Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ne prijavljujes da smo rucice odmah :cirka2:

Sad mozes na miru da ih koristis :)

Pozdrav

 

 

Setio sam se druze Pive, ali me mrzelo da prepravljam poruku. :takoje:

 

 

@ srbac

 

Kod ovih nema potrebe za zglobovima, dosta su krace od fabrickih.

 

Mislim da nema sanse da se ostete prilikom pada motora.

 

Evo slike kako cuce na mojoj suzi. ;)

 

 

post-24542-0-22163200-1375372470_thumb.jpg

 

 

post-24542-0-71436600-1375372620_thumb.jpg

 

 

post-24542-0-09092000-1375372638_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

jel neko menajo pumpu za gorivo na prvoj generaciji? kanda imam simptome koji upućuju na pumpu, kao da mi ostaje bez goriva na srednjim obrtajima, a ima preko pola rezervoara. ranije je tako radio, kad je gorivo oko ispod rezerve, pa oko rezerve, pa oko trećine rezervoara, a sad jebava i na preko pola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

 

e videh ti motor u kampu u Sarajevu1zdravo.gif bili smo na par metara

 

:takoje:

 

Bio sam sa boljom polovinom i drustvom iz kluba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

jel neko menajo pumpu za gorivo na prvoj generaciji? kanda imam simptome koji upućuju na pumpu, kao da mi ostaje bez goriva na srednjim obrtajima, a ima preko pola rezervoara. ranije je tako radio, kad je gorivo oko ispod rezerve, pa oko rezerve, pa oko trećine rezervoara, a sad jebava i na preko pola

 

Pumpa ima svrhu samo kad padne nivo goriva ispod karburatora...... a to je dosta ispod polovine rezvoara.... tako da problem trzi na drugom mestu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

jel neko menajo pumpu za gorivo na prvoj generaciji? kanda imam simptome koji upućuju na pumpu, kao da mi ostaje bez goriva na srednjim obrtajima, a ima preko pola rezervoara. ranije je tako radio, kad je gorivo oko ispod rezerve, pa oko rezerve, pa oko trećine rezervoara, a sad jebava i na preko pola

 

Pumpa ima svrhu samo kad padne nivo goriva ispod karburatora...... a to je dosta ispod polovine rezvoara.... tako da problem trzi na drugom mestu.

 

ok, proveriću onda vakum slavinu, i za svaki slučaj rasturiću karburatore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Sinhronizuj karburatore prvo.... pa onda dalje ako to NE reši, a mislim da hoće... :takoje:

 

ovako mu ide istorija "kvara", pre oko mesec dana, kad se vraćam kući, na pravcu u nikole tesle ka zemunu, primetim prvi pu to "štucanje", prva, pa druga i gas do daske, i onda treća i krene da secka. to sam pripisivo pumpi, jer mi je svetlela rezerva. a onda i sa trećinom rezervoara, rekoh uh možda je vakum slavina. rasturim probam i vidim radi. onda sam pomislio da ono crevo za gorivo što ide od rezervoara do pumpe ne "stoji kako" treba. pa je onda radio neko vreme "normalno". a onda sam se pprošle nedelje vraćo iz požarevca auto putem, i tada vozim lagano šestom oko 100-120 i krenem da dajem gas. i krene da ubrzava kao normalno i negde oko 150 počne da trza (inače pri toj brzini od udara vetra i nije za neko uživanje u vožnji), da trza kao da ostaje bez goriva. prebacim u petu, i dalje sve kao normalno. ali stalno sam imo utisak da kao da po malo "secka", čak sam utripovo da je i lanac ima mrtve članke, pa ko zbog toga. onda u sad u petak napunim rezervoar do čepa i krenem za SD. i stignem sve normalno. vozio se malo po lokalu i reko ajd da se provozam do V.Plane. i krenem u subotu za V.P, obiđem krug, potrošim oko 170 km, od punjenja do čepa, i u povratku, na nekom delu puta, kod Krnjeva, počne mašina da prekida, i ponekad pukne na auspuf, i obrtaji padnu na oko 900-1000 (ler je podešen na oko 1300-400), i kao da radi na jednom silindru. nema snage. pustim ga malo na ler i on se povrati. daš mu gas i lepo povuče ko da mu ništa nije bilo, i tako do 50-60kmh, i opet se zgrcne. i tako se dovučem do pola puta ka SD i svratim kod druga u selo. tu skinem svećice, imao sam rezervne, nove, i stavim njih. a stare, gledam ih izgledaju idealno, nisam ih sliko ali nemam zamerku na sagorevanje. izađem na put, i prva druga treća, do blokade, sve kao dobro. vratim se i ostavim motor do sutra. to sutra je bilo juče. i tako ja juče krenem nazad za BG, onako srećan što motor prede, kad ni nepun kilometar, a ono opet poče da štuca. a ja se preznojio od muke, al nastavim polako. na prvoj pumpi, kod nove železare, sipam gorivo, za 1000din ravno, taman oko dve trećine rezervoara i možda malo više. i krenem ja strarim putem, preko grocke. prođem SD, sve lepo radi, izađem iz SD, opet lepo radi. al na pred prvo brdo opet izgubi gas. opet ga pustim na ler on se kao povrati, i ajd polako. i tako malo je zezo malo jok. veoma podmuklo.

 

 

izvinjavam se na opširnosti, al možda neko nekad bude imao sličan slučaj. ili je možda imao. a ja sad krećem kod drugara sa alatom pa ću da poskidam i pootvaram karburatore, pumpu , slavinu, pa će da padne i sinhronizacija. moj zaključak je da se motor bori sa nedostatkom goriva.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

epilog, ko prvo ništa nisam popravio. uradio sam sledeće; rasturio karburatore, bili su čisti (čistio sam ih ove godine u martu mesecu), izduvo dizne kompresorom za svaki slučaj. montirao ih i skidao više puta, dok nisam bio zadovoljan sa nivoom goriva. ( spojio providno crevce na ispust na lončetu i posmatro šta se dešava). nisam potrefio iz prve, ali iz par pokušaja i uz pomoć šublera, na kraju je sve bilo kako treba. (verujem da je i pre toga bilo dobro, sdamo nisam kontroliso pa nisam siguran) . ni sinhronizacija nij pomogla. sutra idem da kupim svećice, poslednje koje sam stavio prekjuče, su u stvari bile nove, ali ni kao nove nisu nešto valjale. danas sam vratio one koje sam stavio prošle godine jer rade isto ko i one "nove" , isto, jer se motror guši preko 120. a kad se uguši onda moram da stanem, pa da ga "izduvam" pa onda opet može malo da se vozi. što je najgore svećice, po boji, izgledaju skoro idealno; nisu čađave, svetlo braonkaste...

 

gde da kupim svećice, a da sigurno valjaju? za sutra mi trebaju, jer me ova situacija baš mnogo nervira! (nisam merio kompresiju, a trebalo bi i ventile da naštelujem, ako sutra ne kupim svećice, mislim da ću da proverim zazore ventila pa da poručujem)

post-13916-0-62186900-1375724352_thumb.jpg

post-13916-0-04878700-1375724356_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

A pumpa za gorivo, kakav kapacitit ima ??? Kada ti motor stane,gusi se, znaci vruc, tada probaj kako baca, mozda samo malo prska... :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Pumpa je vakumska, i služi samo kad gorivo padne ispod nivoa karburatora.... a njemu pravi problem i kad je pun, i na pola rezvoara.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

e ovako, nisam našao šta je problem.., ali, ovako je bilo; prekidač ćopave sam eliminiso, jer motor, kad se uguši,i dalje raducka na jednom cilindru. taman toliko da iščupam kabal sa onog koji ne radi i nataknem drugu svećicu da vidim dal baca, i baca! bacilo me više puta, na oba cilindra!

 

vakumski ventil sam proveravo na stolu, skinem rezervoar, i mojim 6-7 meseci nepušačkim plućima aktiviram vakum ventil, i piša li piša...

 

pumpu takođe, ono što sam preko vakum ventila istočio, sa vakum pumpom sa presipo na sledeći način; spojio providna crevca na ulaz i na izlaz, oba potopio u posudu sa benzinom pa na pluća vido da pumpa lepo vuče. e sad dal je to dovoljno ne znam. probo sam motor posle toga iako ništa nisam našo, i opet isto. guši se posle nekog vremena.

 

vidim ja da mu ne mogu ništa, i rešim da odem na pumpu da ga dopunim. i dopunim ga sa oko 11-12 litra, taman do čepa. (u međuvremenu sam pročito i vaše savete)

 

izađem sa pumpe probam motor.., a on ide! probam još malo, i opet ide i ne guši se!

 

a onda odem do druga da produvam kompresorom onu rupicu na čepu, što je @rboban reko da je proverim! odušak. i produvam je za svaki slučaj!

 

i tako sam sam isprobavo motor jedno petnasestak kilometra po gradu i mrzelo me više. ali više se ne guši. za sad. kad sam pre neki dan takođe napunio rezervoar, sve bilo ok, počeo je da me zeza tek kad sam prešo oko 160-70 km.

 

dal je moguće da taj odušak može da pravi takav problem!? pričam jednom drugaru ovo, večeras, kaže on, "čuo sam za to, ali mislim da je to sprdnja"! , šta znam. meni isto teško da poverujem da odušak može tako da se začepi da stvori vakum, kako pada nivo goriva. tu je i rupa od ključa, i tu valjda ulazi vazduh. bem li ga. ja bi voleo da je to. videću kada potrošim ovo što sam danas sipo, oće li zajebavati opet, ako zeza i dalje, definitivno je problem sa dovodom goriva u karburatore.

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Potreban pinjon brzinomera za prvu generaciju SV-a (99-03)... doduse nisam siguran da li su ga kasnije menjali...

ceo pinjon ili onaj "krstasti valjak" ? ima u temi ranije kako sam ja to, čini mi se prošle godine rešio privremeno, a evo radi još uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

nastavak "gušenja" ; ne guši se više, a prešo sam od čepa oko 90km, nisam stigo više. na žalost. provozo ga do grocke i nazad, evo sad stigoh kući, i nema gušenja i pucanja (znao je da pukne, kao kad negde uvlači falš vazduh na onoj gumi između karburatora i glave). jedino što sam mogo još da mu uradim, je onaj @rboban-ov savet oko oduške. rasturio sam ceo čep sa sve bravicom i onom gumom-semeringom. očistio i vratio kako je bilo. ako motor dok ima goriva radi dobro kao sad, neću ni saznati šta ga je "popravilo". bem ti takav "kvar", to sa oduškom, "posao" za servisera sa sertifikatom. ja se nikad ne bih setio, a i dalje ne mogu da verujem da takav banalan, na izgled nemoguć detalj, toliko zakomplikuje život.( a ipak bih voleo da je samo to u pitanju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

@Lug

Pratim pricu sa gusenjem motora od pocetka i sve vise pocinje da mi lici na jedan rezervoar loseg goriva, trebalo je malo vremena dok se sve ne izmesa. Kada mi je stigao motor iz italije ispraznio sam ceo rezervoar jer motor nije paljen 2. godine i bilo je preko pola litre vode u gorivu, vrlo lako se raspoznaje, zadnjih litar nije bilo zelene nego braon boje :) Taj motor nikada pre toga nije izasao iz italije. Vrlo moguce da je samo do goriva bio problem ali u svakom slucaju ocistio si dizne, odusak, proverio vakum, ne moze da skodi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Pinjon je smvrljen STRUCNOM ugradnjom valjda.... tako da zamena samo igra.... doduse nisam video, ali takav info sam dobio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Pozdrav staroj ekipi, vratih se konacno u domovinu posle duzeg odsustva :) uveliko aktivni ja i SeVe, ako bude neko okupljanje i druzenje obavezno sam za, ziveli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja