto se tice viskoznosti ulja, oseca se po menjacu, teze salta, oseca se da nema dobro podmazivanje (desilo mi se sa fus motulom, koje sam odmah zamenio), kao da negde zadire

 

Jeftinije ne znaci bolje! Motul 5000 4T 10W40 standardna polusintetika 660 din, uz vaucer sa sajma 20% popusta, jel ima nesto jeftinije. Cuo sam da su im ostali neki vauceri (kartice) pa ako pitas moze se desiti da ti se slucajno ista nadje u ruci i eto za 528 din polusintetika identicna proizvodima svih drugih proizvodjaca, Tip 5100 je na Sintetickoj bazi Estera , daleko ispred drugih polusintetika provereno, samo se odredi gradacija prema nacinu voznje i istrosenosti agregata.

Ko krece da vozi odmah bez grejanja motora na radnu temperaturu koristi 10W ? a ko koristi 15W? ili 20W? mora malo da zagreje motor pre voznje. Stari vozaci su uvek tako radili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook

pa nije iskljuceno da se motul prenaduva sa cenom, to im je marketinski potez, dosta ulozili ljudi u reklamu i sad digli cenu pa sta ces, mora neko i to da plati. u kineza sam sipao motul 10w40 polusintetiku i nikakvih problema nisam imao, sad razmisljam koje drugo ulje da sipam, jeftinije naravno, pred zamenom sam.

 

sto se tice viskoznosti ulja, oseca se po menjacu, teze salta, oseca se da nema dobro podmazivanje (desilo mi se sa fus motulom, koje sam odmah zamenio), kao da negde zadire

 

Jeftinije ne znaci bolje! Motul 5000 4T 10W40 standardna polusintetika 660 din, uz vaucer sa sajma 20% popusta, jel ima nesto jeftinije. Cuo sam da su im ostali neki vauceri (kartice) pa ako pitas moze se desiti da ti se slucajno ista nadje u ruci i eto za 528 din polusintetika identicna proizvodima svih drugih proizvodjaca, Tip 5100 je na Sintetickoj bazi Estera , daleko ispred drugih polusintetika provereno, samo se odredi gradacija prema nacinu voznje i istrosenosti agregata.

Ko krece da vozi odmah bez grejanja motora na radnu temperaturu koristi 10W ? a ko koristi 15W? ili 20W? mora malo da zagreje motor pre voznje. Stari vozaci su uvek tako radili.

 

 

 

Za prave cene MOTUL-a samo treba pogledati sajt firme Hein Gericke1aha.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook

Ne znam, mozda motul ulje nije lose, nego jednostavno ne lezi svakom agregatu (i tipu i predjenoj km)...

 

Negde sam procitao da su bas drasticne razlike kada se sipa drugo ulje...da skoro prestane da ga trosi, da mirnije radi...

 

Fabricko ulje za Burgman je MOTUL, pronasao sam u Nemackoj u Suzuki servisu kobrend ulje Suzuki-Motul . gradacije 10W40 i 15W50.

Isto je MOTUL za Peugeot Skutere ima u Veranu Motul- Peugeot koobrend ulje. Oni su izgleda ekskluzivni u prodaji za Peugeot skutere ali na dekleraciji stoji da je uvoznik MASS mada kod nijh ne moze da se kupi isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook

Ja sam poslednje 3 sezone uzimao u Mass-u Motul 5100 (a i godinu pre toga, znaci 07-me kod Radeta je sipano isto ulje)

Od zamene do zamene (5000 i vise km) izgubim mozda par stotina grama. U pitanju je punoletan motor sa 58 000 km (na satu)

Vladimir rece da je ranije bio zadovoljan sa uljem a da je, ako sam dobro razumeo, nakon poslednje zamene primetio pad u kvalitetu. Posto sam pre par dana sipao isto ulje, praticu sta se desava tokom sezone, pa cu vas obavestiti ako primetim neku razliku.

 

Iskreno mislim da bi se slozio sa Giom, da je mala verovatnoca da se kod generalnog uvoznika u prodaji nadje falsh roba, al vreme ce na kraju da da konacni sud.

 

I ja bih se slozio sa Giom i tobom, posebno je zanimljivo sto se od 29.03.2011 MOTUL zastitio od takvih pretpostavki. Uradili su zastitu Brenda na Carini i u Ministarstvu trgovine od 15.04.2011. Ako nekog zanima mogu na snalazenje da uploadujem resenja iz ministarstava gde se navodi MASS Company kao jedini zastupnik i uvoznik za Srbiju (moje radno mesto mi to omogucava).

 

Ko posumnja u originalnost kupljenog proizvoda ima obavezu da se odmah javi trzisnoj inspekciji kako bi se proverilo da li neko falsifikuje ulje MOTUL, mada iskreno jos nisam video svojim ocima fals ulje ovog proizvodjaca ( osim navoda na ovom forumu).

Dekleracija uvoznika sa pecatom je za sada dokaz originalnosti.

Cuo sam da u MASS-u pripremaju neke markice sa razlicitim brojevima ( kao greb-greb lutrija ) na svakoj flasi pa ce moci na njihovom sajtu da se utvrdi originalnost i jos da se ucestvuje u nagradnoj igri.

Na sajmu sam cuo da ce sajt www.motul.com iz Srbije uskoro moci da se cita na srpskom jeziku i da je tu direktna informacija o firmi koja zastupa Motul u Srbiji- MASS Company.

Svaka cast MOTUL-u sto stiti svog zastupnika od raznih pretpostavki. A inace za sve koji koriste MOTUL , u pravu su da je isti brend br.1 u Evropi za motocikle. Italija, Nemacka , Francuska itd... to dokazuju a mi mozemo da verujemo ili ne . Srbija nema ni 35 000 registrovanih motora a Nemacka 5 000 000 Italija preko 8 miliona itd. Svoj sud donosimo uvek iz svog ugla gledanja.

Nisu druga ulja losija, skoro sva su dobra , samo je MOTUL jos bolji ( obavezna pravilna primena po katalogu u zavisnosti od uslova voznje i stanja motora).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook

pa nije iskljuceno da se motul prenaduva sa cenom, to im je marketinski potez, dosta ulozili ljudi u reklamu i sad digli cenu pa sta ces, mora neko i to da plati. u kineza sam sipao motul 10w40 polusintetiku i nikakvih problema nisam imao, sad razmisljam koje drugo ulje da sipam, jeftinije naravno, pred zamenom sam.

 

sto se tice viskoznosti ulja, oseca se po menjacu, teze salta, oseca se da nema dobro podmazivanje (desilo mi se sa fus motulom, koje sam odmah zamenio), kao da negde zadire

 

Odnesi fus Motul kod zastupnika, dobices gratis sve sto ti treba. Jos ako imas racun od kog si kupio 0namigivanje.gif

 

 

Cuo sam da je neko odneo NGK svecicu iz kine( kupljenu sa fiskalnim racunom u Novom Sadu u Sprintu) u MASS i dobio originalnu na poklon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

hvala na savetima poslusacu te,

kad sam rekao jeftinije ulje nisam mislio na neko bezveze najjeftinije, vec na neko koje je podjednako dobro za moj agregat ali da ne bacam preko novac, zvao sam mas i smorio se na onim govornim automatima, kupio sam u jag 5100 sledece ce mi biti 5000 pa cu videti razliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Covece sto se lepo ne predstavis i govoris u ime firme, a sve ovo `cuo sam` je ipak malo neozbiljno

Sve su ti poruke u ovoj temi nisi ni stigao da se predstavis malo mi je smesno ovo ovako

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Chovek ochigledno dobija platu za ove hvalospeve. Nemam nishta protiv Motula jer ga i sam koristim vec nekoliko godina (iskljuchivo 300v, probao i Competition dok ga je bilo, 5100 je KRSH iz iskustva).

 

Kodex, ako se vec tako razumesh zashto onda ne potvrdish sad javno da je Motul 300v u nabavci 5 (PET) eura po litru?

 

Motul se najvishe na ovom podneblju proslavio tako shto je nenormalno naduvao cene. Proshle godine sam placao 20e po litru 300v shto je bolesno mnogo kad su i Bardahl i Repsol primetno jeftiniji a SIGURNO nije loshije ulje. Za Bardahl svi chak kazhu da je i bolje.

 

Da na sajmu niste imali dobar popust na 300v ne bih ga kupio vishe nikad. Ako opet ne budem mogao da nadjem debelo ispod 20e po litru necu ga sipati vishe nikad u zhivotu. Ipak je tu i Repsol sad koji je u MotoGP-u za primetno manje para.

 

Do pre nekoliko godina vecina ljudi nije ni znala da Motul postoji pa se proslavio KOD NAS sa naduvanim cenama kao i Golf II, Africa Twin itd...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook

Covece sto se lepo ne predstavis i govoris u ime firme, a sve ovo `cuo sam` je ipak malo neozbiljno

Sve su ti poruke u ovoj temi nisi ni stigao da se predstavis malo mi je smesno ovo ovako

 

Hvala,

volim ovu demokratiju koja i meni dozvoljava da napisem svoje misljenje i preporuke, kao i da dajem savete jednako sa drugim neovlascenim licima.

Forum treba da sluzi za savete i razmenu iskustava i evo mene da Vam se pridruzim.

Hvala jos jednom na razumevanju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook

Chovek ochigledno dobija platu za ove hvalospeve. Nemam nishta protiv Motula jer ga i sam koristim vec nekoliko godina (iskljuchivo 300v, probao i Competition dok ga je bilo, 5100 je KRSH iz iskustva).

 

Kodex, ako se vec tako razumesh zashto onda ne potvrdish sad javno da je Motul 300v u nabavci 5 (PET) eura po litru?

 

Motul se najvishe na ovom podneblju proslavio tako shto je nenormalno naduvao cene. Proshle godine sam placao 20e po litru 300v shto je bolesno mnogo kad su i Bardahl i Repsol primetno jeftiniji a SIGURNO nije loshije ulje. Za Bardahl svi chak kazhu da je i bolje.

 

Da na sajmu niste imali dobar popust na 300v ne bih ga kupio vishe nikad. Ako opet ne budem mogao da nadjem debelo ispod 20e po litru necu ga sipati vishe nikad u zhivotu. Ipak je tu i Repsol sad koji je u MotoGP-u za primetno manje para.

 

Do pre nekoliko godina vecina ljudi nije ni znala da Motul postoji pa se proslavio KOD NAS sa naduvanim cenama kao i Golf II, Africa Twin itd...

 

 

Svako mora nesto i da hvali, kao sto sam ovih prethodnih godina mogao i da se uverim na ovom forumu. Nisam ni pomislio da postoje losa ulja a ni rekao mada svi to govore , kao ovo je lose nemoj to to je krs itd. Moje je da dam savet pa ko ga iskreno razume razume ga, Nemam info o nabavnoj ceni svih navedenih ulja , mislim da to nije uopste bitno , ja samo posmatram odnos kvalitet /cena i odnos cena u Evropi. A u Srbiji je sve moguce, mada niko nikog nista ne primorava niti prisiljava. Jednostavno drago mi je da se druzim sa Vama ma kako se to gledalo. Nisam rekao npr. Ovo je bolje od onog zbog toga i toga, mada vidim da se i to desava.

 

Ajde sad nije lepo odmah napadati nekog za objektivne savete i preporuke bez pominjanja drugih brendova.

 

Ako neko kaze da je BMW R1000RR dobar nije rekao da je nesto drugo lose!

Bez obzira hvala na iskrenom misljenju.

Pokusacu da teme objektivno analiziram kao sto sam i objasnio u mojim primedbama. Bar one koje mene zanimaju.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Kodex, bez obzira da li si direktor firme ili pak samo prodavac ili neshto slichno u MASS-u, stvarno mi nije merak da se raspravljam sa tobom ili da preko ove poruke delim bilo kakvo mishljenje jer ja vozim vec punih 11 godina motore i imam neko iskustvo i neshto malo znanja a vidim da ti bez obzira na svoje znanje jako slabo poznajesh materiju pa te s' toga ne vidim u ovoj raspravi sa mnom. Bez ljutnje. Dobro sam prochitao shta si napisao, neke delove i dvaput. Probacu da ti ukazhem na neke nepravilnosti u pisanju.

 

 

Nemam info o nabavnoj ceni svih navedenih ulja , mislim da to nije uopste bitno , ja samo posmatram odnos kvalitet /cena i odnos cena u Evropi.

 

Poshto radish sa Motulom ova informacija ce ti biti lako dostupna pa te molim da kad je saznash javno objavish koja je nabavna cena Motula 300v koji je 20e litar jer je ja znam da je u nabavci 4.5e (bio proshle godine pa sam zaokruzhio na 5e), da i drugi vide kolike su marzhe. Motul nije konkurentan u tvom odnosu cena/kvalitet kad vec tako uporedjujesh ulja (ja gledam koje je bolje u onome chemu sluzhi, podmazivanje itd.) jer je najskuplji na nashem trzhishtu i samim tim nema konkurenciju. Za manje para mozhe da se dobije Bardahl ili Repsol iz samog vrha ponude.

 

 

Svako mora nesto i da hvali,

 

Dobar argument.

 

Nisu druga ulja losija, skoro sva su dobra , samo je MOTUL jos bolji ( obavezna pravilna primena po katalogu u zavisnosti od uslova voznje i stanja motora).

 

Mnogo prichash a malo znash koliko vidim. Kako si ovo zakljuchio? Po chemu je Motul bolji od Repsola ili Bardahla? Jedina mana poznata mana Motula je shto je najskuplji. Ne znam za mane drugih ulja.

 

Odnesi fus Motul kod zastupnika, dobices gratis sve sto ti treba.

 

Znachi ima fush Motula? :jee:

 

 

Tip 5100 je na Sintetickoj bazi Estera , daleko ispred drugih polusintetika provereno, samo se odredi gradacija prema nacinu voznje i istrosenosti agregata.

Ko krece da vozi odmah bez grejanja motora na radnu temperaturu koristi 10W ? a ko koristi 15W? ili 20W? mora malo da zagreje motor pre voznje. Stari vozaci su uvek tako radili.

 

 

Teshke optuzhbe za sve druge proizvodjache. Po chemu je najbolji? Kako? Zashto? Testirao si? Znam da nece biti odgovora na ovo samo da ti pokazhem da je jako glupo reci tako lako da je neshto bolje od necheg drugog i to PROVERENO? Kako si proverio? (ako mi samo ovo potkrepish chinjenicama, oprashtam ti sve ostale dezinformacije).

 

Zgadicesh nam taj je*eni Motula kao shto su nam zgadili Golfove, Afrike i tako redom.

 

Drugi deo posta.

 

Stari vozachi su ukljuchivali (oni uglavnom kazhu palili) motore na par dana preko zime pa vidi nisu bili u pravu.

To o chemu ti prichash se zove hladan start i to nema veze sa tim da li je ulje 10w ili 15w, ima veze sa ostavljanjem tankog filma ulja na pokretnim delovima agregata. Svaki motor dodje na radnu temperaturu. Viskozitet se bira u zavisnosti od konstrukcije agregata (shta proizvodjach preporuchuje) i od vremenskih uslova u kojima se motocikl koristi. I to sa potroshenosti agregata, nemoj mi o tome molim te. Znam jednog mehanichara iz KG-a koji ima te teorije, zove se Nesha Lazarevic pa je jednom radio generalnu na jednom Burgmanu i zaboravio BILO KAKVO ulje da sipa pa zakucao motor. Ali i on ima tu teoriju. On zakljuchi da treba 15w umesto 10w kad motor predje vishe od 30000km i meni jednom tako uradio pa nisam mogao da menjam brzine. Srecom pa za sve postoji prvi i poslednji put. Ne pravite se pametniji od japanaca koji su napravili te motore.

 

Nikad svecica nije uzrok otkazivanja vec posledica problema motora ili nacina voznje.

 

Jel si vozio ti uopshte neshto shto ima svecice? Znachi na novom motoru na kome je sve u redu svecica traje dok se motor ne razdrnda?

 

Kako treba da vozish da ti svecica duzhe traje? I kako da vozim da odmah crkne?

 

Koristim NGK Iridijum i vidi deshava se da po jedna crkne na oko godinu i po, dve vozhnje. Ali pazi samo po jedna. Znachi motor mi ne valja malo? Rasvetli mi situaciju da znam koji problem su imali mojih 10 motora na kojima su mi crkavale iridijumske svecice posle toliko vremena i to obichno samo po jedna (pa ja onda sve zamenim, naravno)?

 

I tako dalje, bilo bi toga josh ali nije mi merak da ispravljam krive drine.

 

 

Hvala i sve najbolje.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja