Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

deluje ovako na slici da je oko 50cm duzina, de kad stignes izmeri...

ovo kazem, jer cini mi se da je Ivan (viziri) pravio kolegi bas slican u toj nekoj duzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

deluje ovako na slici da je oko 50cm duzina, de kad stignes izmeri...

ovo kazem, jer je cini mi se da je Ivan (viziri) pravio kolegi bas slican u toj nekoj duzini.

52cm. Nisam mjerio, ali stoji na onim linkovima sto sam okacio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Jel imaju brisači da se kupe kao opcija  :lol:

Pre dosta godina, kupim ja GIVI šoferku, 12 cm višlja od originalne. Bila je dobra dok voziš; ali kad siđeš, muka je bilo pogledati motor. Samo je falilo da nalepim APN 4M na njega i da bude isti ko što je deda vozio  :D

Da je u pitanju FJR imalo bi dušu ali Fazeru to baš i ne stoji. Ali ko voli, neka stavi. Makar će uvek biti izvor zdrave zajebancije u moto društvu. A nije mala stvar razveseliti drugare  :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

Znas kako, ja da sam pozer ne bih vozio Fejzera. Aj napravicu jednom slike da se vidi cijeli motor. Ja do sad nisam imao losih rijeci od kolega sa kojim vozim. Dobro, znam, svakom bajkeru je njegov motor drag i sa tim se ne sprda. Mozda se smiju iza ledja, ali onda su gnjide. Meni je bitno da sam se ja rijesio turbulencije i buke u kacigi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Znas kako, ja da sam pozer ne bih vozio Fejzera. Aj napravicu jednom slike da se vidi cijeli motor. Ja do sad nisam imao losih rijeci od kolega sa kojim vozim. Dobro, znam, svakom bajkeru je njegov motor drag i sa tim se ne sprda. Mozda se smiju iza ledja, ali onda su gnjide. Meni je bitno da sam se ja rijesio turbulencije i buke u kacigi.

prike, daj ti te slike da mi to vidimo...pa da glasamo :D

ko vozi duze relacije cesto, uvek bira prakticno u odnosu na estetiku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ko tera po autoputu duge relacije,ne znam sto se dohvati fazera.Ima mnogo putnih turinga sa fenomenalnom zastitom.Fazer je za voznju po gradu,i magistralnim putevima.I tu daje svoj maksimum uzitka,ali bas sa normalnim vizirima.Meni vetar ne smeta nikad,a ni na auto puttu,ali ne duze od 200 km.Preko toga je vec pravo mucenje.Evo recimo kad sam sredjivao vx.a vodio sam se zastitom od vetra,i onda mi je Ivan napravio takav vizir.Izdrzao sam 15 dana,i nabavio drugi vizir.Onaj ko mi kaze da estetika nije bitna,ja mu jednostavno ne mogu dati moju paznju.Imate tri slike,kako je to izgledalo od pocetka do kraja.

post-13797-0-59541600-1471814923.jpg

post-13797-0-51788800-1471814928.jpg

post-13797-0-38780300-1471814933.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

Ja vozim svaki dan na posao. 25 km tamo i toliko opet nazad. Voznja je sekundarim putem, autoputem i grad. Osim sto mi vjetar tacno pod kacigu udara i buku u njoj stvara imam i tinitus sto znaci da mi je ciniti sve da smanjim tu buku. Uspio sam sa sofersajbom i naravno cepovima u usima. Fejzera necu da mjenjam jer mi daje sve sto mi treba. Idealan je za puteve koje koristim i lagan za manevrisanje po gradu. Meni bolji ili drugaciji ne treba. Jedino sto sam se vjetra rijesio, a sad jel se sajba nekom svidja ili ne to je vec stvar ukusa i kulture hoces se nekome smijati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja vozim svaki dan na posao. 25 km tamo i toliko opet nazad. Voznja je sekundarim putem, autoputem i grad. Osim sto mi vjetar tacno pod kacigu udara i buku u njoj stvara imam i tinitus sto znaci da mi je ciniti sve da smanjim tu buku. Uspio sam sa sofersajbom i naravno cepovima u usima. Fejzera necu da mjenjam jer mi daje sve sto mi treba. Idealan je za puteve koje koristim i lagan za manevrisanje po gradu. Meni bolji ili drugaciji ne treba. Jedino sto sam se vjetra rijesio, a sad jel se sajba nekom svidja ili ne to je vec stvar ukusa i kulture hoces se nekome smijati.

Ma prijatelju,niko se nikome ovde ne smeje.Bas si uporan.Samo kazem da su se ljudi mucili da ga naprave lepog,a onda mi pocnemo sa nadogradnjama.Mozes staviti postarski vizir,to je tvoje pravo,i potreba. :takoje:Mislim da trebas i obratiti paznju na kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

 

Ja vozim svaki dan na posao. 25 km tamo i toliko opet nazad. Voznja je sekundarim putem, autoputem i grad. Osim sto mi vjetar tacno pod kacigu udara i buku u njoj stvara imam i tinitus sto znaci da mi je ciniti sve da smanjim tu buku. Uspio sam sa sofersajbom i naravno cepovima u usima. Fejzera necu da mjenjam jer mi daje sve sto mi treba. Idealan je za puteve koje koristim i lagan za manevrisanje po gradu. Meni bolji ili drugaciji ne treba. Jedino sto sam se vjetra rijesio, a sad jel se sajba nekom svidja ili ne to je vec stvar ukusa i kulture hoces se nekome smijati.

Ma prijatelju,niko se nikome ovde ne smeje.Bas si uporan.Samo kazem da su se ljudi mucili da ga naprave lepog,a onda mi pocnemo sa nadogradnjama.Mozes staviti postarski vizir,to je tvoje pravo,i potreba. :takoje:Mislim da trebas i obratiti paznju na kacigu.

 

Kaciga nije problem. Buke nema kad npr stanem na noge dok vozim. Problem se stvara kad vjetar pod bradu udara. To je sa standardinim vizirom. Imao sam i MRA Touring. Taj me je udarao u celo. Glava seta na sve strane. Jbg kad sam neki smotan. 

 

Kako god se uzme i oduzme, standardna sajba mu najbolje stoji. 

 

10376172_962752660445758_529245064255302

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: F800r

 Posedujem turing i fabricki vizir, vise puta sam probao da se vratim na fabricki(mali) zbog estetskom momenta i sl. Ali st bi nas narod rekao ; Posle velikog , ne mozes na malog. Izgleda sasavo,ali mi vetar u grudi i ne udara  :) .

image_b32e2e27478ce6653f8533b30b340e8a65gratis bilder

 

 

Pravda za velike vizire, poznatije kao kao 'jedra'..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

sashac vidić ... :jee:

 

ne radi se o tome dal nekom smeta vetar, nego se radi o tome da su ponekad

 

kod visokih ljudi udari vetra takvi, a narocito u kacigu, da voznja pocinje da biva

 

tesko umaranje...

 

jel to znaci da malo visi covek mora da kupi Troma ili Varadera ili stagod takvo, jer

 

Boze moj, na njima putni vizir stoji kako treba.

 

sto se tice mene, ta dva motora ne mogu da ulepsaju i gole cice na zadnjem sicu.

 

a letos sam gledao jedan FZ1 Fazer na kome putni vizir stoji ekstra...ne kvari estetiku po meni uopste.

 

mislim da na FZS 1000 treba biti obazriviji po pitanju duzine istog, mislim da tu moze da kvari izgled motora,

 

ali kazem ako biram motor koji je ugodniji za voznju, uvek cu ici naustrb estetike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

 

Kaciga nije problem. Buke nema kad npr stanem na noge dok vozim. Problem se stvara kad vjetar pod bradu udara. To je sa standardinim vizirom. Imao sam i MRA Touring. Taj me je udarao u celo. Glava seta na sve strane. Jbg kad sam neki smotan. 

 

 

 

Tipično. Dobre kacige su prostudirane u vazdušnom tunelu. I ja kada se izdignem iz sedišta u kacigi (SHOEI XR-1100) tišina kao u muzeju. Kada vratiš dupe na sedište - psihodelija. A pored pomenutog fabričkog i Givi vizira probao i sa nadogradnjom na fabrički (kod Ivana) - to je tek bio bilijar sa glavom. Sada sam se skrasio sa Puig-ovim double-bubble. Ni on ne rešava problem buke. Sve mi se nešto javlja da oni viziri sa kontra izrezom (bokovi višlji od središnjeg dela) nisu bez ideje. Da skinu pritisak sa ramena a da kacigu lepo puste u vazdušnu struju, gde joj je i mesto.

Retko ko ko vozi Fazer-a drži estetiku ispred funkcionalnosti. Ako ti jedro vrši posao i čini te zadovoljnim - i meni je drago. Al da je ružno - ružno je za sve pare.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja